PDA

Pokaži Full Verziju : Treba mi savet ! ! !


ognjen-ogy
31.03.2008, 17:56
Ljudi radi se o sledećem ;

Imam ponudu da sada u subotu pratim Nihada Alibegovića, a radim svaki petak, subotu i nedelje u jednom lokalu, pa se gazda toga lokala ljuti na to što ja hoću da idem .... bolje reći ne dozvoljava mi skoro da idem !

E zanima me da li je neko od vas pratio njega, kakav je on inače kao čovek, da li ga neko poznaje i da li mi se isplati da idem da ga odpratim to jedno veče, da li je možda čovek takav da bi pomogao recimo u nečem da preporuči nekom svom kolegi ako mu treba muzičar i tako u tom smislu ..... ne znam ni ja šta već još ???

Šta bi ste vi uradili ????

:(:(:confused::confused:

ognjen-ogy
31.03.2008, 18:14
Ima li iko išta da kaže na ovo ?Eto zanima me samo šta bi ste vi uradili ?

Želim da čujem vaša mišljenja ! ! !

elvis
31.03.2008, 18:18
ja ga poznam..,,svirali smo na jednoj festi gdje je bila noc sevdalinki,narodnih,i izvornih pjesama,ja sam to vecer samo izvorne pratio,,i upozno ga ,,i mogu ti reci da covjek opasno dobro pjeva uzivo...i da je ljudina velika...a taj gazda sere jedna noc,sta ima veze,,nisi trebo govoriti kuda ides to vecer,,

milan_lekic
31.03.2008, 18:22
ja bih ti preporucio ovako ti idi i prati Nihada a za kafanu pozovi svog prijatelja muzičara ali takvog sto mozes garantovati gazdi da ce uraditi poso isto kao ti, da ti napravi uslugu i da te zameni za tu jednu noc znas kako je "svaki cigo hvali svog konja" i tako ako odradis sa Nihadom I ako bude zadovoljan pozvat ce te jos koji put a i preporucit ce te svojim kolegama TU SANSU NESMES PROPUSTITI to je moje misljenje
pozz Mile

Sejox
31.03.2008, 18:48
Kao prvo Nihad Alibegovic je veoma dobar pjevac-bilo uzivo, bilo studijski.
On je takodje i pjevac sa relativno velikim iskustvom.
Ima mnogo posla i dosta radi.
Prosao je sve kafanske skole.
Mislim da je zajedno sa Enesom Begovicem bio(a ne znam da li je jos) u Grand produkciji od pjevaca iz BiH.

Ne poznajem ga licno,ali ni iz jednog jedinog izvora(kafanskog ili neke zute stampe) nisam cuo ali ni procitao nikakvu aferu vezanu za njegovo ime.
Takodjer,pouzdano znam,da je veliki saljivdzija i zna napraviti atmosferu.

Cudi me da nema nekog da ga stalno prati ili je mozda to trenutno.
Mislim da je ponuda da se prati jedan pjevac koji je solidno poznat u regionu primamljiva.

Razmisli-prespavaj noc pa odluci.

Pozdrav

DinO74
31.03.2008, 20:42
Pozdrav kolega! Pratio sam Nihada vise puta i odlican je pjevac uzivo. Bice opasno ljut ako ne znas ni jednu njegovu pjesmu , barem hitove poskidaj i bice dovoljno ali i ako ne znas snaci ces se ako si te pjesme barem par puta preslusao jer snaci ces se uz njega sigurno. Sto se tice ostalih pjesama ..odlicno imitira Safeta Isovica a ovo ostalo pjeva standardno kao i svi . Neces imati problema i slobodno se opusti ... Kao sto Sejo kaze, saljivdzija je i zna napraviti atmosferu .

ognjen-ogy
31.03.2008, 23:32
Ljudi nemam pojma šta da radim !Ovaj zapeo kao sivonja da ne mogu da idem, a meni se baš ide jer sam gledao čoveka pre par večeri na TV kada je gostovao u emisiji ZABRANJENI FORUM na PINK BiH i dopao mi se ono na prvi pogled !

ELVISE, buraz sad vidim da sam se sjebao pravo (Oprostite na izražavanju ), kada sam rekao gde imam nameru da idem to veče, ali šta ću kad sam takav uvek, nekako ne umem da slažem jbg .....

Dino spomenu repertoar - to je najmanji problem !

Sejo ima on klavijaturistu, ali ovom prilikom ne znam šta je u pitanju, možda taj njegov ne može ili šta nemam pojma tako da sam pozvan ....

Eh sutra moram da odlučim, a šanse da odem su mi 0.005 % .....

Mislim mogu ja otići ne može mi niko zabraniti, ali ne znam da li je vredno zbog jedne noći izgubiti godinu dana posla ????

Hvala svima na savetima .....

Zdravo bili !

Millan
31.03.2008, 23:40
Mislim mogu ja otići ne može mi niko zabraniti, ali ne znam da li je vredno zbog jedne noći izgubiti godinu dana posla ????

