PDA

Pokaži Full Verziju : LeLibby


Otpisani-EA7
28.04.2008, 19:14
Zdravo svima, evo ovako pomocu onoga tutoriala za le/tr sam uspeo da odradim posao kako je opisano, medjutim imam drugo pitanje, imam recimo na neke setove pojedinacne boje koje su uradjene za neke pesme, kada to prebacim na lelibby copy/paste i kada ucitam ponovo set vise te boje ne zvuce kao na predhodnom setu, isto tako i terce kada prebacim sa jednog u drugi set ono nikako vise ne zvuci, sta radim pogresno u cemu je caka kod tih stvari, pozdrav i hvala na odgovorima

Otpisani-EA7
28.04.2008, 20:02
izvinjavas se da dodam jos nesto, u pitanju je triton le i u pitanju su combinacije

BasariStudios
28.04.2008, 20:07
Zato je najbolje sve na samom sintu raditi, bar cujes sta se desava.

Otpisani-EA7
28.04.2008, 20:12
lepo receno ali nisam toliko upucen u sint, jer nisam dosada radio sa korga, ako bi mogao kratak opis kako se to radi na sintu sa combinacijama bilo bi mi od pomoci pa cu ja to lagano nekako i srediti

BasariStudios
28.04.2008, 20:17
O tome je ovde mnogo pisano, pisao sam i ja citave knjige, pretrazi.
Imas neke informacije i ovde isto, nesto i na Engleski:
http://basaristudios.com/

baxuz
28.04.2008, 20:46
probacu objasniti kasnije. trenutno sam na poslu. u medjuvremenu kao sto je nedim rekao pretrazi forum trebalo bi biti informacija u vezi sa tim sto trazis.

baxuz
29.04.2008, 01:09
E ovako da malo objasnim tebi i ostalim koji imaju slicna pitanja u vezi prebacivanja boja iz seta u set.

Prvo da odredimo od cega su boje pravljene i kako to sve radi:

1. U setu za triton serije se nalaze boje pod PROGRAM i COMBI

2. PROGRAM boje su pravljene od SEMPLOVA koji se namjestaju pod OSC1 i OSC2

3. SEMPLOVI mogu biti INTERNI (ROM) ili UCITANI (RAM)

4. INTERNI (ROM) semplovi se vec nalaze na sintu i vazda ostaju na njemu

5. UCITANI (RAM) semplovi su ti sto se ucitaju sa kartice (posle svakog gasenja sinta ove "UCITANE " boje se gube i moraju se opet ucitati da bi se koristile)

6. COMBI boje su napravljene od vec uradjenih PROGRAM boja (to jeste da se moze sloziti do 8 boja iz PROGRAM da bi se napravila kombinacija)




Sada kako prebaciti COMBI boje iz seta u set (Za prebacivanje PROGRAM boja iz seta u set procitajte upustvo pod TUTORIAL)


1. Da bi COMBI boja zvucila ja vasem setu ko sto zvuci na nekom drugom potrebno je da SVE PROGRAM boje koje ta COMBI koristi imate na svome setu.

2. Nije bitno da su PROGRAM boje na istom mjestu kao i na drugom setu (lakse je ako jesu na istom mjestu ali nije kriticno) uglavnom moraju da budu negdje u vasem setu

3. Ako nemate PROGRAM boje koje su koristene u toj COMBI morate ih prebaciti u vas set.

4. Kada ste prebacili sve PROGRAM boje u vas set onda mozete i ucitati COMBI boju koju zelite prenjeti.

5. Posle toga izaberete COMBI boju i pregledate da su sve PROGRAM boje od 1-8 iste kao sto su koristene na orginalnoj COMBI

6. U slucaju da boje nisu iste morace te promjeniti (na primjer ako pod bojom broj 1 pise A65 DX-Hard Lead a na orginalnoj boji je Harmonika Clarinet ... morate promjentiti vasu boju da isto pise Harmonika Clarinet)

7. Posle namjestanja PROGRAM boja da budu iste kao na orginalnoj COMBI onda OBAVEZNO morate sacuvati tu COMBI boju .... za to idete na UTILITY --> WRITE COMBINATION


nadam se da je ovo pomoglo. ako je sta nejasno slobodno pitatjte.

baxuz
29.04.2008, 01:13
Jos jedna stvar. Dok je LeLibby dobar program za prebacivanje boja, proporucio bi da takodje radite na klavijaturi jer mozete dosta da promasite ako nemozete da cujete kako boja zvuci. Dosta puta SEMPLOVI se nalaze na raznim mjestima i koristeci LeLibby tesko ce te znati da je pogresan sempl izabran jer su odredjeni samo brojevima.