PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoc oko rolanda G800!!!


popi88
06.04.2008, 03:44
Danas sam kupio roland G800...i totalno sam sludjen, malo je komplikovan. Tamo gde su mi boje na A, B, C imam dosta boja pod istim nazivom...jel mogu ja nekako da izmenim taj naziv?? Jel postoji mogucnost da ubacim vise od 8 ritmova u USER STYLE i da li moram da koristim disketu da bih pustao ritmove iz user style-a...ili mogu da je izvadim kad ucitam swe sta mi treba??

milanceshow
06.04.2008, 04:12
Srecna klavijatura!
1-----Nazive mozes da promenis.
2-----Mozes samo osam ritma da ubacis.
3-----Nakon ucitavanja ritmova mozes da izvadis disketu.

Kada ubacis ta 8 ritma koja ti trebaju ona ostaju u memoriji klavijature dok je ne ugasis.Ponovnim paljenjem moraces opet da ucitas ritmove.

Savet :
Napravi vise kopija diskete na kojoj su ti ritmovi i performes (boje).

Slobodno ceprkaj po klavijaturi,jer neces nista pokvariti.Tako ces je naj bolje upoznati.Kada pomislis da si nesto zabrljao,ti ugasi klavijaturu pa je onda upali ,pa od pocetka.
Ako nesto nije jasno ,a ti pitaj.Pozdrav!!!

popi88
06.04.2008, 04:25
kako da promenim naziv boje??

milanceshow
06.04.2008, 04:33
Sutra cu da izvadim EM2000 iz podruma pa cu da ti objasnim.Zaboravio sam gde su mu funkcije.G800 i EM2000 su slicne klavijature po konstrukciji.
Napisacu ti sutra ,ako ti neko pre mene ne objasni.
Pozdrav!!

vingula
06.04.2008, 08:32
Nazive boja spremljene u perfomanse možeš mjenjati,a ako si mislio pod Sounds,to nemožeš mjenjati.
A evo kako se to otprilike radi: http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=3335

Sejox
06.04.2008, 16:12
Pozdrav Popi,

Kao prvo,nemoj biti "sludjen" i ovo o cemu ti pises i pitas nije nimalo komplikovano,ali kad jednom uradis onda je lakse.Rolandova G serija jeste komplikovanija od npr.Korga ali u nekim drugim stvarima-a ovo nije strasno.

Evo ja cu pokusati da ti ukratko nesto napisem.

Kao sto rekose drugari Milance i Vingula:

1.G 800 ima osam User mjesta-sto znaci da mozes naloadovati 8 ritmova odjednom i koristiti ih u toku svirke.Svakim gasenjem klavijature brisu se i ti ritmovi koje si loadovao i to moras raditi svaki put po paljenju.
Sto se ovog dijela tice mogu napomenuti:neki ljudi koriste tih 8 User mjesta pa prave ritmove tako da na jedno mjesto stavljaju(kombinuju) po dva ritma tako da se moze imati 16 ritmova za koristenje.Mana ovoga nacina je sto ti ritmovi mogu imati samo po dvije varijacije.Ja to nemam ali da ti previse ne komplikujem-to ostavi za neka druga vremena....

2.Ucitavanje ritmova:

Ti kada ucitas 8 ritmova na 8 User mjesta,slobodno mozes izvaditi disketu.Medjutim disketa ti sluzi da na njoj imas jos neke ritmove,koji ti eventualno mogu zatrebati,ali koje moras posebno naloadovati preko vec postojecih.
Sto se tice ovoga dijela moj ti je savjet i preporucujem ti da napravis Autoload disketu-a to znaci da kada upalis klavijaturu,a disketa je u njoj naravno,ritmovi se sami automatski loaduju na ona mjesta kako si h ti poslozio.
O ovome sam ja vec napisao dovoljno i kako se to radi mozes procitati na forumu Roland a tema se zove:IZRADA AUTOLOAD DISKETE ZA ROLAND G 800.

3.Promjena naziva boje:

Nazive boja naravno mozes mijenjati,ali naravno samo boje koje su ti na bankovima A,B i C.Znaci u performance memory.

A to ces uraditi ovako:

Na primjer mijenjas naziv boje na banku A i i na mjestu 1 (A 11) i boja se zove Klavir 1.

