PDA

Pokaži Full Verziju : jedan ritam -vise pesama?


antalus1000
10.04.2008, 13:43
da li moze na jedan ritma tipa rumba da se uradi vise razlicitih pesama sa introom?
recimo hocu da sviram 5-6 pesama na jedan ritam ali da imam uradjene ritmove sa introom za te pesme i kad idem sa pesme na pesmu da nema razlike u ritmu?

jel prodaje neko to ili da li to uopste moze da se uradi?

No.1
10.04.2008, 13:45
Mislim da moze da se urade nekoliko kombinacije preko CV1.2.3...... kao razlicite pocetne akorde.
Stisnes dur i cepa jedno, stisnes moll drugo, stisnes 7 treto...i tako

Marco7
10.04.2008, 13:47
Vezbaj svirku pusti se intra i cuda ;)

maricm
10.04.2008, 13:57
na g70 postoje 4 intra na jednom ritmu tj na svakom intru mozes zasebno stavit
solo1-mol.solo2-dut.solo3-7 INTRO1
solo1-mol.solo2-dut.solo3-7 INTRO2
solo1-mol.solo2-dut.solo3-7 INTRO3
solo1-mol.solo2-dut.solo3-7 INTRO4
UKUPNO 12 SOLO DIONICA

pozdrav

antalus1000
10.04.2008, 17:55
sviram ja al' nije to to:)
mislio sam da samo pratim, ma bas me nervira nema sanse da skinem nesto u originalu koliko god da vezbam samouk sam i to je to, valjda je to neki maksimum.

antalus1000
10.04.2008, 18:03
u pitanju je korg pa50. a kako da dodam taj cv1. cv2. cv3. i kako se podesi ako sviras mol da svira recimo cv1 a ako sviram dur da svira cv2? i u kom programu se to radi imam samo kat2000 i stw i cakewalk:) ako moze nesto odredjenije bio bih zahvalan:)

Darko88
10.04.2008, 18:48
Sigurno Ima Funkcija U Rekord Style Ali Neznam Sigurno. Pa Na Jednu Rumbu Snimis Forspile Na Intro 1 I 2 I Snimis U User. Pa Posle Mozes Na Istu Rumbu Druge Forspile Na Intro Da Stavis Ali Je Posle Snimis U User Na Drugu Poziciju. Nadam Se Da Razumes. Menjas Samo Intro A Ostalo Ostaje

smt2
10.04.2008, 19:21
Na yamahi je to moguce i sasvim jednostavno, ali maximum 3 intra.Inace ako vec onda se na yamahi odradi preko registracija i ima ih 8 npr.Tyros 1 i 2. Kad nadjem vremena cu nesto da odradim pa da posaljem na forum kao primjeri.Za svaku pjesmu koju skinem i sviram odradim sebi i intro za nedaj boze nek se nadje.Nekad mi se desi da zaboravim uvod neke pjesme ako je vec duze nisam svirao iz tog razloga sam upoznat sa tim i to radim vec dugo za nedaj boze .

antalus1000
30.05.2010, 15:22
zanima me recimo sledece, video sam ovde ritam na forumu zove se HALID BEAT na njemu su dva intro-a od razlicitih pesama,taj ritam je sa klavijature. e sad mene zanima recimo sledece hocu tako da uradim neke pesme i za rumbu ali ne znam kako. moze li malo pomoci. oni forspili su uradjeni od midija a ritam- varijacije su iz klavijature s tim sto je bass u varijacijama i intru isiti i mene zanima kako to da uradim :-D a ne znam da sviram bass.

misa1265
30.05.2010, 16:30
Brate,iskreno svaka ti cast ako se dve godine drndas sa tim stvarima kako da stavis vise pesama u intro.Mogao si do sada skinuti da bolje od originala zvuci,hehe..;)

zeljko
30.05.2010, 18:08
Zasto ne bih covijek snimio u intru forspile ako klavijatura vec podrzava tako nesto?Naprimjer snimit tercu violine a harmoniku sam svirati uz te violine da bih stim bolje zvucalo kao kod pravog orkestra.

Ne vidim nista lose u tome i ne mora znaciti da nezna svirati ako tako koristi klavijaturu..Svakako i ako bih snimio introe..to je opet njegovo djelo a ne tudje.Poooz

EmirTotic
30.05.2010, 18:50
Uzmes ritam koji zelis. Potom od midi fajla napravis novi ritam (samo intro tacnije) od pesme koju zelis. U klavijaturi samo nalepis na taj ritam intro koji si napravio od midi fajla. E posle za jos jednu pesmu od drugog midi fajla napravis isto intro koji nalepis na taj osnovni ritam na kome zelis da sviras te pesme. To je meni prvo palo na pamet, verovatno ima laksi i brzi nacin... :)

Budimo realni, za 2 godine si mogao da konstruises neku letilicu da postanes poznat u svetu. ;)

antalus1000
30.05.2010, 20:16
znam ja da napravim ritam od midija, medjutim odaberem ja standardnu recimo rumbu odsecem iz midija intro i nalepim na ritam ali u intro-u drugacije sara bass i kad predje na pratnju- varijacije iz standardnog ritma zbuci bzvz......ne znam kako to da ustimujem?

zeljko
30.05.2010, 20:37
Pa napravi najbolje kompletan ritam sa introm u programu style worksu ako ga imas..Iseces intro kako ti pase i sve ostalo a bas u intru sara onako kako je orginalan midi sviran a ako hoces da ti sara tako u varijacijama onda bih trebao sam dosnimiti bas kako ti zelis koliko se ja razumem.Poooz

