PDA

Pokaži Full Verziju : Kupnja nove harmonike


nticaric
19.04.2008, 21:09
Pozdrav,

planiram uzeti novu harmoniku guerrini superior 2 president oro elegant i direktno je naruciti iz tvornice iz italije pa ako mi netko moze objasniti kolko bi me to sve skupa doslo sa dostavom doma s tim da nova dode tamo kod njih 4900. Ima li netko kakvih iskustava sa tim?

joki
20.04.2008, 14:09
Pozdrav,

planiram uzeti novu harmoniku guerrini superior 2 president oro elegant i direktno je naruciti iz tvornice iz italije pa ako mi netko moze objasniti kolko bi me to sve skupa doslo sa dostavom doma s tim da nova dode tamo kod njih 4900. Ima li netko kakvih iskustava sa tim?

Posto je moj kolega isto kupio nedugo novu Guerrini, mogu ti reci da je vrlo razocaran njome.
U odnosu na 80-e godine kada je ta harmonika bila odlicna danas se pravi vrlo lose.
Radije si pogledaj Beltunu Balkan star,Bugari 288,Scandalli Super 6 i Borsini Vienna K10, sve to su trenutno bolje harmonike(najkvalitetnije).
Bice mi drago ako sam ti uspeo pomoci.
LP,

Bokic
20.04.2008, 16:14
Uglavnom se slazem sa Jokijem, mada ne mora da znaci. Probao sam dva "Elegant Oro" . Kao da su izasli iz razlicitih fabrika. Jedan odlican, drugi nikakav. A na spisak dobrih bih jos dodao Pigini-Super King 4 (moze i 5), i Victoria-ne znam tacno koji model. Ova zadnja firma vazi za vrlo kvalitetnu i u svetu, drze do kvaliteta i ne zezaju se sa time. Mala su im navodno odstupanja od komada do komada. Doduse nisam probao vise istih da bi ih licno uporedio i sam se uverio. Ali nisam jos cuo nista lose o njima. A i dosta aktuelnih, znacajnih svetkih harmonikasa ih svira. Pogotovo novu seriju "Aqoustic wood", bez celuloze,samo lakirane spolja. Znaci nisu crne,crvene, vec prirodne boje drveta. Nazalost nisam imao prilike da ih probam.

Drugarski pozdrav.

P.S. Sad tek vidim nove 'titule' od admin. Hvala. Pozdrav

nticaric
27.04.2008, 20:23
Hvala deci na informacijama, ipak sam se odlucio za guerrini pa kad stigne javim vam kakva je.

Menko
27.04.2008, 22:37
Sretno sa kupovinom,neka te dobro posluzi.
Nakon 2,5 godine mogu reci da je moja smece ,nadam se da neces biti razocaran kao sto sam ja sa svojom.Ovdije su ljudi napisali neke istinite razlike i nebih da ponavljam isto.Kad sam htijeo da kupujem harmoniku trazio sam savjet i razlike za prije pravljene i sada radjene harmonike t,j posliej 90-tih,mada nisam puno poslusao bio sam odlucan hocu nov instrument i tacka,medjutim tu sam se malo zeznuo.Platio sam svoju oko 5300Eurica.Ali za te pare kad vidim kakav instrument imam iskreno ti kazem najezim se od muke.Uz malo dostimavanje mogao sam kupiti plovnu i kvalitetniju harmoniku nego sto sada imam i sigurno bih ustedio neki 300,400 eura.Kad bi mogao da se vratim u vrijeme kad sam kupovao harmoniku uradio bi ovo sto sam napisao trazio bi stariju pa ako treba i malo stimati,sigurno bi se vise isplatilo i vjerujem da bi imao dosta kvalitetniji instrument.
Srdacan pozdrav i sretno.

mykeli
27.04.2008, 22:53
Mislim da bi @Nele1 tu mogo dosta da ti pomogne sa njegovim Artistom!

nele1
27.04.2008, 22:53
da sve nove harmonike su recimo u 80% slucajeva teske kante
uzmi najbolje neku polovnu guerini tamo iz 75-80 god
sve posle toga mozes da zaboravis
i kada kupujes harmoniku obavezno je probaj i na pojacalu da vidis kako ce da radi
pozdrav

mykeli
27.04.2008, 22:56
http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=3957
http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=3524

MileGuerrini
01.07.2008, 15:10
Pozz kolega, Ja imam PRESIDENT ORO iz '96.god i super je! Glasna, prekrasan ton, mehanika brza i plitka, ukratko-super.
No medjutim jedan kolega ima istu takvu, isto godiste ali je poput Weltmeistera, a drugi kolega ima Oro elegant, isto lose! Da se razumijemo sve su original, a-mano tonovi i kupljene u Italiji!
Tako da nema pravila nova-stara koje su bolje, to je sve relativno i stvar ukusa.
A stare su naravno bolje zato sto su to one koje su isto bile odlicne kad su bile nove!

