PDA

Pokaži Full Verziju : korg tr ili roland e50


Kompozitor
27.04.2008, 12:50
koja klavijatura ce vise da mi odgovara za sviranje u zivom bendu a repertoar je pop, rock, funky, jazz i house, uglavnom strana muzika. izdvojio sam ove klavijature najvise zbog male tezine i dimenzija sto je i glavni razlog zasto menjam moju klavijaturu. Bitan mi je klavir, brass, organ i ostali instrumenti koji se koriste u takvoj vrsti muzike. Prednost tr dajem jer je sempler a e50 jer je aranzer(ponekad za sebe koristim ovu mogucnost) tako da ne mogu da se odlucim. Svaki savet je dobrodosao.

mykeli
27.04.2008, 12:59
Hmmm..moraces sam da odlucis jer, kao sto i sam kazes, ako je onako za sebe onda e50 s tim ,sto ces moci da sviras i u bendu ali nije to to..sto se tice samo bendovske svirke, obavezno TR!

jager
27.04.2008, 13:34
Kao sto rece Mykeli, moras da se odlucis da li kupujes klavijaturu za bendovsku svirku ili ti treba aranzer. Kad to resis sam sa sobom, lako ces izabrati izmedju ove dve...

vingula
27.04.2008, 15:18
Mislim da to nema nikakve veze dal bio aranžer ili ne,ja kad sam bio u bendu tad sam imao G800 i VA76,a poslje je kolega uzeo Ketron SD1 a ja sam prešo na U20 i XP10,tako da bi rađe uzo po ovom pitanju E50 ipak ima noviji ton generator a i novija je klavijatura.

Marco7
27.04.2008, 15:25
Ako se odlucis za workstation nemoj uzimati Tr i tako te tezgaroske klavijature!Uzmi lepo neku Yamahu motif ili neki Korg triton Studio ili classic jer ce mnogo bolje da ti odrade posao nego Tr,prvo sto imaju bolji zvuk od Tr-a a drugo mnogo su mocnije sprave i bolje boje za tu vrstu muzike koju radis!Ako se odlucis za aranzer eto Igorcina prodaje E60 za 1000e star 6 meseci i sredjen za svirku ;)

Kompozitor
27.04.2008, 15:38
Uzmi lepo neku Yamahu motif ili neki Korg triton Studio ili classic jer ce mnogo bolje da ti odrade posao nego Tr,prvo sto imaju bolji zvuk od Tr-a a drugo mnogo su mocnije sprave i bolje boje za tu vrstu muzike koju radis!

bas zbog toga se i dvoumim, probao sam tr i uopste nisam zadovoljan zvukom za tu vrstu muzike (za narodjnjake moze da prodje) i ne svidja mi se njegov sistem promene boja (kucanjem brojeva) pa sam zbog toga ubacio i e50 u izbor, mada vidim da neki muzicari imaju tr(le) iako sviraju zabavnu muziku. Mozete li da predlozite jos neki aktuelan model klavijature ali jos jednom ponavljam da je sto manjih dimenzija i tezine i da je cena do oko 1000e a da mi nije potrebna jos neka klavijatura uz tu za svirku u bendu?

Vaxter
27.04.2008, 15:50
Za repertoar benda sa kojim bi ti radio, moja je preporuka da uzmesh ili Yamahu motif ili neki kurz.

vingula
27.04.2008, 15:53
za 1000 eura nemoj me držat za riječ al koliko sam vidio može se dobit sljedeče: Korg PA50, PA500, Roland Exr-E2,EXR 5, E50 i E60 od aranžera,a sad od semplera i nesemplera imaš Korg LE i TR,X50, Yamaha MM6,Roland Juno D, to su sve relativno novi modeli.

mykeli
27.04.2008, 17:31
Hmmm, eto jos nisi siguran sta bi hteo, ako se radi o ozbiljnom bendu koji funkcionise, preporucujem workstation(sempler) samim tim zbog ozbiljnosti na Stejdzu i kvalitetnijim bojama-saundovima-semplovima kako ti je zgodno da ih zoves...
I tu su -Motif koji mislim da nema za 1000e
-TR razmisli o modelu sa 76 dirki (nije to velika tezina, to su lake klavijature) koje ce ti dobro doci ako nosish samo nju...
-Kurz k2000, mislim da mozes da ga nadjes za 700-800e
-Classic imas za te pare (paziti na memoriju da je ima, i scsi...)
....

