PDA

Pokaži Full Verziju : ROLAND G-70


Versy
29.09.2005, 16:03
Zamolio bih kolege ako neko već radi sa ovim aranžerom i ima iskustva, da malo pojasni kakav je u odnosu na G-1000, PSR-9000 Pro i PA1X-Pro.
Ne da piše opširno, nego one najbitnije utiske koje je stekao do sada.
Hvala.

Versy
10.10.2005, 00:15
Ja bih još jednom zamolio kolege, ako je neko radio ili radi sa G70 da iznese iskustva....
Nije moguće da niko od članova nema G70, a i da je Roland "stao" sa G-1000!
Hvala.

Zeljkoa
10.10.2005, 01:50
Nisam nikada radio na njoj niti sam je probao ali prijatelj kod kog sam skoro bio ima Korga pa1x-pro i kaze da je skoro imao dodira sa tim Rolandom... On kaze da ni po jednom segmentu ne moze da se poredi sa pa1x verzijom... To je ono sto ja znam. Ako ti nesto znaci eto

kreso
10.10.2005, 09:18
Pozdrav kolega Versy !

Eto, da i ja dam svoje utiske u vezi G-70. Nemam je, no imao sam je prilike isprobati. Roland ko Roland, solidan, skup i po običaju kao i dosada škrt. G-70 naime nema sampler. Na kritike i prijedloge upučene na rolandove web stranice dobio sam odgovor da nema potrebe za uvađanjem sample opcije jer su svi saundovi realni i više nego vjerni orginalu. U odnosu na prijašnje rolande osim dobre (mogu reč vrhunske) ritam mašine ništa novo. naravno mnogo je bolji od G-1000 i VA serije, ali da je to neki veći pomak kao što je napravio KORG sa PA1X naspram prijašnjeg top mode i30 je nikakav.
G-70 košta dosta novaca, no da li ih je vrijedan. Nisam baš sad imao prilike da mu izvadim dušu i vidim sve njegove prednosti i mane. Ipak, mišljenja sam da je Roland u odnosu na predhodnu seriju (VA) premalo stavio noviteta u G-70. Primjerice KORG i Yamaha su u svoje TOP modele uveli jako puno poboljšanja i noviteta. I sasvim sam siguran da će Roland zbog konkurencijske pljuske povući G-70 i razmisliti i kvalitetnom odgovoru koji bi mogao parirati PA1X Pro i Tyros II. G-70 nije loš aranžer, i savki od nas bi ga htio u svojoj "ergeli", ali mišljenja sam da ipak nikome nebi bio prvi konj za trku i glavni favorit. Kod mene u Hrvatskoj mnogi muzičari za te pare rađe uzimaju Solton Ketron SD1+ i KORG PA1X Pro. Solton sve više ulazi na velika vrata i postaje vodeći aranžer. Samo zbog svoje jednostavnosti i odnosa dobivenog za plaćeno. Ipak sam očekivao od G-70 puuuno više s obzirom kolika mu je cijena. Za ovo što nudi skuplji je sigurno za dobrih 600-700 Eura više nego što vrijedi.

Pozdrav

Versy
10.10.2005, 14:50
Hvala Vam prijatelji, napisali ste i previše, što se tiče toga.
Naravno da mi je sve jasno i razumem Vas odlično.
Ja sam i čitao te njegove karakteristike, ali s obzirom da ga nisam imao u rukama, zato sam i hteo da kažu ljudi koji su svirali na njemu.
U svakom slučaju, nije to ono pravo....
A kako sam nešto načuo i pročitao, šta li će da se "desi" ako i Korg izbaci nešto kao odgovor TYROSU....
Nemojte pogrešno da me protumačite, pošto ne provociram ovim nikoga, nego sve su to velike igre još većih svetskih korporacija, a ja ne bih želeo sa nikim od kolega da nepotrebno upadnem u konflikt, pogotovu za ove stvari.
Uostalom, i BMW, je dobar, i MERCEDES - stvar ukusa pojedinaca....Plus, ima i Porshe, Rolls, Ferrary......
A i već sam napisao da jedva čekam da u Yamahinom predstavništvu stigne Tyros.....
Pozdrav.

