PDA

Pokaži Full Verziju : farbanje klavijatura !!


ROBOT
14.04.2008, 20:34
evo kao sto naslov kaze ,posto mnogi imaju problema sa ostecenjima i parnicama na klavijaturama .proces je sljedeci
1.sitni vodobrusni papir.
2.omeksivac za plastiku u spreju.
3.naravno farba u spreju.
4.zastitna traka.
znaci primjer korg pa 80 srebrena boja .uzmete vodobrusni papir i lagano skroz obrusite gdje je ta parninca ,znaci lagano samo da se matira a ne skroz skidati farbu.poslije toga uzmete omeksivac za plastiku ,poprskate sacejkate jedno 10 minuta da plastika to primi ,poslije idete farbom u spreju obavezno odaljiti jedno 20 cm o same klavijature da vam se ne stvaraju curci odnosno one kapljice..i obavezno zastiti display i dugmice i same dirke osim ako ne zelite da i one budu srebrene ...znaci ova procedura vazi isto i kad hocete da svu klavijaturu ofarbate ,i na kraju obavezno samo sprej za plastiku ostalo nista ne dolazi u obzir i obavezno malo preci tim smirglom jer ako se ne ismirgla dolazi do pucanja farbe jer je farbano na glatku povrsinu ..mada je tesko naci bas identicnu farbu kao na klavijaturi ali dosta priblizna se moze naci i obavezno sa sobom ponesite uzorak te boje da mozete porediti da bude priblizna ...iskustva imam 5 god sa tim bojama i farbanjem ..ako kome ne bude sta jasno javite mi se na pp pomoci cu vam koliko god mogu ..jos jednom puno pozdrava od mene ..pozzz

Vaxter
14.04.2008, 21:36
Za ovo sad imamo uradi sam sekciju... :)
Nece biti opomene, ali chisto da napomenem.
Lepo je shto si napisao ovo... :)

klavijaturista
14.04.2008, 22:10
E SUPER!!!
Ovako imam problem na svome tritonu LE,ima jedna ogrebotina i to malo dublja ispod joystick-a to je plastični dio tako da bih to htio srediti da nema više toga jer me to stvarno jako,jako bode u oko smeta mi!!!:mad:
e sta je sada bolje da stavim neku naljepnicu preko toga ili da to drugacije sredim...
I gdije da nabavim naljepnicu KORG!!!

ROBOT
14.04.2008, 23:03
hvala VAXTER rekao mi je MILANCHE da sam promasio mjesto temi pa sam otisao od muke da igram cantera mislio sam 100% opmena ...HVALA i drugi put pazim ...

klavijaturista ili naljepnica ili kit za plastiku pa to zakituj i prefarbaj jedino to je opcija HVALA jos jednom i pozdrav za sve vas ...

Vaxter
14.04.2008, 23:11
Necemo deliti nikakve opomene starim chlanovima, bar ne u vezi novih foruma.
Trea malo vremena da se naviknu ljudi.
Novima, pak, ovo nece biti tolerisano.
U pravilniku im pishe da se prvo upoznaju sa forumom, pa rek onda da rade bilo shta. :)

dakistil
23.09.2008, 10:34
Postovanje ROBOT,
veoma je interesantno sto si napisao i hvala ti za ovo!
Ja imam Korg-EXTREMA i muci me jako sto mi se kao skida farba pored pitch bendera i pored volumena jer nekoristim pedalu i tako da mi se sve to polako ostecuje.
Uradio bi ovo sam,ali sam veoma nesiguran posto nisam neki majstor:)a voleo bi da to sve bude pedantno!
Druze imas li kakav predlog?

vingula
23.09.2008, 11:08
Jel isti proces i za metalne klavijature npr. Roland G-70?

tesla
23.09.2008, 12:44
sa metalnim bi trebalo da bude jos lakse znaci sve isto samo ti ne treba taj omeksivac za plastiku..........
pozzzzzzzzzz

