PDA

Pokaži Full Verziju : Tyros 2


Versy
30.09.2005, 03:13
Zainteresiran sam za ovaj Yamahin novitet, ali nisam baš siguran da li je krenuo u prodaji.
Ako niko još nije radio sa njime, može li neko bar ukratko da prenese iskustva od "prvog" TYRO-sa.
Hvala.

Zeljkoa
30.09.2005, 11:30
Ja sam samo cuo da ima ogromno prosirenje za ram memoriju... Mislim da staje jedan giga ili cak i vise... Znaci verovatno joj je zvuk do j_j_... Ne znam kakva je za rad ali verovatno nije losa cim je nova... Tj mora biti konkurent Korgu tako da je verovatno bas dobra...

Versy
01.10.2005, 02:17
To si u pravu za RAM, a kruže tu joč mnogo priča za raznorana poboljšanja....
Medjutim ja sam mislio - ako ga neko već ima, da nam opiše iz svojih utisaka sve detalje.
Ako ne još uvek, bar neko ko ima iskustva sa ovim, da kaže neka uporedjenja TYROSA sa ostalim aranžerima, u globali, kao na primer sa PSR-9000, PA1X, PA80, G-1000, G-70 i slično, a čisto radi više informacija.
Inače, za ovaj novi model, načao sam ovo:
http://www.synthesisers.co.uk/tyros2.htm

Vaxter
02.10.2005, 02:43
Htedoh ja da napishem chlanak poshto sam neke stvari prochitao na netu, a neke mi je drugar dojavio.
Odustao sam...
Ne mogu da pishem o nechemu dok ga sam ne probam...
Chekam da mi drugar javi kad mogu da odem da gvirnem kako funkcionishe makina... ;)

Versy
02.10.2005, 13:43
Baš fino Vaxter, pošto verujem da će taj izveštaj zanimati mnoge kolege.
Ja bih te zamolio još ovo: Pošto ga tvoj drug već ima, kako sam razumeo, neka ti i on kaže svoja iskustva, pošto dok mi ovo pišemo, on ga sigurno sredjuje i "obradjuje" po 24 sata :wink:

ketronsd1
02.10.2005, 15:29
Pozdrav!
Jedno pitanje za Zeljka.
Zasto konkurent Korgu?.Pa ne mislis valjda da je Korg jedini (koji valja) aranzer?
Asto se tice TYROS-a 2 cuo sam razlicite komentare i da je dobar i da je razocarenje kao i prethodnik.

Zeljkoa
02.10.2005, 18:19
Upravu si... Lose sam se izrazio... Ali nije ni bitno mislim da je bilo jasno sta sam hteo da kazem. Poz

Vaxter
03.10.2005, 00:49
@Versy

Nema ga on...
On svira klavir i nema nameru da pochne da se bavi elektronskim instrumentima...
Ja samo imam srece shto on radi u jednom skladisht, gde se novi instrumenti pojave dosta brzo, pa onda on javi meni da dodjem da malo isprobam sve to...
Radi tamo da ima koju kintu dok se shkoluje...
Nece da svira tezge za kintu...
Ludak...

Elem...
Ja chisto odam pa bacim MALO pogled...

MALO, kao po 15 -20 sati... ;)

Kad se setim samo kad se pojavila 9000....
Za 3 cela dana smo iz onog skladishta izashli samo par puta da odemo po klopu... :D

Versy
03.10.2005, 02:16
:lol: Vaxter, znam kako izgleda "ta" situacija sa skladištem, instrumentima, klopom, pićem i neprospavanih noći i noći :cry:
I ja sam te stvari radio, a radim i dalje, pa se fino razumemo :lol:
Samo ko to nije prošao, ne zna koji su to "doživljaji" 8)
Sad, izvini što sam te pogrešno razumeo, valjda u žurbi nisam dovoljno obratio pažnje i shvatio sam da ga je tvoj drug već kupio.
Ali nema veze, ti se u to super razumeš i što kažeš - kada sednete da mu "vadite dušu", bogami "propevaće" Tyros i što nije sanjao :lol:
Ja sam baš večeras slušao demoe što su mu stavili na sajtu, zvuči stvarno.....nemam reči. Verovatno si i ti slušao, a i druge kolege, ali ipak, pravi utisak biće kada se to dohvati u ruke :wink:
Meni je samo krivo, što je eto tako ispalo, pa nisam imao prilike da radim sa PSR-9000.
Rekao sam da sam imao G-800 i najiskrenije - pao mi je kamen sa srca kada sam uspeo da ga "otkačim" za 1100 eura.
Sada radim sa PA-80, vrši posao....ali brate, kad pogledam samo onu njegovu "plast-leguru", šta da kažem dalje...
O ostalim stvarima - pričaćemo još....ima vremena :wink:
Nego ti ubedi druga da predje malčice i na tezge :wink:
Klavir - za klavir...ali i tezge imaju svoju draž :lol:
Pozdrav i čekamo izveštaj iz skladišta.....
PS.Nemoj baš sve...kompletno...
Samo ono o Tyrosu :wink: :lol:

