PDA

Pokaži Full Verziju : Cime zastiti klavijaturu od prasine i ostalog?


kuki
07.05.2008, 22:17
Kolege bas me zanima da li neko stiti sa necim svoju klavijaturu na svirci?
Znate da na svirkama zna da bude puno prasine,postoji mogucnost da neko prolije nesto
na klavijaturu,i mnogo toga drugog!
Zanima me sta je najbolje staviti na klavijaturu neku foliju ili ima nesto posebno
sta se stavlja na klavijaturu?

Zanima me posto hocu moje klavijature da zastitim od toga,koliko je god moguce!

zsimonovic
07.05.2008, 22:32
Cao!Ja imam klavijaturu triton le i cela mi je uvijena u celofan.Mogu ti reci da mi je nekoliko puta spasila klavijaturu od piva koje najvise zna da zalepi kontakte.Mors samo da nabavis neki cvrsci celofan da se nebi cepao,da ga lepo oblikujes prema klavijature.Odozdo sam povadio sve safove,stavio celofan i vratio safove tako da ga oni drze da ne bih mnogo lepio trakom.Ja sam uvijao celofanom od providnih dzakova za ribu sto se koriste u ribarama.Zvuci smesno ali radi.Kad odvijem klavijaturu ona je,malte ne kao nova.Pozzzz

medino
07.05.2008, 22:36
pa brate kako da je zastitis?? jednostavno-nemoguce. e ,sad ,video sam da neki klavijaturisti prekriju klavijature nekim tankim najlonom ali meni je to ruzno do jaja. jbg,posle svake svirke ocistis prasinu a na svirci i ako se prospe nesto,ugasis je obrises i pici dalje. opasna su sva pica koja sadrze secer {sokovi} jer kad tecnost ispari,secer zalepi gumicu na dugmicima. ako se to desi,sutradan na servis i vozi dalje. ja dok sam svirao g-800 koliko su na njega isprosipali alkohola-to je strasno. ujutru kad ga upalim prvo stucne pa onda svira

kuki
07.05.2008, 22:51
Znaci celofan kao jedan od predloga...hmmm nije losa ideja:)

neutral
07.05.2008, 22:58
Samo pazi na hladjenje...

milan_lekic
07.05.2008, 23:41
zsimonovic ajde molim te postavi neku sliku bas me zanima kako to izgleda naravno ako moze?

Korgminator
08.05.2008, 00:35
Mislim da ti se pod celofanom moze podpariti :(

Jedina solucija je da kupis duplu opremu, jednu za tezge drugu za kuce ... stvarno ne znam da ista drugo postoji ;)

jager
08.05.2008, 14:39
CELOFAN??? Pobogu, ljudi ... pa to je jos blesavije od onoga kada vidim da je neko daljinski za TV umotao u celofan ...
Pa kako svirate na tako upakovanim klavijaturama???
Treba klavijaturu cuvati, to bez daljnjeg .. ali oblaciti je u celofanski kombinezon...
=))
Daj neku sliku, majke ti, moram da vidim kako to izgleda

marco
08.05.2008, 14:46
Ma dajte ljudi kakav celofan ??? Pa napravicete staklenu bastu od klavijature. I onda ce da bude veselo kad je prenesete zimi iz hladnog auta u topli restoran, i kad se to sve lepo natopi kondenzom. Posle tog ce on stvarno spolja izgledati super, al moze da se desi da nece da radi :)

Darko88
08.05.2008, 14:52
To je tacnije pvc folija i jedino da se prekrije gornja ploca gde su dugmici i registri a dirke naravno ne

zsimonovic
08.05.2008, 15:02
Ne primecuje se mnogo,ljudi,bitno je samo da nije izguzvan celofan.Ja je godinama umotavam i nikad mi nije kondezovala.Ako imas klavijature pa serije moras osloboditi otvore za hladjenje.Nema drugi i bolji nacin zastite klavijature.Pozdrav svima!

ROBOT
08.05.2008, 15:11
zsimonovic ovo si odlicno odradio nista se ne primjeti super odradjeno i nije ruzno za vidjeti u opste se ni ne primjecuje !!pozz

Darko88
08.05.2008, 15:23
pa o tome se i radi prekrije se ono sto treba ne mora da se uvije kao nova nije decko na to mislio

kuki
08.05.2008, 16:34
Naravno nisam ni mislio da prekrijem celu klavijaturu,vec samo kod dugmica,tj. gornju
stranu klavijature!