kreso
10.10.2005, 15:15
Tyros II još nisam imao čast isprobati, ali prema pozitivnim komentarima od ovdje i od kolega iz Njemačke koje su ga već propustile kroz prste čuo sam sve naj-naj. Stvar je samo koliko će biti popularan kod nas, jer instrument na našim prostorima vrijedi onoliko koliko je velik interes za njega. Primjerice KORG N364 i KORG Karma su vrhunski workstationi, ali radi svoje konpliciranosti nisu nikad kod nas zaživjeli u punom svjetlu. Znaći koliko će majstori tj. programeri klavijatura dati svog truda u pravljenju ritmova i boja za njih toliko će vrijediti. To vrijedi i za KORG-a i za Rolanda i Yamahu.
KORG već ima strašan odgovor za Tyros. radi se naime i Oasys-u, ali još je uvijek preskup, i po svojim karakteristikama mu baš i nije konkurencija jer radi se o sasvim drugačijem tipu instrumenta. Roland je sa G-70 napravio samo marketinški trik, kao i on konja za trku ima. Ali dog god vodeća trojka škrtari ostali proizvođaći opasno pušu za vrat. I ja osobno sad da imam para, vjeruj mi prijatelju ne bih uzeo niti jednog od njih nego SOLTON Ketron SD1+ kao aranžer i Kurzweill K2661 kao solo synth. To su za mene trenutno babaroge.
A nisu za bacit niti Bohm Silverbird V6 kao aranžer, kao niti Nord Leed kao solo synth. Ostali kao GEM, Technics, Waldorf i Casio će kroz 5-6 godina po mom mišljenju propast. Iako je i Kurzweill bio na izdisaju, pojavaom nove K serije ne samo da je uskrsnuo, nego je dokazao da je njegova sinteza zvuka još uvijek nenadmašiva. Može Yamaha imat neznam kakav MOTIF, KORG Tritona, Extreme-a, Roland Fantoma, no sve je to da izvinite za qrac, jer predobro znaju da ako nam odkriju sve karte i poćnu pratiti napredak informatićke tehnologije u stopu da će i oni biti na 100 muka. Jer kako bi se vi osječali da kupiš za cca. 1.500 Eura najnoviji solo od KORG-a koji npr. ima 20 Gb sample opcije, kad će za 3 mjeseca izaći noviji model sa 200 Gb sample opcije. Ove šminke oko color displeja, pametnog softwara i sl. su samo jeftini trikovi da privuku još više naivnih kupaca.

Versy
10.10.2005, 17:23
Sigurno KREŠO, potpuno si u pravu za sve proizvodjače i za sve njihove produkte. A i ja sam već negde napisao - marketing je prosto - luda stvar! Dovoljan primer je samo Coca-Cola, koja od 3 zaradjena centa, čuo sam da 2 odmah odvaja za marketing!
To je u svim velikim biznisima tako, pa i u instrumentima.
Inače, dobro si spomenuo Kurzweil, ja sam baš sada kandidat da uzmem K-2661 i tu nemam dileme.
Ali, oko aranžera sam u velikoj dilemi!
Imam PA80....ali.../samo da nije tog "ALI"/.
Gledam PA1X, a slušam i čitam svakakve kontradiktornosti o njemu! Jedni ljudi kažu ovako, drugi - onako!
A nismo niko toliko bogati da kupujemo, da probamo, pa ako ne Štima - ajd dalje!
Zato su nam i forumi da razmenjujemo iskustva i da se izbegne da se bilo ko ne zaleti - prvo sa novcem, a ostane nezadovoljan.
PA1X je ipak 1.000 eura skuplji od PA80.....
O Tyrosu - znaš koja je reklama bila i za jedinicu i šta je ispalo do kraja?
Ovo sada je sve super, i karakteristike i sve ostalo.
Ali zar ne treba ipak da se dokaže i u praksi?
A i gde je tek cena?
PSR-9000 je već debelo dokazan.
Solton mi se isto svidja, sada ću opet da pogledam opširnije.
A vidim da i PEGASUS ima neke dobre stvari....
I još ovo bi napomenuo, lično o sebi.
Nisam od onih ljudi koji mogu progurati tezgu i sa desetak ritmova. Kada sam bio ograničen na G-800, da ne ponavljam, napisao sam već koje sam "cirkuse" radio sa njime!
Tačno je da se tezga može i super progurati sa tim "fontom", ali muzika je ipak velika umetnost koja nije ograničena samo na ovakve tezge.
Potrebna je i sloboda i kreativnost da bi naš način izražavanja bio što profesionalniji, što uspešniji i da svi uživaju u njemu. A za svaki "zanat", potreban je i dobar "alat" i baš o tim alatima i pričamo...
Pozdrav.