TomyCroSound
20.08.2009, 13:15
http://www.yu-midi.com/forum/%3Ca%20href=%22http://img8.imageshack.us/i/kkkzzp.jpg/%22%20target=%22_blank%22%3E%3Cimg%20src=%22http://img8.imageshack.us/img8/1827/kkkzzp.th.jpg%22%20border=%220%22%20alt=%22Free%20 Image%20Hosting%20at%20www.ImageShack.us%22%20/%3E%3C/a%3E%3Cbr%20/%3E%3Cbr%20/%3E%3Ca%20href=%22http://img604.imageshack.us/content.php?page=blogpost&files=img8/1827/kkkzzp.jpg%22%20title=%22QuickPost%22%3E%3Cimg%20s rc=%22http://imageshack.us/img/butansn.png%22%20alt=%22QuickPost%22%20border=%220 %22%3E%3C/a%3E%20Quickpost%20this%20image%20to%20Myspace,%20 Digg,%20Facebook,%20and%20others%21Jednu staru klav. sam obljepio samoljepljivom ukrasnom folijom...
Za sada se drži...
http://img8.imageshack.us/i/kkkzzp.jpg/

ERKOOO
20.08.2009, 14:52
Pozeljno je i prije farbanja nanijeti Plastik prajmer! ;)
Dodato:
@dakistil
Mogu ti i ja dati prijedlog,valjda se kolega Robot nece naljutiti!
Naime,taj dio oko pitch bendera,lijepo uzmes vodobrusni papir al sitni skroz da ne bi napravio vece risove po plastici...sve dokle se guli lagano zbrusis i naneses plastik prajmer! Nakon toga uzmes lijepljivu traku i zastitis da ne bi poslije bilo farbe po drugim dijelovima! Kasnije kad se sve to osusi uzmes najsitniji brus papir i ispoliras prelaze gdje je bila traka,tj. dio dokle si farb'o!
P.S. Sve ove preparate ces naci u prodavnici auto boja i lakova! Sto se tice nijanse boje,neki dio koji mozes skinuti sa klavijature odneses da bi ti covjek mogao napraviti istu boju!
Pozdrav...

ROBOT
20.08.2009, 20:36
bravo ERKO vrlo ostroumno...

ERKOOO
20.08.2009, 23:43
Druze kako da sad ovo shvatim?

ROBOT
21.08.2009, 10:59
shvati da si odlicno napisao vrlo detaljno toliko ...poz

Vaxter
21.08.2009, 13:17
Kako neke stvari bez smajlija loshe deluju... ;)

b.o.Y.c.h. ČK
21.08.2009, 13:26
Jel ima ko slike prefarbane klavijature? Dajte stavite, jako me zanima kako to izgleda...

ROBOT
21.08.2009, 13:38
ubacivao je slike basalski farbao je meni se cini yamahu, ali sad stvarno ne znam gdje je ta tema ..:)

ERKOOO
21.08.2009, 13:42
@ROBOT
Hvala!

@Vaxter
:D:D:D

kreso
21.08.2009, 13:58
Ja imam u planu prefarbati GEM S2 u srebrnu boju kao i KORG-a Pa seriju.
Već imam zamisao da odšarafim i povadim sve s osnovne ploće, kako ću ga izšmirglati i potom autolakom prešpricati no ostaje mi jedan veliki problem :
Lakiranjem ću naime prešpricati i TEKSTUALNI dio ispod dugmića. E, sad imam ideju da taj dio zaštitim selotejpom il prelakiram prije lakiranja bezbojnim lakom tako da taj dio zaštitim, ali dal postoji ikoji način da naknadno sitotiskom ubacim taj isti tekst gore kao prije jer synth bi vjerojatno onda prejebeno izgledao. Nemam ga namjeru preprodati jer mi darg poklon od još dražeg prijatelja, već imam namjeru od njega napraviti unikatni povjesni primjerak (1994 godište je).
Što mislite ? Naknadno ću ubaciti sliku designa kako sam ja to zamislio.

kreso
21.08.2009, 14:28
Evo, ovako bi to otprilike izgledalo. Ovo sivo bi bilo srebrno (za sad je crno).