Versy
06.10.2005, 11:42
VAXTER, najlepše hvala pre svega što si sve nas udostojio ovim visokoprofesionalnim i opširnim informacijama o TYROS-u 2.
Pošto te od prvog momenta cenim i kao čoveka i kao profesionalnog muzičara, mene si izveštajom već 90% ubedio da PA80 zamenim - ne sa PA1X, nego baš sa TYROS-om.
Ako je sve to tako super, a verujem da jeste - pošto si ga ti detaljno proanalizirao, za mene lično - pravljenje novih stylova nije uopšte problem, čak što više - još bolje.
Još danas idem do Yamahinog predstavništva da vidim ostale procedure, pa normalno - sledi izveštaj.
Hvala još jednom i pozdrav.

Vaxter
06.10.2005, 22:08
Ma nema na chemu...
Chim sam video da nema gutanja nota, kao na 9000, odmah me je dobila...
Ostale stvari su se same redjale...

Btw.

Nije pravljenje style-ova toliki problem...
Samo zna da potraje...

Ako nekog zanima...

Vecinu ritmova koji dolaze sa ovom klavijaturom sam konvertovao za 9000.
Ako nekog zanimaju mogu ih uploadovati jedan dan...

laky
07.10.2005, 07:57
Yamaha je kod ove klavijature podigla podršku hard diskova do celih 40GB.

Koliko sam ja razumeo, Tyros2 moze da cita HD do 137GB.

Vaxter
07.10.2005, 13:04
Malo sam se ja tu verovatno loshe izrazio...
On moze da podrzi 137GB, ali LOGICHKE MEMORIJE!
Maximalni kapacitet mu je ipak 40GB.
Tako bar proizvodjach kaze.

Mashina koju sam ja testirao je imala disk od 20GB...

laky
07.10.2005, 14:43
Pojasni malo, u cemu je razlika?

Vaxter
07.10.2005, 22:10
Od prilike, prepoznavace ti samo particiju od 40GB.
Morash da izdelish disk da bi ga video celog.

laky
08.10.2005, 09:42
Nije mi jasno zasto su ga ogranicili, verovatno ce to sa nekim novim OS-om da se poveca.
Korg Pa80, na primer, cita diskove do 2 TB!!!

Vaxter
09.10.2005, 00:21
Pa...
Zavisi odakle gledash...
Gde cesh kupiti hard od 2TB???
A ima josh jedna dobra strana u ogranichavanj.
Treba se snaci za 137 GB podataka na klavijaturi...
Nemash ti tamo Total Commander i sl...
Ovako bar izdelish na praticije, pa je odmah organizacija podataka malo drugachija...

laky
09.10.2005, 12:08
Hvala na odgovoru.
Sto se tice diska od 2TB, ne znam gde cu ga kupiti, ali priznaj da mocno zvuci kad kazes "Mogu do 2TB" :lol:

Ako sam te dobro razumeo kada, recimo HD od 100GB za Tyrosa, izdelim na tri particije, 40 40 20, on ce moci da pristupi svakoj od njih.

Vaxter
09.10.2005, 18:03
Bash tako... :)

Pa, nije da ne zvuchi dobro! :D

E, da...

Bash sam neshto chitao...

Pominje Seagate da ce da radi diskove od 2 TB, samo shto jsh nece biti u varijanti koja bi odgovarala za klavijature...

Samo dolaze u velikom pakovanju...

Jedino da se uzme USB fioka pa da vuchesh taj hard preko nje...

Admirr
04.11.2005, 14:47
Evo skoro dvije sedmice imam Tyros2,pa cu pokusati da vam kazem neke stvari koje sam vidio do sada:

Znaci da razrijesimo dilemu:1024 mb sampling room!