kreso
11.10.2005, 12:06
prijatelju, drago mi je što shvačaš muziku za ozbiljno.
Muzika je umjetnost, a svirać tj. muzičar je umjetnik. Usporedimo li muziku sa slikarstvom, onda imamo već djecu u vrtiću što rišu i crtaju, no kako to izgleda ...
Tako je i sa muzikom, da bi to bilo savršeno remek djelo moraš biti majstor, a nije dovoljno biti samo majstor već moraš imati i dobar alat i "boje" s kojima češ praviti umjetnost.

Kurzweill K2661 vjeruj mi stvarno će ti biti super izbor, i vjeruj mi na rječ, po meni nema ništa bolje od solo syntha za naše prostore, pa i šire.

Ja sviram na Pa80, ne pomišljam bacati pare za PA1X Pro iako je babaroga prema Pa80, no od kad sam čuo Ketrona SD1+, ne izlazi mi njegov ritam iz glave. To je mrak, i stvarno nemaju niti Yamaha niti Roland pa ni KORG što tražiti protiv Soltona. I ako ću imati u skoroj budučnosti imalo više para, uzet ću Ketron SD1+.
Kao stari KORG-ovac, molim Boga da KORG da kvalitetan odgovor na ovo čudo ;-)

Ovako, i ovo čime sad raspolažem je čisto dovoljno da se posao odradi.

Pozdrav

Versy
11.10.2005, 14:08
KREŠO, i meni je takodje veoma drago što i ti spadaš u te ljude i pravo je zadovoljstvo razgovarati na bilo kojoj temi sa pravim umetnikom - u duši i srcu.
Zato sam ja i par puta napisao da pojedine kolege, koje rade sa fajlovima, neka ostave to i neka sviraju pravu muziku - što više.
Ali ne iz razloga da bih nekoga podcenio ili uvredio - ja polazim od toga da smo mi ovde da se upoznamo, družimo, sprijateljimo, pomažemo jedni drugima, razmenjujemo savete kako bi na ovaj način naučili nešto plus.....
Ja razumem - da ljudi u pojedinim krajevima vode borbu za život, pa se snalaze ko kako ume i može.
I ja trenutno živim u Makedoniji i vrlo dobro znam šta je borba za goli život, dok neka "tatina dečica" već imaju i PA!X i Kurzweile i Oasys, koje ne umeju ni da uključe, ali zato u gradu idu Harleyem, dzipovima od 100.000 eura i sl.....
Zato sam i mislio na to sa fajlovima - neka se ljudi bore za preživljavanje, kad su takvi uslovi, ali bar u nekom slobodnom vremenu, neka sviraju što više, pa čak i bez upotrebe pratnje, jer i to ipak, kolika i da je kreativnost - radi mašina sa usnimljenim materijalom, a čovek je samo komanduje, kao da vozi automobil.
Inače Krešo, to za Kurzveila sam "podvukao", samo što i ja živim tamo gde sam pričao i malo se teže ostvaruju potrebe, a kamoli "snovi"....
Za Ketron si me takodje prilično zagrejao, samo šteta je što ne mogu da sve te stvari vidim i isprobam na delu!
Mislim da me razumeš.
A isto sam sa tobom na mišljenju i za PA80 - bar dok se ne nadje nešto ..........
Prijatelju, veliki pozdrav i sve najbolje.

