PDA

Pokaži Full Verziju : pa500 ili psr3000


joker1205
19.03.2008, 16:54
zelim cuti vas savet sta je bolje za live svirku pa 500 ili psr3000.znaci aranzer do 1200e

BasariStudios
19.03.2008, 16:56
Oni su ti negde u istu kategoriju, ja bi ipak dao prednost PSR300 al to je moje misljenje.
PA500 bi ti dao vise boja, koje su uvjek vise i bolje na PA seriju a i nadje se vise sredjen
materijal dok PSR3000 daj RITAM MASINU masniju i od samog PA800.

Marco7
19.03.2008, 17:00
Neko je skoro prodavao ovde i PSR9000 za 1300 evra!Pogledaj po oglasima tamo!

joker1205
19.03.2008, 17:15
hvala Delimo Isto Misljenje U Korist Psr3000 Posto Imam I Tr61 Za Solo

BasariStudios
19.03.2008, 17:22
Ja bi ti ipak preporucio PSR3000 ispred PSR9000, 9000 je vekovima unazad od 3000.

kuki
19.03.2008, 18:41
I ja bi svoj glas dao PSR-3000!

marco
19.03.2008, 19:06
Po kojim je to kriterijumima sad to psr 3000 bolja od psr 9000/pro ???

paragovo
19.03.2008, 19:23
A ja bi prodao TR-a i uzoeo PA800 .Nesto se i jarazmisljam da to uradi da prodam PA500 i TR-a pa da uzmem PA800 sta mi vi savjetujete.
Pozdrav

BasariStudios
19.03.2008, 19:27
Mnogim, i to faktickim:
Manji ROM, manje funkcija, gori style editor, ne podrzava USB, slabije efekte i jos toga.
Molim te ne pricaj o licnim ukusima, pricamo o Faktima sada, otvorite drugu gde cemo
probati ukuse cokolade i torte.

Paragovo, potpuno si u pravu, PA800 je mnogo jaca masina za solo od TR. A sa time
u jednu masinu dobijate i Aranzer i Solo masinu koja je vrhunska i mnogo vise
kompleksnija za solo nego i sami car EXTREME.

Najbolja kombinacija bi bila PSR3000 i T3. DVA NAJBOLJA SVETA!

smt2
19.03.2008, 20:45
Ako si u stanju onda kupi Prs 3000 nema dileme .A ako ikako mozes onda Prodaj sve i kupi Pa 800 naravno jer u njemu imas sve sto treba vrhunsko.naravno i cijena je veca.

marco
19.03.2008, 22:28
Meni je od usb, manje efekata, i manjeg ROM-a mnogo bitniji sempler koji ima psr9000/pro a koji nema psr 3000, after touch koji ima psr 9000 a koji psr 3000 nema, onda treca boja u densoj ruci koju psr 9000 ima a psr 3000 nema... i tako dalje i tako dalje.

dzever25
19.03.2008, 23:32
Kako je to moguce da PSR 9000 je jeftinije nego PSR 3000 a ima vise interesantnije stvari kao naprimer sempler??

marco
19.03.2008, 23:43
Psr 3000 je novija proizvodnja, i kazu da je to je ona jeftiniji Tyros i zato je skuplja. Ali joj cena pada. Koliko vidim po internetu ima je i za 1000e
A psr 9000/pro posle 9 godina od poslednjeg proizvedenog modela 1999. ima cenu u zavisnosti od toga sta ima u njoj dodato od 1000-1300e (bar ovde u Srbiji).

dzever25
20.03.2008, 00:16
Psr 3000 je novija proizvodnja, i kazu da je to je ona jeftiniji Tyros i zato je skuplja. Ali joj cena pada. Koliko vidim po internetu ima je i za 1000e
A psr 9000/pro posle 9 godina od poslednjeg proizvedenog modela 1999. ima cenu u zavisnosti od toga sta ima u njoj dodato od 1000-1300e (bar ovde u Srbiji).

Imam Korg TR za solo i sad mi treba jedan aranzer sa dobre ritmove, sta bi mi preporucio izmedju PA500 i PSR3000??

