PDA

Pokaži Full Verziju : kaaakav fals...


medino
21.04.2008, 00:19
jebo te ,tek sad slusam pesme sa ovog grand festivala i ne verujem...pa jeste li culi tanju savic koliko joj je pukao glas pri kraju strofe....ne mogu da verujem...pa zar nije mogla za pola tona ili ton nize i verovatno bi jojk bilo ok...ne,riba oce iz Gis-a...i sta im znaci to da pevaju iz polu tonova,cuo sam kao da je glas bolji kad se peva iz polu tona,ne znam koliko je to tacno...moj prosli pevac je bio takav,Fmol mu nisko a Gmol mu visoko,kao brate daj mi Gis mol??? pa sta si bre ti Saban Saulic,pa kao gis...

BasariStudios
21.04.2008, 00:27
cuo sam kao da je glas bolji kad se peva iz polu tona,ne znam koliko je to tacno...
To je cista glupost za onoga ko je to rekao il izmislio.

medino
21.04.2008, 00:31
pa to sam i ja mislio kakav bolji glas...zamisli harmonikasu koji svira klavirnu harmoniku da kazes gis,cis da polomi prste covek...a jesi cuo tanju?

No.1
21.04.2008, 01:07
Cista glupost, pola-ton ne igra nikom ulogu.Samo folirancija.

makikorg
21.04.2008, 01:16
brate gis-moll je vislji od g-molla.a i nije tacno da polu ton nista ne znaci.

No.1
21.04.2008, 01:55
Druze ja znam dobro sta je G sta je Gis...
reci mi, sve pevaci uzivo pevaju original intonacije od snimke u studio?
kako da ne, samo nekad kad se mora kao da se dokaze pevac.
I nemoj mi reci molim te da onaj ko peva po-visoko taj je bolji...
Prema tome...

jager
21.04.2008, 09:32
brate gis-moll je vislji od g-molla.a i nije tacno da polu ton nista ne znaci.

Hoces da mi kazes da pevacu, koji neku pesmu inace peva iz G# nije LAKSE da otpeva iz G ?!?!?!?!? Jednostavno NIJE ISTINA da mu pola tona zivot znaci...
Inace MRZIM pevace koji tako fantaziraju pa sve pevaju na pola tona...

nidzabg87
21.04.2008, 10:33
jebo te ,tek sad slusam pesme sa ovog grand festivala i ne verujem...pa jeste li culi tanju savic koliko joj je pukao glas pri kraju strofe....ne mogu da verujem...pa zar nije mogla za pola tona ili ton nize i verovatno bi jojk bilo ok...ne,riba oce iz Gis-a...i sta im znaci to da pevaju iz polu tonova,cuo sam kao da je glas bolji kad se peva iz polu tona,ne znam koliko je to tacno...moj prosli pevac je bio takav,Fmol mu nisko a Gmol mu visoko,kao brate daj mi Gis mol??? pa sta si bre ti Saban Saulic,pa kao gis...
polustepen mnogo znaci, pocni da pevas neku pesmu i dizi je sve za polustepen i u jednom trenutku vise neces moci da dizes vise... a i neki tonaliteti leze bolje... sve zavisi od pesme:) ja licno prvi put cujem to za polu tonove... a to za Grand sto kazes, jedino Aco Pejovic nije gresio on je konstantno bio u drugom tonalitetu=)):D salu na stranu Dzej nije imao falseva

neko je bas, neko bariton, neko tenor... pricam za pevace... tako da definitivno polu stepen znaci... ali ima i foliranja ne kazem da nema, sto je kod nas cesta pojava, bolje im ide foliranje od pevanja:) svaki drugi 'zna' da peva i 'razume se' u muziku:mad:

Alix
21.04.2008, 12:41
Druže uz sve poštovanje ali ja još nisam čuo da je GIS niži od G...Valjda je FIS...I još jedna muzička...GIS-mol ne postoji...Postoji samo GIS-dur i AS-mol...Gis (povisilica) se nanosi na durove a AS (snizilica) a molove...Pozdrav!