sinisa
11.10.2005, 16:38
jedna mala sipravka sto se tice semplinga kod G-70 prihvata semlove koji se snimaju na eksternoj kartici i kompatibilni su semplovi sa fantoma, takve semplova za bubanj nisam cuo ni kod jedne druge klavijature,Ne kazem ja da je Pa1xPro los, kada ima sempler mozes da stavis sta hoces, pogotovo mi se svidja TC Helicon koji je ugradjen, ali G70 nije nimalo za podcenjivanje, imao sam priliku da ucitam semplove i ponasaju se isto kao na Fantomu time je moj izbor pao na g-70. Pored toga G70 je po meni aranzerski mnogo bolje resen nego Pa1xpro. Probao sam i jedan i drugi.

Versy
11.10.2005, 17:43
Pozdrav SINIŠA i pre svega - hvala ti puno za ove dodatne informacije, koje svakako puno znače.
Sa druge strane, izvini ako je došlo do nesporazuma, ali najiskreno - ja mislim da nismo hteli da podcenjujemo G70 a i zašto bi, kada sam ja postavio temu kako bi dobili što više informacija o ovoj klavijaturi.
Ja sam samo izneo neka iskustva sa G-800, a o G70 i ne mogu da pričam i da ga kritikujem kada ga ni očima nisam video, sem na sajtu!
A o PA1X i ja još uvek čekam da čujem "još nešto", sem o njegovoj memoriji.....
Hvala ti još jednom na informacijama,a ja bih ti bio zahvalan pošto imaš ovu klavijaturu, kada imaš vremena da nam kažeš još neko iskustvo.
Mislim da se i kolega KREŠO slaže sa mnom.
Pozdrav.

sinisa
12.10.2005, 16:59
mislim da se nismo dobro razumeli, ja sam vam samo preneo svoje utiske koje sam dobio isprobavajuci ove klavijature . Niko ovde nije govorio o podcenjivanju jedne klavijature u odnosu na drugu. Nazalost ja jos nemam G70 jer nemam toliko para i sacekacu koji mesec jer sam siguran da ce cena uskoro da padne,ipak je to puno para.

Versy
12.10.2005, 17:13
:D Ćao SINIŠA i sve je OK.
Možda mali nesporazum prilikom pisanja.
Što se klavijature tiče, hvala ti još jednom za informacije i želim ti da je što pre kupiš, pa tada da nam izneseš sve detaljno :wink:
Pozdrav.

kreso
14.10.2005, 10:34
Pozdrav kolege !

naravno da se slažem sa svim rečenim. I Siniša je u pravu kao i Versy. Ali ...

Htio sam istaći da sam razočaran odnosom cijena - ponuđeno od strane velike trojke. Meni ne vrijede Pa1X Pro, G-70, pa možda niti Tyros II te pare. Informatički gledano to je elektronika u usporedbi s PC računalom vrijedna jedva 500-600 Eura, + malo kvalitetnije tipke i plastike. Molim da me sad ne napadate, ali činjenica je da je ne samo industrija muzičkih instrumenata nego primjerice auto industirja pratila samo desetinu noviteta od informatičkog buma i trenda na tržištu, te da su se razvijali tim tempom, danas bi primjerice Tyros bio igračka za našu djecu, a autom bi prolazili 100 km sa 2 dcl benzina. Razumijete što želim reči.
Nisu niti Solton niti Kurzweill puno dalje otišli od "Velikr trojke" po mogučnostima i savršenstvu, no trenutno su dosta bolji.
Ja sam razmišljao da uz Pa80 imam neki noviji Yamahin solo synth kao S-80, EX-7 pošto za Motifa trenutno nemam para, no odkad sam čuo Kurzweill K2661, kad skupim cash neću žalit ni centa. Mad će do onda Roland izbacit novog Fantoma, nazovimo ga "Falcon", KORG Quadrotona, a Yamaha Exprite Motif, koji će garant biti jaći od K2661, ali do tada će za Kurzweill biti već brdoooo isprogramiranih boja i terci i samplova ko u prići. Navedena trojka će biti najmanje godinu dana u povojima.
Eto, cjenjene kolege u tom grmu leži zec. Nije da sad moramo svakih 2-3 godine čim izađe nova "babaroga" kupovati novitete, ali treba biti mudar i s postoječim alatom kojim imamo izmusti iz novčarki što više para na svadbama, gažama i tezgama.