BasariStudios
20.03.2008, 00:23
HAHAHAHAHA, neki od vas su stvarno smesni, ovde vise nemozes dati coveku tacan
odgovor nego moras lagati da bi se ostali sa tobom...ma ko vas smirgla vise, necu
da nista komentarisem, ne spadam na svakaki nivo, svako posto fillozof.
Onome kome stvarno treba pomoc i veruje u moju pomox zna gde da me nadje.
Ovo je sve decje postalo ovde.

kuki
20.03.2008, 00:38
Imam Korg TR za solo i sad mi treba jedan aranzer sa dobre ritmove, sta bi mi preporucio izmedju PA500 i PSR3000??

Pa...imas vec odgovor PSR-3000!
Zar mora svakome posebno da se kaze?

marco
20.03.2008, 00:59
Ma da bre nedime, kakav sempler. Sta ce mu to. Neka kupi psr 3000 a onda kad dodje da kaze kako bi voleo da ima bolje harmonike naprimer, da mu ti kazes da je trebalo da kupi korga, jer ona ima fabricke harmonike koje ubijaju...

Ne znam kakav je korg pa500, nikad ga nisam video niti probao, pa zato ti i ne mogu dati savet da li da kupis njega ili psr 3000. Ali da meni neko nudi psr 9000/pro ili psr 3000 ne bih bio uopste u dilemi. Psr 9000/pro bez razmisljanja.

Vaxter
20.03.2008, 01:33
Mozda zato shto slabo sviram narodnjake. ali ja moj sampler jedva da koristim...
3000 ima precizniji i masniji zvuk od 9000 i daleko vishe napredne tenologije.
Fabrichke boje su daleko lepshe.
Josh ako se malo doteraju...
Ipak, stoji chinjenica da je 9000 pro klavijatura, a 3000 spada u srednju klasu...
Iako 3000 ima precizniji i masniji zvuk 9000 mi chesto mnogo profesionalnije zvuchi.
Dosta stvari zavisi od ukusa...
Ipak, za one koji sviraju narodnjake, je moj izbor 3000 + neka mashina sa samplerom za solo.
Interne boje su i vishe nego dovoljne za ritam, koji za narodnjake mnogo bolje zvuchi na 3000, a za one stvari za koje je potreban sampler moze da se koristi neki work ili komp...
Uz sve to, interni ritmovi su mnogo modernijeg zvuka na 3000...

kuki
20.03.2008, 01:51
Ne znam kakav je korg pa500, nikad ga nisam video niti probao, pa zato ti i ne mogu dati savet da li da kupis njega ili psr 3000. Ali da meni neko nudi psr 9000/pro ili psr 3000 ne bih bio uopste u dilemi. Psr 9000/pro bez razmisljanja.

Da sto se tice psr3000 i 9000 pro i ja bi isto bez razmisljanja uzeo 9000 pro!

Vaxter
20.03.2008, 02:05
Kao shto rekoh...
9000 je Yamahin pro, a 3000 srednja klasa...
Mozda meni ne bi bilo problem, poshto sve kombinujem sa kompom... :)

Marco7
20.03.2008, 02:51
Ja sam samo stavio jos jedan predlog a to 9000pro!

joker1205
20.03.2008, 03:09
ljudi cemu svajda i raspravka.svaka klavijatura je dobra kad se sedne i sredi se kako kome odgovara.ja jos sa rolandom g800 radim poso,ali vec je zastarelo pa me nervira.zato sam hteo misljenje ljudi koji su vec upoznati sa spravama.hvala na pomoci svakome i samo opustenooo :)

Alen P
20.03.2008, 08:09
Hm.... Citam forum, ali sam tek sad skuzio da si jos na g 800. Postavljam ti pitanje: da li si ikad prije radio na kojoj Yamahi ili Korgu- kao arrangeru? Unaprijed odgovor: ako nisi, ostani i dalje na Rolandu. S obzirom da imas sempler zasebno, stylovi ce ti odgovarati i na novijem rolandu, ustedjet ces vrijeme i trud sto se tice konvertiranja, podesavanja, klavijatura ce defakto raditi bolje. Razmisli o tome...