Pilence81
21.04.2008, 13:19
Ja ne cujem nikakav fals:lol:
Moracu da se vise druzim sa ovim pametnim i iskusnim muzicarima iznad ne bi li naucila sta vise o muzici B-)=))

No.1
21.04.2008, 13:57
Pile ti si zaljubljena, falsevi ti se ne cuju sad.

kuki
21.04.2008, 14:36
Druže uz sve poštovanje ali ja još nisam čuo da je GIS niži od G...Valjda je FIS...I još jedna muzička...GIS-mol ne postoji...Postoji samo GIS-dur i AS-mol...Gis (povisilica) se nanosi na durove a AS (snizilica) a molove...Pozdrav!

Alix,ovo sto si rekao da je Gis ton visi od tona G je tacno,ali ostalo uopste nije tacno!
Evo jedna muzicka...Gis mol postoji(ako ne verujes kupi knjigu "Teorija muzike" autor Marko Tajcevic),a Gis dur ne postoji nego As dur.I jos jedna muzicka...povisilice i snizilice se ne nanose,svaki tonalitet durski ili molski ima odredjen broj povisilica ili snizilica.I nije tacno da durski tonaliteti imaju povisilice a molski snizilice,to je nesto najsmesnije sto sam cuo:) hehe

Nemoj da se ljutis,ali neko ce procitati ovo sta si napisao i pogresno ce da se informise!

makikorg
21.04.2008, 15:36
haha,znaci razumes se... H-dur ima 5 povisilice,a gis-moll je njegova paralela,tako da gis-moll itekako postoji...Teorija muzike Marko Tajcevic

makikorg
21.04.2008, 15:40
Najaca provala koju sam cuo je<
sta je C-maj???
lik mi reko da je to kad podjes da uvatis C-dur,a ti se zaMAJes pa uvatis c-moll....
=))

medino
21.04.2008, 15:49
dobro,dobro i ja sad vidim sta sam napisao pogresio sam ali ste valjda ukapirali sta sam hteo reci..."Fmol mu nisko a Gmol mu visoko pa trazi Fis mol".... pilence ,pa ovo je tuzna ljubavna pesma morala bi cuti taj fals ako si zaljubljena,valjda pevas ovu pesmu u kupatilu dok se tusiras ha,ha,ha,ha,ha...

maricm
21.04.2008, 16:11
Alix,ovo sto si rekao da je Gis ton visi od tona G je tacno,ali ostalo uopste nije tacno!
Evo jedna muzicka...Gis mol postoji(ako ne verujes kupi knjigu "Muzicka Teorija" autor Marko Tajcevic),a Gis dur ne postoji nego As dur.I jos jedna muzicka...povisilice i snizilice se ne nanose,svaki tonalitet durski ili molski ima odredjen broj povisilica ili snizilica.I nije tacno da durski tonaliteti imaju povisilice a molski snizilice,to je nesto najsmesnije sto sam cuo:) hehe

Nemoj da se ljutis,ali neko ce procitati ovo sta si napisao i pogresno ce da se informise!

cuj gis dur ne postoji haha

Svaki ton se moze snizit ili povisit
g+ povisilica =gis,g+2povisilice=gisis tj A

Kuki izvini sto te ispravljam ali ne govoris ispravno

znas li koji je ton his i hisis=))

Npr u A-duru postoji gis jer se on nalazi u kvintnom krugu jer kvintni krug koristi povisilice a As je isti to u kvartnom krugu jer kvartni krug koristi snizilce.
Nadam se da znas sta je kvintni i kvartni krug.
Pozdrav

kuki
21.04.2008, 16:18
Eee ne..ne znam sta je kvartni i kvintni krug aj objasni mi molim te...
Pa ja sam zavrsio nizu i srednju muzicku!
Cuj Maricm,tacno je da se svaki ton moze povisiti ili sniziti u okviru jednog tonaliteta,
ali Gis dur kao tonalitet ne postoji!To je As dur!Isto tako ne postoji Dis dur vec je to Es dur,...

kuki
21.04.2008, 16:19
Najaca provala koju sam cuo je<
sta je C-maj???
lik mi reko da je to kad podjes da uvatis C-dur,a ti se zaMAJes pa uvatis c-moll....
=))

Dobra provala:) hahaha

maricm
21.04.2008, 16:21
onda si bio los u skoli.

kad neznas o tom gis-u i as-u

izvini sto ti kazem tako ali nisi napiso koji su tonovi his i hisis

milanceshow
21.04.2008, 16:25
Jese li sigurni u to sto pisete?;)

maricm
21.04.2008, 16:28
130% Sam Siguran!!!

kuki
21.04.2008, 16:31
onda si bio los u skoli.

kad neznas o tom gis-u i as-u

izvini sto ti kazem tako ali nisi napiso koji su tonovi his i hisis

Pa ton His ti je u stvari ton "C",na primer u Cis duru ili Ais molu nemas ton "C" nego se taj ton zove His.A Hisis ako si bas zapeo da to kazem ajd...to je Cis(Des)!