EmirTotic
30.05.2010, 20:58
Taman tako... Sam dosnimis ili ga kopiraj sa intra na varijaciju...

antalus1000
30.05.2010, 21:04
da ali u intro bass sam smenjuje harmonije sta dobijam prebacivanjem u varijacije, bas nista :-D, ne znam da sviram bass jel to onda problem da se odradi? tipa da mi bass sara u intro na fazon iz varijacije da tako smenjuje harmonije?

zeljko
30.05.2010, 21:07
Hehehhe jbg mene nuzda tjera da sam sve pravim pa se polako i ja kuzim...Tacno i to moze da se na klavijaturi kopira sa intra bas u varijaciju ili cak iz nekog drugog ritma bas koji tebi odgovara,ako neznas sam da ga odsviras.Poooz

nece bas svirati kao u intru ako si u stile worksu nastimao u varijaciji da je neutral.Mislim

EmirTotic
30.05.2010, 21:16
Ja ti preporucujem kao Marco7 pre 2 godine, batali ti to lepo jer je to veliko cimanje, ili sam nasnimi (dobro preslusaj i odsviraj) ili sviraj standardno sam bez intra, to ti je najbolje jer ces nesto i nauciti. Svako neznanje danas se debelo placa, jbg. majstore takvo vreme doslo. Stvarno iz najbolje namere ti govorim. ;)

antalus1000
31.05.2010, 00:18
znam ja da sviram, ali sam hteo da napravim tako setove i da imam potpuniju svirku da ne razmisljam sta sviram i sl. imam redosled i samo teram ;-) i lepse mi zvuci kad je cela svirka i repoertoar osmisljen i kad je malo poptpunije a ne kad je nesto od midija napravljeno. ;-)
Dodato:
ne moze samo bass da se postavi na neutral u STW? moze samo ceo intro ili cela varijacija, sad sam probao.

Ace
31.05.2010, 00:40
Kako moze da neznas odsvirati bass ?! Cudno mi
Ako nemozes sa levom rukom sa desnom rukom sigurno mozes. Znas kako hoces da zvuci, sviraj to isto tako u ritmu. Ako ne mozes sve odjednom, odsviraj tri tona pa stopiraj, posle dosviraj jos tri. Ako ti se nesto ne svidja imas Event edit, da promenis sta zelis, da ne bi morao iz pocetka snimati. Ako promasis tajminga na neke tonove uradi Quantize, izramnice ti automatski sve. Pored ovoliko olaksavanja, nije tesko uraditi to :)
pozz

antalus1000
31.05.2010, 13:24
jos bolje je ako to moze da se direktno odsvira,to mi je jos lakse,odsvirao bih i snimio direktno intro na ritam,jel moze? ali da ide sve zajedno,bass,ritam i ja odsviram kao u arranger modu?

Ace
31.05.2010, 14:07
Epa tako be druze.... sad i od toliko postove ne svatam koja je tvoja odluka, da odsviras intro ili da odsviras varijaciju u ritmu. Svejedno
Odaberi koji ritam zelis i pritisni record i odaberi current style. E sad tu imas da odberes sta ces snimati tamo gde bise e odaberi sta zelis, recimo I1 - za intro 1, snimaces na CV1, i gore do ime ritma gde pise IT: odaberi koju traku (Drums, Perc, Bass, Acc1...5), a odabiras tako sto pritisnes Track select dugme. Stisnes start i pocinje snimanje posle uvod od nekoliko udara. I da naravno CV lenght podesis na onoliko taktova koliko zelis da bude dugo intro.
Ili pa mozes da kopiras sta zelis, u ovaj slucaj intro od drugi ritam i recimo ako ti se ne svidja Bass linija, obrises samo bass liniju i snimis iz pocetka. Procedura za ovo je Menu pa Copy, i tu izberes iz koji ritam, iz koji intro u koji na tvojeg ritma. I najdole mozed izabrati dali ces kopirati samo jedan kanal ili sve. Stisnes Enter da se izvrski kopiranje. Onda idi menu pa Delete, namesti u prvi red, Intro1, Cv1 i Bass traku u tvoji slucaj. Stisni Enter da se izbrise.
Onda izberi bass traku i stisni start/stop, da pocne snimanje i dosviraj bass traku onako kako ti zelis. Na kraj memorisi.

Evo ti i ovaj link sa instrukcije kako se pravu ritmovi, u slucaju da nesto nije jasno, i baci se na posao da uradis onako kako ti zelis ;)
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=10900


Pozdrav!

antalus1000
02.06.2010, 15:52
druze ekstra,moze i tako,zanima me da odsviram ja sam intro i da snimim na ritam taj intro, mada sam mislio da ga pravim i od midi-mislio sam da je lakse. zanima me samo oko tog bassa- ne znam ja da sviram bass, sviram aranzer i ja kad sviram ja smenjujem harmonije a on sam sara bass,ne znam kako bih odsvirao bass liniju? jer bukvalno nemam pojma kako se svira bass :-D

Ace
02.06.2010, 19:24
Epa kako da ti objasnim ?!, sviraj forspila u ritma i poslusaj kako sara bass kad menjas akorde i onda pokusaj ti da ga odsviras isto u intro. I bass prati harmoniju. Recimo ako na neki deo pesme akord je Am onda bass linija se dvizi na Glavni ton u ovaj slucaj A i pomosne tonove akorda. E sad ima i iskljucke al posto neznas uopste svirati bass onda usnimi prosto za pocetak .... pa kad ti dodje neka ideja za pokomplikovano presnimices bolje. ;)