Znaci najbolje bi bilo da isprobas harmoniku i kad nadjes koja ti pase ne zali novaca, bila stara ili nova.

Denky Pecanin
01.07.2008, 16:25
fino je sto planiras da kupis harmoniku, ali moj prijateljski savet je da ne uzimas novu harmoniku... mislim da ces naci dosta objasnjejnja u vezi toga..pozz

MileGuerrini
01.07.2008, 20:15
Stvarno prijateljski, Denky Pecanin ti dobro kaze, isprobaje nekoliko starijih, ako bi vec presidenta nadji starog, ima na internetu dva dobra originala, ko iz ducana, ako te zanima ima u Zagrebu i Scandalli i President i superior2, mogu ti dati kontakt od covjeka, harmonike su prva liga!
Nezgodno je kupovati macka u vreci!

jeftabgd
29.07.2008, 14:01
Vec godinama se palim da kupim novu laganu,malu,harmoniku a sad ste mi rasprsili iluzije pa mi je iznad glave veliki ??????????????

Alix
29.07.2008, 14:57
NOVO---Nikako...evo zašto...Ovo mi je reko pokojni majstor koji je nekad radio u slovenskoj firmi harmonika MELODIJA MENGEŠ...Iako je reko da NIKAD nisu mogli da naprave nijedan model koji bi pariro italijanima,harmonika što je STARIJA sve je bolja i akustičnija...Dakle sve što nabudža više godina,drvo se više izsušiva,poboljša se sama akustika instrumenta i još uz to i traženija je (cjena im raste)...To ne govorim sad za harmonike stare 10 godina nego za harmonike od 20 i više godina...Zato ove nove---NIJEDAN drug mi se nije pohvalio da su baš nešto ekstra a što se tiče firme PIGINI-da mi je dđabe daju nebi je uzo,Imam Weltmeister Supita koja mi jako odgovara (stara preko 20 godina) i ima topal zvuk a kad sam isprobo Royal Standard,Pigini,Delicia,Hohner,ma ljudi to je sve METALNI zvuk...

Darko
29.07.2008, 15:21
Ja licno posedujem Guerrini President Oro 2 iz´93 God. i vise sam nego zadovoljan,naravno dosta slusam price kako je ova bolja kako ona jos bolja . . .ja licno sam imao prilike da sviram i probam dosta finih harmonika i sve su bile vise nego odlicne svaka je imala nesta svoje.
Sad naravno svaki cigo svoga konja hvali ali sve u svemu meni licno je malo smesno kad cujem da neko kaze da je Guerrini kanta ii smece ili sta ja znam kakvih sve vise primedbi se ima.
Jos mi je draze kad cujem da to neko kaze ko nikad nije imao Guerrini ali kako god ostajem na tome da svaki Model ima nesta svoje i sve zavisi ko snjome barata.

Pozz.

jeftabgd
29.07.2008, 17:30
Normalno je da svaka za sebe ima neki karakter i osobenost ali i cinjenica da su ove novije harmonike losije.E,sad,fazon je naci staru a dobro ocuvanu a to je retkost.Meni licno treba nesto od 120 a mozda cak i od 96 basova.Ponekad odsviram prepodne,docek svatova a njih sve bas briga da li sviram na 13kg. ili na 10kg.Problem je malo sto sam ja dugmetarac a nama je ipak iznor manji nego klavircima.Manja je ponuda.Samo par firmi pravi dugmetare a sve prave klavirske harmonike.

jeelikoo
05.08.2008, 12:05
Jeli neko zna koliko kosta nova harmonika? Mislim kupovati pa ako ima neko neki ponuda neka mi odg. Pozzz...

skoricnik
05.08.2008, 13:10
Koji model ? ;)

Draze
12.08.2008, 20:00
Kada se radi o harmonici dosta je tesko dati bas tacan odgovor u par reci,i biti
objektivan.

