PDA

Pokaži Full Verziju : Sta se gde slusa?


branoy
21.04.2008, 13:32
E ovako hteo bih da napravim jednu temu koja ce nam nadam se dosta pomoci svima, a ona bi bila sta se u vasem mestu slusa i sta to prolazi od pesama kod vas.... znate kad se ide raditi negde gde niste nikad bili pa tako i nemate pojma sta da svirate, sta ce to da ih dirne u srce... ma ono dodjes nastimas se i sad ljudi gledaju a ti nemas pojma sta bi hteli, sta vole i tako prodje pola veceri dok ti skontas nasta se pale....
Eto znaci bas bi bilo lepo kad bih ovde imali po mestima odakle ste, i sta se tu svira, pa kad krenem na svirku samo potrazim to mesto gde idem i nema da omanem u izboru... Videcete da je ovo od koristi a posto smo ovde sa svih strana sveta mesto je bas za to... Eto raspalite... ha-ha.... ALOHA!

Pilence81
21.04.2008, 13:39
Bole ovaj branoy ti upao u komp da znas:lol:

klavijaturista
21.04.2008, 13:44
Joj odakle da krenem...
Ovako Kod mene u mome mjestu tj.
Slavonski Brod,Hrvatska.
Sta prolazi prolazi sve od A do Ž...
e sada ovisi od Društva,netko voli samo Slavonske tj.tamburicu,
Neki narodnjak ali ok narodnjak svagdje prolazi!!! i to stari narodnjak i sevdah gdje idu pare,TAJ DEO TI JE OBRISAN,ZNAS ZBOG CEGA
Vidi ako nekoga zanima za ovaj dio neka mi se javi i ja cu mu tocno reci gdje i šta jer saa da nenabrajam svako mjesto posebno i gdje sta ide...
i da TURBO FOLK ide svagdje...

No.1
21.04.2008, 14:00
Nisto vise ovde ne prolazi.
Ljudi hocu pare, od muzike im e preko glave place im se.

mykeli
21.04.2008, 16:45
ROBOT,tebi sam obrisao poruku zato sto sam te razumeo sta si hteo reci, i zbog toga sto ce mozda da krene svadja, nisi ti kriv nego KLAVIJATURISTA
Molim Klavijaturistu da ne pravi pichvajz na ovoj temi(znas o cemu se radi)

ROBOT
21.04.2008, 16:48
hvala MYKELI u pravu si !!!

mykeli
21.04.2008, 16:52
Tema prebacena iz Cekaonice u Svastara.

branoy
21.04.2008, 23:13
daj nemojte da propadne dosta dobra tema.... znas ono dosao nemanja nikolic kod nas i njegov klavijaturista i pre svirke pita on mene sta ovde ide i tako, pa kad vec postoje forumi da napisemo sta gde prolazi i sta se svira... danas sutra cemo i mi negde da sviramo dalje pa cemo se pitati kad dodjemo sta li da sviramo.... kakav repertoar.... ovo je korisno za sve.

dominik
22.04.2008, 01:13
Istina,dobra tema! Ovdje na mom kraju,znači okolica N.Gradiške svira se svašta.Ako si u lokalu onda dosta ide turbo folka,a i stari narodnjak dobro prolazi.Medjutim ako sviraš svadbu onda moraš svaštariti. Recimo na mjestima oko Daruvara i Bjelovara takodjer u lokalu turbo prolazi. U Zg ako sviraš,sve zavisi od lokala,al recimo dosta se svira turbo uz pjesme od Samardžića,Joksimovića,Bešlića,znači i te stvari koje vuku na POP i koje odnosno jesu pop pjesme! Nažalost turbo svugdje!!!

svirko
22.04.2008, 08:35
Evo ja sam isto iz Hrvatske, iz Ivanić Grada, mjesto na pola puta između Zagreba i Kutine) i dosta slušam radio Banovinu ( Glina ), gdje se vrti stvarno sve od rocka do turbo folka, a trenutno je aktualno par hitova i to otprilike Bešlić-Miljacka, Čardak, Ne traži me više pogledom, a među najvećim hitovima je sad jedna stara pjesma od Nedeljka Bilkića-Hitao je sinak majci ( nažalost, prerada a ne original ). Ovdje otprilike šta se tiče sviranja isto sve zavisi kojem društvu sviraš, ali u globalu moraš znat svirat sve ( pop, rock, narodno, sevdah, tamburaške itd ).
Pozdrav,

Svirko

branoy
22.04.2008, 11:06
to kolege samo napred!!!

blatusan
22.04.2008, 12:41
Jako dobra tema...Kod svakog su druge pjesme a sto je najgore ovaj stil Amadus Aca Lukas i ovi noviteti BEAT i sl. umorise me stvarno..skoro sve je isto pa haj zamati gdje koji fospil ide...
Ovdije dakle po Stuttgart sto se kafica tice i diskoteka, sve nove pjseme jako malo strije se sviraju one bas sto se kaze BAKSIS PJESME :) toga jako slabo ima! Dakle puknes BEAT i predzes na Tehno i to ti je citava vecer!
Pozdrav,AleN!

svirko
22.04.2008, 13:50
E, baš si stvarno dobro rekao kolega Blatusan.
Rumba, Sa-sa, tehno, 7/8 i eventualno estam, malo improvizacije i ometi. To je par ritmova koji pale dan i noć. A sve na isti kalup! Bože moj!

Svirko