Marco7
20.03.2008, 08:59
Slabo poznajem Yamahe ali posto sam gledao 9000pro i probao klavijaturu zato sam je preporucio coveku kao jednu od opcija jer sam video da neko prodaje ovde napucanu sa semplovima i spremnu za svirku jer covek verovatno svira narodnjake ali ni u jednom slucaju ne potcenjujem ni Psr3000 kao Pa500!Bilo sta da uzmes neces pogresiti jer su to dobre masine srednje klase!I naravno nece klavijatura sama da svira nego je treba znati koristiti i spremiti za svirku pa razmotri i opciju za koju ces najvise dobrog materjala naci ;)

eldin
20.03.2008, 10:24
Uzmi sebi jarane pa500...evo kolega ga je uzeo sredio ga brate radi ko avion velika razlika izmedzu pa50... sladze radi od pa80...ima dobar drum kit vec u sebi...i to su vec semplovani kitovi...do tebe je uzmi sebi sta ti je na srcu i sta volis za sve se moze srediti jer ima materijala... ko zeli da ima.... jos jednom do tebe je..a ja bih uzeo prije yamahu 9000 pro nego yamahu 3000......

kreso
20.03.2008, 11:16
Davno sam pisao na ovom forumu, no nije mi teško iznjeti svoje mišljenje ponovo.
Najbitnija je svirka. Znači kako češ neku pjesmu odsvirati. Da li će boja biti orginalna, slična il neka druga uopće nije važno. Bitno je da je svak od nas kao svirač individua i umjetnik za sebe. Iskažite svoje znanje i osječaje kroz ono što imate.
Mislim da previše robujemo i ovisimo o tim hebenim bojama i samplovima. Pogotovo je jako nepoženja ovisnost o JuVe bojama, koje su standard od prije 10-15 godina, a u to vrijeme su jadni Casio, DX i npr KORG M1 ili T3 bili plafon. Čudno mi je da kako večina vas ovdje nije svjesna da novije mašine i novije tehnologije su sposobne proizvesti puno lijepše i kompleksnije zvukove od "zujalica".
Tako je i sa ritmom. Naravno da je poželjnije imati što orginalniji live drum i prateče instrumente u aranžmanu jednog styla, no ako se čitav svijet miri s tvorničkim postavkama nekog ritma, zašto onda baš mi tražimo dlaku u jajetu ? Odavno sam shvatio da niti KORG Pa80000 nit Yamaha Tyros 100 nit Roland E-8000 ... ma niti jedan aranžer nikad, i ama baš nikad neče proizvest takav osječaj i fakt kakav stvori bend od 4-5 članova s orginal live instrumentima. Aranžer je samo pristojna ali jadna zamjena za naše potrebe.
Da li je bolji PSR3000 ili Pa500 je lični ukus i stvar odabira krajnjeg korisnika. Ja bi rekao E-50. Eto da okrenem i ja pilu naopako. Pogotovo ako je čovjek radio do sada na Rolandu onda će svakako bit zadovoljniji s Rolandom. I kad malo bolje razmislim sampleri su sve manje potrebni. Tvorničke boje su postale toliko vjerne da uz male izmjene savršeno zvuče. Eto primjerice ja na flash kartici na Pa80 koristim svega 8 samplova i live drum koji mi btw uopće nije potreban na svim ritmovima.
Malo se zamislite koliko stvarno korisnog vremena (kojeg istina svi imamo malo) utrošimo na uvježbavanjei svirku a koliko na ušminjkavanje, sređivanje ritmova, boja, samplova i sl pizdarija. Na kraju je rezultat mizeran. Boja ili sample za dotičnu pjesmu popularna je manje nego što smo utrošili na izradu iste. Žalosno al istinito.

Alix
20.03.2008, 11:23
"dok PSR3000 daj RITAM MASINU masniju i od samog PA800"---No comment...
Jarane ako hoćeš da imaš sinth s kojim možeš da sviraš "narodnjake" a da ti zvuče kako treba (naravno sa RX-tehnologijom),nabavi sebi PA500...Inače brate kupi sebi Yamahu i stvar zaključena...Premda bi ja radije kupio S500 nego PSR3000,al nema veze...Samo upitaj kolegu Blatusana šta bi on dao da ima RX-bubanj,a momak je izvanredan muzičar i kolega...Pozdrav!