zeljko
21.08.2009, 14:59
Bravo kreso ti ces od te gem klavijature i korga napravit,svaka cast.Lijep pozdrav

kreso
21.08.2009, 15:08
:lol:, Željac moj drž palčeve da sve uradim kako sam zamislio.
I kad mu još ugradim neke preinake i uslikam ima da svi na tur padnete. Bit će to samo takva zmajčina. Kladim se s bilo kim da od postoječih workstationa niti jedna nema bolju tipku, pa čak ni master kljava od Fatara :-O, kučište je masivno, kvalitetno i super urađeno. Display i nakon 15 godina bez ijedne ogrebotine, svijetlo radi ko i prvog dana, sve je jasno bistro i čitko, nema muteži.
Jedino malo šteka FDD, al to je neki jebeni model kojeg više neću nigdje moć nač (kao svojevremeno FDD na Roland aranžerima). Kako sam skužio ima i zasebni kontroler za taj FDD, pa ako ne ovisi o procesoru i OS-u mogu mu za memoriju puknut u njega što mi srce želi, a to i planiram.
Samo sad trebam "brdo" AKAI S1000 samplova, al u TELEDISK formatu (*.TD0), jer samo to i čita osim svojih orginala.

zeljko
21.08.2009, 15:13
Super bas ce mi biti drago ako nesto uspjednes sa tim cudom,sve se moze kad se hoce.Jos jednom lijep pozdrav prijatelju za tebe i tvoju cjelokupnu obitelj.
Zeljko

cunami
21.08.2009, 16:50
Evo da i ja nesto dodam...
Vecina danasnjih branika na automobilima je od plastike, a njih majstori kituju obicnim spric kitom i lakiraju posle toga.Tako isto se i klavijatura odradi.Ostaje jos samo sito stampa i imate novu spravu na raspolaganju.Plastiku na displeju mozete ispolirati u svakom servisu mobilnih telefona, jer oni imaju te maze za displeje.
Pozdrav

ROBOT
21.08.2009, 16:58
@kreso

sve sto si napisao se moze izvesti samo ti jos preostaje je dobra volja koja je kod tebe na zavidnom nivou u vezi farbanja klavijature sve naj bolje u radu:D


@cunami

slazem se sa tobom ...pozzz

Darko88
15.03.2010, 18:13
Kako ne bih otvarao novu temu, imam pitanje. Da li je iko farbao pa1x i koji tip tj nijansu farbe kupiti?

milanceshow
15.03.2010, 18:45
Treba kupiti flurescentno zelenu ili narandzstu,a nijansu po svom ukusu!! :)

Malo se salim,ali si takvo pitanje postavio!!! :)

Hteo si da pitas koju vrstu farbe kupiti,a ne boju i nijansu,a????

Darko88
16.03.2010, 17:37
Mislio sam ako je boja bela koji tip kao sto postoje razne nijanse recimo kad sam farbao branik na kolima u pitanju je metalik zelena F3 cini mi se ili tako neka oznaka, nadam se da me razumete

kufi
16.03.2010, 18:01
Gde ima da se kupi ona samolepljiva ukrasna folija ????:rolleyes:

gibanica
16.03.2010, 18:48
postoje nijanse boja naravno , mene isto zanima koja je nijansa sive na korg klavijaturama.

Sejox
16.03.2010, 23:48
Ljudi koji se bave farbanjem (autolakireri,na primjer) kada treba da tacno odrede nijansu boje,onda skinu jedan dio sa automobila a to je obicno poklopac rezervora za gorivo i odnesu u malo bolju prodavnicu boja i lakova.

Tamo opet postoje ljudi koji imaju paletu boja,i na osnovu uzorka se boja pravi i to tako sto se digitalno programira koliko koje boje treba da se doda na neku osnovnu,da bi se dobila odredjena nijansa.

Posto se ovdje radi o farbanju cijele klavijature,nijansa nije bas toliko bitna da bi trebala biti 100% ista,kao i original.

Druga bi stvar bila da treba samo djelimicno farbati,pa da se ne pozna razlika.

Mozda ne bi bilo lose odnijeti klavijaturu u tu neku bolju prodavnicu boja i lakova,i da strucni ljudi na osnovu uzorka istu i naprave.
Sumnjam da ovako napamet neko zna da odgovori tacnu oznaku nijanse za recimo KORG PA1X.

