PDA

Pokaži Full Verziju : Ima Li Konacno Rijesenje Za Super Clan


hazir_71
11.05.2008, 03:30
Koliko vidim nije se bog zna sta promjenilo a imam strasno dobar set za pa800 ali neznam kakvo je konacno rjesenje u vezi super clana poz..

Vaxter
11.05.2008, 03:50
Za sada ne...
U poslednjem pokushaju smo bili najblize reshenju, ali smo na kraju shvatili da je to od prilike nemoguce...
Uvek ce se naci seronje koje ce na neki nachin doci do materijala, i na kraju ga preprodati...
Jbg.
Chak i ovaj standardni download centar je zloupotrebljen samo tako...
Shta bi tek sa super-chlanom bilo?

Gago
11.05.2008, 10:03
Desilo se meni to pre par dana.....

Frajer prodaje mi Set za Pa2x, pitam ga dali je sve sam radio, kaze "1000 posto" da je sve sam radio od 0.
Zamolio sam ga da mi posalje jedan ritam i jedna Terca za Vokalista za Proba,kad ono pise Terca "C-dur *GAGO*" sto sam ja licno to sve uradio............ hahahaha

Pazi te se, ima puno Prevarantiiiiiiiiiii.......zalosno zalosno......

saki
11.05.2008, 10:24
Gago nisi jedini i mene su zajbali i to debelo.Zato nista nekupujem vise ako daje za dzabe uredu ovkako nista.

nukica
11.05.2008, 17:00
Ja sam kupio 2 seta od covjeka kojeg uglavnom svi znate ovdje na forumu i vise sam nego zadovoljan sa setovima.Ali ih ne bih nikome prodao ili dao djaba jer ipak taj covjek zivi od toga i ne bi bilo fer.Hocu da kazem kupi od nekog kome vjerujes i onda ces sigurno biti zadovoljan i ti i taj sto prodaje.

svirko
11.05.2008, 21:50
Mislim da više takvih ljudi kojima možeš vjerovat radi trgovine - nema. Ja sam isto kupio jedan set ritmova za Korga od jednog svojeg '' prijatelja '' koji se kleo da je sve uradio sam, a ja naivan set kupio, i vidim da 90% ritmova je skinuto ili sa ove ili sa nekih drugih stranica.
Ono što si mi možemo podijelit ili ustupit ili prodat ako već hoćemo na ovom forumu, kao prijatelji i kolege, to je to. I barem za mene, ništa više. A ovdje ima jako puno kvalitetnog materijala. Jbga, ako to nekome nije dosta, onda k vragu!
Pozdrav,

Svirko

francuz
11.05.2008, 22:17
Vi Korgovci samo kukate a imate na hiljade setova sta onda ja da kazem za Gem Genesys, i ovo sto je neko uploadovao za gem vishe nije na download centru znaci moram sam da pravim ili konvertujem a to je veliki posao rado bih nekom platio i konvertovane ritmove samo da budu sredjeni.Super clan je po meni tesko ostvarljivo zato sto ljudi uvek nadju nesto dzabe.
Ja sam na primer kod mene na sajtu izbacio komercijalne midi fajlove dok neko dodje pokupi potpishe fajlove i prodaje ih.

svirko
11.05.2008, 22:30
To je problem, i mislim da je to čak i nemoguće iskorijenit!
Nažalost

Svirko

BasariStudios
12.05.2008, 00:22
To sve stoji bas onako kako kazete i tako jeste i nikako drugacije ali dal ste se nekad
pitali:

Desilo se meni, radio sam 8 ritma po narudzbi za nekoga, znaci te ritmove niko nema,
radio sam ih po narudzbi, prodao sam coveku, platio fino i posteno i gotovo otiso.
Prava za ritmove nije platio, znaci te ritmove nadalje ako hocu mogu prodavati.
Sta se desilo:
Dodao sam u neki postojeci set, set sam nekome prodao, covek dodje i zali mi se:
Nedim pa one neke ritmove ja sam vec skinuo sa neta u nekom setu su bili...poslao
mi set da proverim, covek ima pravo sto posto...ritmovi unutra MOJI koji sam ja radio,
al vidim ime promenjeno...sada:

Dali sam ja te ritmove skinuo odavde i prodao?...ili...
Dal je ta osoba koja je kupila od mene tostavila na share pa se to prosirilopa tako su
dosli i do ovog treceg il cetvrtog?
Dal sad to znaci da sam ja lopov ako nekome prodam moj ZNOJ al ustvari ta osoba
posle toga je skontala da to vec ima? A ipak ja sam mu prodao stvarno moj rad.