Vaxter
20.03.2008, 13:03
Greshish Alixe.
To je samo tvoje, apsolutno neobjektivno, mishljenje... :)
Msm, secam se onog tvog potpisa:"Korg je najbolja droga", bla bla...
Kapiram ja da ti volish Korg i samo Korg, ali nekada jednostavno morash da progutash ponos, i priznash sebi da nisi u pravu.
Drugima nema shta da priznajesh.
Oni to vec znaju... :)
Isto kao kada bih ja samouvereno tvrdio da Yamaha ima bolju ritam mashinu od Rolanda samo zato shto ja vishe volim Yamahe.
Jbg.
Chinjenice ne govore tako...
Niko nema ritam kao Roland, pa to to je...

Shto se s500 tiche...
Zanimljiva spravica, ali poprilichno siromashna mogucnostima.
Lep i prijatan zvuk, ali slaba kontrola nad njim...
Nisam stigao lichno da je probam, ali na osnovu ovoga shto sam nashao po netu smatram da je 3000 daleko ozbiljnija.
Neshto se merkam da malom bratu uzmem s500, poshto je najbolja za te pare, pa cu je tada detaljno testirati.
Ko zna, mozda i promenim mishljenje posle testa. :)

BasariStudios
20.03.2008, 13:13
S900 je za sad najjaca od njihove posle T2, slobodno smestena u kategoriji sa PA800
i malo, vrlo malo vise od njega...a specifikaciono je mnogo veca.

vularenga
20.03.2008, 13:39
ljudi iskreno nisam cuo pa500 kako radi ali psr3000 ima ekstra ritmove ali samo za zabavnu i rock muziku za narodnjake je po meni sranje uopste mi se ne svidja dvojka je katastrofa rumba tu i tamo dok ti ritmovi na tyrosu2 zvuce naravno mnogo bolje zbog semplera toliko o semplovima boje su mu isto bez veze mislim da pa500 nije bolji od pa80 sa karticom a pa tako sredjen je mnogoooo bolji od psr3000 ne bi zeleo da me neko zbog ovog komentara ispljuje posto je ovo samo moje misljenje poz.

maricm
20.03.2008, 13:49
Evo da se nadovezem.
Mislim posto je kolega imao rolanda bolje mu je da idelje koristi rolanda jer je priviko uho na njegov zvuk.Po mom misljenju najbolja je opcija e50 koja extra zvuci.
To je moje misljenje.
pozdrav

BasariStudios
20.03.2008, 14:06
za narodnjake je po meni sranje uopste mi se ne svidja dvojka je katastrofa rumba tu i tamo
Na koju bazu to tvrdis? Il samo nama pricas kako neznas praviti ritmove?
Ako je tako onda je u redu al ako to sudis po tome sto si naso negde tudje
ritmove i samo loadirao onda NIMALO NISI U PRAVU!
Zato sto neko nije znao kako uraditi ritmove po tome ces suditi?
Ne pljujem po tebi al reci i sam da nije tako. Jesi ti sam radio te ritmove pa
tako zvuce? Ne verujem.

joker1205
20.03.2008, 15:32
nisam svirao ni na jednom drugom aranzeru osim g800.sam sebi pravim ritmove od samog pocetka i to meni uopste ne predstavlja problem.slusao sam dosta aranzera kao sto su pa800,tyros2,pa1x......i kao sto sam reko oko klavijature treba raditi i podesiti po svom ukusu.svaka je dobra na svoj nacin ako se sredi.moj g800 srdjen cuje se lepo,ali ima malo usera,bubnjavi su mu zastareli i to me koci.inace da se ne lazemo i yamaha i korg su extra masine i glupo je pricati koja je bolja..ja bi najradije kupio tyros2 ili pa2xpro.ali "nemam vremena".:)tako da nema razloga za prepucavanjem.tu smo da se druzimo i pomazemo jedni drugima.pozdrav za sve

