PDA

Pokaži Full Verziju : SoundCraft Spirit Poverstation 1200 ili Carvin 1644P.


banex
04.04.2008, 14:08
Koja je po vama mixeta bolja?
SoundCraft Spirit Poverstation 1200 ili Carvin 1644P.
Za sta bi ste se vi odlucili?

city
04.04.2008, 14:18
soundcraft bar meni

banex
04.04.2008, 16:45
Jel imao neko priliku da proba obe?
Da li neko zna koji se efekat nalazi u carvin 1644P?
I da li je stvarno dynacord powermate 1600 bolji od ove dve navedene mixete?

Alix
04.04.2008, 17:12
Bolja jarane i najbolja...Za tezge i LIVE svirke bolje nećeš da nađeš od Dynacordeove PM-serije...Veoma snažna sprava,odlično zvuči,efekti prvoklasni,skoro nikako šuma,nema distorzije kod pregrijavanja,stabilan rad na 2,66ohm-a...Bez veze da ti pričam---Broj PowerMate mikseta kod muzičara je rekordni...A na tebi je da se odlučiš...A što se tiče one druge 2...Hiljadu puta ti je bolja Soundcraftova...Zagarantovano!

BasariStudios
04.04.2008, 18:02
Da Almire jest recordni al dal si se pitao zasto je recordni? Sta ako je recordni iz istog
razloga kao DX11 i MICA i CORTAN konekcija? PM za mene je nista, neznam kako to
spuklo kod nas, imas brate Mixera jeftiniji a pojeli bi PM ko nista...posebno FX na PM
su obicne decje igracke, to ne zvuci ninasta...MACKIE ga pojede efektima. Nije to ukus
nikaki, to je nesto sto se moze cuti. PM je kod nas iz istog razloga, DX11-CORTAN nista
vise nije...na cemu mi vamo po svetu sviramo gde nema POWERMATE? I mi sviramo
tu balkansku muziku...i molim vas nemojte reci da PM je kraj za Balkanska muzika jer
smijace se vama i deca mala da to cuju da mixeta ima veze sa Balkanom.

albmusic
04.04.2008, 18:20
Pa ko je bojla onda ja jos ne razumem koja je bolja mikseta..

Alix
04.04.2008, 18:21
Dobro Nedime...Imaš svoje mišljenje...Meni osobno najboje odgovara zvuk PowerMate...A verovatno i Amzi (on svira na njoj),Cortanu,Kemišu,Ćiri,Mići,Kosmajcu,Patalu,Ban etu,čergaru,Šabanu,Verici,skratka velika većina PROFESIONALNIH muzičara koji vole taj zvuk...Tebi to ne paše---Pa vala ne mora ni da paše,al to ne znači tvoju teoriju da jeftinije pojedu ko deca...i efekti na PM2-mikseti su jedni između boljih,da nebi previše filozofiro odi na www.dynacord.de pa se uveri i sam...I ne lupetaj od PM-sreriji jel na nju radim više od 5 godina i znam je u dušu...Eto nek se javi kolega Marco07 koji isto na njoj radi pa nek piotvrdi moju teoriju---Za tezgaroše NEMA bolje miksete od Dynacordove PM-serije...A to nije tema tako da previše ne zalazimo s nje,jer s tim nećemo nimalo pomoći kolegi da dođe do odgovora...Pozdrav!

banex
04.04.2008, 19:08
Nekako mi se ovaj Carvin 1644P svidja na izgled.Naravno nista necu kupiti dok ne probam.Ima svega vise nego dynacord samo jos da je isprobam.Moze da tera 8 kutija.

city
05.04.2008, 11:08
prijatelju soundcraft powerstation je bolji i od dynacorda ,jer taj dynac je napravljen ili bolje reci kopiran od soundcraft powerstation 600,kojeg posjedujem i mogu ti reci da je cistiji i bolji za mene ,taj 1200 ima jedan efekat naspram dynacorda koji ima dva ali i taj jedan je kvalitetniji od ta dva,znaci ovo govorim iz iskustva posto posjedujem i dynacord ,nravno to je opet stvar ukusa ali na zapadu malo muzicara koristi dynacord ima tu mnogo ozbiljnijih igracki ali jos jednom stvar ukusa i lova .pozdrav

maricm
05.04.2008, 11:26
Nekako mi se ovaj Carvin 1644P svidja na izgled.Naravno nista necu kupiti dok ne probam.Ima svega vise nego dynacord samo jos da je isprobam.Moze da tera 8 kutija.

samo da se nadovezem.nemoguce je da tera 8 kutija jer je to vec kratki spoj to ko ti je reko slago ti je;jedino u slucaju da se kutije prave po 16 ohma a ne prave se e onda bi moglo, a dynacord je najkompletinija mixeta .

pozdrav

city
05.04.2008, 11:35
dynacord 6 kutija ,soundcraft 4 ,ali ako ti treba vise snage prikopcas externo pojacalo i na njega jos 4 kutije i to je to ,samo da kazem da su u soundcraftu lexiconovi efekti ,a znamo svi koje mjesto zauzima lexicon u svijetu muzike.

Marco7
05.04.2008, 11:37
Ovaj spirit je dobar,mozes mu kaciti cak i po 6 kutija jer ladno radi na 2 Ohma!Ima dual efekt Lexicon procesor sto ne moze da bude lose veruj mi!Za ovog Carvina ne znam nista!Sad sam trazio neke informacije na netu ali nista konkretno nisam nasao tako da necu da ocenjujem mixer koji ne poznajem ;)

maricm
05.04.2008, 12:10
Kada sam mislio na dynacord da je najkompletnija nisam mislio najbolja a ima puno kvalitetnijih mixera od dynacorda.
dynacord radi na 2 ohma a to je 6 kutija pa 8 ohma.
Dynacord pm 1600v1(1000) na 2 ohma daje 2x450w
---------------------------na 4 ohma daje 2x350w
---------------------------na 8 ohma daje 2x300w

Zaklucak:sto je otpor manji snaga je veca.

PS: pojacalo u dynacorda nije neke extra kvalitete samo je dobro zasticeno.

pozdrav

Marco7
05.04.2008, 12:21
Pa i ovaj spirit radi na 2 Ohma 2x600w!Tu je dynacord u prednosti i sigurno Powermate 2 daje pravu snagu!Ja koristim Powermate2 ali i ovaj spirit ce extra da ti odradi posao veruj mi ;) Toliko od mene za ovu temu!

maricm
05.04.2008, 12:24
svi oni lazu 10% u snazi.
a i spirit je dobra mixeta extra radi poso

toliko od mene

banex
05.04.2008, 13:13
http://www.speedyshare.com/143846778.html
Evo linka,skinite procitajte pa mi malo pojasnite ko se razume u miksete.Ali nikako da otkrijem koji se efekat nalazi unutra.Nacuo sam da je leksikon.
http://www.speedyshare.com/592173928.html
Evo i slike.