Da bi joj promijenio ime:

1.Pritisnes bank A i pritisnes broj 1 na performance memory(pojavice ti se na displeju naziv boje-Klavir 1)
2.Pritisnes F2(desno od displeja)
3.Na displeju ce ti se pojaviti da pise:Memory,Resume,Cursor charactr i vidjeces jedan mali katanac na lijevoj strani.Vidjeces na displeju i da ti pise naziv boje koja je trenutno na tom mjestu-npr. Klavir 1
4.Ispod displeja imas onih 5 tockica.Prvi tockic sa lijeve strane okrenes u desno i vidjeces da ce ti pokazati da se katanac otkljucao.
5.Prvim tockicem s desne strane okreces i biras slova koja zelis,a drugim tockicem sa desne strane pomices udesno da mozes napisati sljedece slovo.
6.Kada si napisao zeljeno ime boje-sada na primjer-Piano-pritisnes dugme WRITE(desno ispod displeja) i drzis ga i onda pritisnes bank A i broj 1.
NAPOMENA:Nemoj pustati dugme WRITE nego ga drzi dok ovo radis.
7.Kada to uradis na displeju ce ti se pojaviti poruka:OK PERFORMANCE MEMORY WRITE COMPLETE.
8.Isti ti je postupak za izmjenu naziva svih drugih boja i na drugim bankovima i mjestima.Kada sve zavrsis sa prvim tockicem sa lijeve strane zakljucaj Performance memory(onaj katanac).
9.Pritisni F5 EXIT i vidjeces da su nazivi boja koje si ti odabrao sada na tvojoj klavijaturi.

NAPOMENA:Moj ti je savjet da napravis BACK UP (kopiju) svoje Performance memory da bi sacuvao sve svoje boje koje imas kada to zavrsis(o tome sam pisao na forumu Roland-a tema se zove-SREDJIVANJE PERFORMANCE MEMORY NA ROLANDU G 800).Pored toga sto bi trebao napraviti nekoliko istih Autoload disketa svoje boje i ritmove snimi na CD i to ti je najsigurniji nacin cuvanja(za slucaj da se pokvari disketa ili padne sistem na racunaru-i onda si izgubio sve).

Nadam se da sam ti bar malo pomogao i da ces uspjesno uraditi ono sto si zamislio.
Dobrodosao u Roland ekipu u kojoj sam ja samo clan,a ima tu kao i svugdje dobre raje.

Ja mislio napisati kratko,ali izgleda da ne znam tako.Ne zamjerite.

Pozdrav

popi88
06.04.2008, 21:19
OK,,,,shvatio sam kak se to radi...e sad imam jos jedan problem. Snimim disketu..ucitam ritmove u user style...ali kada resetujem klavijaturu i kad ponovo ubacim disketu on mi kaze da disketa kao nije formatirana...?? ovo me strasno izludjujel,,jel zna mozda neko shta da uradim i do cega je to???

kabi
06.04.2008, 21:45
Kolko si dao za g-800?
Jedina razlika izmedju nih je kolko ja znam jedna oktava veca, i G-800 ima tocak za brzinu dok G-600 je na dugmetima,pozz........

kabi
06.04.2008, 21:50
Sto nisi kupio G-600? U njemu kad loadujes 8 ritmova i kad ugasis, oni i dalje stoju tu, sve dok ih ti nepomeris ili zamenis za drugi 8 usera...

Sejox
06.04.2008, 21:52
@Popi

To ti je najvjerovatnije do diskete.Uzmi novu disketu,formatiraj je u racunaru(ne moras u klavijaturi) i snimi na nju te ritmove.Onda probaj.
Na zalost diskete imaju svoj rok trajanja i nemogu bas dugo,tako da je tvoj problem najvjerovatnije u tome.

I ne izludjuj se-cuvaj nerve a sve ce to nadoci u voznji.;)

Pozdrav

popi88
06.04.2008, 22:05
OK....koje diskete da koristim?? vec sam 3 skenjao za par sati....a diskete su prilicno stare, mozda 5-6 meseci, mora da je do toga...Hvala na pomoci !!! POZZZ idem malo da cepam neki disco dok ne kupim nove diskete sutra

za roland sam dao 550 e.....

Sejox
06.04.2008, 22:50
@Popi

Diskete su naravno 2HD ili 2DD.Ali ako nisu koristene a ti si ih formatirao onda bi trebalo da rade.A koji proizvodjac disketa-e to ti je danas skoro svejedno,kad je sve cini mi se Kina.Ja uvijek kupujem skuplje pa sta bude-nema vise neke kvalitete.

A ako ne bude do disketa,onda ti je zaprljan floppy drajv(tamo gdje ubacujes disketu) i moraces rastaviti klavijaturu da ga ocistis cistim apotekarskim alkoholom.(nadam se da nece biti do toga).

A inace G 800 si skupo platio(550 Eura).Otprilike se krecu 400-450 Eura.Ali ne bih htio sada da ti pametujem-bilo pa proslo.

Pozdrav

popi88
06.04.2008, 22:53
koriscene su bile....nisu bile prazne...ortak
je imao neke ritmove za njegow korg pa je to obrisao i nasnimio mi za roland....