A u skoli nisam bio los!

P.S. Molim bez vredjanja,ja vas ne vredjam!

kuki
21.04.2008, 16:32
Jese li sigurni u to sto pisete?;)

Ja jesam 200%!

maricm
21.04.2008, 16:33
Ja tebe ne vredjam i ne zeli da se zamjeram ni sakim samo kazem da nisi u pravu za onaj gis i as a ovo si sad upravu.
pozdrav

milanceshow
21.04.2008, 16:34
Prihvatam samo odgovore sa 200% sigurnosti!!! =)) =))

EDIT : Kad me pre pretekoste. =)) Brz je KUKI !!!

maricm
21.04.2008, 16:35
300%

Pilence81
21.04.2008, 17:42
Ajde da vidimo ko ima sve muzicku skolu zavrsenu od vasB-)

Vaxter
21.04.2008, 18:36
Ja zavrshio nizu i prvu srednje... :)

milanceshow
21.04.2008, 18:42
Jel mozes Vaxter sa 310% sigurnosti da potvrdis neciju izjavu.
Kriterijum mi je bio 300% ,a sada je 310% .;)

Ko daje vise?

Vaxter
21.04.2008, 18:44
Samo sam rekao da sam zavrshio muzichku, a ne da potvrdjujem nechiju izjavu! :))
Mrzelo me da chitam...
Bitno mi je da josh nema frke, a ako bude chitacu da znam ko ce dobiti bananu! :))

zvekan
21.04.2008, 19:38
Ja mislim da lepse zvuce pesme otpevane u prirodnim tonalitetima od onih otpevanih u polustepenima.
Neznam zbog cega ali tako mi se cini.
Sta vi mislite?
Pozz.

tesla
21.04.2008, 19:57
to ko ono kad je ciga trazio gispirin pa mu kaze apotekarka mislite na aspirin a on ce gis as meni to isto......... hehehe

za sve koji nisu sigurni 310% ima ovde na forumu lakijeva (ako se ne varam ) skola muzike pa moze svako prouciti. Puno stvari je lepo objasnjeno

marco
21.04.2008, 20:41
Koliko sam upucen u muzickoj skoli za NE razlikovanje gis i as daju 1 ko vrata, samo da znate. Teoretski oni nisu isto.

Vaxter
21.04.2008, 20:52
Oooo, da... :)
Chini se meni neshto da ov ove teme nece izaci nishta konstruktivno, i da cu do kraja celu da je ischitam, i onda zakljucham... :)

mykeli
21.04.2008, 20:54
Teoretski, Gis dur ne postoji!!!
350%...

kuki
21.04.2008, 21:01
Teoretski, Gis dur ne postoji!!!
350%...

Kazem ja!!!:)

milanceshow
21.04.2008, 21:07
Da sada Tanja Savic procita ono sto ste pisali odmah bi pesmu ponovo snimila ali iz G.
Skrenuli ste sa teme ljudi 360%.
Tanja Savic je ubava PIPI :D i ona za mene peva ko "PILENCE".;)

Korgminator
21.04.2008, 21:13
Gledao sam cijeli Festival i nisam cuo da Tanja grijesi. I ako je grijesila, to nije nikakva bruka, svi grijese. Takodjer, Tanja je nova pjevacica i normalno je ocekivati greske, ali sve u svemu je super pjevacica za svoje godine. Ima jos hiljade drugih faktora koji mogu da zeznu pjevaca na takmicenju: monitori, previse smanjem mikrofon, miks, itd itd...znaci, ne ovisi sve do nje.