Posto sam imao prije ove klavijature psr-9000,ako uporedimo ove dvije klavijature,razlika je vidna.Interne boje su puno-puno bolje!Ovaj put je Yamaha posvetila paznje Orientalnim stvarima puno vise nego na predhodnim instrumentima!
Arabic bubanj set je dosta poboljsan!
Izmedju ostalih imate 9x4 znaci 36 razlicitih "arabic drum loopova"u vidu multi padova!VELIKO POBOLJSANJE!
Sampling opcija-odnosno importovanje samplova je dosta -dosta jednostavnije nego na psr-9000!
Ima i posebna mjesta za "user-sampling drum setove"sto nije bio slucaj kod psr9000!
Broj ritmova i broj user boja:BESKONACAN!Tacno tako,beskonacan jer ima 2 USB ulaza i vuce sa USB memory stick-ova potpuno istom brzinom kao i interno-NEMA RAZLIKE!
Ja bih ovo nazvao"POKRETNI FLASH ROOM"!
Svidja mi se i DUPLI EFEKAT tako da sam probao prebaciti neke boje sa EXTREME(imam i ovu klavijaturu)i potpuno su iste!
Mogu slobodno reci da je klavijatura vise nego odlicna ali normalno zavisi kako cete da je "dotjerate"
Ali mogu i ovo da kazem slobodno:za sad je jedina klavijatura(naravno kad se sredi)sa kojom slobodno mozete mjenjati bilo kojeg clana orkestra!Naime teska je oko 14kg i nije glomazna-a samim tim sto moze fakticki beskonacno da ima boja odlicna klavijatura za SOLO!
Eto toliko za sada!

Pozdrav!

eedoo
06.11.2005, 00:40
Evo skoro dvije sedmice imam Tyros2,pa cu pokusati da vam kazem neke stvari koje sam vidio do sada:

Znaci da razrijesimo dilemu:1024 mb sampling room!

Posto sam imao prije ove klavijature psr-9000,ako uporedimo ove dvije klavijature,razlika je vidna.Interne boje su puno-puno bolje!Ovaj put je Yamaha posvetila paznje Orientalnim stvarima puno vise nego na predhodnim instrumentima!
Arabic bubanj set je dosta poboljsan!
Izmedju ostalih imate 9x4 znaci 36 razlicitih "arabic drum loopova"u vidu multi padova!VELIKO POBOLJSANJE!
Sampling opcija-odnosno importovanje samplova je dosta -dosta jednostavnije nego na psr-9000!
Ima i posebna mjesta za "user-sampling drum setove"sto nije bio slucaj kod psr9000!
Broj ritmova i broj user boja:BESKONACAN!Tacno tako,beskonacan jer ima 2 USB ulaza i vuce sa USB memory stick-ova potpuno istom brzinom kao i interno-NEMA RAZLIKE!
Ja bih ovo nazvao"POKRETNI FLASH ROOM"!
Svidja mi se i DUPLI EFEKAT tako da sam probao prebaciti neke boje sa EXTREME(imam i ovu klavijaturu)i potpuno su iste!
Mogu slobodno reci da je klavijatura vise nego odlicna ali normalno zavisi kako cete da je "dotjerate"
Ali mogu i ovo da kazem slobodno:za sad je jedina klavijatura(naravno kad se sredi)sa kojom slobodno mozete mjenjati bilo kojeg clana orkestra!Naime teska je oko 14kg i nije glomazna-a samim tim sto moze fakticki beskonacno da ima boja odlicna klavijatura za SOLO!
Eto toliko za sada!

Pozdrav!

Admirr.
Vec duze vrjem kuziram ovu klavijaturu, izgleda mi po svime sto sam nasao, boli glava. Prije sam imao gem wx2 i nije bio los. Zivo me zanima koliko se mora potegnuti u dzep da bi se posjedovao ovakav stroj/

Admirr
07.11.2005, 14:15
Ja sam svoju platio 2900$ sto dodje oko 2500EVRA!

Pozdrav!

Vaxter
07.11.2005, 19:34
Aj lepo, kad se budesh malo vishe igrao sa njom, napishi kakav text za one koji nisu imali prilike da je probaju...
Ja bash i nisam imao mnogo vremena da se igram sa njom, i da probam sve shto oma ima.
Jedva da sam zagrebao povrshinu...
Bilo bi lepo da imamo chlanak nekoga ko je malo vishe radio sa njom... ;)

eedoo
07.11.2005, 22:11
Admirr, hvala mnogo. Nije losa cijena za ovaj stroj. Pretpostavljam da si tyros-a kupio direktno u Yamaha shop-u? Da li uz njega idu i dodatci (pedala, zvucnici, stalak i ostalo)? Opet kod preprodavaca i zastupnika ce sigurno biti nesto veca cijena al ajd sad. Ma on je moj pa kako god, puko sam na Tyrosa 2 boli glava.