Sejox
06.04.2008, 23:00
E Popi to je vec velika vjerovatnoca da je do diskete.To je najbezbolnija varijanta i nadam se da ce ti to sve uspjesno raditi.
Sutra je novi dan....;)

milanceshow
06.04.2008, 23:46
Ja mislim da kad se diskete formatiraju na Rolandu nemogu da rade na klavijaturi drugog proizvodjaca.Ispravite me ako gresim!

popi88
06.04.2008, 23:54
DA....inace kad pokusam da formatiram disketu izadje neki error.... :)

milanceshow
07.04.2008, 00:11
To se desava i zbog loseg flopy-drive - a.Hmmmm. .......
Kupi nove diskete.....

Vaxter
07.04.2008, 00:17
I nemoj sluchajno da ih kupujesh kod Divne!
Te su matore i stoje 100 godina!
Najsvezije su, koje ja znam, u knjizari na platou.

milanceshow
07.04.2008, 00:24
Sto se Divne tice Vaxter je upravu!
Uzmi kutiju ili dve...
Mene brine to sto ti javlja gresku.Ali prvo uzmi te diskete pa cemo da vidimo!!!
Pozdrav!!!

zillavi
08.04.2008, 00:13
Ne bi da te uznemirim ali ja sam dva puta morao menjati floppy drive. tako mi se desavalo sve do jednom kad ne moze nista... ipak probaj sa novim disketama i nemoj puno ritmova da stavljas na jednu.

popi88
08.04.2008, 01:19
Hehe...nisam kupio kod divne, kupio sam u multi com-u.....i sad super shljaka, sve ucitava bez problema, ipak su bile diskete u pitanju...e sad, imam nowo pitanje...KADA menjam boju iz onih bank A, B, C onda mi se menja ritam, tj nekad se ubrza tempo, nekad se uspori, nekad se smanji volume na ritmu? jel moze to nekako da se promeni da me ne drnda tako??

Hvala svima na dosadasnjoj pomoci....!!!!!

Sejox
08.04.2008, 21:30
@Popi

Ja sam o tome vec pisao ali ti ne citas izgleda;)

Kada pokrenes prvi ritam,imas u donjem desnom dijelu klavijature dugme na kojem pise STYLE.Dakle-pokrenes ritam i pritisnes dugme STYLE i kad mijenjas boje uvijek ce ostajati taj ritam na kojem sviras.A takodje i druge ritmove koje pokrenes imace tempo na kojem su napravljeni.Tako ti nece jedan ritam koji je napravljen na tempo 105 i drugi koji je na 150 imati isti tempo kad prebacujes boje.
Nadam se da si shvatio.Procitaj do kraja temu na forumu Roland-SREDJIVANJE PERFORMANCE MEMORY NA ROLANDU G 800.

Pozdrav

popi88
08.04.2008, 21:51
ma to mi i stoji stalno ukljuceno,,,kad nije ukljuceno onda menja i ritmove..to znam, ali neznam zashto kad promenim boju menja mi glasnocu ritma itd. Snacicu se vec nekako...HVALA

Sejox
08.04.2008, 22:12
Ma normalno da ces se snaci Popi.Ti si mlad momak,a jos iz Vladanove(Vaxter) kraljevine.Ali na zalost nije Yamaha....;)

Samo naprijed momcino.To je stara dobra masina.Taman kad naviknes,pozelices da promijenis-samo zbog onih 8 User mjesta,a inace....

Sretno i ceprkaj.

milanceshow
08.04.2008, 22:53
E ovako!!!
Postoji na forumu tema koja je u bliskoj vezi sa tvojim problemom!!!

Samo sto se ovde to odnosi na reverb.
http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=4071

Procitaj sta sam pisao o podesavanju reverba da se nebi menjao.
Taj pozadinski MENU koji se dobija pritiskom na SHIFT.
Taj pozadinski MENU postoji i u podesavanju jacine TRACK-ova aranzera.

Kada dodjes do dela gde podesavas volume u ritmu.Ti pritisni SHIFT da udjes u pozadinski MENU i dobices da biras da li zelis da volume svakog TRACK-ka bude po postavci u ritmu ili zelis ti da namestis zeljenu jacunu po svome ukusu. ( USER )
>>>ARR ili USER<<<
Namesti na USER!!! I to na svakom performansu.

Kad zakljucas RITAM onda nebi trebao da menja jacinu ritma.