Ne znaci u svim slucajevima da je on nekome prodao nesto sto je sa neta skinuto,
moze biti obrnuto. Vi neznate to al sa time se ja bavim svaki dan, znate li vi koliko
puta musterije dolaze i kazu mi:
Nedim, jedan od tvojih ritmova sam naso u taj i taj set.
Sad znaci ako vam prodam set, 5 od tih ritmova nadjete na netu u neki set jel to
znaci da sam ja lopov i da sam ja uzeo te ritmove sa nekog seta?
Sta ako je neko uzeo te ritmove OD mene i prosirio? Koje se vec desava.
Kazu ljudi:
Nedime imam ja onaj ritam vec 2 godineal covek nezna istinu da sam taj ritam pravio
tek 2002 tek kad je PA80 i izasao, taj ritam otisao u jos 100 setova a neki su ljudi vec
prepisali pravo tog ritma na sebe i na kraju ispada da sam ja budala iako sam ja pravio
taj ritam.
Ovde se sve desava samo na GUESS i RAZMISLJANJE a niko nema dokaze.
Nekazem da nema, ima njih, ovde skidaju i prodavaju, dosli si i meni da prodaju al
neznaci da svako to radi al nemoze se pricati samo REKLA KAZALA nego dokazi.
Pricali se neko vreme i o mojim i Neletovim armonikama, koje su 2 sveta...dok nisu
skontali...samo zbog toga sto postoji kod mene na stranici ZAHVALJUJEM SE NELETU
odma su skontali da su to Neletov materijal.
Nele je meni i dan danas dobar prijatelj. Zar bi on ostao biti moj prijatelj da je tako???
Znaci ja njega kradem a on i dalje moj prijatelj. Jeste da smo poceli zajedno to, samo
mi covek dao ideju ili inspiraciju, kako god nazovete to, poceli smo zajedno na iste da
radimo...donekle sam mu pomogao i onda sam odustao jer ipak nisam imao AWAVE
da radim sve to pa sam onda poceo samplirat od 0 jer mi bilo lakse na masinu raditi.
I tako je to zavrsilo na BASH 2 iste harmonike za koje sam u stanju da ih uvek imam
u studio kad mi trebaju, bash zato i te 2, trazio sam Dallapu nisam mogao naci, a necu
da kupujem harmoniku samo zbog toga. Tek sam sad nasao radim na to i isto i neki
HOHNER. Ne pricam ovo iz nekakih gluposta al ipak nemozemo kriviti sve ljude a i one
sto prodaju, jer neki od njih su stvarno uradili to al rasirilo se i nadje se svuda.
Mi se ovde na forumu znamo svi ko smo sta smo, ko familija smo a takodje isto i
znamo ko moze i sta moze i ko zna i sta zna...pa po tome se moze i proceniti ko laze
ko ne...kako moze neko ko je juce postavio pitanje:
Kako da smanjim glas na pojedinacnu traku?
...da danas vec prodaje NJEGOV gotovi set...imate valjda toliko pameti.

Pozdrav

vingula
12.05.2008, 12:05
Eto Nedime da ti kažem,čuo sam davno da si radio onu PAD sekvencu kao GUITAR MODE,bio je i demo prije postavljen neznam dal je još uvjek,skinem jedan set sa neke turske stranice pa ga malo pregledavam i šta....naletim na tu guitar seqvencu.I sad si mislim ko je lud i lopov :D
Neželim reč da si ti to maznuo nekom :D ,nego samo potvrđujem da si u pravu.

Pozdrav!