Na takmicenju mi se samo nije svidjelo to sto je Aca Lukas pobjedio koji je po meni imao najgoru pjesmu koju je on ikada izveo; al mora od necega dugove odplatiti. I nije mi se svidjelo sto jos uvijek dopustaju onim brdjanima poput Milos Bojanica da se takmice, ali polako ih se rijesavaju :D yay yay. Ne svidja mi se sto matorcima poput Esme dopustaju da se takmice, sta ona ima tamo da trazi. Ja da sam se pitao pobjedili bi Nemanja i Silvija ciji su se glasovi idealno uklopili.

mykeli
21.04.2008, 21:52
Ok,ovo je definitivno promasena tema u vezi teorije i lestvica...necemo vise ovde o tome, imate novi post u vezi toga, pa cemo tamo da raspravljamo do mile volje...
OK!

Beethoven
21.04.2008, 22:14
Ovo je jace od mene:

Al ce neko sa ove teme u apoteci traziti GISPIRIN!!!!!

He,he,he...

mykeli
21.04.2008, 22:32
Beethoven,nesto sam nacuo da si kupio ZX1:)
Pa kada ce castis, elektrovojsa ti :D

Vaxter
21.04.2008, 22:34
I meni se chini, Beethoven... :))

mykeli
21.04.2008, 22:39
Ma Vladane to za njega nije nista (ZX1) pihhhh!!!
On covek napravio pravu "ergelu" EV-ova kod kuce, a beethovene da nabrajam li???

Vaxter
21.04.2008, 22:49
Ma, kazem za gispirin...
Izgleda da stvarno mnogima jeste isto... :))

medino
21.04.2008, 23:02
ma gde nije gresila??? nije u prvom delu strofe i ajd i ovako i onako u ref ali sam kraj strofe ne da nije u tonalitetu nego ...ne znam,prsti glas ko da je ceo dan pila "ladno pivo i otisla da se takmici...

Darko88
21.04.2008, 23:08
naravno da je falsirala kad je pevala uzivo=)) uglavnom falsira i kad prica. sto se tice intonacija meni je nebitno da li je polu ton. juce sam skidao od toto afriku ide iz cis mola ali ona improvizacija je ekstra svira se sa obe ruke ali kada sam svirao iz c mola nekako bezveze zvuci pesma. ima neceg u tome

Vaxter
21.04.2008, 23:19
Uh...
Ae, ovako...
Da vec jednom prekinem da se nerviram...
Ovo nije samo jedna stvar u pitanju...
Oni koji su zavrshavali kompoziciju su morali da upoznaju sve zive instrumente.
Zashto?
Zato shto svaki instrument ima prirodan raspon tonova koje moze da izvuche.
Mi na elektronici mozemo da izvuchemo mnogo veci raspon, zahvaljujuci tehnici, i zato on ne zvuchi prirodno chak i na malim razlikama.
Ono shto je josh bitnije, kod sviranja na aranzeru, je to shto ritam mashina pokushava da poshtuje pravila koja se koriste u komponovanju.
Tako da, ako se chuje neki tepih, koji svira G dur akord u chetvorozvuku u osnovnom polozaju, a chetvrti ton, tj ponovljeni G. ispada iz prirodnog opsega instrumenta, aranzeri pokushavaju da to isprave tako shto sviraju ceo akord za oktavu nize.
Zato nekada ta razlika od pola tona deluje ogromna na aranzeru.
Kod sviranja velikog orkestra je josh gore!
Neki instrimenti mogu da odsviraju za oktavu vishe, a da to zvuchi kud i kamo normalno, ali drugi ostaju u oktavi koja je za njih prirodna, i zato sve zvuchi nakaradno.
Naravno, kod orkestra ce se tako neshto dogoditi samo ako je dirigent budala, i dozvoli da se tako neshto uradi.
Ne postoji dzabe prirodni i originalni tonalitet za svaku kompoziciju.
Kada se komponuju pesme, komponuju su teko da su u rasponu glasa pevacha, nisu svi Zdravko Cholic, a ako se tonalitet menja, menja se maksimalno za +-3 polustepena.
Retko vishe.
Polustepen u pevanju pravi razliku samo ako pevachu fali jedan ton koji ne moze da izvuche, a ne da bi neshto bolje zvuchalo.
To je samo za male razlike.
Ako pevach ne moze da otpeva iz C kako treba vecinu pesme, Cis mu nece puno znachiti...
Moze samo da se desi da ce iz Cis neshto bolje zvuchati ako moze SVE da otpeva dobro iz C, i to je to!

medino
21.04.2008, 23:35
ma moze da se tonalitet promeni za mnogo vise ,na samo za +-3. recimo kad pevac peva zensku pesmu ili obrnuto,tad ide i za +-4 do 5 polutonova od osnovne verzije kompozicije

milanceshow
21.04.2008, 23:37
Jesi li 100% siguran? :D Salim se ja malo sa vama jer ste skoro svi promasili TEMU.