Pozdrav,

gogspa80
23.03.2010, 13:02
Ja sam jucer farbao svoga korga, i kompletnu DX11 :), jest da sad na njoj nemam vise natpisa, ali mi nisu toliko ni bitni, jer na dugmicima pise sto mi treba, a ostalo sam i naucio napamet:D

evo slika yamahe pa kazite kako vam izgleda:D

milepsr
23.03.2010, 13:47
He he full je !!! :) Kad te neko vidi sad ima da razmislja na cemu sviras =))

drakan
23.03.2010, 13:53
Super je ovo. Još ako ti neće spadat brzo ova farba onda je ok. Ja sam tako ofarbao moju DX21 u fluorescentno zelenu farbu. To je bio stroj. Mučio sam se 3 dana sa šmirglanjem i lakiranjem i na kraju sam je prodao za 350€:lol: Lijepo je i ovo što si ti odradio! Pozdrav...

jeftabgd
23.03.2010, 17:36
Odlicno izgleda Yamaha.Super.

nemanja 1982
10.05.2010, 18:07
Imam jedno pitanje,da ne bih otvarao novu temu,smesticu je ovde.Interesuje me,kako je Boki iz AMADEUS Band-a uradio ono na njegov triton extreme 76,sta je ono sto je izlepio celu klavijaturu,neka folija,traka ili sta vec ??Imam veliku zelju da uradim na mojoj klavijaturi,pa bih voleo ako bi neko odvojio malo vremena da mi pomogne.Hvala unapred svima.pozzz

zujo
10.05.2010, 18:57
http://www.youtube.com/watch?v=ZXeNr8AjHnI&feature=related

nemanja 1982
10.05.2010, 19:11
Hvala kolega zujo,hteo sam i ja da postavim taj snimak ali od kad je novi izgled youtube,ne znam ni da skinem pesmu a ni da postavim ovako snimak.Jos jednom hvala puno.Izvinjavam se sto skrecem sa teme.pozzz

vladimir68
10.05.2010, 20:08
Meni to liči na ogledalca slična na disko kugli.Za slova na sajzeru:odeš lepo do neke malo bolje opremljene štamparije i mogu ti na providnoj traci belim slovima ispisati sve što poželiš,pa ako si upamtio šta je sve gde pisalo .......Može se to izvesti.;)

nemanja 1982
10.05.2010, 20:29
Ma meni je kolega vladimir68 sve ok na klavijaturi,nije mi nijedno slovo izbrisano,nego bih ovako voleo da uradim klavijaturu,da niko ne zna koja je.Hvala ti puno u svakom slucaju .pozzz

erno11
24.03.2011, 22:08
Zdravo..

Problem je upitanje par parnica na korg pa 50..
Znaci imam neki sprej, pise na njemu PRAJMER i kao srebrena boja je.

Da li mogu koristiti taj prajmer?

Molim vas ne zamjerite.Prelisto sam i procitao sam nabrzake sve, ali treba mi vasa pomoc, sta da radim.

Pozz

srkiboj_zr
15.12.2011, 18:08
pozz svima..kljava mi je u zestokom haosu izlizana je sa svih strana i zardjala od znoja i ruku..slova su se skinula..ali necu da je menjam...jel postoji varijanta da je ofarbam u original boju..i ako neko zna da li mogu slova ponovo da se nastampaju na kljavu...tnx svima koji odgovore..

Miki0
15.12.2011, 18:28
Zavisi koje ti je boje klavijatura, ali se moze ofarbati u istu boju. Odes u neku radnju koja miksa boje za auta, usput ponesi klavijaturu sa sobom da uzmu uzorak boje. U toj radnji ti mogu napraviti lak-boju u spreju ili napraviti boju u neku posudu pa je mozes kompresorom nanijeti. Usput kupi plastofix - to ce ti trebati prije nanosenja boje i smirglu raznih granulacija. Kad budes imao vremena rastavi klavijaturu na dijelove. One dijelove koje trebas farbati prvo malo izbrusi nekim smirgl papirom male granulacije - moze i vodobrusnim 1500 - 2000. Potom ono sto neces da farbas zastiti da na to ne ide boja - npr. starim novinama. Poslije nanesi plastofix - sluzi da se kasnije glavna boja - lak ne bi lahko skidao - gulio. Potom ofarbas klavijaturu sprejom ili kompresorom , zavisi koju vrijantu si izabrao. Za slova opet zavisi koje su boje i debljine, ali i to mozes uraditi u nekoj stampariji. Ako nisi nikad ranije farbao lakovima u spreju ili kompresorom, prepusti to nekome ko se malo razumi u to, jer mozes pokvariti sve, a klavijatura nije nesto sto treba da bude svakako.

