PDA

Pokaži Full Verziju : Da li je iko probao izvaditi zvucnike i koliko Korg je Pa1x laksi bez njih :)


DjoleBn
09.04.2008, 12:54
Kao sto tema glasi , je li iko pokusao izvaditi zvucnike iz Pa1x i kakva je procedura? Koliko je laksi bez zvucnika? :)

Marco7
09.04.2008, 12:59
Ja nemam zvucnike na klavijaturi ali mislim da ces ti da probijes led po tom pitanju =))

Alix
09.04.2008, 13:07
Ja mislim da sam prvi u Sloveniji što ih je vadio...I mogu ti reći ovako...Težina same klaviature se drastično mjenja...Dakle lakša je da ti ne slažem onako od oka---za bar jedno 6-7kg...Kad ih izvadiš (ostaviš visoke tonove),na njihovo mjesto staviš crni karton ili kakvu krpu (crnu) i to je to...Međutim,meni mnogo znače "zvučnjaci" pošto ne vilim da kopčam sinth na razne linije i pojačala,pa sam ih vratio...A sazlika u težini je i te kakva...Pozdrav!

Marco7
09.04.2008, 13:08
Hehehe ipak nisi Djole onaj koji probija led!Alat u sake i drmaj =))

DjoleBn
09.04.2008, 13:14
Ja cu da probijam nesto drugo =)) E ja ne mogu vise da nosam, otegle mi se ruke ko u majmuna... Kad budes mogao, napisi proceduru kako si to izveo, i sta si uradio u softweru? :)

milanceshow
09.04.2008, 13:16
Brate slobodno skidaj zvucnike.Zdravlje je naj bitnije.Pola ljudi koje znam je poskidala zvucnike.
A imas i prednost kada nekad prodajes klavijaturu.Naglasi da su ti zvucnici glanc novi.
Pozdrav!!!

Marco7
09.04.2008, 13:22
Djole ili vadi ili plati nosaca ili treca ali poslednja opcija kreni u teretanu =))

DjoleBn
09.04.2008, 13:26
Ma isao sam i u teretanu, al ne pomaze =)) Moram nesto uraditi... preko 21 kg, sto je puno puno je.. :) Alix je kralj, zna on to :)

neconix
09.04.2008, 14:35
Nema tu nista sa software-om,srafciger,lemilica,ili secice,i polako!
Pazi samo da ti ne ostane viska srafova!:lol:

No.1
09.04.2008, 17:29
Uf...vise od 21kg..sto je mnogo mnogo je.
Al kad prodajes klav nemoj da kazes da si vadio zvucke
neklo ce pomisliti ko zna sta je bilo ovoj klav pa ovaj radio svasta.

Ovde je jedan jos ranije preuredio i30 i fabricne ritmove neke bezvezne izbrisao
da bi imao vise usera i kad prodavao...:-O niko nije hteo
Ima razne ljude.

Braco19
09.04.2008, 19:21
pa ljudi sta je svama. zamislite kako jedan harmonikas drzi dallape harmoniku citavu noc koja je teska 45 kg. drzi je na ramenima!!! heheheh, pa zar nije valjda toliko tesko preniti toga pa1x da se moraju zvucnici vaditi.

Millan
09.04.2008, 19:57
Auuuu, pa gde nadje 45kg, mozda 3 harmonike zajedno...:D

neconix
09.04.2008, 20:23
Harmonika ko dzak cementa!!!=))

Draze
10.04.2008, 10:53
Hehehehehe pa moze biti ako je elektronka,one su bar 30 kila.

tesla
10.04.2008, 11:09
pa koja je to harmonika od 45kg to je neka USSteel a ne dallape hehehehehe

kreso
10.04.2008, 11:13
Ma kojig 45 kg. Najteža harmonika (peteroglasna) s foul elektronikom ne prelazi 25 kg, a i ne proizvode ih više jer radi težine nisu popularne.

jager
12.04.2008, 16:18
Ma da je ne znam koliko teska, hebeno ju je celo vece nositi na ledjima....

nidzabg87
12.04.2008, 16:33
Ja cu da probijam nesto drugo =)) E ja ne mogu vise da nosam, otegle mi se ruke ko u majmuna... Kad budes mogao, napisi proceduru kako si to izveo, i sta si uradio u softweru? :) Geknuo ga od zemlje!:D

kemi
16.04.2008, 16:56
I ja koristim pa1,ako skines zvucnike pisi kako,ja sam dosao u iskusenje da kupim pa 800 samo zbog kilaze

Braco19
16.04.2008, 18:54
A nemozete mi sad reci da ste stavili harmoniku na vagu pa je izvagala jos.... nema sanse da bas zna neko koliko je bas teska harmonika valjda ja od prilike kazem tu je negde oko 30-40 kila a sad vi ako hocete vagati slobodno

Alix
16.04.2008, 19:18
Evo jednostavan i brz postupak skidanja zvučnika sa PA1X...Ako budem u prilici napraviću i Tutorial sa slikama da pomognem oko skidanja i čistim amaterima koji to ne smiju da pokušaju...Sve što vam treba jeste 2 križasta šerafcigera,od tiga mora jedan imati dužinu 20cm...(vrlo važno da bude toliko dugačak,pošto na sredini klaviature imaju 2 šerafa koja su jako duboko i običnim se ne mogu odšerafiti),trebaju vam još jedne kombinerke,lemilica i bužirka...(Bužirka je plastična izolacija koja se pod temperaturom stiska-umanjava i pravi potpunu izolaciju na praznoj žici---ne znam kako da prevedem na naški)...Na krevet (najpovoljnije mjesto za rad pošto je elastičan) stavite neku deku ili čašaf da se ne ogrebe dinth,okrenete klaviaturu naopačke (ekran na dojnju stranu) i polako povadite sve šerafe iz sintha.NE ZABORAVITE da skinete i šerafe sa čelne strane klaviature (đe su izlazi i ulazi---naokolo ima 6 ili 8 šerafa i kod šaltera za paljenje još 2)...Onda hvatate rukom za plastiku na pradnjij strani koja se nalazi ispod ekrana i polako zadignete za jedno 2-3cm,i zatim odmah vadite kućište ispod tipki (druga strana)...To napravite vrlo pažljivo jel gornji i dojnji deo povezivaju još 3 kabla (ozemljenje,lcd napajanje i volume--pišem po sjećanju)...Kad ih odklopite,razdvojite ta dva djela i dolazite direktno do zvučnika...Odšerafite ih preobrnite,uzmete lemilicu i odlemite kontakte...Kad imate žice već odlemite,preko njih navucite bužirku (jedno 3-4cm) i upaljačem prolazite lagano od kraja do početka da se bužirka stisne oko žice...Kad ste to uradili kod oba zvučnika,ostaju vam još viskotonci da ih odklopite...Nemojte ni pod kakvim razlogom pokušavati da ih izvadite iz kućišta jer su zaljepljeni jakim ljepilom i s tim bi ih uništili...Jedostavno precvikajte "+" žicu koja vodi do visokotonca i izolirajte oba kraja.Na mjesto zvučnika navucite neku crnu tkaninu ili krpicu koju zaljepite sekundarnim ljepilom na plastiku woofera od zvučnika (tamo đe je zvučnik bio zašerafljen ali ne dikektno na rupice).....Kad ste to napravili,prikopčajte nazad kablove gornjeg i dojnjeg djela kućišta,zatvorite sinth,i to je to...Zvučnike ostavite jel vam mogu dobro doći u druge svrhe jel su jako kvalitetni...(Made in China,al ipak dobro rade)...Eto ono nakratko da opišem postupak kako sam ja radio a inače kad budem u prilici uslikaći proceduru pa da vidite kako treba da izgleda...Inače da napomenem ako je zamjena PA1X za PA800 samo zbog težine---Samo skinite zvučnike i imate težinu PA800...Pozdrav!

jeelikoo
11.08.2008, 11:11
Pa covjece ko bude kupovao klavijaturu od njega valjda ce znati zbog cega je izvadio zvuć. tako da nema ftke oko toga. Vadi ih ili ce ti se jezil otegnuti do poda.Poz!!!

erno11
17.09.2008, 11:36
Alix: kako da uradim na korg pa 50. skidam zvucnike.?


Evo jednostavan i brz postupak skidanja zvučnika sa PA1X...Ako budem u prilici napraviću i Tutorial sa slikama da pomognem oko skidanja i čistim amaterima koji to ne smiju da pokušaju...Sve što vam treba jeste 2 križasta šerafcigera,od tiga mora jedan imati dužinu 20cm...(vrlo važno da bude toliko dugačak,pošto na sredini klaviature imaju 2 šerafa koja su jako duboko i običnim se ne mogu odšerafiti),trebaju vam još jedne kombinerke,lemilica i bužirka...(Bužirka je plastična izolacija koja se pod temperaturom stiska-umanjava i pravi potpunu izolaciju na praznoj žici---ne znam kako da prevedem na naški)...Na krevet (najpovoljnije mjesto za rad pošto je elastičan) stavite neku deku ili čašaf da se ne ogrebe dinth,okrenete klaviaturu naopačke (ekran na dojnju stranu) i polako povadite sve šerafe iz sintha.NE ZABORAVITE da skinete i šerafe sa čelne strane klaviature (đe su izlazi i ulazi---naokolo ima 6 ili 8 šerafa i kod šaltera za paljenje još 2)...Onda hvatate rukom za plastiku na pradnjij strani koja se nalazi ispod ekrana i polako zadignete za jedno 2-3cm,i zatim odmah vadite kućište ispod tipki (druga strana)...To napravite vrlo pažljivo jel gornji i dojnji deo povezivaju još 3 kabla (ozemljenje,lcd napajanje i volume--pišem po sjećanju)...Kad ih odklopite,razdvojite ta dva djela i dolazite direktno do zvučnika...Odšerafite ih preobrnite,uzmete lemilicu i odlemite kontakte...Kad imate žice već odlemite,preko njih navucite bužirku (jedno 3-4cm) i upaljačem prolazite lagano od kraja do početka da se bužirka stisne oko žice...Kad ste to uradili kod oba zvučnika,ostaju vam još viskotonci da ih odklopite...Nemojte ni pod kakvim razlogom pokušavati da ih izvadite iz kućišta jer su zaljepljeni jakim ljepilom i s tim bi ih uništili...Jedostavno precvikajte "+" žicu koja vodi do visokotonca i izolirajte oba kraja.Na mjesto zvučnika navucite neku crnu tkaninu ili krpicu koju zaljepite sekundarnim ljepilom na plastiku woofera od zvučnika (tamo đe je zvučnik bio zašerafljen ali ne dikektno na rupice).....Kad ste to napravili,prikopčajte nazad kablove gornjeg i dojnjeg djela kućišta,zatvorite sinth,i to je to...Zvučnike ostavite jel vam mogu dobro doći u druge svrhe jel su jako kvalitetni...(Made in China,al ipak dobro rade)...Eto ono nakratko da opišem postupak kako sam ja radio a inače kad budem u prilici uslikaći proceduru pa da vidite kako treba da izgleda...Inače da napomenem ako je zamjena PA1X za PA800 samo zbog težine---Samo skinite zvučnike i imate težinu PA800...Pozdrav!

Marco7
17.09.2008, 12:16
Na Pa50 ce ti biti mala razlika u kilazi ako izvadis zvucnike jer nisu teskI kao kod Pa1x!Na pa50 je dosta slabiji,laksi i losijeg kvaliteta zvicnik tako da ces mozda smanjiti kilazu za najvise 1kg a to ti ne cini nista veruj mi ;)

svrakan
17.09.2008, 16:27
Ali zato mozes u nju ubaciti zvucnike od pa1x sto ce ih kolega izvaditi pa ces dobii pa x 50 pro=)):lol::((

josipv
17.09.2008, 20:56
Znaci vise se ne cijepe samo vocke i vinova loza,sad smo poceli isa klavijaturma =))=))=))

jeftabgd
18.09.2008, 04:09
Jbg,bolje i to nego da ide u teretanu i da se kljuka proteinima i steroidima.=))

lav1969
19.09.2008, 18:02
vadi zvucnike pod hitno toje greskom neko ubacijo u klavijature poz

Burli
19.09.2008, 22:09
E lave, lave...:rolleyes:

No.1
20.09.2008, 17:47
Jel moze nekako takve izvadene zvucke sa 1x da koristim na moj 2xpro za vezbanje kuci??

nikadvisekorg
02.02.2012, 17:02
Iz radoznalosti sam pregledao ovu temu iako je dosta stara, i ne mogu da verujem da niko ko je vedio zvučnike od pa1x nije uzeo za shodno da ih izmeri.

Odgovorno tvrdim da se ne dobija ništa skidanjem zvučnika jer oba na vagici ne prelaze 1kg, tako da se ne isplati raditi to.