Pa, sta ti mislis, sta ti je vrednije!?. Razmisli doooobro i odluci sam, tako ti je najbolje...;)

Alix
31.03.2008, 23:53
Evo kolega jednostavan savjet pa ga ti protumači onako kako ti odgovara...Prije 2 godine sam sviro u Legende Pub-u u Ljubljani skoro 5 mjeseci...Tezga redovna Petke i Subote,i ambient pravi,puno dobrih ženski,bakšiša,ma "dream" kafana...I jedan vikend zovne me gazda diskoteke "Katastrofa" (tako se zove diskoteka a ne gazda),i kaže bil pratio Jasmina Muharemovića...I ja pristanem,davali su mi 5-puta veću dnevnicu nego u ovoj kafani i da radim samo Subotu (u Petak bilo veče amatera pjevača)...I ja odem odradim to sa Jasminom (uz harmonikaša) i bilo je solidno...Od toga vikenda sam izgubio onu svoju tezgu i pravo da ti kažem,nisam imo redovne tezge od tada najmanje 2 mjeseca dok nisam otišo za Italiju...Dakle ta 2 prokleta mjeseca molio Boga da ispane kakva svirka samo da ne sjedim kući (naviko sam da sviram svaki vikend)...I zato ako znaš da cjeniš stalnu svirku i ako želiš da zadržiš tezgu,batali tu svirku i drži se kafane...Kad izgubiš redovnu tezgu jedva ćeš je naći...Vidi moj primjer,i od tad gledam da izbjegavam gaže za jedan vikend...Ipak redovno je redovno...A ti sad kao što sam ti reko protumači i uzmi savjet kako hoćeš,meni nijedan pjevač nije vrjedan da gubim redovnu svirku...On će sad s tobom,idući s drugim i svaki vikend uzima goleme pare a ti ćeš ostati bez kafane i patićeš se ko i ja što sam se...Pozdrav!

tesla
01.04.2008, 01:58
bolje vrabac u ruci nego golub na grani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ognjen-ogy
01.04.2008, 02:52
On će sad s tobom,idući s drugim i svaki vikend uzima goleme pare a ti ćeš ostati bez kafane i patićeš se ko i ja što sam se...Pozdrav!


Drug i ja tako mislim, potpuno se slažem !Odsviraću ja njemu sada tu jednu veče i kud koji mili moji ....

Mislim da odustajem definitivno, žao mi je, ali bolje je ......

HVALA SVIMA koji ste bili tu da pomognete ......

kabi
01.04.2008, 03:53
Sta si hteo da kazes stim milane?
Jel mozes to malo bolje da objasnis? Ja kolko znam nema vise nepostoji rjec "cigo" nego "rom"

tesla
01.04.2008, 08:34
postoji i rec ciga (ili cigo) i uopste nije pogrdna ako si na to mislio a pogotovo ne u tom kontekstu jer je to opste poznata ajde da je nazovemo poslovica......

Marco7
01.04.2008, 08:40
Moj ti je savet da ostanes u lokalu gde stalno radis jer tu svakog vikenda uzimas pare i imas stalni posao!Alibegovica ces pratiti samo jednom i mozda vise nikada pa da ne bi ti razmisljao mnogo o tome uzmi ti radi vikend gde stalno radis,to ti je moj savet!Niti ce ti skociti rejting zbog te tezzge sa njim niti ces uzeti neku vecu lovu pa se drzi onoga sto si mozda godinama gradio u tom lokalau gde sviras da ne izgubis stalni posao ;)

DjoleBn
01.04.2008, 09:21
Druze, i ja isto mislim da ti je bolje da ostanes na stalnom poslu, ipak imas nesto zasigurno, ja te shvatam imao sam i ja takve ponude... Rekao si, da ako Nihad bude zadovoljan, preprorucice te svojim kolegama, e poslije toga ces imati svaki put problem, jer ces u svakom slucaju morati raditi negdje ako te niko ne bude zvao, a kad te budu zvali opet ce biti problem, nadji zamjenu, bice opet neke ljutnje... Ja sam hiljadu puta morao traziti zamjenu, i na kraju kad mi je dopiz.ilo jednostavno sam se zarekao sebi, sto kaze tesla, bolje vrabac u ruci, nego golub na grani...

Eto toliko, pozdrav.

kreso
01.04.2008, 13:00
Ajde da ti stari lisac da kvalitetan savjet i kako da se ubuduće postaviš naspram gazde/a.

