PDA

Pokaži Full Verziju : Sound-Kartica - Ali koja ?


Vlajko
28.09.2005, 13:52
Cao svima,

interesuje me koju bi mi soudkartu preporucili. Posto ih ima mali milion reko da cujem vase predloge i iskustvo sa savremenim karticama. Kako i sta po pitanju VSTi, Latency, Quality, Driver-Support itd. , znaci za profesionalnu upotrebu.

Unapred zahvalan

Vlajko

Vaxter
28.09.2005, 22:49
Zavisi, opet, koliko si spreman da potroshish...

Vlajko
28.09.2005, 23:33
svaki predlog je dobro dosao. a ja cu kasnije da zavirim u dzep pa da vidim sta moze a sta nemoze. :D
cisto me interesuju vase iskustvo.

pozdrav Vlajko

Vaxter
29.09.2005, 01:29
http://www.emu.com/products/category.asp?category=142

To su creative-ove kartice.
One mogu da dodju u obzir, ako se radi o nekoh home varijanti...
Ni ostali Creative proizvori nisu loshi.
Ja imam SB Live! Platinum i on mi savrsheno odradjuje posao.

Za, pak, neki ozbiljniji, studijski, rad je potrebno utroshiti mnooogo vishe novca...
Ko shto rekoh...
Ne znam koliko si novca spreman da izdvojish, niti za shta ti ta krata treba...

Biser
12.10.2005, 02:34
zdravo!
Ja koristim Creative Audigy i sam vrlo zadovolan.
Radim sa njoi u restorantu , sviram uzivo i sve ide super. Problem u tom slucai mogu biti kompyuter i monitor. Zamisli da stavis ih na binom! Ja radim sa vrlo compaktnim computer " Shutle" i bez monitorom. sve nastroike radim u cuci. To je evtin ali ne sasvim udoben variant.
Cuo sam da mnogi muzicari koriste "M-AUDIO" USB External karta koja je vrlo dobra i udobna , ide i sa softwerom. Ali neznam koliko novca vredi

vane
11.06.2006, 00:36
http://www.artist.com.mk/info.php?productID=1360
eto tu druze proveri ima dobrih kartice a ova je dobra i nije skupa smesna cena 130euro ja u moju radnju do sad sam prodao 6kartice i niko nije se pozalio pozdrav ako te ineresira neke druga kartica od ovu stranica pisi ja cu da ti kazem cenu za nju i mogu da ti posalim gde oces

BasariStudios
11.06.2006, 03:26
Ovaj post star, mozda covek vec kupio karticu, al ako nije slobodno javise ovde pa cemo produzit post, il ako nekoga uopste interesuje ta tema neka nastavi ovde.

Pozdrav

nikdejan
25.08.2006, 12:12
Mene interesuje koja bi kartica bila pogodna za live, a da bude sto jeftinija.
Razmisljao sam o kupovini EMU0404, ili Terratec Phase 22, ili Audiophile 2496, posto su one otprilike u istom cenovnom rangu.
Ne treba mi veliki broj i/o-a. Pitam se kolika je razlika u kvalitetu zvuka izmedju EMU0404 i EMU1212? Da li se ona uopste moze primetiti u praksi?

BasariStudios
26.08.2006, 01:28
:( , ne znam, ne razumem se puno u tim malim karticama, ne znam o njima uopste nista, na moj stari PC ima onu njegovu unutra i to je sve sto znam.

Pozdrav

Vaxter
28.08.2006, 01:49
Ne primeti se veliko u Live radu, bar shto se kvaliteta zvuka tiche, ali se primeti povremeno, shtucanje kod slabijeg modela, kad se radi sa vecim brojem soft synth-ova u trenutku.

Ja sam se sad zestoko naprzio na ovaj Hammerfall HDSP 9652.

Mnooogo cool kartica, koja uz to ima i PCMCIA verziju, tako da mogu da je pajnem na LapTop! :D

Gondzi
14.09.2006, 23:38
Mislim da je firma RME napravila dobar posao. Ima tu raznih kartica pa covek moze da odabere.
Moja preporuka bi bila da se koristi Firewire port na kompu i preko njega poveze uredjaj, tj kartica

Vaxter
15.09.2006, 01:53
Sve je to cool, ali meni se nekako vishe svidja da imam shto manje kablova.
I onako su mi kompovi kao hobotnice...
Kablovi izlaze kako pipci! :D

Jeste da ce biti razlike u performansama, ali stvarno vishe namam zivaca za kablove...

Jolly
18.07.2007, 00:52
Ja koristim M-Audio Audiophille 192.
To je ODLICNA zvucna kartica.Platio sam je 160 evra i prezadovoljan sam!
Pozdrav!