800Pa korg
12.05.2008, 15:00
Do skoro sam imao PA1X i Triton LE!Set za Pa1x sam kupio kod Marka clana ovog foruma za 100e i extra sam radio sa njim dok nisam uzeo Pa800 i onda su nastali problemi!Opet sam ga zvao da kupim set za 800-stoticu ali on nema nista za Pa800 i onda sam kupio set preko oglasa!Nije los,ritmovi su dobri ali su mu boje bile nula!Onda sam uzeo i napravio kombinaciju i koristio ritmove koje sam uzeo za Pa800 i boje sa PA1X!Oba seta koje sam kupio su bili dobri ali sam morao dosta toga da prestelujem za svoju svirku sto znaci koliko god platimo set moracemo malo sami da poradimo na njemu!Podrzavam opciju super clana ako moze da zazivi!Pozdrav za sve kolege.

car mirko
12.05.2008, 16:01
Poz...
Nedime imas prava, ja sam pre 2 godine odprilike poslo set ****** za Ketrona a on to preradio i prdaje mojim prijateljima ! I hvalise da je on namenski radio za sebe i to niko nema !
staces takotije to danas ja mislim da to nije okay ali sta da radimo tako tije to danas
Poz... Car Mirko

yu-midi
12.05.2008, 16:11
Mislim da ovu temu treba da privedemo kraju.
Nema prozivanja clanova i zaljenja!

Na Download centru ima mnogo dobrih stvari samo sto je potrebno vremena da po zelji napravi svako sebi sto mu odgovara.
Ima cak i bolji ritmova sto neki prodaju.

Pazite sta radite sa parama....

BasariStudios
12.05.2008, 20:17
Naravno Miki, imas na DOWNLOAD centru neke stvari da padnes na guzicu,
samo se to treba proveriti i iscistiti, nadje se stvari sto su bolji i od neke
sto se prodaju, uz nekoliko navrata sam naletio na Unique stvari.

svirko
12.05.2008, 21:55
Ne znam prijatelji, evo već sam pročitao nekoliko puta sve postove na ovu temu, i iskreno neznam čemu ljutnja, jel koliko vidim, niko nikoga nije prozivao. Mislim da se svi jako dobro znamo na ovom forumu, neki više, neki manje, da bi se prozivali lopovima.
Ja znam jako dobro šta znači liti znoj da bi se napravio jedan dobar midi fajl ili neki vrhunski ritam. Probao sam to radit, iskreno nije mi baš išlo, nemam niživaca a ni vremena baš previše. Možeš ti imat i PC vrhunski i neznam šta, ali ipak treba neko sjedeti uz ekran i kompjuteru zadavati zadatke da ti radi onako kako ti hočeš, neće on to radit sam.
Kolege koji su evo iz Hrvatske, da ne reklamiram koji list, a vjerujem da takvih ima i izvan RH, znaju jako dobro koliko neki maheri traže za ritmove ili midi fajlove, da bi to na kraju mi sve našli džabe na ovom našem forumu ili negdje drugdje malo dublje kopajući po NET-u.
Žalosno je da se takvima nemože stati na kraj, koji na takav način kompromitiraju, pa evo reći ću, npr. kolegu Basari, koji vjerujem i znam ja i svi ovdje na forumu, mora nekada i čačkalice stavljat na oči da ne zaspe nad monitorom ili lupi čelom u miks-pult.Ja konkretno cijenim to, i ako nemam love, reći ću, jbga kolega, nemam ti sad za platit, ako može za dobro pivce koji ritam, ili da se odužim nekako drugačije, znam da će mi kolega i pomoći, kao uostalom i svi jedan drugom na ovom forumu.
Samo što nažalost, takvu dobrotu će netko iskoristiti sa strane, a da ne mora niti biti član ovog foruma.
Eto kolega Basari, nemoj se ljutiti na nas, mi smo samo komentirali šta se nekima, pa nažalost i meni dogodilo.
Pozdrav svima,

Svirko

BasariStudios
12.05.2008, 22:42
Naravno buraz da se to dogadja, neljutim se ja ni nakoga samo kazem onako
kakvih sve slucajeva ima...ipak dobra je tema JOSH...lepo je nekad komentarisati
o ovakvim stvarima...