Vec dve godine sam planirao da kupim profesionalni model koji ce zadovoljiti sve one
zahteve koje sam sebi postavljao.
Prvo sam krenuo na internetu i bukvalno procitao sve sto je moglo da se nagje,
a istovremeno sam gledao razne mogele,uglavnom pôlovne.

Jednom prilikom naleteo sam na oglas za Prezidenta iz 2002 god. harmonika kada se
pogleda bas nova.
Covek je kupio jer mu je bila zelja od malena i kratko nakon kupovine povredio kicmu
tako da je bila za njega preteska,pa posle nekoliko godina resio da je proda.
Cena 3800 evra.

Prilikom pregledanja harmonike upada u oci to da nije jos rassvirana,tonovi raegiraju i na
najmanji trzaj mehom , zvukje vise nego dobar i jasno je da ce kasnije da bude bolji u
zavisnosti od nacina svirke i odrzavanja.

Posle cetiri pet sati svirke i pregleda dogovorili smo se , 23 Avgust je isplata i ona je
moja.

Nista od svega sto sam citao da nove nevaljaju,plastika,krs. . . . . . . . .

Kada uporedim neke harmonike koje sam video po ceni od 3000 eura a vrede upola
manje onda se postavlja pitanje ,zasto ne nova?

Naravno nikad se nezna sta ce doci iz fabrike ali ima novih,a polovnih harmonika koje
ce zadovoljiti sve vase kriterijume.

Najbolje je kada je imate u ruke i zaboravite sve sto ste slusali o tome,poslusajte malo
harmoniku i onda cete biti u stanju da ispravno resavate.
Povedite neko ko zna da svira da bi iz pozadine bolje culi i osetili ton koji daje.
Poslusajte sebe jer ce to biti vas instrument i treba da vam pruzi zadovoljstvo koje traje.

Velike su pare i za svoje pare resite sami ;

SASLUSAJTE SVAKOGA , RAZMISLITE O SVEMU ALI POSLUSAJTE SEBE;

MileGuerrini
12.08.2008, 20:21
Vrlo tocno!! Ja sam tako uzeo Guerrini president oro iz '96
Ko nova ispravna, glasna,....
A plasticna je samo maska (dekla)
Odluci koji model ti se svidja a onda isprobaj sto vise takvih, a zatim kad nadjes koja se prodaje dobro ju isprobaj i K'O CURA; il ti pase il ti ne pase!

Denky Pecanin
12.08.2008, 22:33
bas tako....

dack
31.10.2008, 02:52
Evo da kazem ja nesto u vezi ove teme. Moj pokojni otac je kupio novu harmoniku Dallape Supermaestro klavirnu 71. godine. Tada najbolji model iz fabrike u Stradeli u Italiji. Lagana,lepa sa izvrsnim tonom,tada je imala i uske belo-crne kozne kaise. Posle 10 godina harmonika je morala na generalnu zbog puklog meha a i kaisi su pohabani itd. Koliko je voleo tu harmoniku nije imao poverenja u lokalne majstore nego je odneo pravo u Italiju na sredjivanje. Direktor fabrike Dallape ga srdacno docekao,covek prica nas jezik savrseno i kada mu je otac ispricao sta zeli, gazda mu je ovako rekao" Ovu harmoniku je pravio moj otac,mi takav materijal,prvenstveno mislim na drvo mi nemamo i ova harmonika je mnogo bolja nego ove sto sada pravimo! Ako nekada budes resio da menjas harmoniku donesi ovu a mi cemo ti dati novu bez nadoknade." Uradili su tada potpuno ciscenje,stimanje, promenili kozice,kaiseve stavili siroke i za ledja i za razvlecenje meha, poklonili mu nov kofer, a tada je to kostalo oko 1500dem. Ja sam nastavio da sviram ali sam pre par godina presao na klavijaturu i sada mi ta harmonika stoji. Slabo je sviram i to mi je samo uspomena na oca. Izgleda kao nova a svira. Mnogi su me pitali da li hocu da je prodam al ja nisam hteo ni da cujem. Mislim da je steta sto se na nju ne svira jer harmonika tako samo propada. U zadnje vreme sam se zagrejao za Roland fr7 i ukoliko bi i prodao ovaj prekrasni instrument uzeo bi isto harmoniku jer znam da mi otac tada ne bi zamerio. Eto ispicah Vam moju pricu o harmonici!

