PDA

Pokaži Full Verziju : problem sa konekcijom


medino
16.04.2008, 22:18
Ljudi bre sta je ovo ? na Verat netu sam I sa njihovom konekcijom se prikacim na net ,otvori mi google I jos par stranica I onda odjednom sve zablokira,oni kompjutercici u uglu se zacrne I ne mogu da se diskonektujem niti bilo sta drugo {dok ostali deo kompa radi norm} ,nego moram da restartujem komp..e,sad, sa 042 konekcijokm sve radi norm. probao sam da izbrisem I napravim novu konekciju , ubacio novu mozzilu I nista…sta bi to moglo da bude???

ROBOT
16.04.2008, 22:20
ako nista ne rijesis instaliraj novi windows probaj tako !!!pozzz

mykeli
16.04.2008, 22:24
...Pa ti si na DualUp...leleeeee..imas bre adsl,beotel,telekom,ukucaj na google adsl,i sve ce da ti kazu ko je gde...!!!

Jao..izvini...nisu svi na brzi net...prvo obrisi Cookies, pa u Win exp-Documents and Settings-Cookies-Local Settings-Temp-Temporary Internet Files-...sve to pobrisi...
Pa otvori novu konekciju..na dual-up...

I trebalo bi da ti radi kako treba...

Alix
16.04.2008, 22:35
A ako ne pali to napravi sledeće:

Klikneš Start/run...
Napišeš CMD i pritisneš ENTER...
Otvori ti se DOS prozor i ukucaj IPCONFIG/dnsflush
Posle toga bi trebalo sve da radi kako treba...pozdrav!

medino
16.04.2008, 23:32
ajd probacu sad to...ne mogu ni post da procitam , sve na foru,taman da ga otvori i zezne me....

ma jok,ovo jednostavno ne radi...a da promenim provajdera? evo ovo sad pisem sa 042 i radi do jaja

Vaxter
17.04.2008, 01:15
Moguce da je do Verata neka frka, mada je mala verovatnoca za to...
Iako je verat, posle sezama, najgori veci provajder, ne deluje mi da je do njih...
Ako vec mislish da menjash, moj prvi izbor bi bio PTT, a drugi telekom.

jager
17.04.2008, 10:34
Pa ako sa 042 radi sve kako treba, onda je defakto do Verata. Koristio sam Verat jos kao podprovajder u Subotici i onih 115Mbit koje imaju iz Madjarske je jos pre 4 godine bilo pretesno. Mogu misliti kako je sada, a nisu radili na prosirenju linka nista.
Moj savet je ADSL, ali od Telekoma. Bar ovde u Subotici se pokazao kao najbolji. Sezam i Eunet NIKAKO! Na kraju krajeva, svi oni kupuju net od Telekoma, pa ga posle vracaju u ADSL koji je takodje Telekomov...

Marco7
17.04.2008, 10:38
Pokupio si virus buraz pa zato nece da te diskonetkuje.probaj ovo sto ti je Alix napisao gore ako nece obaraj sistem buraz i to sto pre!!!

jager
17.04.2008, 10:52
Nije virus, Marco7. Da jeste, ne bi mu radilo preko drugog provajdera sve kako treba. Verat tu nesto serucka...
Ma najpametnije mu je da predje na ADSL, naravno ukoliko postoje tehnicki uslovi kod Telekoma za njegovu telefonsku paricu. U danasnje vreme koristiti dialup... pa moras biti mazohista za tako nesto :D

Marco7
17.04.2008, 11:12
Cim ne moze da se diskonektuje i ostaje na netu dok ne restartuje kompjuter ima virus!Ko ne veruje ajde da se kladimo?Imao sam tih problema sa dial up-om zato i stojim iza ovoga sto sam napisao!Ima neka zakrpa za to ali ajde sad se seti kad sam odavno to radio :(

Alix
17.04.2008, 11:14
Bogami da ti kažem mora da si nešto kresno na Windowsu...Meni je Amis (operater u Sloveniji) dolazio 2 puta da mjeirili priljučak i drugi put mi istavili račun od 42eur...Kad sam ga pito što to,on samo mahnu glavom i kaže: zovi našu centralu i pitaj referente,ja samo servisiram...I moro da platim drugi pregled jer je priključak u redu ali nešto ne štima s mojim kompjuterom...Pozovi drue operatera i neka dođu da pogledaju tu tvoju konekciju i moće da ustanove u čemu je problem...Pozdrav!

jager
17.04.2008, 11:32
Cim ne moze da se diskonektuje


Au, pa tek sad vidim da ne moze da se diskonektuje, a ne konektuje?!?

Huh... ne znam... da je virus, i konekcija na drugog provajdera bi mu se isto trebala ponasati....

medino
18.04.2008, 15:21
preko verat neta i dalje ne radi,sumnjam da je viris , imam nod 32 updatovan svakog dana,brdo nekih programa koji sprecavaju cookise,bagove i ostale gluposti,tako da ne znam.. evo,sad sam uplatio sate preko kalik-neta i radi bre super...da bih iskljucio mogucnost virusa sad sam updatovao i avast i pusticu ga da skenira mada cisto sumnjam da ce naci nesto...

jager
18.04.2008, 22:33
Ako imas NOD32, Avast ti ne treba.
Mada, skroz mi je cudno ovo sto se kod tebe desava. Nekog razumnog objasnjenja nema.
Kloni se Verata i izgleda da ce ti sve raditi kako treba :D

medino
18.04.2008, 23:58
vidis i ja sam mislio da je bolji nod32 od avasta ali evo kad sam pustio avast da skenira ceo racunar pronasao je 2 trojanca...izgleda da je ipak bolji avast,ne znam ...uglavnom,ovaj provajder je jeftiniji od verat neta i evo radi sve super i brzo {za dial up konekciju},tako da ipak necu da obaram sistem ,racunar radi super..

jager
18.04.2008, 23:59
Koju verziju NOD-a koristiš?

medino
19.04.2008, 00:20
pa 32, i ima bazu virusa od juce , ako si na to mislio

jager
19.04.2008, 00:46
znam da je 32 :)
Nego da li je v2.x ili v3 ?

medino
19.04.2008, 11:36
v 2.70.16.0 krekovana verzija na 1.000.000 dana. instalirao sam je pre sigurno jedno 2 god,ne znam na koju foru je ortak uspeo tako da ih zajebe da krekuje na toliko dugo,uglavnom od kad je u kompu samo je updatovan. ali opet ako ima sve ove nove baze virusa kako nije mogao da ih prepozna?

jager
19.04.2008, 13:21
Toliko o krekovima.
Skini lepo novu verziju (v3) sa NOD-ovog sajta, imas trial od 30 dana. Updatuj njega pa ga pusti da skenira... Moguce je da ce ti naci SVASTA

medino
19.04.2008, 19:24
mora da se salis,pa jer znas koliko ce mi trebati na dial-upu da skinem 19 mega i da updatujem???
verovatno ima neki drugar na disku pa cu ga instalirati... uglavnom,promenio sam operatera i evo sad radi sve ok,nema reseta,nikakvih gluposti...neverovatno,a zamalo da oborim sistem

jager
20.04.2008, 10:18
Trebace ti tacno sat vremena. Ili ga skini kod nekoga pa snimi na USB i instaliraj odatle.