svirko
12.05.2008, 23:15
Eeee, odma mi je lakše prijatelju, ja sam stvarno već mislio da si se razljutio.
A šta se teme tiče, stvarno je dobra.
Pozdrav,

Svirko

jager
13.05.2008, 01:00
Pa postoji i resenje za to "ko je ukrao od koga" ... Nedime, ako vec radis ritam ili boju po narudzbi, lepo naglasis da covek kupuje NON-EXCLUSIVE pravo na to. Sto znaci da ti to isto imas pravo prodati kome god hoces. Takad materijal ima nizu cenu. No, ako neko hoce ono sto 100% bas niko nema, onda lepo to naplatis 10-20x vise nego za prethodni materijal i kad zavrsis i naplatis, jednostavno sa svog diska obrises i ne prodajes vise nikome.
Na ovaj nacin nema lazi, nema prevare ...

BasariStudios
13.05.2008, 03:56
To i tako i radim, svaki naruceni materijal po narudzbi je mnogo vise. Momentalno
izrada jednog stila sa 4 Var, 2 Intro, 2 Ending i 2 Fill In je 150$ po narudzbi, za 1.
Tu skontas treba ti najmanje dan da ga izradis, a u USA za 150 rade ljudi u super
market, na kasu...sto znaci tu je negde...

jager
13.05.2008, 15:03
Tako je sasvim OK, ali onda taj naruceni materijal bi trebao eventualno negde da arhiviras za sebe i da ga ne prodajes/delis vise nikome. U suprotnom je zajeb :D

MilaN B.N.S
14.05.2008, 11:06
Ima ovde stvarno recenica koje su tacne,-zaista...
Na zalost,-neko mozda ima bolji set ili
bolju klavijaturu,-a mozda losije svira od
onog sto ima losiji instrument...
Uvek me je to ubijalo u pojam,-neko je bolji
od mene,a gluplji je i ne zasluzuje to...
-Iskreno,nikad ne bih kupio set za 50,ili 100 evra,a kamoli vise...
Jedino,-kad bih bio primoran,-znaci...
Da sam zeznuo nesto veliko,ili da nemam izbora...
Po meni bi bio nesposoban kad bih video da neko mozda i gluplji
od mene moze da napravi set kakav ja nisam napravio,
ili nisam provalio da ga napravim...
Pa,-ja bih ostao celu noc dok to ne provalim...
Naravno,-ne moze se sve preko noci...
Nego,-evo uzeo sam klavijaturu pre 2 meseca,-Pa50,i skidam odavde setove,i pravim svoj set,-ostavljam najbolje ritmove,-koje zvuce full...
Ali,-nije to ono,samo da pregledam...
Sve probavam,pratnju,ostale bubnjeve,a boje dok razlgedam,padne noc...
-Mislim da je potrebno samo vreme i dobra snalazljivost na klavijaturi...
I samo polako,-vazno je svirati sa dusom...
-Da osecas muziku,-dzaba ako to radis preko q...
'Ajde pozdrav svima,-ziveli !!!

svirko
14.05.2008, 13:20
Pa kolega jmilaneane, ja se slažem s tobom,
i meni to ide na živce. Ja nemogu za sebe reći da sam neki vrhunski muzičar i da sam Paganini za klavijature, odsviram onako kako najbolje mogu, sa improvizacijama ili nečim drugim, al kad vidim kakvi sve sviraju, a što kažeš opremu imaju da ti se zavrti u glavi, smuči mi se i muzika i sve. Al šta je najgore oni sviraju i sviraju. A mi koji si dajemo truda da sve odsviramo uživo, sa svih deset prstiju, ako nemaš koji odgovarajući ritam ubaciš neki drugi ili malo improviziraš, i da si slažeš ritmove i boje sam, da piljiš u kljavu cijelu noć nebi li je prokljuvio u dušu, nas niko ne hebe ni 5%.
Žalosno, jako žalosno.

Pozdrav,

Svirko

Vaxter
14.05.2008, 13:31
Ovo vishe nema veze sa temom, tako da bi mogli da zakljuchimo stvar. ;)