PDA

Pokaži Full Verziju : Kabliranje,-spajanje mic. i klav.


MilaN B.N.S
05.05.2008, 18:33
Cao svima...
-Imam jedan problem...
Tj. jedno pitanje...
Imam integrisanu muzicku karticu...
U srednjoj rupici ulaze zvucnici (zelena)...
U rupici desno (roza),-ulazi iglica za mikrofon,i u
onu trecu sam ubacio klavijaturu..
Znaci,-iz klavijature direktno imam zvuk na racunaru...
Nabavio sam jedan mikrofon,-i nije neki..
Ali,-zanimam me,-mogu li da snimam i rad klavijature,i mikrofon..?!
Znaci,-da sviram i da pevam...
-Nemam nikakav mixer,a jos odavno sam probao da stavim dve iglice u jednu rupu,znaci to su bile iglice od klavijature,i od mikforona,all' nisam uspeo...
-Sta da radim..?!

vingula
05.05.2008, 19:23
Dajmi reci koja je to "GRAFIČKA" kartica da si i ja takvu kupim =))

Ovisi koji software koristiš za snimanje,npr. Sonar 7 može snimat kako si ti to zamislio,a vjerojatno i Cubase (nekorsitm ga mada ga posjedujem) al čini mi se da možeš to i u njemu radit.

No.1
05.05.2008, 19:31
Cek cek malo...Graficka Kartica ne bese za need for speed i slicno?

Alix
05.05.2008, 19:37
No.1 nije brate već je za zvuk...Ma pusti kolega se zbunio...Inače imaš još jednu opciju...Nabavi sebi pretvornik iz malog jacka (stereo) u žesni konektor velikog Jacka 5,6mm...Zatim u Left stranu (nije važno koja) uklopiš kabal sa klaviature (izlaz Left/Mono) a na drugu "rupu" priklopiš mikrofon i stvar si rješio...Zatim naštelaš u windowsu razinu zvuka (smanjiš sinth da ti ne preglašava mikrofona) i stvar zaključena...Ima da radi 100%,ja sam tu metodu koristio još prije nego sam nabavio Behringerovu miksetu...A kad nakupiš jedno 80eur,kupi sebi neku Behringer pasivnu mikseticu od 4-6 kanala i imaš pravu stvar za svoje potrebe...Pozdrav!

No.1
05.05.2008, 19:40
=))Aaaaa zbunio se...ja pomislio svasta

vingula
05.05.2008, 22:28
krivo ste skontali šta je @JMILAN reko

Grafička kartica :D

mikca
05.05.2008, 22:48
krivo ste skontali šta je @JMILAN reko

Grafička kartica :D
taj prikljucak de ti ide direktno klav je line in,a mic sluzi za prikljucivanje mic, ali nesto ne verujem da ces postici neki kvalitet da snimis glas na tom microfonu, zato sto neces imati prvo exo i druge efekte ,a moras da imas instaliran asio all drivere
da ti ton ne bi kasnio na compu,program za snimanje ne bi bio los wawe lab da aktiviras u njemu da ti mikrofon bude monitor,to jest da ide direktno uzivo u programu, ali sve je to lose sa integrisanom muzickom

MilaN B.N.S
06.05.2008, 00:27
Jaooo...
E-,znaci...
Ovde sam vec duze vreme...
-Ako cemo na te sitne provokacije da padamo,-onda stvarno...
Pa,-naravo da je muzicka kartica..
Al' bio sam u poslu danas,i eto..
Greska...
Ko radi,-taj i gresi...
Hvala na razumevanju AliX...
Ja i ne kapiram bas te ideje...
-'Ajde neko na MSN,-da mi to objasni ako je moguce...

No.1
06.05.2008, 01:05
Ma ok druze ja se izvinjavam ako ti smeta...
Znas mi zajebanti takva nam krv...sve teramo kroz sale.
Pozdrav velik.;)

vingula
06.05.2008, 01:24
@MIKICA

Druže ja ti imam PC 386 star 15 god. i nemam ja tamo nikakve ni plave ni crvene ni zelene rupice,kod mene su sve crne,jedino na modemu imam crvenu i zelenu.

Šta da radim?

MilaN B.N.S
06.05.2008, 02:25
OK drustvo...
Ma,cimajte se,-opusteno...
-Provalio sam to,-pomogao mi je "Blatusan,-Alen"...
Hvala mu puno...
Fora je bila u "Stereo Mix"...
Eto...
'Ajde,-cujemo sE...
Zzz...

VUNIMRAV
17.12.2013, 16:50
Da ne otvaram temu-mogu i ovde
Nikad nisam spajao mikrofon u klavijaturu,e dad bih probao,cisto da se zabavljam i cujem njen"vokoder".Ako se ne varam treba mi mic kabl bnana-zenski kenon?
Da li moze 'obican" shure sm 58 i Beta posto samo njih i imam?

NordX
17.12.2013, 18:01
Mozes naravno. Treba ti mikrofonski kabl koji na kraju ima veliku bananu,i njega kopcas u Mic. Pretpostavljam da je Tyros 3 u pitanju,posto vidim u profilu. :) Ja sam nedavno vlasnik T2,pa sam prinudjen bio da se sa tim ''zabavljam'' :) Nadam se da sam bar malo pomogao.

Pozdrav.

NordX

VUNIMRAV
17.12.2013, 22:16
Jesi,dovoljn o mi je da moze "obican' mic,inace imam ja digitec performer vec godinama,ali me kopka kao bi to zvucalo na T3,znam da je nuporedivo losije,ali....
Hvala.

NordX
17.12.2013, 22:27
Nema na cemu. Tu smo da se pomazemo. Sta znam,imao sam i Digitech a pevao sam par svirki i na Vocalistu od T2,nije toliko lose,s ozbirom da sam koristio samo efekat. :)


NordX