MileGuerrini
31.10.2008, 16:27
Takva harmonika se ne prodaje!!!
A bilo bi najbolje da ju malo prosviras makar jednom mjesecno!

dack
31.10.2008, 17:26
Isao sam prosle nedelje kod majstora u Bajinu Bastu i on se odusevio sa harmonikom,kaze da je samo jednom video slican primerak ali da ovako ocuvanu i u boljem stanju nije video. Malo je sredio.Samo kozice i dihtunge na klapnama,ocistio je,ispolirao i sad sija kao nova. Nekako sad sam se bas zagrejao i sve je vise sviram. Pozdrav

MileGuerrini
31.10.2008, 20:04
Isao sam prosle nedelje kod majstora u Bajinu Bastu i on se odusevio sa harmonikom,kaze da je samo jednom video slican primerak ali da ovako ocuvanu i u boljem stanju nije video. Malo je sredio.Samo kozice i dihtunge na klapnama,ocistio je,ispolirao i sad sija kao nova. Nekako sad sam se bas zagrejao i sve je vise sviram. Pozdrav
Pa de stavi slike da vidimo tu zverku!!!

dack
31.10.2008, 21:47
evo pokusacu da ubacim 2-3 slike koje sam upravo napravio sa mobilnim tel. Ne znam kako ce izgledati posto sam sve odradio bas brzo! Ako nesto nije u redu ja cu ponoviti neki drugi put. Caoss

Burli
31.10.2008, 22:00
Majstor iz Bajine Bašte je pretpostavljam Živko?
Nego ako bi se eventualno odlučio za prodaju koja bi okvirno bila cijena?

dack
31.10.2008, 22:18
Jeste majstor Zivko,mnogo dobar covek, lepo je on to sredio i harmonika je stvarno vrh,malo mi je podubio dirke,tj. vratio kako je bilo fabricki,pa mi je malo neobicno,ali evo posle 5 dana vec sam se malo navikao,mada plicenje klavijature je prosta stvar i on mi je rekao da ukoliko mi se ne svidja ovako da to moze da sredi za 2 sata. Par ljudi u poslednjih nekoliko nedelja me pitalo da li hocu da prodam,ja nisam hteo,mada je sve na svetu na prodaju,naravno za cenu koju zasluzuje. Ne znam sta da ti kazem za cenu,moram prvo da probam Roland fr7,pa ako mi se svidi i ako odlucim da je prodam,onda cu i formirati neku cenu. Moj dobar drugar iz Baste koji svira istu kao moju samo mladju harmoniku rekao mi je da je ne dam ispod 3000 eura,ali ni za euro. Znaci nista vise necu pricati dok ne probam tu virtualnu Roland harmoniku,pozdrav od Dacha!

Burli
01.11.2008, 01:11
Hajdemo mi zajedno u Novi Sad da probamo Rolandove harmonike, ako se tebi svide a meni ne, da pravimo posao...;)

jeftabgd
01.11.2008, 13:17
@dack-Harmonika ti izgleda besprekorno a osecam i da je toncina kao Petrof.

dack
01.11.2008, 14:40
Harmonika je 37 godina kod nas,i za to vreme je svirana da kazem aktivno prvih nekoliko godina,posle je stajala u kuci i na njoj je svirano veoma malo,ja sam odrastao uz nju i moj pokojni otac je voleo vise od svega,govorio je da mu je ona napravila kucu,tada se sviralo samo na ladno,al je narod imao para. Otac je umro 1995 godine i na prste moze da se nabroji koliko je puta na njoj svirano do dana danasnjeg. Izgleda maksimalno dobro i mislim da je ovakvih primeraka veoma malo. Treba na njoj samo da se svira i svira i ...Hvala na lepim recima @jeftabgd. A poruka za @burlia: Sve je moguce,mozda se i nadjemo na nekoj promociji,cim poznajes Zivka verovatno znaci da nisi daleko od nas i da se mozemo videti...

Burli
02.11.2008, 14:47
Sorry za off topic, @dack sad bi nekad oko Nove Godine Šuka trebao organizovati muzičku zabavu u B.Bašti pa eto prilike da se vidimo...

