PDA

Pokaži Full Verziju : kontakt2


dukiii
13.04.2008, 20:13
Za pocetak pozdrav svim clanovima.
Muci me jedan problem i nikako da ga resim, naime instalirao sam native kontakt2 i sad uzmem neki sempl pa ga onda konvertujem u ( wav ili aiff ) sa awave studio, e sad neznam dali ispravno radim jer kad konvertujem sempl sa awave ja stikliram u awave studio convert waveforms- jeli to ispravno ili treba da se stiklira neka dr. opcija. Kad sam zavrsio sa konvertovanjem pokrenem kontakt2 i nadjem folder sa konvertovanim semplom i kad kliknem na njega dobijem sadrzaj tog foldera npr.flauta1 wav.flauta 2 wav itd, e sad da li treba ceo taj sadrzaj ucitati u kontakt ili ne. Ja sam probao da ucitam samo npr. flauta 1 wav i program to ucita ali nikako da dobijem zvuk toga sto sam ucitao, a u programu svetli ona zelena sijalica ispod funkcije PURGE. Sad mi nije jasno jel treba nesto da se radi sa tim semplom sto sam ucitao ili se on odmah koristi kao gotova boja ili pak u koji format treba da se konvertuju semplovi da bi odmah mogli da se koriste cim se ucitaju u program.
Koristim creative sb live zvucnu kartu, a kontakt bih vezao sa klavijaturom da na jednom kanalu vucem semplove.

BasariStudios
13.04.2008, 20:39
Radi se to tako i ne radi se tako, koliko vidim nemas toliko iskustva sa time pa ne
verujem da bi od WAVE files sam mozes napraviti boju. U Awave najbolje je da to
exportujes u SF2 ili u AKAI formatu, onda u KONTAKTu samo sredjujes parametre i FX
al dobijas citavi WaveForm. PURGE ne diraj, za sad to nema potrebe da te interesuje.

dukiii
13.04.2008, 22:46
Nedime tacno je da nemam skoro nikakvog iskustva sa ovim jer se nikad nisam susretao sa ovim soft. programima-sto bi rekao spansko selo za mene.
Probao sam ovako kako si predlozio da sempl konvertujem u sf2 ili akai format ali kad ga konvertujem dobijem onoliko waveforms koliko sam imao i u prvobitnom semplu koji sam konvertovao samo sada pise npr. tenorsax1 G2 sf2, tenorsax E3 sf2 ...tenorsax D7 sf2. Jel to tako treba da bude ili ove waveforms treba da budu sve zajedno spojene u jedan waveform.

dukiii
15.04.2008, 02:30
E ovako uspeo sam da uvedem semplove u kontakt ali mi nesto nije jasno. Imam creative sb live 5.1 digital zvucnu kartu i sad kad u kontaktu2 kao interfejs stavim ASIO ne mogu da cujem sempl koji sam uveo u program, jedino dobijem zvuk kad stavim na MULTIMEDIA ili DIREKTSOUND ali tad dobijem i vecu latenciju.Samo da pomenem da sam instalirao kx drajvere za zvucnu pa mi nije jasno jer sam negde citao da kontakt nema nikakvih problema u radu sa kx drajverima ili pak trazi ASIO2 standard. Jel treba mozda da se nesto podesi u kx routingu ili tako nesto.

BasariStudios
15.04.2008, 03:37
http://www.asio4all.com/

Vaxter
15.04.2008, 20:27
Za creative je bolje reshenje kX driver...
http://kxproject.lugosoft.com/

BasariStudios
16.04.2008, 01:55
Zar nije Wulchess najbolji od sve za bilo koje? Ja mislim da ima najmanji Latency.

Vaxter
16.04.2008, 02:15
Ne znam ni koji je taj, iskreno...
Na cerative karticama sam dobijao mnogo bolje performanes i zvuk sa kx driverom, nego sa asio4all.
Uz to, sa ovim driverom se dobija mnogo vishe mogucnosti oko mapiranja hardware-a i efekata na samoj kartici.
Naleteo sam i na neki projekat za vocal harmonizer dodatak za kx driver.
Ne znam da li je to nastavljeno...
Vocoder znam da ima, i radi lepo...
Naravno, pricham o realtime-u... :)