Eto Vaxter je dao jedan iscrpan odgovor,a Tanja Savic je Tanja Savic!!!!!
Pozdrav!!!!

Vaxter
21.04.2008, 23:46
medino, to je za skoro celu oktavu...
Znash li kolika to razlika moze da bude na nekim instrumentima?
Shto se pevanja Tanje Savic tiche, ne bih da pishem o istom...
Jedva i da znam ko je dotichna, po glasu. :D

medino
22.04.2008, 00:00
pa dobro,i nije bas za celu oktavu. zenske pesme koje idu iz recimo Dmol ja ih pevacu sviram iz G... a to za instrumente znam o cemu pricas,pogotovo za elektronske

dekipa
22.04.2008, 00:05
Drugari treba da cujete Tanju uzivo sa Calypso Band dole na Kosovu i nije za neku pohvalu, ali sto kaze nas kolega Milanceshow ipak je ona ubava PIPI.

Vaxter
22.04.2008, 00:10
To ti kazem! :D

@medino
Obrati paznju na kljuchnu rech SKORO u mom prethodnom postu. :)
Ok za live, kad pevash tudje stvari.
Ne mozesh da vodish 100 pevacha i pevachica na svirku, da bi ti sve zvuchalo tip-top! :)
Pricham kada se pesma snima, i kada je izvodi onaj za koga je komponovana.

vingula
22.04.2008, 00:13
btw a o kojoj se trenutno pjesmi radi,da ste se svi raspisali o ovome :D
50 postova,a ja neznam o kojoj se pjesmi radi :D

Vaxter
22.04.2008, 00:16
Nemam ni ja pojma! :D
Chisto kazem kako je to u teoriji, a i u praksi, u globalu! :)

jager
22.04.2008, 00:18
Au, STVARNO smo se raspisali ..... a i promasili temu skroz naskroz :D

makikorg
22.04.2008, 00:49
=))=))
Enharmonizam-t.j.enharmonska zamena tonova ili lestvica
Tonaliteti kao sto su Gis-dur itd.postoje,ali se to ne koristi zato sto bi neke tonove morao vise puta da snizis ili povisis...ali to nema veze:)
Bitno je da Tanja Savic ubija...
A i Mislim da Tanja Savic koristi moduse=))
Nego jel zna neko sta je FLATERCUNG???=))

jager
22.04.2008, 01:03
Nego jel zna neko sta je FLATERCUNG???

Pa to ti je ona kvačica kod GEFUFNE ... bar mislim da je to.... :D

branoy
23.04.2008, 10:37
Tanja Savic je extra otpevala zlatnik sta god se vama ne svidjalo ja je obozavam! A jos sto je RIBICA I PO!!!!! Uf... nije mi dobro.... Tanja hocu s tobom da sviram bar jednu tezgicu...!!!!

Pilence81
23.04.2008, 12:13
Hajde malo da se ubacim u Out Replay:D
Tanja fino peva,mada me nervira onaj njen triler mekecki,a sto se tice falsha e tu je majka za uzivo svirke,nema pesme da ne ode u falsh:mad:

E moj Branoy,nije zlato sve sto sija http://www.cosgan.de/images/midi/boese/c020.gif

Ta ista "ribica" koja ti se svidja je do skora spavala sa uloscima i carapama pored glave ne tusiracijuci se svakog dana....

E kud plovi ovaj brod http://www.cosgan.de/images/midi/figuren/e060.gif

kreso
23.04.2008, 12:35
Pilence81 kaže :

Ta ista "ribica" koja ti se svidja je do skora spavala sa uloscima i carapama pored glave ne tusiracijuci se svakog dana....
:lol:

To ti je narkomanska kriza, ili nije imala dovoljno novaca za "belo" pa joj je bio dobar miris bilo koje droge (čarapa, uložaka) :-&

ROBOT
23.04.2008, 22:35
:lol: dobro kazes Kreso !!! a ode tema sa gis molova i durova na Tanjino kupanje ...A ako se nije kupala prije kupali se sada redovno svako jutro ????pozzzzz:D

medino
23.04.2008, 23:52
al sam ja zabo' temu,jebote...