Eto, toliko od mene :lol:

Versy
14.10.2005, 16:09
KRESO, potpuno se slazem sa tvojim komentarom i suvisno bi bilo - bilo sta dodati.
Drago mi je da se razumemo :D
Pozdrav.

fury
17.11.2006, 14:17
e ovako ja sam probao g70 i kupio njegovog naslednika ROLAND E80 nista bolje od zvuka na ovoj klavijaturi nisam cuo.....!!!!

svirac007
17.11.2006, 17:41
Daj fury jarane jos koju rijec o E80 i reci nam ako znas kolika je razlika izmede E80 i E50-60. na koji si nacin mislio sa tim da nisi cuo bolji zvuk jel solo boja ili pratnje. dali uzima ritmove starijih serija G-EM-VA i td. Ja iscekujem neku seriju koja treba da izade ROLAND E12 kazu za nase trziste a zagrijan sam i za E50 samo nikako da pravih informacija dobijem Pozdrav.

Gondzi
26.04.2007, 00:45
Ajde ljudi, neka neko lepo objasni sve o G70. I ako moze neka ga uporedi realno sa nekim Korg-om.
Bez uvrede, ovde se samo mogu cuti licna misljenja, a ne nesto realno. Voleo bih da neko napise Korg je bolji zato i zato, i da se pozove na realni podatak a ne korg je bolji zato sto ga ja imam...
Pozdrav

kezo777
26.04.2007, 19:25
evo jedan komentar od vlasnika,u kratkim crtama da voam objasnim kao 1 roland e 80 nije naslednik vec mladji brat od g 70,cijena u hr. je g 70 20000kn,e 80 15000kn,i to su slicne klavijature,razlika je sto g 7o ima bolju tipku(hammermechanic) a e 80 obicnu,g70 76 tipki,e80 61,i ne ide mi u glavu da je to nekom isto ako kao ja vec 10 godina radi sa rolandom,g 70 ima vise internih sampleova i dosta opcija sto e 80 nema(ustvari otidjite na www.roland.com pa se uverite)a sto se tice usporedbi klavijature korg i roland su vodece medju arrangerima,korg ima svoje vrline a i roland svoje,cenjene su sirom sveta i jos jedno nemojte da uporedjujete e80,e60,e50,sa g 70 jer je on vrh rolandovih arrangera kao pa1x pro kod korga,pozz.,rolandovcima i korgovcima

kezo777
29.04.2007, 21:57
pa otidji na rolandovu web adresu pa ces da se uveris,uosalom koja je cjena e 80 a koja g 70?

Gondzi
30.04.2007, 01:02
svaka cast kezo777

kezo777
01.05.2007, 05:29
nije to cast volim kad se neko kuzi u klavijature,pa nisu ni blizu slicne a kolege mi lupaju kontru imam g 70 otkad je napravljen i sad neko da mi o necem prica,ne kuzim to,jel itko na ovom forumu uopce poseduje g 70,pa da malo porazgovaramo

Gondzi
03.05.2007, 01:43
@kezo777

E drug, posto ga ti izgleda jedini i imas, ajde onako realno ga opisi, jer ja zelim da ga kupim. Na forumu sem za korga ne mozes cuti a ista valja?!