MileGuerrini
02.11.2008, 18:14
Jeste majstor Zivko,mnogo dobar covek, lepo je on to sredio i harmonika je stvarno vrh,malo mi je podubio dirke,tj. vratio kako je bilo fabricki,pa mi je malo neobicno,ali evo posle 5 dana vec sam se malo navikao,mada plicenje klavijature je prosta stvar i on mi je rekao da ukoliko mi se ne svidja ovako da to moze da sredi za 2 sata. Par ljudi u poslednjih nekoliko nedelja me pitalo da li hocu da prodam,ja nisam hteo,mada je sve na svetu na prodaju,naravno za cenu koju zasluzuje. Ne znam sta da ti kazem za cenu,moram prvo da probam Roland fr7,pa ako mi se svidi i ako odlucim da je prodam,onda cu i formirati neku cenu. Moj dobar drugar iz Baste koji svira istu kao moju samo mladju harmoniku rekao mi je da je ne dam ispod 3000 eura,ali ni za euro. Znaci nista vise necu pricati dok ne probam tu virtualnu Roland harmoniku,pozdrav od Dacha! Imao sam priliku probati rolandovu harmoniku- NIJE TO ZA NAS!
Osjecam se kao da sviram KORG X5 sa jako losim samplovima!
Onaj ko je naucio na pravu harmoniku ne moze ju nista umjetno zamjeniti! P.S.To je moje misljenje!

vladan.pro
02.11.2008, 18:44
Cuo sam dosta i pozitivnih i negativnih misljenja o Rolandovoj harmonici,mislim da je to stvar ukusa,ali nema nista bez stare dobre Guerinke.;)

dack
02.11.2008, 20:05
Hvala MileGuerinni na popruci i tvom misljenju,nadam se da cu je i ja skoro probati i da cu tada imati neko misljenje,ovako samo zivim u iluziji i slusam razne price o tom cudu. Bitno je da ja imam dobru harmoniku kuci i da nigde ne zurim. Muzika je moja ljubav al ja nisam profesionalac,uz harmoniku sam odrastao i ona zauzima posebno mesto u mom zivotu. Pozdravi MileGuerinni nisi mi nista rekao u vezi slika i o tvom misljenju o Dallape Supermaestro,da li si imao priliku da je sviras?

dack
02.11.2008, 20:08
Sorry za off topic, @dack sad bi nekad oko Nove Godine Šuka trebao organizovati muzičku zabavu u B.Bašti pa eto prilike da se vidimo...

Burli,videcu sa Nikolom pa ce me on obavestiti kada bude ta zabava,u svakom slučaju ćemo se čuti!Poydrav od Dače!

MileGuerrini
02.11.2008, 21:52
Hvala MileGuerinni na popruci i tvom misljenju,nadam se da cu je i ja skoro probati i da cu tada imati neko misljenje,ovako samo zivim u iluziji i slusam razne price o tom cudu. Bitno je da ja imam dobru harmoniku kuci i da nigde ne zurim. Muzika je moja ljubav al ja nisam profesionalac,uz harmoniku sam odrastao i ona zauzima posebno mesto u mom zivotu. Pozdravi MileGuerinni nisi mi nista rekao u vezi slika i o tvom misljenju o Dallape Supermaestro,da li si imao priliku da je sviras?E da, krasna harmonikica, mada mi nije jasno kako ima bijele basove kad sve stare supermaestro imaju crne, no nema to veze!
probao sam nekoliko takvih, sve su lagane, i prekrasan ton!
Ja osobno vise volim Guerrini, imaju onako tvrdji ton i glasnije su, ali to je stvar ukusa! Dallape su umiljatije, a one sto sam probao ni jedna nije tako stara kao tvoja, zato vjerujem da je ova "opasna"! To ti cuvaj! A ako si navikao na dobru harmoniku i na kvalitetnu klavijaturu (TR, Triton, T3, DX11...)
Onda ti se nece svidit Rolandova harm... SUPER JESTE; ali da se razumijemo, moje misljenje, za balkan, JOK!;)

dack
02.11.2008, 23:53
Nema bele basove,to je zbog svetla u uglu,ima bas zute basove i po tome se prepoznaju stare harmonike. Ma ne mogu da je vise hvalim,ali stvarno je ekstra. Ja trenutno sviram aranzer korg pa60,imam je vec odavno i bas sam se navikao na tu klavijaturu. Videcu da u skorije vreme odem u Beograd da pogledam FR-7 harmoniku ba cu ti se javiti sa utiscima. Puno pozdrava!