No.1
08.05.2008, 17:39
Ma uzivajte ljudi klavijatura nije uradjena da bi zivela sa vama.
To je to..platim je da uzivam kako se trosi...boja..dugmici..dirke...

vingula
08.05.2008, 17:52
Eto kod mene je malo kontra,za ekran i dugmiče me briga,al kad sviram pa kad mi dirke budu ljepljive ili ruke znojne zbog vručine...jaoooo....izgubim volju za sviranje,najbolje da uzmem neke najlonske rukavice (doktorske :D) pa da sviram.

sarmatorum
09.05.2008, 23:23
Jel to neko hoce 100 godina da svira na jednoj klavijaturi ??? 2-3 godine plafon i ja je prodajem,dodajem kintu i kupujem novu.

No.1
10.05.2008, 00:00
Normalno i ja sam to hteo da kazem...
Uostalom sto je vise pazite ko za belja dogodi ce se nesto nepozeljno.

jager
13.05.2008, 00:44
Ma upravo tako ....
Sve me ovo podseca na onu prastaru seriju, mislim da se zvala "Majstori", kada lik sa papucama ulazi u auto ... :D
Mada, ko zeli da cuva, niko mu ne brani ... postujem ja i to! Od takvih vredi kasnije kupiti polovnu klavijaturu. Bas kao i auto od nekog dedice :D

kuki
13.05.2008, 01:20
Ja moje klavijature cuvam maksimalno;)

miconi
13.05.2008, 01:48
Iskreno stavljanje najlonske folije na klavijaturu perdstavlja odlicnu zastitu od njenog najveceg "neprijatelja" tj. prasine kao i ocuvanje samog izgleda sto naravno kasnije omogucuje bolju prodaju te klavijature,znate i sami sta na svirci moze da sleti na nju a naravno koliko vidim bogatasima to ne predstavlja problem.......pozzzz svima.

jager
13.05.2008, 02:01
BOGATASIMA?
Ma hajde! ..... nije bilo za platiti struju i zadnja 2 racuna za telefon, ali se Extreme kupio... pa ti sad vidi ko je "bogatas"... pusti te prerane zakljucke...
Znaci, po tebi, ko ne stavi najlon preko klavijature taj ima para u 3 PM, a? :D

miconi
15.05.2008, 01:10
Nisam mislio na to "ko ne stavlja najlon da je bogatas",nego citajuci komentare uvideo sam pogresna[ne mislim bukvalno] misljenja pa se malo i nasalio.
Nadam se da ne zamerate....sorry...?......ma ko j...be najlon......vazno je da smo zivi i zdravi....he,he.....Pozdrav svima;)

milan_lekic
15.05.2008, 11:32
zsimonovic ovo si odlicno odradio nista se ne primjeti super odradjeno i nije ruzno za vidjeti u opste se ni ne primjecuje !!pozz

podpisujem

gibanica
16.05.2008, 00:19
ljudi znate da se uglavnom samo zenske novine prodaju u celofanima zar ne? jeste da je svo to sviranje malo pederski..sve to pevanje kao slavuj, prstici,saptanje pesme na uvo kad narucujes itd...ali ja sam za najlon samo na tacskrinu i nema dalje. dobra je zastita imati visok ,prema sebi nakrivljen stalak,to vam je jedno od mogucih resenja. svako dobro

MilaN B.N.S
16.05.2008, 23:33
Ima ovde dobrih recenica...
Pa,-sta znam...
Ja kazem,-ako je sudjeno,-neka je...:D
Ja ne cuvam klavijaturu bas toliko,
al' naravno da ne bih voleo da mi se
desi neki kvar,bilo kakve vrste...
Tek onako kad mi dodje period kad
trebam da je prodam,-onda pocnem da je glancam... B-)
-Iskreno...

flosarka
26.05.2008, 14:36
Neznam ljudi ta priča sa celofanom nije mi baš povoljna.Kao prvo moralo bi se voditi računa o tome da se klavijatura može jeko ugrijati a da ne kažemo i još negde svirka primjer na suncu.To bi dovodilo do oštečenja dijelova u klavijaturi a naročito trafota.
Najbolje rešenje je da staneš na neko što više odgovarajuče mjesto gde je što više sigurno od prosipanja piča i tako dalje.Ja naročito vodim pažnju oko toga da mi neko ne prilazi sa pičem u ruci i odmah ga pošaljem od sebe jer mi se več desilo da mi prosipali piče u nju.A što se tiče prašine ako je negdje ima ja koristim kad dođem kuči malu električnu pumpu za vazduh koju sam dobio prilikom nakupa jedne vazdušne blazine za naduvati je i jednostavno sa tom pumpum izduvam klaviaturu i problem je rešen.

