PDA

Pokaži Full Verziju : Roland E96 pitanje...


kalush
28.03.2008, 20:26
Skoro sam kupio Roland E96, pa me interesuje ima li ova klavijatura mogucnost pravljenja novih boja ili prerade starih? Takodje bih pitao da li moze E96 da se poveze za roland em50, tako da boje sa em50 koristim na rolandu e96 i kako ako moze?

Unapred Hvala!

neconix
28.03.2008, 21:25
Pozdrav!
Sto se tice pravljenja boja imas jednu jedinu mogucnost,a to je kombinovanje po 2 fabricke boje UP1 i UP2 i dodavanja efekata na njih.A sto se tice povezivanja E96 i EM50,moze preko midija,ali neces nista dobiti jer su im boje verovatno iste,nema svrhe.

zikoni
29.03.2008, 01:29
aj ti meni kazi posto imam roland em50 kako stavljas efekte ako znas ikako da boje predvojis na pojacalo as sto se tice kombinacije sa e96 moze samo treba da uparis kanale na midi

milanceshow
29.03.2008, 04:37
Ja se nisam susretao sa EM50 pa nemogu da komentarisem.A sto se tice E96 mogu da ti kazem da su funkcije u 80-90% iste kao na G600.Boje su nesto slabije nego na G600.Jer ima manji broj zvukova.(nema onaj PIKET bas).
Pravljenje boja nije komplikovano.Svaku boju mozes da izmenis,ali ne mnogo drasticno.
Slusao sam E96 i mogu da ti kazem da moze odlicno da se cuje.
Kad smo kod povezivanja E96 i EM50 ,to ces uraditi midi kablom.Treba da podesis midi kanale.Mozes na UP1 da stavis boju od E96 ,a na UP2 boju od EM50.(To je jedna od solucija.)
Obe klavijatura moraju biti prikljucene na razglas i povezane midi kablom.Nastelovanu midi mapu(SET) moras sacuvati.Kada upalis E96, onda moras i ubaciti taj midi set koji si napravio da bi ta midi konekcija funkcionisala.
Ovo su neke opste stvari.
Nadam se da sam ti pomogo. Pozdrav!!!

kalush
30.03.2008, 13:39
Hvala na pomoci. Uspeo sam da povezem ove dve klavijature i dosta mi pomazu boje sa Em 50, ali jos uvek nisam uspeo da napravim npr. zvuk harmonike da zvuci malo realisticnije. Probao sam sa efektima, malo je bolje, ali imam problem kada stavim neki od efekata na neku boju, taj efekat mi se odrazi i na ritam, a ne znam kako da ostane samo taj efekat na boji. Ako neko zna neka pise. Hvala...

milanceshow
30.03.2008, 16:43
Na E96 kada stavis efekat na solo boju onda se efekat cuje i u ritmu (aranzeru).Na to si mislio?
Koji efekat stavljas?
Malo mi pojasni gde se cuje taj efekat u aranzeru.Bubnju,basu ili na nekom od ACC. OK!

kalush
31.03.2008, 13:56
Da. Na E96 kada stavim efekat na boju, taj efekat se cuje na aranzeru (mislim da je u pitanju ADR - bubanj), jer kada u mixeru na F1, pa F2 (arrng) iskljucim ADR reverb na nulu, ne cuje se taj efekat na aranzeru, a cuje se na solo boji, ali posle nekoliko taktova, opet se vrati reverb na 110 i opet se cije u aranzeru. Takodje ako iskljucim ADR reverb na 0, pa pritisnem neki fill, opet se vrati vrednost ADR reverba na 110, tako da ne znam na koji nacin da ga trajno iskljucim. To se desava ako se bilo koji efekat koristi. Efekte koristim tako sto udjem u mixer na F1, pa F4 (effct), biram efekat, podesim parameter i value i to je to...

vingula
31.03.2008, 15:15
Ovaj reverb što ti se vrača,to moraš uč u meni za radit ritmove i u DRM traci odi na microscop i smanji reverb,i tako usnimi ritam,i efekt se nebi smio vračat.
Bar me toliko sječanje služi,imao sam G800 al sam dosta toga zaboravio.

milanceshow
31.03.2008, 15:27
Evo stize pomoc!
Problem je u tome sto je sam ritam tako napravljen da u samom ritmu je postavljen efekt (u tvom slucaju je reverb na 110).
Na rolandu postoji funkcija koja odredjuje da li da efekt iz aranzera izlazi po postavci u ritmu ili po sopstvenoj zelji.
Postoje 2 resenja za tvoj problem.Tezi i laksi.

1) Prvo resenje je da udjes u samom ritmu i da smanjis reverb.Ovo je tezi deo jer zahteva da smanjis reverb na DUR,MOL i SEDMICU u svakoj varijaciji ,prelazu ,intru i endigu.Pa da posle izvrsene korekcije sacuvas taj ritam.

2) Ovo drugo resenje je mnogo jednostavije.Malo sam zaboravio rasporad funkcija ,ali mislim da cemo se snaci.
Kada dodjes do funfcije gde se smanjuje reverb (F1 pa F2 arr) pretisni SHIFT.Pojavice ti se pozadinski MENU.Na tom meniju te pita da li hoces da on vuce postavku reverba sa ritma ili USER postavku.Normalno ti prebacis na USER jer ti je trenutno sada postavljeno da vuce reverb sa samog ritma.Mislim da ces morati to ponoviti za svaki TRACK u ritmu.Kada prebacis na USER onda smanji taj reverb i primetices razliku,jer nece vise da ti vraca reverb na staro.
To trebas uraditi na svakoj boji!

Vracao ti je raverb na staru postavku posle zavrsenog kruga u ritmu.Ako ti je ritam duzine 2 bara (dva takta),onda ti je po zavrsetku drugog takta vracao stari reverb,jer na pocetku ritma se i nalazi podatak o jacini reverba.
Jesam li upravu da se tako ponasa? ;)

Na tebi je da odlucis kako ces da smanjis reverb.
Javi nam da li si uspeo.Nadam se da sam bio od pomoci.
Pozdrav!!!

kalush
01.04.2008, 16:49
Uspeo sam da smanjim reverb na drugi nacin... Puno ti hvala milanceshow na pomoci oko ovoga problema. Takodje hvala i drugim ucesnicima u ovoj temi. Imao bih jos samo jedno pitanje oko E96. Da li je moguce da dok sviram jednu dirku, npr. ton C, cuje mi se i E, hocu reci da se cuju dva tona pritiskom na jednu dirku - da prvi ton ostane kakav jeste, a drugi Upper 2, podigne ili spusti za 2 tona? Unapred Hvala...

Vaxter
01.04.2008, 16:52
Terce, vechita tema... :))

milanceshow
01.04.2008, 18:15
Imas brate dve klavijature povezane midi kablom.Pokusaj da kombinujes te dve klavijature.Jedna da ti svira primu ,a druga tercu.;)
To je smo moj predlog,a na tebi je da pokusas.;) Nikad se nezna.;)
Pozdrav!!!

kalush
01.04.2008, 18:25
Hvala. Pozdrav.

milanceshow
01.04.2008, 18:33
A za SEMPLOVE cu ti objasniti kasnije!! :D
Salim se! Semplovi ne idu u tu klavijaturu. ;)