siwaefigli
28.11.2008, 10:48
Pozdrav!
Bez problema i straha možeš isprobati i kupiti novu Siwa e Figli, danas sam vrh kvalitete gradnje harmonika. Binci tonovi, vrhunska izrada...nije za..bancija već ozbiljno

skoricnik
28.11.2008, 12:00
Siwu - Nikad ne bih uzeo, ni da mi daju za dzabe...


Guerrini,Dallape, Scandalli, Settimio Soprani, Ballone Burini - To su harmonike...

@siwaefigli kolega, prati datum ;)

Ahmoxl
28.11.2008, 12:20
Kolega trazi sebi bolje polovnu Guerrini Superrior 2 da je dobro ocuvana i to iz krajnjih 80 tih godina bices sretan sa tim modelom, ako bas hoces da kupujes novu onda kupi sebi BELTUNU!

Alix
28.11.2008, 12:35
SIWA---po meni jaaaaka harmonika...Evo zašto...
Nikad nisam imo priliku da čujem te harmonike ali kad sam čuo uživo u Odžaku na turneji jednog momka što svira SIWU...Ma nema dalje...Taj isti momak svira više put na BN-u,ovako proćelav je ali brate svira da ubi u dušu...U mene harmonikaš ima harmoniku Guerrini ali kao ona SIWA nikad ne može da zvuči...Meni se nešto opasno dopala,a koliko samo čuo SIWA je srpski pedigre,sa dugim godinama kvalitetnog i vrhunskog rada...A ja brate vjerujem samo u domaći proizvod (osim yuge i stojadina)...Pozdrav!

champion
28.11.2008, 18:45
Taj decko kog si slusao u Odzaku na Siwi je vjerovatno Zarko Blagojevic. Covjek je vrhunski majstor i u njegovim rukama bi vjerovatno svaka harmonika zvucala odlicno. Svi oni koji misle da je Siwa dobra harmonika, neka naprave direktno poredjenje sa jednom dobrom Guerrinkom ili Dallape i to bez mikrofona i kojekakve sminke, nego onako "na suvo", pa ce se uvjeriti da to ni blizu nije Guerriniju ili Dallape itd. To moze klince da zadovolji a o vrhunskom instrumentu nema ni govora!!!

Alix
28.11.2008, 18:58
JESTE!!!
Baš taj,za mene najjača harmonika u Bosni...
Ma čova ubi kako slatko i čisto svira...
A inače koliko sam dobio informaciju,njemu ta harmonika najbolje odgovara,inače bi sebi kupio Guerrini ili Dallape da mu paše...A vidim da poznaješ maestra,daj mi reci jeli poznaš i onog Nećku što svira Le-ja i Yamahu CS1X?...Ima još treći sa PA1XPro i N364,ali on samo pušta ritam,a ovaj Nećku ubi kako dobro bassira...

champion
28.11.2008, 21:27
Ja maestra Blagojevica ne poznajem. Gledao sam par TV emisija gdje je svirao uzivo. Vjerovatno mu pase ta Siwa. Mozda zato sto je lagana, pa mu odgovara za tezge?!? I meni pase RENAULT a svi znamo da ima i boljih auta. Mozda ima i poneka Siwa da valja. Ja licno sam probao par razlicitih modela i bio sam razocaran. Npr. lose dihtovanje u basu, gusenje pri jacem razvlacenju mijeha. A i ton mi je nekako sirov!

