PDA

Pokaži Full Verziju : Pratnja za Hrvatska kola.


ivankovac84
27.04.2008, 13:26
Bok.
Ima li netko možda pratnju za slavonska kola. Tipa taraban ili kukunjšće.
Nemogu nigdje naći.
:">Ili možda midi.:">

dinko
27.04.2008, 17:28
Sva slavonska kola su dvojke odnosno estami znaci upalis obicnu dvojkicu bez kojekavih bravuroza na kontri i opleti

ivankovac84
27.04.2008, 19:01
zahvaljujem.
Ako slučajno imaš note za hrvatska kola, bi li mogao ja to dobiti:D

dinko
29.04.2008, 19:25
za to ces tesko naci notne zapise ali imas jednu varijantu: nabavis midi files od kola koja ter zanimaju ubcis u cubase i on ti fino sve to ispise kompletnu parituru kako je sta odsvirano

ivankovac84
29.04.2008, 19:54
ali nemogu ni midi naći, to je problem

milan_lekic
29.04.2008, 20:07
na pogresnom ste stajtu ako trazite midi pazite se moderatora :)

maricm
30.04.2008, 10:26
midi fajl=banana

sad se vi paziteB-)

kreso
30.04.2008, 11:45
Nije uvjek MIDI FILE = BANana !

Stvar je u tome kako češ taj midi iskoristiti. Ako ti midi file treba za pravljenje nekog namjenskog "zahebanog" ritma, a nigdje ga nema za nabavit, tada potraži ovdje od kolega. Ili da ti daju file (ako ga imaju) da iz njega napraviš style, ili da odsviraju, usnime pa ti ga dadnu. U najboljem slučaju da ti daju baš taj potrebni ritam (ako ga je već napravio).
Naravno, zatražiš li midi file a ne podjeliš s ostatkom foruma poslije od tog file orginalni ritam za neku pjesmu tj sa članovima taj ritam u download centru, e tad prika moj slijedi ne BANana nego trajan BAN.

Ali kako je kolega gore naveo, za hrvatska kola osnova je ESTAM ili neka modulirana dvojka. Stvar je samo kako pojedine trake u ritmu sviraju kontru, no to se sve da sredit i upicanit u orginalu. A solaže na bisernicu sam pleti.

dinko
30.04.2008, 17:38
Nije uvjek MIDI FILE = BANana !

Stvar je u tome kako češ taj midi iskoristiti. Ako ti midi file treba za pravljenje nekog namjenskog "zahebanog" ritma, a nigdje ga nema za nabavit, tada potraži ovdje od kolega. Ili da ti daju file (ako ga imaju) da iz njega napraviš style, ili da odsviraju, usnime pa ti ga dadnu. U najboljem slučaju da ti daju baš taj potrebni ritam (ako ga je već napravio).
Naravno, zatražiš li midi file a ne podjeliš s ostatkom foruma poslije od tog file orginalni ritam za neku pjesmu tj sa članovima taj ritam u download centru, e tad prika moj slijedi ne BANana nego trajan BAN.

Ali kako je kolega gore naveo, za hrvatska kola osnova je ESTAM ili neka modulirana dvojka. Stvar je samo kako pojedine trake u ritmu sviraju kontru, no to se sve da sredit i upicanit u orginalu. A solaže na bisernicu sam pleti.
Drago mi je da je bar netko razumio sta sam napisao gore, niti sam nudio midi files niti trazio samo sam kolegi pokusao rjesiti problem,a sto se mene tice midi file nemora ni postojati

jager
01.05.2008, 21:24
Korisni su MIDI fajlovi, onako kako Kreso objasnjava.
Ali pustiti MIDI na aranzeru/racunaru i tako "svirati" je tragedija... takvim "muzicarima" ovde nije mesto :D

ivankovac84
05.05.2008, 07:32
Dečki hvala,
Našao sam i note, sada ide taraban kao lud. (i bez midi fajlova)
Hvala.....:D

kreso
05.05.2008, 14:58
Tako i treba ! Samo naprijed, vježbaj.
Kad uvježbaš prste da sami lete po kljavi nečeš nit pomislit na MIDi file. Bit će ti smiješan kad shvatiš koliko bolje zvuči ono što ti odsviraš od "usrane" kekse.

maricm
05.05.2008, 16:59
ajde drago je i meni samo vjezbaj nema nista bez vjezbe.

pozdrav

No.1
05.05.2008, 19:38
Ko sto kaze kolega Kreso, MIDI nije uvek za Ban ako je druga upotreba...
Madjutim mi se jako dobro poznajemo, pa ako to se dopusti onda ce da se zloupotebi.
Nazalost.