Hvala

kezo777
03.05.2007, 02:36
evo kratak opis i karakteristike od mene:max poly=128 voices,multimimbral 32 parts,harmonic bars 9 kom,ritam sekcija interni 285 ritmova u 12 grupa,externi neogranicen,style cover,song cover,style composer,midi to style(yes),one toch 4 registrations per style,song finder,style finder,sequencer 16 track with micro mode,display color1/4 vga(touch screeen vith simulated graphic),user program 144 internal,via external memory unlimited,vocal harmonist,4 presets,2 harmony modes,vocoder 24 presets,effect processors noise gate,compressor,reverb 9 types,delay 9 types,memorija fdd,interna ssd,externa memory card(smart media,microdrive,compact flash,memory stick (do 8 gb),duzina 1300 mm,tezina 20.5 kg,76 tipki klavijatura,im jos toga puno za pisati,meni je kljava ok,ako te zanimaju detalji najbolje ti je otici na rolandovu stranicu,mozes sve da skines tamo,pozdrav

iggorn
14.05.2007, 14:23
Šta je bolje G-1000 ili E-60 ,hoću hiljadarku da zamenim za ovu mašinu pa ne znam zna li neko nešto konkretno da objasni. Da li je uopšte pametno to uraditi?

kreso
14.05.2007, 15:48
Roladnd E-60 ne samo da je kvalitetniji i bolji od G-1000 nego i od popularne VA serije Rolanda. Ipak radi se o novitetu i svaki noviji synth je po defoultu bolji od prethodnika (naravno ako je u istom razredu). To ističem jer primjerice GW-7 je Rolandov novitet pa opak je mačak u vreči. No da ne skrečem s teme. Imao sam prilike neki dan isprobati napokon E-50. Dobar aranžer, mastan ritam, fine boje i da se i te kako raditi na njemu. Usporedio bih ga s KORG-om Pa50 s kojim je nekako najsličniji prema strukturi i mogučnostima, s time da bih (ne zato što sam KORG-ovac) malu prednost dao Pa50 s obzirom da su mu svi tvornički ritmovi editivni tj daju se prekucati što kod Rolanda nisam našao. No Roland je opet otišao korak dalje s USB konekcijama, touch screen color display-em, mislim da čak ima i vocoder, softwarom MIDI to style i još brdo toga čega Pa50 primjerice nema. No E-50 je ipak mlađi od Pa50, pa je stoga realno i reči da je barem meni nijansu bolji prema onom što pruža. Mislim radi se o osobnom uvjerenju i faktima. No vjerujem da će i KORG uskoro izbaciti logički razmišljajući Pa-500 jer s Pa-800 je isprobao reakcije na tržištu. Pa1X i G-70 su gornji razred i prema kvalitetu i cijeni. Kad gledamo jeftinije modele prema nekakvom rasporedu izlazili su G-1000, pa I-30, potom VA-7, pa Pa80, pa G-70, potom Pa1X, pa Pa50, sad E-80 i E-60/50, zatim Pa-800, ... e sad bi mislim bio red na Pa-500. Vidjet čemo što će donjeti i kakav će biti. Kolika će mu biti cijena. Radi konkurentnosti trebao bi koštati kao E-50 (oko 1.000 €). U biti kako ništa drugo mogu samo reči da mi je teenutno po designu Rolandova E serija najlijepša od aranžera. Da bih dao konačnu kvalitetnu ocijenu o E seriji morao bih je imati doma minimum tjedan dana. Ovako sat-dva u music shopu su premali za neki kvalitetniji sud i ocijenu. Sve u svemu prodam li Pa50 sigurno ću za taj novac kupiti E-50, barem su mi prvi utisci vrlo pozitivni.

nele1
14.05.2007, 16:45
kreso svaka masina ima svoju lepotu
svaka na svoj nacin ima draz
nego daj javimise dati jadam
boje sa pa 50,80
i ritmovi i boje sa roma
sve sam zivo napravio zvuci do koske
jos jednom svaka cast sto pomazes ljudima tu na yu-midi
to je retkost
bilo bi lepo kad bi dosta kolega radilo na tome
pozdrav legendo

imas sve od mene u profilu cujemo se