srkiboj_zr
15.12.2011, 19:43
ma sto se tice rasklapanja tu nije problem..lektronikom se bavim i popravljanjem kljava tako da nista nije strano...ajde farbanje sam skontao ..kupim farbu i kompresorom ofarbam..lako...ali stampanje slova me brine..da li stvarno moze u stampariji to da se odradi
?!

pedjajazz
24.03.2013, 00:56
i ja imam nameru da ofarbam moj stari pa80 kompletno ali me brinu ta slova,.. da li si našao negde ko može to kvalitetno da odštampa

tranzit
24.03.2013, 01:28
Mogu se nabaviti samplijepljiva slova u svim mogucim fontovima, bojama i velicinama, pa prije nanosenja zadnjeg sloja (providnog laka) treba ih polijepiti.

gogili87
31.03.2013, 22:53
Ja sam juce farbao stranice na Le-a obicnim metalik autom lakom.. ali nisam nista od ovoga koristio sto ste pisali.. i ispalo je skroz ok.. ali planiram uskoro da opet rastavim i da uradim ljudski, kao sto je ovde opisano..

demir
13.01.2014, 23:46
pozdrav.. mislim da je ova tema super, znam da je stara,al.. imam korg pa 50, malo je stari tako da je izlizan, boja je ostecena, pa nesto sam razmisljao da ga ofarbam u florescentnu narandzastu, iii zelenu boju, ali ozbiljno, al i mene brinu ta slova... raspitivao sam se i nikako ne mogu da nadjem ko bi mi to mogao napisat, neku knjzaru il sl... raspitivao sam se da li ima neka tekucina, pomocu koje mozes izbrisat to sto si farbao preko nje...recimo, ja ponovim sva slova na klav, ofarbam je i onda samo necim obrisem tu farbu sa slova...u radnjama neki kazu da to ima, a neki da ne, pa interesuje me da li neko zna, da li to postoji i gdje se moze kupit...:)

sale_band
14.01.2014, 15:23
Mozda bi najlakse bilo naruciti providne nalepnice sa tekstom koji vec treba i zalepiti ih nakon farbanja. Ako se koristi kvalitetan materijal i print, nalepnice ce trajati duze od farbe
Dodato:
Drugo resenje bi bilo da se pazljivo ugravira tekst na kucistu specijalnim alatom, pa posle farbanja da se supljine ispune crnom bojom... To bi bio dug proces ali bi bilo "cool" ako bi to uradio neki iskusan farbar

demir
14.01.2014, 18:22
najlakse je to sa naljepnicama, ali gdje da ih narucim, gdje god da sam isao i raspitivao se niko nezna gdje se mogu nabavit??? niko nece da uzme font sa klav, kazu svi da je to puno posla, a ne stavlja mi se veci ili manji font.. ps. planiram da je farbam u florescentnu boju, i zelim da sve bude kvalitetno.. kad to odradim stavit cu na forum pa da komentarisete hehe

Bucin Nikola
14.01.2014, 19:47
ti masku od klavijature pa sa njom u stampariju,sito stapma

harmon
20.05.2014, 18:19
prvo druze treba da ismirglas klavijaturu sa 600 smirglom pa da ismirglas sa 1000 vodenom pa posle prajmer pa tek onda da farbas u neku boju koju hoces

Belmo
30.12.2015, 21:46
Evo, KORG PA50 vracen u zivot :D

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/168198_1110496802295707_4177551814343268137_n.jpg? oh=ce5bdc2781f92ec963a24547f0a4c394&oe=57097925

smuchac
31.12.2015, 09:56
Izgleda ko Sanyo kasetaš iz 1982. 😁

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Belmo
31.12.2015, 12:32
Nije mi bio cilj da tako izgleda 😁 Trebao sam sve dirke u bijelo da bude full ugodjaj 😂

Gesendet von meinem L500S mit Tapatalk

Alen P
31.12.2015, 12:40
Na kupujemprodajem ima tip oglas gdje farba kucista klavijatura a takodje i prodaje natpise zasebno. Izgleda fenomenalan rad. Crni Tyros 2 :-D

Belmo
31.12.2015, 13:26
Mislim da se radi o istom covjeku od koga sam ja kupio stampu :)

Alen P
31.12.2015, 14:04
Super! Je li, da li je to stampa u cjelini ili se svaki segment lijepi zasebno? I koliko su slova cvrsta? nakon ljepljenja slova se kuciste lakira bezbojnim lakom?