Alen P
20.03.2008, 16:09
Kolega, predji ti na Roland. Bubanj koji je na G-800 je puno bolji od mnogih, mnogih modernijh "bubnjeva". Ja sam ti svjedok tome; prije nekoliko godina sa e-86 sam presao na em-55, pa na va7, nikakvih problema, nijanse i to je sve. Sad imam T2 i eto problema. Nisam profesionalac-imam drugi posao, uz zenu, dvoje djece napravio sam si problem u zivotu kroz par mjeseci. Sada imam prakticki sve sto je potrebno za svirku. DOsta usera, stylova koje sam radio sam i semplova. I (!!!), planiram da odem do prijatelja kome sam prodao va7 da si sempliram bubanj. Ali znas, kad imas tako skupu klavijaturu, malo te je cak i sram:">. Da mogu vratiti vrijeme, sigurno ne bih kupio Yamahu. BIo bi neki ROland. To je moje vlastito iskustvo, iskustvo covjeka koji je uradio ono sto sad ti zelis uciniti. DObro razmisli... Zanimljiva stvar kod ROlanda (i meni jos uvijek nedokuciva) je to da kad ga spojis na razglas radi onako kao i na njegove interne zvucnike (va7). To je vrijedno zlata!! Neko mozda zivi u malom stancicu, pa ne moze vuci svu opremu da steluje stylove. Prva svirka na T2 mi je bila neka mala svadba. Molio sam Boga da ubrza vrijeme, da odem doma i placem nad Yamahom. E, vidis, kod ROlanda toga nije bilo. TO (!!!) je razlika.

Ps, sviram zabavnu glazbu, evergreene, najmanje narodnjake, potreban mi je siroki spektar i ritmova i drum kiteva. E, sad sve ovisi ako sviras narodnjake pa su ti potrebna 10 ritmova uzmi bilo sto.

krcmar
20.03.2008, 16:53
Ja sam probao pa 500 i uopste mi se nije svidio, dirke su jako lose (kao u pa 50) samo sto ne klepecu, i rasporeg dugmadi je jako los, tesko se snaci. A ritmovi i boje skoro isto zvuce kao pa 50, tako da sam se pomalo razocarao. Ovo je moje misljenje, tako da molim pojedince (koji su svadjalackog karaktera) da se suzdrze. poz

marco
20.03.2008, 23:51
Kolega, predji ti na Roland. Bubanj koji je na G-800 je puno bolji od mnogih, mnogih modernijh "bubnjeva". Ja sam ti svjedok tome; prije nekoliko godina sa e-86 sam presao na em-55, pa na va7, nikakvih problema, nijanse i to je sve. Sad imam T2 i eto problema. Nisam profesionalac-imam drugi posao, uz zenu, dvoje djece napravio sam si problem u zivotu kroz par mjeseci. Sada imam prakticki sve sto je potrebno za svirku. DOsta usera, stylova koje sam radio sam i semplova. I (!!!), planiram da odem do prijatelja kome sam prodao va7 da si sempliram bubanj. Ali znas, kad imas tako skupu klavijaturu, malo te je cak i sram:">. Da mogu vratiti vrijeme, sigurno ne bih kupio Yamahu. BIo bi neki ROland. To je moje vlastito iskustvo, iskustvo covjeka koji je uradio ono sto sad ti zelis uciniti. DObro razmisli... Zanimljiva stvar kod ROlanda (i meni jos uvijek nedokuciva) je to da kad ga spojis na razglas radi onako kao i na njegove interne zvucnike (va7). To je vrijedno zlata!! Neko mozda zivi u malom stancicu, pa ne moze vuci svu opremu da steluje stylove. Prva svirka na T2 mi je bila neka mala svadba. Molio sam Boga da ubrza vrijeme, da odem doma i placem nad Yamahom. E, vidis, kod ROlanda toga nije bilo. TO (!!!) je razlika.

Ps, sviram zabavnu glazbu, evergreene, najmanje narodnjake, potreban mi je siroki spektar i ritmova i drum kiteva. E, sad sve ovisi ako sviras narodnjake pa su ti potrebna 10 ritmova uzmi bilo sto.