Javi ako imas poteskoca .....

popi88
09.04.2008, 08:59
jesam iz njegove kraljevine...jos mi je njegova mama bila uciteljica u osnovnoj skoli :)

milanceshow
09.04.2008, 09:05
Sta je bilo sa ritmom?

popi88
09.04.2008, 09:48
hehe...spawa mi sestra pa cu kasnije da sredim...ma sredicu ja to, procitao sam kako ide..ne se brines

popi88
09.04.2008, 10:40
Ok...to sam promenio,isao F1, pa F2 stisnem shift i gore umesto mixer izadje source, stisnem F2 (arrng) i tu imam 3 opcije...panport, reverb i chorus...i reverb stavim da mi bude belo a ne plavo...sada, ritam mi ostaje isti ali se desava da kada menjam boju ritam mi kao za mili sekundu zastane i kada ponovo krene da ide, ne krece sa istog mesta..(nadam se da ste me razumeli). Jel to mora tako? izvinite shto vas ovoliko davim, samo hocu da namestim da mi swe bude kako treba

Alix
09.04.2008, 12:26
Da dodam još nešto...U ROland G800 i G1000 mogu da se stave 32ritma...Imo sam tu kombinaciju jedno 2 mjeseca i ponovo povratio na 16...Jednostavno treba imati 2 Variacije svakog rtma jel sa jednom je glupo i dosadi jedan te isti ritam...A 8 ritmova (po 4 variacije) je apsolutno glupo jel sa tih 8 ne možeš da odrasiš sve što ti treba...Pozdrav!

popi88
09.04.2008, 13:26
hm...kako 4 varijacije kad g800 ima samo original i 1 varijaciju???

Marco7
09.04.2008, 13:29
Jel moguce da nisi gledao ono advanced???

popi88
09.04.2008, 13:44
jes moguce je... :) Znam super na korgu pa80 ali roland mi je nekako zajeban. ok.....video sam gde je...jedino to nisam cackao .. haha..e jesam kreten

maricm
09.04.2008, 13:47
sigurno nije gledao ono advenced tu ti je jos 2 varijacije


imas orginal i variation

advenced-orginal i variation

ukupno 4 varijacije

popi88
09.04.2008, 13:59
.Pozzz hvala swima na pomoci...sada znam sve shto mi je potrebno

kabi
09.04.2008, 20:52
Pretisnes "style" i "kbd mode" i onda slobodno menjaj i boje i rtmove sve ce biti uredu!!! kabi....

popi88
10.04.2008, 13:54
opet ja :) pitanje: skinuo sam kao neke boje sa neta...u zipu ima samo jedan fajl velicine 80 kb....da li je to jedna boja ili pak ima vise boja u tome?

No.1
10.04.2008, 14:00
sigurno nije gledao ono advenced tu ti je jos 2 varijacije
imas orginal i variation
advenced-orginal i variation
ukupno 4 varijacije

I ja nikad nisam voleo ovaj raspored, izlazi mi kao permutacije po matematici.

maricm
10.04.2008, 14:01
to ti je postavka preformance znaci kad to ubacis mjenjas komplet performance(mjenjas ih sve iz performancea)

Vule
10.04.2008, 14:27
NE MORA....kada otvori u klavijaturi disketu,može sam da odredi da li će da učita ALL PERFORMANCE ili jedan po jedan...tako je bar bilo dok sam ja imao g800...:-)

maricm
10.04.2008, 14:51
jest postoji to ali covjek je pito sta je to kad otvori zip a ima 1fajl

Vule
10.04.2008, 15:30
Pa to je to...raspakuje ga na kompu...snimi na disketu...opcija LOAD PRF...i umesto LOAD ALL,može jedan po jedan da ubacuje i preslušava boje...ja sam na to mislio

Sejox
10.04.2008, 20:51
@Popi

To sto si ti skinuo je fajl koji ima ekstenziju .ups i velicinu 80 kb.Na tih 80 kb ti imas boja da ti pokriju sva tri banka-i A i B i C.Dakle to nije jedna boja to je recimo 3x64 boje,znaci 192-otprilike,gore dole.
E sada kada si to skinuo sa neta,snimio na disketu i disketu ubacio u G 800 ides na F5 Disk i nadjes opciju Prf memory.Tamo ti tacno pise kako se taj fajl zove,odnosno kako mu je neko dao ime.
I onda ako zelis mozes ubaciti sve boje odjednom a mozes i jednu po jednu loadovati kada ih preslusas i zapises koja ti se dopada.Naravno prethodno zapises koje ti ne valjaju na starim bojama i onda polako.
Ponovo te upucujem da procitas temu: SREDJIVANJE PERFORMANCE MEMORY NA ROLANDU G 800 koja se nalazi na forumu aranzeri Roland.
Moj ti je savjet da to sto tamo pise iskopiras i isprintas i imas kod sebe za pocetak.Zasto sebi zagorcavas zivot kada imas tamo sve napisano.

Ali mlad si pa valjda imas strpljenja.;)

Pozdrav

popi88
10.04.2008, 21:11
ok...procitacu kad budem imao vremena, ovo shto sa pisao na poslu i u zurbi i nisam mogao bash da citam...snasao sam se swe, i za boje sam se snasao...skinuo sam par .ups fajlica pa ubacujem boje koje mi se svidjaju..POZZ