Belmo
31.12.2015, 14:50
Ja sam mislio da samo slova ostaju, ali ostane i mali dio providne folije i izgelda super i na taj nacin.

Kasnije sam prefarbao bezbojnim lakom i to je to, cvrsto je prilicno i ne bi trebalo biti problema.

borce
01.01.2016, 05:21
zdravo svima i sretna vam nova godina.da spodelim samo kako da popravite sitne ogrebotine bez mnogo znanja posto farbanje je malo veca umetnost ako zelite da to stvarno izgleda kako treba.nisu svi rodjeni farbari.nedavno sam na svoju yamahu s900 popravio sitne ogrebotine narocito po ivicama sa markerom metalik boju.za oni koji neznaju ovo je marker sa kuklicom u sebi i njegova boja nije tanka kao kod obicnog markera vec se moze naneti malo deblji sloj.da ne bi sloj ostao tako debeli sacekajte dve tri sekunde pa obrisite prstom i ponovite to dok ne dobijete ono sto zelite.po ivicama i nemorate da ga brisete kod mene je ispalo super.pozdrav svima.

Belmo
01.01.2016, 11:55
http://images.tapatalk-cdn.com/16/01/01/e2f8bb218e53c6395cf4a2bb86149ca7.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/16/01/01/a4bc69f7eab9d15e9886ea4eea173ecb.jpg

Iz drugih pozicija 🎹🎹🎹

Gesendet von meinem L500S mit Tapatalk

car99
06.01.2016, 13:17
Pozdrav ljudi.
Ja sam prije nekih mjesec dana ofarbao tipke svog Korga Pa50 sve u bijelo.
Znači prvo sam dobro išmirglao tipke,očistio ih,prešao prajmerom te onda bojom za plastiku koja već u sebi sadrži lak. Evo nakon mjesec dana na tipke se lijepi prljavština,ne znam šta da radim sada. Možda da predjem bezbojnim lakom ? Svaki savjet je dobro došao.

Belmo
06.01.2016, 13:36
E sto farbas dirke [emoji14] salim se naravno.

Probaj da dobro ocistis tu prasinu i onda predji bezbojnim lak sprejom, 2 ruke, mada opet nece biti dirke glatke kao sto su fabricki bile.

Ja sam Korga farbao Mat bojom i kasnije preko stampe presao bezbojnim lakom, za sada nema problema.

Gesendet von meinem L500S mit Tapatalk

car99
06.01.2016, 14:31
Druze hvala na savjetu tako sam i mislio napravit. Nego sta mislis cime da skinem prasinu? Jer se jako tesko skida s tipki,ne znam kako da objasnim zaljepljena je za tipke.

Belmo
06.01.2016, 15:24
Ja sam svoje dirke oprao i cetkicom za zube ocistio sve dijelove ali tvoje su farbane tako da se bojim da bi mogao farbu ostetiti.

Pokusaj sa vlaznim maramicama u medjuvremenu.

Gesendet von meinem L500S mit Tapatalk

car99
06.01.2016, 15:39
Probao sam s medicinskim alkoholom jednu dirku na kojoj se baš vidjela crna prljavština. Super je skinilo,evo sad sam rastavio kljavu pa idem tipku po tipku fino očistit pa preći s bezbojnim lakom. Javim sutra kako je sve prošlo 😀

"7"
07.01.2016, 01:20
Ja ne znam kako vama izgleda ali ova folija sa ostacima providnog sa strane mi ne izgleda dobro. To uopste ne bi trebalo stampom na foliji da se radi nego ide na kater crna folija pa se onom providnom folijom prenese na povrsinu i onda su samo slova tu, jos kad se prelakira preko izgleda dobro i zasticeno je. Nisam radio na klavijaturi ali sam radio na rezervoaru motora tako... a ovo mi izgleda neozbiljno... ako je nebitan izgled vec funkcionalnost onda ok ali je steta da ovako lepo ofarbana klavijatura dobije ovakve nalepnice... mada s druge strane i to je stvar ukusa, ovo je samo moje misljenje i predlog kako drugacije moze da se uradi...

Belmo
07.01.2016, 02:35
Ne moze majstore tako jer se radi o jako sitnoj stampi, moze ali je cijena vrtoglava.