Kao prvo, OBAVEZNO, ali obavezno idi pratiti Nihada. Tko zna, nije sigurno hočeš li profitirati i hoče li te Nihad preporučiti ostalim razvikanim kolegama, ali ne možeš izgubiti (ovosi samo o tebi, tj kako češ odsvirati).
Drugo, pokušaj s Nihadom dogovoriti da jedno veče gostuje (kao tvoj gost) u kafani gdje sviraš (onako jaranski nek svrati na piće). Ono neka dođe i otpjeva jedno 10-15 pjesama. Najavi gazdi da češ mu dovesti zvijezdu u kafić i napomeni mu da će mu tu noć promet dobrano skočiti radi njega. A upoznaš li preko njega (Nihada) još po kojeg vrhunskog pjevaća pa ih ovako po koji put dovedeš nekog drugog gazdi, budi bez brige, gazda će te itekako nagraditi. Njima je u interesu samo lova. Uostalom, netrabadu nit pjevati. raji je dosta da se samo netko od zvijezda pojavi u kafiću, reklama je i više nego dovoljna.
I na kraju, reci mu "Sad kad vidiš tko me traži da ga pratim dovoljno ti govori kolka sam faca i klasa. Ako me želiš i dalje zadržati od idučeg vikenda ti je cijena 25 % viša nego do sada". Pa nek si misli.
Uradi tako i vidjet češ.

Alix
01.04.2008, 14:19
Krešin savjet nije loš...Razlikuje se od moga ali je i druga opcija koju imaš....Međutim---Svaki pjvač već ima svoga majstora...Evo primjer Mile Kitić ima Šedu...Taj čovjek NEMA POJMA da svira ništa sem Miletovih pjesama i pojedinih iz Južnog Vetra...KOLO ono što on svira na Live snimcima,ne valja kurcu...Dakle svaka "zvjezda" ima svog muzičara,i to da će te preporučiti drugima ili da će te uzeti pod svoje okrilje---Prvo kad znadneš sve njegove intonacije,pjesme,ma u dušu njegovo pjevanje...ja sam inače solidan klaviaturista i imo sam priliku pratiti Dajana Matića i Sanju Đorđević u Escape-u u Celju...Poskido sam Sanjine pjesme bar jedno 60-70% (ono što najviše pjeva na nastupima)...Poslije sam dao broj njoj,nekom menedžeru,nekim momcima iz Zagreba (kao neke vrste "riktaroši" tezgi)...i ni do danas ni poziva...Sam se odluči šta i kako,ali ja da ti kažem još jednu stvar (jebaji ga,kad se razpričam ne znam stati)---Prije mjesec-dva (većina muzičara zna tu priču u Sloveniji),gosto je Ivan Kukolj-Kuki...Među prvima sam bio pozvan da ga odpratim pošto sam veliki fanatik Južnog Vetra...Dnevnica-labavih 200eur (A kuki pogodio za 3500-400oeur,tako sam načuo sa strane)...i reko-ja da mu skidam pjesme i da se mučim za 200eur...i odbijem...tu tezgu su prihvatila 2 klaviaturista (neću imena da spominjem a svi znamo ko su) i došla da prate Kukija...Poslije toga koncerta,ono što sam čuo...Hvala Bogu da nisam prihvatio...kuki je vrhunski pjevač,i jako tačan kod pjevanja...A ova dvojica skidali pjesme ni pravo ni krivo,slaba harmonija,pogrešni rotmovi,muke oko intonacije (jedan od njih samo radi na transpoze i kad mu kažeđ H-mol,on tebi:"jel to +2?")...Al nema veze...i kad sam čuo sa strane jednih muzičara i kolegi kako je Kuki galamio na njih i kako su odradili---Životna sramota...Dakle ne želim da te plašim,ali ako misliš da pratiš zvjezdu,obavezno nauči pjesme u originalnom fošpilu,skidaj originalne intonacije,i ritmove prilagodi njegovim originalnim...Nihada ne poznajem lično,ali ako je naviko na ORIGINALAN zvuk,moraćeš da mu to pružiš...Pozdrav!

ognjen-ogy
01.04.2008, 18:35
Pa Krešo vuče stari gde si pre hahaha . . . ma nema veze jebi ga ja sam već rekao da nađu nekog pošto sam morao da dam odgovor do jutros, šta sad mogu, biće još prilika, neće svet propasti a ni ja zbog jedne svirke sa Nihadom!

Još jednom vam svima hvala što ste se poduzeli da pomognete !Živeli vi meni 100 godina !

POZDRAV SVIMA ! ! !

jager
02.04.2008, 15:35
Steta sto nisi otisao. Ja delim Kresino misljenje. Inace, gazda te je sada "prizemljio", tako da ces jaaaaaako tesko sledeci put otici na neku tebi jako vaznu svirku.
Meni je OBAVEZNO da sa gazdom dogovorim, pored cene i dana kojima radimo (ukoliko je tezga na duze staze) i moguce dovodjenje zamene ukoliko imamo neku svadbu, rodjendan ili nesto slicno gde se, naravno, uzima veca kinta nego za obicno vece u lokalu.
Moje je da dovedem zamenu koja je kvalitetno to odraditi, pa se gazda nece imati zasto buniti. A sa druge strane, nije ni lose da se muzika malo promeni u lokalu, pa makar i na jedno vece.