Prvo kolega treba da upoznas jednu klavijaturu do kraja. Sve njene mogucnosti. Mogu da se kladim da ti t2 nisi upoznao ni do pola. Ni sta moze, ni kako moze. Ritmove si skinuo sa internta ili si konvertovao sa rolanda pa ti to sad sve lose zvuci, jer kazes sebi "e kako je ova dvojka radila na rolandu"
A veruj mi da je stvarno sramota da semplujes na t2 stari rolandov bubanj. To je isto kao kad bi na novog mercedesa stavio volan od Fice recimo, jer si navikao na njega.

Vaxter
21.03.2008, 00:14
=))
Neprocenjivo... :))
Sveukupno, ritmu na T2 trenutno nema ravnog, shto se mene tiche...

Btw.
Bez previshe skretanja sa teme!

daisa
21.03.2008, 00:39
Kolega uzmi sebi va7 on ti taman kosta negdje toliko a mozda nesto i ostane za kifle,nemoras se zajebavati oko ritmova ubacis svoje i polako provaljujes mogucnosti sredjujes ,kao rolandovcu ubjedjen sam da ti nebi odgovarala ni yamaha niti korg a i mnogo bi vremena izgubio sredjivajuci na ove dve sto se dvoumis,e sad ako si zaludjen juznim vjetrom onda ti negine da kupis aranzer sa semplerom jer neces taj sound nikada dobiti na arangeru koji nema sempler .

smt2
21.03.2008, 01:19
Boze PRSTEK pa sto pricas o T2 .Bice da stvarno nemas vremena da upoznas tu svoju klavijaturu.Prodaj ti to prijatelju sto pre jer kad god sam procitao tvoj post vidim da stalno places ubit ce te taj Tyros.Vidis ja sam sretan sto ga imam a nebi se bunio i plakao kad bi nprPa800 nabavio.Neljutise nebi da te uvredim ali preterujes.

Vaxter
21.03.2008, 02:22
Josh jedno skretanje, i lock!

marco
21.03.2008, 02:23
Najbolje odmah lock. Inace cu pasti u iskusenje da skrenem :)

Vaxter
21.03.2008, 02:34
E, jesi kontrash... :))

Alen P
21.03.2008, 09:39
Vaxteru, jednostavno moram replicirat! Nigdje nisam rekao da je Yamaha losa. Ne. Ali, ponavljam (moj ukus) ja sam bio razocaran. Otvoreno, da, Roland ima najbolji bubanj to je u prijasnjim postovima cak potvrdio i g.Nedim. To je i dokazano kroz razne drum masine, Roland je "the best". "Volan od fice" je metFORa koja nema veze s nicim. Nadalje, da, konvertirao sam stylove koje sam koristio na Rolandu, koje sam takodje radio sam. Pa to valjda smijem. S interneta nemas sta skidati jer ne valja nista(moj ukus). Deisa je stavio tocku na i. To je i moja preporuka. Mislim da je lakse preci s Korga na Yamahu i obratno, nego s Rolanda na potonje.... Mnogi mi dolaze na gaze i hvale na sva usta kako mi T2 radi. Razumijes Marco? Ali meni taj bubanj ne valja! Pratnja -gitare i ostalo je vrhunsko ali bubanj nije dovoljno exponiran. Neko Mercedes hvali, drugi kaze da se za te novce moze kupiti bolje. Ja sam taj drugi. TO je moje pravo. Kolega, ako je Pa500 gori od Yamahe psr3000, kupi radije Va7.