Gesendet von meinem L500S mit Tapatalk
Dodato:
Sad vec vidim da sam ti odgovorio u drugoj temi na malo drugaciji nacin ali opet je ista poanta.

Gesendet von meinem L500S mit Tapatalk

"7"
07.01.2016, 12:39
Da na to sam zaboravio, na kateru je valjda 1mm minimum a to je mnogo za ova sitna slova... ali barem ono krupnije "korg" i "pa50sd" ili sl. moze na kateru... imam prijatelja koji radi sito stampu i radio mi je na nekim pojacalima stampu i bas cu da ga pitam koliko bi izasla tacno sito stampa za klavijaturu, cisto da znamo koja je to razlika u ceni, mozda nije toliko velika...
@Belmo ...jesi ali sam posle video kako izgledaju ove nalepnice i meni licno se to ne svidja... i posto se razmisljam da ofarbam klavijaturu gledam da to bude kako mi se svidja ili da ne radim uopste, i naravno ako se radi da ne kosta nesto katastrofalno...

Alen P
07.01.2016, 16:38
Da...meni bi isto bilo zao jer mi je stampa (zacudo) neostecena. Kad bih mogao nekako ostaviti tu stampu da ostane tako kako je-originalna...

Belmo
07.01.2016, 17:00
Prakticno nemoguce je zastiti fabricku stampu na klavijaturi.

Ne znam zasto vam predstavljaju toliki problem te naljepnice sa folijom, realno ja sam svog Korga vratio u zivot, jer je bio prilicno izgreban i ostecen, cak je neki intelektualac te ogrebotine probao cetkom za farbanje da popravi wtf !?

Uz sve to sam je dubisnki ocistio, skinuo koroziju sa zvucnika, oprao dirke i tastere, znaci sve moguce.

Malo sam imao problema sa curcima sa strane, tako ukoliko ne znate dobro farbati mozda cak bolja i jeftina solucija je da plastiku odnesete nekom autolakireru, da on to uradi kako valja.

car99
08.01.2016, 18:16
Dobro vece ljudi evo opet mene s novim problemom. Sad kad sam dirke presao s bezbojnim lakom hvala bogu vise se ne ljepi prasina za njih,ali zato ostaju 'ožiljci' od noktiju po dirkama.
Nemoguće da se za 3 dana nije osušio lak. Pomagajte

Alen P
08.01.2016, 20:29
Bi mi pomogli kad bi znali kako....
To je tema za nekog autolakirera koji se razumije u višekomponentne boje-lakove. To što mi kupujemo u spreju, mislim da je to sve očaj i da ne valja ništa. To je lijepo samo kad se nanese na materijal. A kasnije, dovoljno je da se prstom malo jače prođe po farbi i vidi se da to nije kao original. Ista stvar s samogradnjom stalaka. Kupiš koliko god jeftini original, točno se vidi kako je stalak manje-više otporan na grebanje. A kad to radiš sam, od ljuštenja, od grebanja... Znam da ti ne pomažem s ovim postom ali očito je činjenica da se takvo lakiranje može koristiti samo gledanjem. Najbolje bi bilo pitat onog majstora iz oglasa kako on to radi. Njegov rad mi izgleda vrlo profesionalno. Evo, ja sam imam malo iskustava s takvim radovima i teško da bi se bez (barem) savjeta upuštao u takvu avanturu.

car99
08.01.2016, 23:23
Ma i odlucio sam pricekat jos 2 dana,ako stanje bude isto nosim dirke kod nekog majstora koji zna sve o tome i da uradi to kako valja.

borce
09.01.2016, 20:34
neznam koim lakom si farbao te dirke ali najbolji i najcvrti lak ti je lak za parket.tamo imas dve komponente i trebas znati kako da to pomesas ali ti to mogu objasniti oni koji to prodaju.i obavezno kupiti kvalitetni lak posto ima svakakvih.

