PDA

Pokaži Full Verziju : Efekti na bojama?


SerCole
05.04.2008, 21:02
Pozdrav kolege,
pitanje je: kada ubacim sempl neke boje u TR kako na nju da instaliram njen efekat,a ne da ostane efekat od prethodne boje.
Npr. ubacim harmoniku i instaliram je u programs umesto neke boje,ali nije to to.
Valjda sam dobro objasnio sta me muci!:rolleyes:

jager
06.04.2008, 02:35
Problem je u tome sto ti menjas samo sample, pa efekti ostaju od prethodne boje. Imas samo sample za to sto ucitavas?

Igorčina
07.04.2008, 08:46
i ja imam isti problem, kad učitam neki sempl na neku poziciju u program A npr, on mi da celu postavu prethodne boje sa svim efektima, postoji li tu neka pozicija koja je neutralna, ružno zvuči kad ubaciš kabinu harmonike a ono neki portamento ili neka orjent skala.

BasariStudios
07.04.2008, 08:48
Naravno da postoji ako se procitaju knjige malo, pretrazi po forumima.
Otices u SAMPLING pronacices taj KMP i onda na MENU na STRELICU
fino ides na CREATE PROGRAM FROM SAMPLE il kako god pise tamo pa
ces dobiti skroz INIT PROGRAM sa tim KMPom. Bez nikakog efekta bez
nikakog parametra sredjen, moraces sve odnovo, sto za vama sto ne
znate bice jos veci problem onda no sto je sada. Ako ti zvuci ruzno idi
promeni efekte i makni arapsku skalu i resen problem.

Igorčina
07.04.2008, 09:04
Hvala na odgovoru, ja sam novi Korgovac pa sam malo nespretan sa tim klavijaturama, ne zamerite ako postavljam glupa pitanja.

BasariStudios
07.04.2008, 09:12
Pitanje nije glupo, samo odgovor koji sam ti dao napravice ti posao jos vise kompleksan
i komplikovan...onda da ti i to objasnim trebacu opet knjigu da pisem.

Igorčina
07.04.2008, 09:24
sigurno znaš koja je najbolja postavka efekata za harmonike koje je kolega dao za download u svim registrima, mnogo bi mi značilo kada bi postavili pcg za svaku od njih. Hvala vam na savetima.

jager
08.04.2008, 01:20
E vidis, harmonike sam uploadovao tako, pa da svako sebi podesi efekte onako kako mu to najvise i odgovara. Neko voli tek malo efekta, neko opet opali pravi vasarski echo... sve je to ispravno, ali je iskljucivo stvar ukusa.
Namesti efekat za jedan od registara onako kako se to TEBI dopada i to na razglasu, na glasnoci koju koristis i inace za svirku. Iskopiras isto to za ostale registre i resio si problem...
Vredi se malo pomuciti, veruj mi :) Ako ti ne ide nesto, pitaj. 101% ce se neko naci da ti odgovori. Cilj ovog foruma je da ljudi nauce da koriste klavijaturu, pa da kasnije i oni pomazu drugima....

Igorčina
08.04.2008, 08:11
Jager, celu noć sam drndao Le korg, ne mogu da provalim kako da dobijem čiste harmonike, dobio sam sinti bez literature pa sam ti kao sinji rob! Ništa bre neznam. Osvanuo sam jutros za klavijaturom.:( Ubacio sam na poziciju program A000 gde je fabrički postavljen acoustic piano, kabinu harmonike koju si ubacio i čudno se ponaša , čak ni ne liči sa tim nekim postojećim efektima, i drndao sam celu noć da to podesim i nisam uspeo. Smorio sam se totalno!!!

tesla
08.04.2008, 10:10
vec je nedim napisao kako da se dobije boja bez efekata!!! ako vam je komplikovano da sami postavljate parametre i efekte onda nemoj da kopiras harmoniku na klavir nego nadji neku fabricku harmoniku koja ti ok zvuci pa stavina njeo mesto, gitaru na gitaru itd...

BasariStudios
08.04.2008, 14:41
Kao sto sam rekao Igore, odgovoricu na pitanje al bice t posao jos tezi i gori, i tako
je i ispalo. Nisam cicija al stvarno to sto zelis ti je stvarno meni 10-15 godina iskustva
sa programiranjem, da ti to objasnim ovde nekoliko recima ne bi ni pokusavao.