PDA

Pokaži Full Verziju : KMP fajlovi


BaK1
14.05.2008, 21:14
Pozz,
nisam baš upoznat sa semplovanjem itd.
samo da pitam ovi KMP fajlovi, (http://www.yu-midi.com/forum/downloads.php?do=cat&id=18)
jel oni mogu na bilo koji sampler pa80, pa800, pa1x ???

baxuz
14.05.2008, 21:29
KMP (Korg Triton KeyMaP File) je Korgov format. Znaci mogu na sve korgove sintove koji imaju sampler ... triton, pa80, pa800, pa1x ... itd

Da bi KMP fajl radio tacno trebaju da budu uz njega i KSF faljovi koji su posebno semplovani tonovi za taj instrument. KSF su semplovi i KMP je ustvari mapa koja resporedi te semplove na tacne tonove.

Igorčina
11.06.2008, 13:49
Kako da WAV format sempla pretvorim u multisempl za Pa1xpro, radio sam konvert u AWAVE i uradio .ksf, ali ne umem da napravim .kmp fajl,može li mi neko pomoći oko toga. Hvala unapred!!!;)

GALA
11.06.2008, 14:34
Kad napravis multi sempl u Awave onda idi na save KMP a ne na ksf.. znaci samo KMP i spremit ce ti sve

x3meSRB
17.06.2008, 10:45
da, mora u KMP (keymap file) to je neshto kao mapa rasoporeda semplova u multisemplu i kad to uradish onda je ok multisempl je gotov.

medino
19.06.2008, 12:45
evo trazim vec 20ak min,i ne nalazim ili je sve za pa1x/pro, a na za pa80. naime,voleo bi da znam bas tacnu proceduru ubacivanja semplova u pa80,znaci sta prvo ide ,kako sta. imam neke seplove klarineta i ne mogu da ih ubacim. imam kmp i ksf fajlove ali kad hocu da ih ucitam izbaci mi NO ROOM ON CARD ??
ako vas smara da pisete moze i link ako je vec bilo govora o tome [mada nisam uspeo da pronadjem].
eto , i predlog ;mogla bi to da bude i ZALEPLJENA pa da se ne luta mnogo

hvala kolege!!!

Millan
19.06.2008, 13:58
Ne mozes ubaciti, eto izbacilo ti poruku: Nema mesta na kartici...:)

medino
19.06.2008, 14:05
to kad je izbacio no rooom on card ne znam sta se desilo,uglavnom ,sad sam uspeo da ucitam neku violinu i ucita je ok, kad proverim i slobodnog mesta sa kartice je skinulo {sto znaci da je na card-u},ali je nema nigde ,ne vidi se ,ne mogu da je nadjem...verovatno ja ne radim nesto na kraju kako treba.

imam puno boja na kartici pa se nikad nisam zezao sa ovim,ali eto,kad hocu nesto da probam,jbg...