PDA

Pokaži Full Verziju : Iphone


zvekan
25.04.2008, 16:15
Da li neko koristi iphone za tekstove pesaama?
Pozz.

Darko88
25.04.2008, 16:17
Koristio moj pevac ali mu ga razbila neka pijana budala. Sad pise text u mobilni pa kad proda mobilni poroda i te xtove pa posle peva sve po jednu strofu=))

Marco7
25.04.2008, 16:18
Ja koristim song book iz klavijature i nee vidim bolje resenje bar za sada!

zvekan
25.04.2008, 16:19
Ma moj pevac ima iphone pa nemoze da pebaci texstove namuci se jadan.Neznam kako da mu pomognem.

Darko88
25.04.2008, 16:19
Za klavijaturiste je najbolje resenje ali za pevace:(

zvekan
25.04.2008, 16:21
Koristio moj pevac ali mu ga razbila neka pijana budala. Sad pise text u mobilni pa kad proda mobilni poroda i te xtove pa posle peva sve po jednu strofu=))

Javi ako ti trebaju tekstovi za pevaca
Pozz

Darko88
25.04.2008, 16:21
Odakle ne moze da prebaci? iZ kompjutera?

maricm
25.04.2008, 16:21
Ma moj pevac ima iphone pa nemoze da pebaci texstove namuci se jadan.Neznam kako da mu pomognem.

neka kupi mp4 player tu je puno lakse moj je pjevac koristio to

Marco7
25.04.2008, 16:23
Za pevace da kupe neki Lap top od 100 evra za tu svrhu!Moze da bira font,boju i velicinu slova,da mu steluje kontrast iz kojeg ce ugla da gleda i tako to!Sveske su davno izasle iz mode a i te egzibicije za Iphone su dosta nezaahvalne i komplikovane!Lap top i resen problem!Kad mogu ja za klavijature da dam 3000 moze i pevac da kupi bar polovan lap top od 100-150e

zvekan
25.04.2008, 16:24
Ma ima ovaj moj lap top ali hebiga hoce da gleda u iphone.
Pozz

zvekan
25.04.2008, 16:26
Odakle ne moze da prebaci? iZ kompjutera?

Ma da treba neki program u iphone da se instalira da bi to radilo

Darko88
25.04.2008, 16:26
To si lepo rekao za 3000 evra i 150 evra ali takvi su pevaci uglavnom tesko im i da za mikrofon daju od 400 do 500 evra nego kupuju polovan (pljuvan). Nije lose sto su taj iphone i mp4 malih dimenzija i dobri da se prenose

Darko88
25.04.2008, 16:27
Pa najbolje je da na internetu nadjes po vrsti modela od i phona softver ima sigurno da se skine negde

Marco7
25.04.2008, 16:28
E to je njegov problem!Ja sam skoro bio ne nekoj svadbi kao gost i mnogo mi se svidelo kako su pevaci uradili stalak lep za lap top sa strane i onda dok jedan najavljuje drugi odma trazi sledeci text i bas mi je profesionalno izgledalo to sa strane!Mnogo me nervira kad pevac ili svirac bulji u telefon za vreme svirke ili kuca poruke i tako te slicne gluposti!Lose je to gledati iz publike veruj mi!

zvekan
25.04.2008, 16:29
Ma ima sigurno nego sam mislio ako neko vec koristi da malo olaksa posao.
Pozz

Darko88
25.04.2008, 16:31
Ja jedino tako bih znao da te posavetujem oko softvera ukoliko nema neki cd od iphona jedino da na natu nadjes softver.Pozz1

Darko88
25.04.2008, 16:34
[quote=Marco7;35240]E to je njegov problem!Ja sam skoro bio ne nekoj svadbi kao gost i mnogo mi se svidelo kako su pevaci uradili stalak lep za lap top sa strane i onda dok jedan najavljuje drugi odma trazi sledeci text i bas mi je profesionalno izgledalo to sa st...

Naravno da izgleda bezveze kao da se sprda sa publikom, kao dosadno mu da peva pa se zeza na telefonu. Ja kad skinem pesmu gde da gledam kako ide, nego uvezbam, a oni mi na vrh kur... se popeli sa telefonima.

zvekan
25.04.2008, 16:39
[quote=Marco7;35240]E to je njegov problem!Ja sam skoro bio ne nekoj svadbi kao gost i mnogo mi se svidelo kako su pevaci uradili stalak lep za lap top sa strane i onda dok jedan najavljuje drugi odma trazi sledeci text i bas mi je profesionalno izgledalo to sa st...