Admirr
16.11.2005, 15:14
Uz njega sam uzeo i zvucnike i platio ih extra 150$,ali vrijede i dobri su!

eedoo
22.11.2005, 11:41
Eh, sad jos jedino ostaje gdje da ga nadjem po toj cjeni? Cijena po kojoj si ga ti kupio je good price. Malo sam surfirao, pretrazivao, i uglavnom se krece oko 3500USD. Imas li kakve informacije kako da ga zbavim i gdje po priblizno istoj cjeni po kojoj si ti pazario. Ajd drug zivotati pisi.

Admirr
22.11.2005, 16:43
Ja sam svoj kupio u Guitar Centru!
To je bila specialna cijena za mene jer sam do tada tamo uzeo sve do sada:

Psr-9000
Extreme
Pc-audio kartice
Mixete

Ama bas sve!

Stara musterija! :?

Pozdrav!

eedoo
24.11.2005, 09:18
Ja sam svoj kupio u Guitar Centru!
To je bila specialna cijena za mene jer sam do tada tamo uzeo sve do sada:

Psr-9000
Extreme
Pc-audio kartice
Mixete

Ama bas sve!

Stara musterija! :?

Pozdrav!
E, pa to i objasnjava visinu cjene. Opet kko god, bolje ga je sada kupiti nego kasnije. Tako je bio i sa TYROS (prvim izdanjem), kada sam dosao poslij par mjseci umjesto da bude jeftiniji, svemu ostalome je cijna pala a TYROS j jos samo poskupio. Drug hvala ti mnogo na svim ovim informacijama.

Admirr
07.01.2006, 13:49
:D :D :D :D

Nakon 2 mjeseca posjedovanja Tyros2 klavijature mogu reci da je klavijatura vise nego perfektna!

Trebalo mi ja malo vremena da prebacim sve boje sa EXTREME(njega vec mjesec dana nisam ni upalio)!Ali one funkcionisu perfektno!Za svaku boju moguce je odjednom imati 3 EFEKTA!

U njemu postoji 8 operatora koje mozes sastavljati -MIXATI po svojoj volji(nesto kao DX serija)!

Sve se radi pomocu kompjutera (sto je po meni dosada nesto najbolje jer apsulutno se NE stete dugmici na klavijaturi)

Za sada nesto sto mi se je nabolje svidjelo je MOGUCNOST slaganja internih DRUM setova tako da eto recimo mozemo sloziti JV-set od internih udaraca bez problema!Svaki udarac se moze uvrtati i dotjerivati anako kako zelimo.Vjerovali ili ne kad sam se malo bolje pozabavio sa BAS-NOGO-om od jednog internog seta dobio sam BAS nogu perfektnog kvaliteta!
itd...........itd

Sve u svemu PERFEKTNA KLAVIJATURA

Vaxter
09.01.2006, 17:33
Znachi, nisam jedini koji je odushevljen...
Pala dobra kinta za novu, pa se sve neshto razmishljam da uzmem T2.
Mada, opet...
Prekinuo sam da sviram.
Koristila bi samo u kucnoj varijanti, tako da nisam siguran da bih trebao da troshim pare... :(

Admirr
10.01.2006, 17:25
Pazi Vaxter!

Mnogi se nece sloziti sa ovim sto cu da kazem.
Ja tek ponekad sviram na nekim manjim zabavama ili rodjendanima i to je to.Apsolutno ne zaradjujem nista na muzici niti zivim od muzike.
I mnogi ce reci -budala -zato sto je kupio tako skupu klavijaturu.
Da se razumijemo -mogucnost-je na prvom mjestu i eto sa tim sam OK.

Ali ponekad i CEIF zna da bude skup.Zar ne?

E sad T2 ima veoma odlicne zvucnike-subwofer!Za kucne potrepstine prava stvar. :D
Svakim danom sam sve sigurniji i sigurniji da mi ne treba vise ni jedna klavijatura.
Nije teska(otprilike kao V50 ili extreme).Veoma povoljna klavijatura i za SOLO.
Za Kucne potrepstine i vise nego odlicna! :D

Pozdrav!

Vaxter
11.01.2006, 12:26
Ma, vishe je nego odlichna za biloshta...
Bila je to ljubav na prvi pogled... :)
Ne znam.....
Nisam pametan... :(
Moracu da razmislim i to doooobrooo... :(