Znaci samo workstation...

Ovo sam ti napisao samo zato sto vidim da ti je Marco predlozio i te modele, sto se slazem sa njim, i ako ih nisi naveo u naslovu!

BasariStudios
27.04.2008, 18:19
Za 1000EU uzmes MOTIF ES, ne obicni i bices Car iznad Kraljevima.

vingula
27.04.2008, 19:08
za 1000 eura si nabavi dobar laptop,Midi Konroler i neki soft. sempler i rasturaš sve ovo :D
A mislim da si i temu krivo postavio :D

BasariStudios
27.04.2008, 20:53
za 1000 eura si nabavi dobar laptop,Midi Konroler i neki soft. sempler i rasturaš sve ovo :D
A mislim da si i temu krivo postavio :D
Da, samo obicne igracke, sta ce za 1000EU kupit od computers?
Kakav taj Computer i Midi Controller i Sampler kad KONTAKT il EMULATOR
sami kostaju i po 500-600EU?
Koju ce tu zvucnu za 20EU sto ce mu ostati?

Kompozitor
27.04.2008, 22:18
Za 1000EU uzmes MOTIF ES, ne obicni i bices Car iznad Kraljevima.
gde mogu da najdem motif es, koliko oktava ima i kojih je dimenzija? Sta mislite o Yamahi MM6, moze li to da mi posluzi? nisam zainteresovan za polovne klavijature
uzgred imam dobar laptop :)

mykeli
27.04.2008, 22:24
Ova bi ti najvise odgovarala, po ceni...
A mozes malo i da googlas pa da nadjes na oglasima!
Imas es6, es7, es8.

vingula
27.04.2008, 22:29
Joooooj Nedime,pa ne otvara čovjek studio za boga dragoga,i ja sam dugo korstio tu opciju sa laptopom i moje kolege iz drugih bendova to koriste,a za live svirku netreba sad neznam bog zna šta.
Laptop do nekih 500 eura, midi kontroler (soft. se dobije uz to) do 300 eura,zvučna kartica M-Audio ili E-MU,ima da ubija sa time,a semplove si radi i ubacuje kakve hoče.

kljavica
27.04.2008, 23:42
gde mogu da najdem motif es, koliko oktava ima i kojih je dimenzija? Sta mislite o Yamahi MM6, moze li to da mi posluzi? nisam zainteresovan za polovne klavijature
uzgred imam dobar laptop :)

Stari jedno cu ti reći i savjetovati,od yamahe mm6 bježi koliko te noge nose!to ti je igračka u usporedbi sa yamahom motif...
Samo je problem sta ih nema(motifa es) ili ih ima jako malo po oglasnicima! Es serija ti dodje oko 1300-1400eura tu na Balkanu!
E sada, ti nebi htio uzeti polovne, to je ok,no za 1000eura.....tesko da ces naci kljavu koja je u rangu sa extremom,motifom...

BasariStudios
28.04.2008, 00:56
Ma Vingula razumem ja tebe i u pravu si za tu opciju al brate vrlo premalo je 1000EU,
da je nekih 2500 hajd licilo bi malo bar na nesto. Taj 500EU laptop kad bi ga trefio sa
jednom bojom ili jednom trakom u Cubase poceo bi da vristi ko prase pod nozem.

vingula
28.04.2008, 01:12
A da mi je znat tko uopšte koristi Cubase na live svirci?????

BasariStudios
28.04.2008, 01:20
Ja ne bi nikad, neznam ko bi.

vingula
28.04.2008, 01:26
Onda buraz tumačiš krivo moj post i mišljenje.

Igorčina
28.04.2008, 07:41
S'obzirom da si imao Va76 i G-800,mogu da ti ponudim E-60 i zadnja cena bi bila 950€ jer je razlog Pa1xpro zbog koga ne spavam danima:p, he,he, rešio sam da ga uzmem pa rolanda dajem i niže i ako je malo sviran.Kartica,ritmovi,boje,torba,spakovan za svirku 50% za zabavnjake 50% za narodnjake. Ja sam u Aranđelovcu, ako budeš raspoložen javi se.Hvala Marco7 na preporuci.