Naravno da izgleda bezveze kao da se sprda sa publikom, kao dosadno mu da peva pa se zeza na telefonu. Ja kad skinem pesmu gde da gledam kako ide, nego uvezbam, a oni mi na vrh kur... se popeli sa telefonima.

Ma i meni je pun tih ali sta da se radi.

Marco7
25.04.2008, 16:42
Ma lose izgleda kad se gleda iz publike.katastrofa!I ja sam pevac i mnogo puta kad su tezge i tako jaci nastupi samo pevam i eventulano namontiram klavijaturu tako po nesto maalo da odsviram ali nikada dok pevam i dok drizm mikrofon u jednoj ruci ne baratam sa telefonom jer sam video na primeru drugih koliko je to neprofesionalno!E sad onaj gost koji je tamo u sredini kluba pojma nema da ja citam textove,njemu to izgleda kao da se dopisujem!Mnogo je lose bar po meni!

vingula
25.04.2008, 16:48
Ima recimo za kupit... neznam sad točni naziv al sam vidio nešto kao električni okvir (ram za slike) i ide u njega MS kartica,full je tanki i prikazuje slike,e bilo bi zgodno tekst konvertirat u format slike i od toga napravit električnu bilježnicu za tekstove.

To mi je mnogo puta palo na pamet *-:)al nikako da naletim na taj okvir u trgovinama.

neconix
25.04.2008, 16:52
Lap top je zakon,ja sam moj platio 60eu,neku krsinu od 4GB hard,stane milion tekstova i jos snimim svirku!

Vaxter
25.04.2008, 19:51
Da bi prebacivali fajlove sa Win PC na iPhone ce, kao i na iPod, potrebno je instalirati iTunes.
To je Apple-ov player, kao shto je na windowsu WMP.

Postoji port iTunes-a za windows.
http://www.apple.com/itunes/download/
Samo, jako je glupo koristiti tako malo i skupu spravu za tekstove.
Nechitko je...
Ako neko vec zeli da ima manju spravu, bolje je koristiti PocketPC, poshto neki HP ovi iPAQ modeli imaju vece ekrane nego iPhone.
I MNOGO SU JEFTINIJI! :)

Lapotop je, po meni, i dalje najbolje reshenje... :)

vlaxxy
25.04.2008, 21:25
Eeeeee...gde su one stare sveske gde su stojale stotine pesama...

Ali u tim sveskama su stajale prave,dobre,kvalitetne pesme...toga vise nema!!!

Pa se pitam koji ce mu moj podsetnik za pesme kada se i ovako svira samo prva strofa i refren!!

Tako se najbrze baksisa uzme.

A IPhone...hahahaha necu ni komentarisati.

Sto kaze Blatusan:"Budali pametan nema sta zameriti"

Ajd´u zdravlje!!!

zvekan
26.04.2008, 01:43
Da bi prebacivali fajlove sa Win PC na iPhone ce, kao i na iPod, potrebno je instalirati iTunes.
To je Apple-ov player, kao shto je na windowsu WMP.

Postoji port iTunes-a za windows.
http://www.apple.com/itunes/download/
Samo, jako je glupo koristiti tako malo i skupu spravu za tekstove.
Nechitko je...
Ako neko vec zeli da ima manju spravu, bolje je koristiti PocketPC, poshto neki HP ovi iPAQ modeli imaju vece ekrane nego iPhone.
I MNOGO SU JEFTINIJI! :)

Lapotop je, po meni, i dalje najbolje reshenje... :)

Covek prodao pocket pc i kupio i phone.
Znam za i tunes ali treba nesto instalirati u i phone
Pozz

Vaxter
26.04.2008, 01:50
Zeznuo se debelo... :))
Ne bi trebalo da je potrbna instalacija software-a na iPhone...
Probaj sa ovim:


iPhone pc suite eng v0.2.1


Nezvanichan software, ali ga hvale na sve strane...