Alen P
10.01.2016, 09:54
Najbolji, najcvrsci i.... -najgusci.

car99
10.01.2016, 14:33
Dobar dan drugari forumaši. Jučer kad sam se malo pozabavio dirkama skužio sam da se komplet i boja i lak skidaju noktom te sam uzeo nitro razređivač i skinuo sve što sam ofarbao. Sada su dirke kao što su bile,ali nemaju sjaj zato što sam ih prije farbanja morao dobro išmirglati. Šta mislite mogu li sada preći dirke bezbojnim lakom da im vratim sjaj? Hvala puno na pomoći

sale_band
10.01.2016, 17:12
Odakle vam ideja da lakirate plastiku? Lak je, koliko se ja razumem, namenjen za drvo...
Dodato:
Ako si smirglao dirke, pozeljno bi bilo da ih pre farbanja predjes (ocistis) hemikalijom za pripremu za farbanje, ne znam kako se kaze na srpskom, na engleskom se zove "primer" (prajmer)
To otklanja masnoce (od prstiju) i prasinu (od smirglanja) tako da, kad farbas, izmedju dirke i farbe nema nikakvog "smeća"...

Alen P
10.01.2016, 17:36
Car99@ Nisi sa nitrom oštetio i plastiku? -Jer on je tako jak da otapa i plastiku...

Sale_band@ Ima lak i za metal. -Halo...

Ne znam, kao što sam rekao, trebalo bi pitati tog tipa koji se s time bavi. Ja mislim da je princip isti kao kod lakiranja automobila:
dobra priprema (brusni papir, itd.), zatim ono što mi zovemo kod nas špric kit, dakle, pripremni lak koji služi za izravnavanje sitnih udubina, zatim boja, i ono što je najbitnije, bezbojni lak. Bezbojni je najbitniji jer ON je taj koji štiti boju od daljnih udaraca-grebanja. Dakle, nije bitno da se boja nanosi u ne znam koliko nanosa-slojeva, već je bitan završni bezbojni lak. A sad koji?? Pa ako se nanese taj 'špric kit', tada više nije bitno dal farbaš metal (auto) ili plastiku, jer podloga je ista. Ali ono što mislim da je bitno je da se lakira kompresorom, i određenom diznom. Kod tog tipa na kupujemprodajem se točno prepoznaje ona sjajna kvaliteta kao kad se lakira automobil. Odgovarajućom diznom se može postići završna finoća koju NEMA šanse da se dobije s sprejem.

Nadalje, svi možemo potvrditi da je to otporan lak. I na grebanje, i na vremenske uvjete i taj rad bi morao kod klavijature biti doživotni a ne da se noktom skida.

Belmo
10.01.2016, 18:08
Upravo tako.

Ko god zeli farbati najbolje je da plastiku odnese nekom autolakireru da on to odradi.

Kod mene samo tehnika farbanja nije valjala jer sam imao problema sa curcima al se ispravilo nekako :)

car99
10.01.2016, 19:49
Naravno da sam prešao prajmerom druze procitaj malo opisao sam sve neki dan. A što se tiče skidanja boje s nitro razređivačem tu nisam imao nikakvih problema,fino je skinuo samo boju.Sad su dirke matirane boje

Alen P
10.01.2016, 21:26
Tako je. Sad sam se sjetio kako autolakireri na isti način farbaju plastične branike. Isto kao i metal.

borce
11.01.2016, 23:24
da bi to bilo kako treba napisacu vam celi proces ali se to kod kuce tesko radi potrebni su kompresor pistolj za farbanje i masina za poliranje...prvo obsigujemo povrsinu koju farbamo sa smirglom,brusni papir granulacija oko 400.to prebrisemo i duvamo sa jakim pritiskom kompresorom.posle nanesemo prajmer za plastiku i posle toga nanesemo mat belu poliuretansku boju ili boju za auto.kad malo zasusi na dodir nanesemo lak za parket jer je najcvrcti i ostavimo do sledeceg dana da to osusi.mozda i dva dana zavisi od temperaturi.posle toga sledi opet smirglanje sa granulacijom 2000.da bi se sitne prasine tokom farbanja ocistili....i na kraju treba se povsina ispolirati sa polir pastom i masinom za poliranje....samo ovako se dobija visoki sjaj i kod automobila i kod medijapana..................mozete skratiti proces ako kupite sjajnu boju ali se i ona opet smirgla sa 2000gr. i opet se polira. sve ovo kupiti za samo jednu klavijaturu je preskupo isplati se ljudima koji to rade svaki dan.pozdrav svima.
Dodato:
izvinjavam se ako sam nesto pogresio sa srpskim pisanjem ali sam ipak makedonac dao sam sve od sebe

car99
12.01.2016, 20:50
Ma ja sam svoje dirke odnio kod majstora koji ce to uraditi kako valja i onda sam miran ☺