PDA

Pokaži Full Verziju : PA-80 i USB


Versy
28.09.2005, 21:37
Pozdrav svima.
Video sam "nešto" da se može u PA-80 ugraditi USB priključak.
Ako neko ima više informacija, zamolio bih da malo objasni šta treba nabaviti, odakle, kao i postupak ugradnje.
PS.Ako na forumu ima slična tema, izvinjavam se jer sam nov član i do sada nisam uspeo da pronadjem.
Zahvaljujem.

fico
28.09.2005, 22:02
da to se moze ugraditi i onda mozes da imas pristup do HDpreko kompjutera tako da ne moras ubacivati nista preko disketa to ti kosta u sloveniji sa ugradnjom oko 200 Eura pozdrav fico :P :P

Vlajko
28.09.2005, 22:56
Cao Versy,

u Nemackoj kosta taj USB Interface 128,- Evra. Mozes cak i sam da ga ugradis. Ukoliko znas nemacki pogledaj na sledeci link :

http://www.musitronics.de/html/pa80_usb.html

Pozdrav Vlajko

Versy
29.09.2005, 01:41
FICO i VLAJKO pozdrav i hvala vam na odgovorima.
Nemački, najiskreno ne znam, ali sam pogledao link što mi je VLAJKO dao.
Nije mi baš najjasnije gde se konkretno ugradjuje u PA80 ova "sklopka", jer koliko vidim sa slike, to nije ništa externo!
Zamolio bih vas za još neko pojašnjenje, ako imate vremena.
Pozdrav.

Vlajko
29.09.2005, 08:32
@ Versy,

postupak ugradnje USB HD-Interface je sledeci.
USB-Uticnica ide na mesto koje je ustvari predvidjeno
za Video Interface ( pozadi iznad output-izlaza ). Odatle mora da provuces kabal (koji je za povezivanje sa USB-Platinom) napred do HD-a. Zatim povezes USB-Platinu sa HD, sve pricvrstis kako treba i vratis nazad u klavijaturu. Sve dalje je standardno , prikacis PA80 na PC instaliras Driver i to je to.
Kad kupis taj interface sve je u paketu ( Uticnica, kablovi, platina itd. + upustvo )

pozdrav Vlajko

Versy
29.09.2005, 15:30
@Vlajko , hvala ti za detaljno objašnjenje, samo nisam razumeo sasvim ovo:
Ja imam HD u PA80, a kako si mi napisao (možda i nisam dobro razumeo), izgleda da prilikom dodavanja ovog dela, treba da se izvadi i HD?
Ili se ta "platina" za USB prikačuje negde na drugom mestu HD-ka bez njegovog vadjenja iz PA?
Pozdrav.

Vlajko
29.09.2005, 23:34
@ versy

da upravo mora da se vadi HD iz PA80. Medjutim to nije nikakav problem jer su to samo 4 srafa. Onda se na HD prcvrsti platina i vrati se na svoje mesto.
Jos nesto: prilikom ubacivanja USB-Interface-a nema mesta za Video Interface. Ali mislim nije to ni vazno, jer ga sigurno malo ko i koristi.

Pozdrav Vlajko

Versy
30.09.2005, 00:03
Hvala ti VLAJKO, samo još ovo bih pitao:
To za 4 srafa na HD-ku nije problem.
A da li se treba i kabel od PA80 i HD-ka isključivati i ako si ovo radio - gde se tačno ta platina stavlja na HD?
Da li je to neki konektor ili nešto drugo - to baš ne razumem!
Problem je što ne mogu to odmah nabaviti, inače kada je u "rukama", drugačije je....
Ali u svakom slučaju najbolje je da pruži savet neko ko već dobro zna postupak i sl.
Hvala ti Vlajko i pozdrav.

Vlajko
30.09.2005, 00:42
@ versy

ako si vadio vec HD onda si sigurno video da je HD zasrafljen na limu ustvari dva lima jedan levo drugi desno. Platina ide izmedju tog lima i HD-a. Ona je vec tako izbusena da pase. Na platini imas dva konektora za HD-Kabal. Jedan je oznacen sa "HD" a drugi sa "KEY". "HD" povezes sa HD-om (kabal dobijes) a "KEY" sa kablom iz klavijature koji je bio inace prikacen na HD. I ima jos konektor za onaj kabal koji si provukao od USB-uticnice do platine. I to je to.
Kad budes kupio videces da nije neka filozofija ugraditi Interface.

Pozdrav Vlajko

Versy
30.09.2005, 02:42
Hvala ti najlepše Vlajko, već sam stvorio neku sliku kako to izgleda, a i u pravu si - čim dodje to u rukama, sve će biti najjasnije.
Pozdrav.