Googlej ovo shto sam ti dao, i klikni na prvi link...
Imash sve shto treba... ;)

BasariStudios
26.04.2008, 01:53
Nisam cuo jos da neko to koristi za tekstove pesama. A sto se tice software,
zar on ne radi na TIGER OS X?

milanceshow
26.04.2008, 02:04
Treba imati neku pomoc oko tekstova.Za nedaj boze!!!
Za sada sam video da pevaci uglavnom koriste PocketPC.

Moj stav je da pevaci moraju da nauce pesmu napamet.To je isto kao kad bi ja nosio note za svaku pesmu.

Sto vise se oslanjas na tehniku i na PocketPC (telefon ili laptop) to si nesigurniji u sebe.
Znate li vi kakve stresove dozivljavaju pevaci kada krenu na tezgu ,a zaborave PocketPC (MOZAK) kuci.=)) JA ZNAM!!!!=))

Treba biti u trendu,jer je to pravilo u svakom poslu.

zvekan
26.04.2008, 02:05
Zeznuo se debelo... :))
Ne bi trebalo da je potrbna instalacija software-a na iPhone...
Probaj sa ovim:


iPhone pc suite eng v0.2.1


Nezvanichan software, ali ga hvale na sve strane...

Googlej ovo shto sam ti dao, i klikni na prvi link...
Imash sve shto treba... ;)

Iphone ps suite je program koji sluzi za manipulaciju folderima,kontaktima ,porukama itd....ali u iphone ne mozes ni temu da promenis ako ne skines direktno u njega odgovarajuci software tako da za citanje txt.pdf.doc dokumenata treba instalirati odgovarajuci software i program za pretrazivanje tih fajlova.E tu mi treba pomoc.
Ali hvala u svakom slucaju na trudu.
Inace mislim da ja pocket pc najbolji za te stvari
Pozz

zvekan
26.04.2008, 02:06
Nisam cuo jos da neko to koristi za tekstove pesama. A sto se tice software,
zar on ne radi na TIGER OS X?

Moslim da je uradjen novi operativni sistem za iphone zasnovan na linux-u.

Vaxter
26.04.2008, 02:18
Zasnovan je na BSD Unix Darwin kernelu, kao i MacOS X.

zvekan
26.04.2008, 02:38
Da sad sam video mac os x.
Pozz

Vaxter
26.04.2008, 02:49
SAd sam tek skapirao shta hocesh da kazesh...
Treba ti neki acrobat reader za iPhone...
Kazu da to trenutno ne postoji, kao standalone program, ali je moguce otvoriti pdf sa aplikacijom za chitanje maila, ako je pdf u attachmentu maila... :)

BasariStudios
26.04.2008, 02:50
Vamo se mnogo zale na iPhone, imam ga i ja, mene je onaj Curve vise impresirao.

BasariStudios
26.04.2008, 02:50
ali je moguce otvoriti pdf sa aplikacijom za chitanje
maila, ako je pdf u attachmentu maila... :)
Bas se tako i radi...probao sam vec al za pesme to uuuuhhhhhhhh.......

jager
26.04.2008, 10:24
Moj stav je da pevaci moraju da nauce pesmu napamet.To je isto kao kad bi ja nosio note za svaku pesmu.


Eeeee, bravo, Mlanche!!!
To je i moj stav! Ok je imati svesku, pocketpc, laptop, sta god... ali zaista samo za nedaj boze. Tragedija je kad pevac SVAKU pesmu cita, nebitno sa kog medijuma.
Ni mi ne nosimo kajdanke na svirku :lol: ... mada sam i to vidjao =))

zvekan
26.04.2008, 11:35
Nista neka saceka dok izadje neki program za citanje pdf.
Hvala svima.
Pozz

Vaxter
26.04.2008, 12:29
http://iphone.natetrue.com/PDFViewer-0.03.tar.gz
http://code.google.com/p/iphoneebooks/downloads/list

Nije me mrzelo... :)
Prvo ti treba za PDF, a drugo za html i txt. :)

zvekan
26.04.2008, 12:50
http://iphone.natetrue.com/PDFViewer-0.03.tar.gz
http://code.google.com/p/iphoneebooks/downloads/list

Nije me mrzelo... :)
Prvo ti treba za PDF, a drugo za html i txt. :)

Hvala lepo probacu kako sljaka pa cu javiti jos jednom hvala.
Pozz