Kompozitor
28.04.2008, 13:13
hvala, ali nisam zainteresovan za e60 samo iz razloga sto nema 61 dirku :) a i rekao sam da hocu novu klavijaturu da kupim :D. Znaci za mene je samo motif es kako sam uspeo da shvatim iz vasih odgovora?

kljavica
28.04.2008, 14:15
hvala, ali nisam zainteresovan za e60 samo iz razloga sto nema 61 dirku :) a i rekao sam da hocu novu klavijaturu da kupim :D. Znaci za mene je samo motif es kako sam uspeo da shvatim iz vasih odgovora?


Motif es6 ti dodje oko 1300-1400eura polovna!I kod nas nema ih više u prodavaonicama,jer je izišao novi model motif xs,tako da je neces novu u prodavnicama naci!
Jedino mozda iz USA, ali to moras Nedima(BasariStudios) pitati..mozda ti on moze sta srediti!

Kompozitor
28.04.2008, 18:10
znaci nista od toga, koliko para toliko muzike, a ja stavno ne mogu da izdvojim toliko. dakle da se vratimo na jeftinije modele :(, sta mislite izmedju yamahe mm6 i rolanda e 50 sta je bolje i koliko su bolji ovi modeli od yamahe psr 1500 po zvuku?

BasariStudios
28.04.2008, 18:13
MM6 i E50 su dva razlicna sveta, to se ne moze ni uporediti nit birati koje da se uzmes.
Jedan je aranzer drugi workstation, zasto platiti pare extra za aranzer funkciju ako ti
ne treba to, mozes uzeti samo MM6 onda. Za svoje pare MM6 je dobra al ne ocekuj
neka velika cuda, nije to MOTIF ES ni obicni MOTIF. Prvo razmisli sta ti tacno treba pa
onda pocni da uporedjujes i biras jer ovako neces nista uraditi birati izmedju E50, MM6
ili PSR1500, sva 3 su razlicna sveta, neces se nigde zadovoliti.
Skontaj prvo dobro sta ti treba, Arranger, Workstation ili samo kao Controller.

Kompozitor
28.04.2008, 22:57
znaci odlucio sam da mi ne treba aranzer vec klavijatura za svirku u bendu (pa makar ta klavijatura bila i aranzer ako ima dobar zvuk), i zato e50 i psr1500 gledam bez aranzerske funkcije vec samo njihov zvuk koji mogu da daju sa solo bojama. Svidja mi se mm6 na prvi pogled ali ne znam kakav je u odnosu na e50 i psr1500, koliko memorije ima za perfomance i tako te sitnice...

BasariStudios
28.04.2008, 23:02
To da al tu ipak ima nesto pogresno, za Aranzera platices bar duplo vise al neces
koristiti funkcije za koje ces platiti, zasto mora nov? Zasto ne pogledati neke od
Zverskih masina koji nikad ne umiru?:
Trinity, EX5, T3, XP50...i td. A jeftinijie...
Da dodam, sve te TR i MM6 i E50 i PSR1500 su samo obicne shuplje igracke kad bi
se uporedile sa ove sto sam ti nabrojao a skuplje su.

kljavica
28.04.2008, 23:35
To da al tu ipak ima nesto pogresno, za Aranzera platices bar duplo vise al neces
koristiti funkcije za koje ces platiti, zasto mora nov? Zasto ne pogledati neke od
Zverskih masina koji nikad ne umiru?:
Trinity, EX5, T3, XP50...i td. A jeftinijie...
Da dodam, sve te TR i MM6 i E50 i PSR1500 su samo obicne shuplje igracke kad bi
se uporedile sa ove sto sam ti nabrojao a skuplje su.

Slušaj ga (Nedima)...dobro ti govori.motifi extreme,polovni ili ove sta si ti nabrojio nove!
Po meni - radje ove polovne!Nećeš požaliti!

Kompozitor
29.04.2008, 11:34
ok, znaci to je to Trinity, EX5, T3, XP50. hvala svima na odgovorima nadam se da cu naci nesto sto mi odgovara

Mikiya_86
29.04.2008, 14:42
Batice moj ti je savet da uzmes toplo preporucujem Roland Fa - 76...
To ti je super i Kurzweill wk 2000 v3