MileGuerrini
28.11.2008, 21:59
Opet pocinje prica bez kraja, ova je bolja, ona,....
Ma ljudi sto puta sam rakao, zna se koje su harmonike kvalitetne i vrhunske, OSTALO JE STVAR UKUSA!!!!
Ja imam PRESIDENT ORO, iz '96.g. i bolja mi je od bilo koje dvojke iz 70-80.g, a Dallape i ne usporedjujem!
A jedan moj jako dobar prijatelj je nedavno nabavio Settimio Soprani Artist 6!!!!!
Po meni- kraj svijeta, savrsenstvo savrsenstva, mala, lagana, glasna, prekrasan ton...
ma sve tip-top! '58.godiste i platio ju 11,5 milja evra, Da 11500€!
Sve stima, harmonika savrsena, ali nije duplo bolja od moje nego mozda samo za hiljadu evra!
Ali nema to veza sa temom!
Bitno je imati pare, isprobati svasta i uzeti ono sto ti pase najbolje!!!!
Bila to Beltuna, Siwa, Guerrini, Dallape, itd....
(Ko cura, nije bitno kako se zova, bitno je da ti pase),
Guerrini i Dallape su najpoznatije kod nas ali eto; Zare svira Siwu, Djokic Sonolu, Bane Scandalli, a da ne spominjem Ionicu i Mexicana; Weltmeister!!!!

Kolega moj bi rekao "bitno je kako sviras,a na sta nije bitno"

I jos bi se nadovezao, sto se tice NOVIH NEKORISTENIH harmonika!
Istina je da su one '70 ih sladje i sl. ali ja vjerujem da ce novi Presidenti i Siwe za 30-40 biti isto takve!!!
A harmonika kao i svaki drveni akusticni instrument moze biti odmah dobra a i ne mora, moze se "usvirat", a i ne mora, a moze bit bolja nakon 20-ak god. A I NE MORA!!!!

Jeste kad culi one price harmonikasa; "isao sam u Italiju, probao deset harmonika, istih, dvojki, trojki, ni jedna mi nije valjala i onda je sef izvukao ispod pulta dvije i odlicne!!! I kupio jednu od tih i sad je super!!!"
Htio sam reci da su i sad takve nove!!!
Svi koji kazu da nove ne valjaju nisu imali priliku probati NOVU koja valja (ona ispod pulta)!

Alix
29.11.2008, 04:19
E da pitam....maestro Branko Đokić je imo harmoniku SONOLA...
Koji ga sad to dođe vrag?ja još nigdje nisam čuo za tu firmu niti sam je vidio...Onda isto gledo sam jednog svira dugmetaru a na njoj piše RAIWA...A isto čika ubija...E sad ima još u Simonovića dugmetarka i piše na njoj FENIX...Pa koje su to vražje sprave,ljudi ubiše sa svirkom a ja nigdje da ih vidim kamoli tek da koju isproban...

Vaxter
29.11.2008, 04:57
j da ti kazem, pre nego odem...
Sonola je firma koju je kupio guerini kasnije, i harmonika koju ima Djokic je Guerinijeva harmonika koju su napravili pod ovim imenom.
Imam takvu klavirnu...

MileGuerrini
29.11.2008, 14:32
E da pitam....maestro Branko Đokić je imo harmoniku SONOLA...
Koji ga sad to dođe vrag?Kao sto je kolega rekao, Sonola ti je ustvari Guerrini superior2, samo drugi dekl i ime!
Sonola je uzeo licencu i stavio svoje ime! A Raiwa je harm. Srpske proizvodnje (koliko je meni poznato, a mozda i grijesim) koju je pravio Rajic Iva, otuda ime!

joca
16.12.2008, 22:44
Pozdrav,

planiram uzeti novu harmoniku guerrini superior 2 president oro elegant i direktno je naruciti iz tvornice iz italije pa ako mi netko moze objasniti kolko bi me to sve skupa doslo sa dostavom doma s tim da nova dode tamo kod njih 4900. Ima li netko kakvih iskustava sa tim?


Cijena nove harmonike 4900 eurića +carina i ostale takse i porezi

romario
16.12.2008, 23:51
To nije jedina cijena za takav instrument...

joca
17.12.2008, 10:34
Dobio sam pismenu ponudu od Guerrinija ako hoćeš mogu ti je skenirati i poslati na E-mail.Ostavi e-mail za slanje .

romario
17.12.2008, 15:10
Imaš moj email u profilu mislim...
Nisam te bio shvatio od prve,a nije mi se dalo editirati text...
Spomenuti majstor,naruči dijelove iz guerrinija i sklapa ih sam.
Tada je cijena druga.To jest manja.

vladan.pro
27.12.2008, 01:38
Nova harmonika guerrini prezident oro elegant-dugmetara kosta 6000e sa svim troskovima carina itd.U Novom sadu postoji prodavnica.Ako nekom treba broj neka se javi na pm