Narodnjak300
15.05.2009, 18:12
Celofan...uracunajte u to i kondenzaciju

ERKOOO
15.05.2009, 20:05
Sto se tice tog celofana i tih najlona to je jos gore za klavijaturu nego prasina,desava se naime da zbog toga klavijatura potpari,stvara se vlaga i tom ''zastitom'' je bas izlazete riziku! Ja svoju poslije svirke lijepo ocistim,malo usisam po dirkama,izvucem sto se moze izvuci i to je to!

vladimir68
15.05.2009, 20:30
Svojevremeno sam ovako umotavao E96 i nekiloko ˝uboda˝ iglom kroz celofan rešilo je problem kondenzacije.Zaštita folijom-celofanom odrađuje svoj posao zaštite,samo paziti na otvore hlađenja kod klavijatura koje ih imaju.

makso68
15.05.2009, 22:56
Sto se tice tog celofana i tih najlona to je jos gore za klavijaturu nego prasina,desava se naime da zbog toga klavijatura potpari,stvara se vlaga i tom ''zastitom'' je bas izlazete riziku! Ja svoju poslije svirke lijepo ocistim,malo usisam po dirkama,izvucem sto se moze izvuci i to je to!Ovako i ja radim,kakvi celofani i čudesa.Ali,alergičan sam na muzičare koji se bahato odnose prema instrumentu.Inače,čovjek sam jako debelih živaca,posebno na svirci,ali kad mi neko,na bilo koji način,ugrožava instrumente,spreman sam mu zubima pregristi vratnu arteriju.Pozdrav!

mile_mitrovic
17.08.2009, 19:53
Drage kolege, kada "pijana budala" dodje da naruci pjesmu sa picem u ruci i prospe to pice po klavijaturama mislim da tu celofan ne pomaze! Slazem se sa tim da celofan pomaze u zastiti od prasine i ogrebotina na klav. ali staviti celofan "na gornji deo" i misliti da tecnost nece dospjeti u unutrasnjost klav. je ludorija!

Boban010
17.08.2009, 20:50
Ja obicno cistim klavijature suvom,nekoriscenom cetkom za farbanje!

milan_lekic
17.08.2009, 21:12
interesantno!

nikolakg
17.08.2009, 22:17
Sto ljudi,sto cudi.;) Imao sam rolanda koji je sa gornje strane imao celofan i kada je doslo vreme da se proda bio je kao nov.Kakva kondenzacija i ostali bakraci.Ovo je iz mojeg licnog iskustva da taj najlon odlicno stiti klavijaturu.
Takodje i triton le je bio tako sacuvan.
:)

Marco7
17.08.2009, 22:23
Stitim je brate fizicki!Ko mi pridje sa casom,cigaretom i slicno odma ga eliminisem dalje od klavijatura :)

zsimonovic
17.08.2009, 22:26
Ali sigurno ce manje uci tecnosti u klavijaturu ako je prekrivena celofanom jer pored svakog dugmica postoji mogucnost da udje i zalepi kontakt.Sto se tice kondenzacije nije preporucljivo,ko stavlja celofan,kada je dosta hladno napolju da se drzi klavijatura u kolima da prenoci ili u hladnim prostorijama pa da se unese u toplu prostoriju.Tako moze da se desi kondenz.Ja moju klavijaturu uvek nosim sa sobom u topli stan pa u topla kola i nema problema sto se tice kondenza.

harepa50
17.08.2009, 22:32
Iako mi se ne dešava često da mi prilaze sa čašom, ali kad se desi primjenjujem postupak kao kolega Marco7:)

A klavijaturu ne umotavam ničim. Zadnji put kad sam je čistio (nedavno), bila je prljava po nekim dijelovima, ali ta se prljavština nije dala skinuti sredstvom za čišćenje pa sam je skidao čačkalicama. :) I nisam ništa oštetio niti sam je izgrebao.

smt2
17.08.2009, 23:09
Trba redovno cistiti pa nam nece trebati cackalice.NIsta strasnije nego pijana budala sa casom u ruci i sa zeljom neke pjesme koja mu bas u tom momentu nemoze pasti napamet.Upozorim ga da pripazi na pice i da ode do pjevaca pa njemu kaze koja mu pjesma treba ,ako ni to nepomaze upozorim ga jos koi put i onda staje muzika i samo se cuju bubnjevi i lupatala.Tu pijanu budalu radikalno i bez ustrucavanja pokusam odstraniti a obicno je tu jos neko koga po obicaju zamolim pre svirke da malo pomogne ako dodje do toga.Mada ova folija i to umotavanje kao na pokazanim slikama kod kolege bacilo me na razmisljanje da mozda nesto smislim sto bi i pomoglo ako dodje do necega.poz...

grandia
17.08.2009, 23:11
a momci sta je sa one hekle koje smo diskutirali ovde na forum? koliko ja znam ovde ima dosta koji su profesori za heklanje :lol:

Millan
17.08.2009, 23:14
Stavis brate milje na klavijaturu i ono upije svu tecnost koja se prospe, a skuplja i prasinu, a i izgleda onako... cool...:lol: