PDA

Pokaži Full Verziju : Dx11 - Midi CSUM error


krcmar
08.04.2008, 18:29
E narode sta znaci kad na pola prebacivanja boja sa komp na dx napise (Midi CSUM error) Poslije tog prebaci samo boje polovicno i neke uopste ne prebaci. Pomazite obrisao sam sve boje, ne znam sta cu?

E-L-D-A-R
08.04.2008, 19:15
Neznam i meni je se znalo to desavat kad sam htjeo ubacit neki set pa ne uspije.. I onda ubacim neki drugi i radi. A te setove sto sam probo ubacit nisam nikad ni ubacio jer mi izbaci tu gresku.. I samo da znas prije nego sto ubacujes nesto sto neznas sta je, napravi backup svojih boja jer kad ubacis nesto drugo neces moc vratit stare boje..;)

krcmar
08.04.2008, 19:21
Kopirao sam ja stare, ali kad ih prebacujem preko midi ox (kopirao sam sve odjednom ne pojedinacno) samo mi preko displeja prelijecu stare boje a nista ne pamti, ne ide jednu po jednu vec automacki ih prebacuje.

Molio bih karabasa da mi pomogne, ipak je on car za dx11, Naravno ako je taj karabas sto svira sa Zarkom Blagojevicem?

Evo znaci molim jes jednom nekog da mi objasni detaljno (korak po korak) kako da trebacim jednu po jednu boju iz seta, ili kako da prebacim citav set? Pokusao sam prebaciti citav set ali boje iz seta samo brzo prelete preko ekrana, ne zapamte se samo svaka na svoje mjesto, molim nekog da mi objasni do cega problem?

gogspa80
02.12.2009, 12:50
isti problem kao u tebe, nista ne mogu da prebacim, hajde pomozi ako si ga rjesio, a vjerovatno jesi do sada :), ili netko drugi ako ima rjesenje, ni jedne boje nemam u yamahi, napravio sam backup, ali nece ni moje boje da vrati :).
koristim sentsx

grandia
02.12.2009, 14:21
ciao momci

mogu da vam kazem da CSUM znaci =CHECKSUM ERROR

a pokusat cu da objasnim ma da nisam 100% siguran dal je istina

taj CHECKSUM se vraca kompi il drugoj spravi koja SENDUJE boje il podatke da bi se proveravalo da je sve stiglo tamo gde treba ... cim pise CSUM ERROR znaci da nije sve stiglo il nesto u fajlove fali ... to sto su neki fajlovi uspesni a neki nisu - znaci da ovi sto idu imaju sve podatke do zadnjeg bita a ovim neuspesnim fali nesto ... :rolleyes:

a kako da se problem resi? nazalost tu ne mogu da ve pomognem ... da vam nisu mnogo dugacki? mislim na midi-kablove! ...:lol:

da nije neko od vas zaboravio da prikljuci oba midi kablova, znaci IN/OUT u oba pravca?

*tek sad sam video da je ovo stara tema ... sry! znaci vazi samo za kolegu gogspa80 ...;)

gogspa80
02.12.2009, 19:47
ne znam u cemu je stvar... nasao sam neki drugi set koji sam uspjesno ucitao, sad vise ne cackam :D hehe, hvala na odgovoru ;)