kreso
21.03.2008, 10:29
Alene ti si napravio katastofalnu pogrešku. Vjerujem da si ozbiljan svirač, ali promjenio si klub i to sad skupo plačaš. Kao prvo, Tyros II skupo košta da bi se na njega stavljo ma od ikoje stare "kante" ma i jedan ritam. greška prva : naučio si uho na Rolandov sound i prešo na Yamahu. To neide. Roland i Yamaha su po soundu dva različita svijeta. Ne da su sad oni loši, nego svaki taj zvuk ima drugačije specifičnosti. Zatim, kako ti je netko već reko, instrument moraš upoznati od A do Ž da bi ga uopće mogao ocjenjivati i suditi. I treče, po meni najbitnije, kad programiraš ritam i sound, onda to nemoj raditi na interne zvučnike. Izvoji par sati, spoji se na razglas i od nule. Kupi gajbu piva i pozovi par frendova iz drugih bendova (nadam se da nisu zavidne pizde ;)) i zamoli ih da ti kod kreiranja pojedinog ritma analiziraju napravljeno. Tako se najbolje radi. Ja tako radim s par frendova, radimo ritmove zajedno, zatim preslušamo napravljeno i na temelju kritika ispeglamo greške. Zapamti da su 2 glave pametnije no jedna.
No da se vratimo na bit ove teme, jer malo smo preglobalno otišli razlike između aranžera. U prijašnjem postu sam napomenuo da je odabir stvar pojedinca, no ako si dozvolim svoj objektivniji pristup (što će biti teško jer sam zadrti KORG-ovac) tada ako su ti bitnije boje onda ti predlažem KORG Pa-500. Ako ti je bitniji ritam tada bi PSR3000 za nijansu trebao biti "slađi", jer ritam nije toliko karakteristično oštar kao na KORG-u no opet ističem da uspoređuješ dva potpuno različita svijeta klavijatura i van generacijske sintove. Opet ta famozna RX tehnologija od KORG-a je dva tri stupnja iznad Yamahe iz tog doba. Možda bi bilo bolje da se napravi paralelna usporedba između Yamahe S700, Rolanda E-50 i KORG-a Pa500. Generacijski su tu negdje i zato njih valja uspoređivati. PSR3000 prije možeš uspoređivati s KORG Pa80, no tu nema komentara jer KORG je popularniji i u prednosti baš radi flash kartice, no i bez flash kartice večina mi sigurno uzela Pa80 bez obzira na neke mane u ritmu jer ima neke stvari koje nit Tyros II nema (primjer brisanje Tvorničkog ritma). Na stranu sad kapacit memorije i sl. gluposti jer da bi se sint uspoređivao onda prije svega mora bit ista generacija, približan cjenovni razred, mogučnosti hardverskog i softwerskog upgradea, vrsta procesora, mogučnosti engina i rad s oscilatorima ... itd u posljednje vrjeme veliku ulogu nažalost igra osim kvaliteta izrade i design i računalne tehnike koje nemaju baš prevelikog doticaja s muzikom, no truju naše muzičarske mozgove i mame nam okice (USB, Touch screen). KOd usporedbe i mogučnosti prvenstveno treba uzeti u obzir samo kvalitet sounda, koliko je pojedina boja vjerna orginalu (bez sampla, samo tvorničke postavke), mogučnosti izgradnje ritma i jednostavnost uporabe. Ostalo je NEBITNO.

Vaxter
21.03.2008, 13:35
Alene, samo cu ti jedno reci.
I ja tvrdim da je Roland imao najlepshe i namasnije bubnjeve ikad, ali taj zvuk je pregazilo vreme.
Zvuk VA76 je zastareo spram zvuka klavijatura oko kojih se vodi polemika...
Ako ti te razlike ne chujesh, ja ti tu ne mogu pomoci...

maricm
21.03.2008, 14:34
kad je bubanj jv pregazilo vrijema ali ga ljudi dosta koriste.

pozzz

Alen P
21.03.2008, 14:34
Ok, da se razumijemo: to je MOJ ukus. Nije Vaxterov, Marcov ili od sv. Aurelija. Meni nije potreban Rx ili neznam sto, nego v-drum TD-20. Je li vam je sad jasno? Da li smijem imati svoj ukus? Kazete da je to stari, prevazidjeni bubanj? Pa tko pati za JV? Ja ili vi? Zujalice? Pa sempliraj komarca i eto zujanje. Ja imam kronicni tinitis (zujanje u usima). Meni ti je zujanja uvrh glave:D. Zivio Roland i njegov stari nepodnosljivi bubanj;).

vularenga
21.03.2008, 14:37
nedime ja nemam psr3000 ima moj drug koji je za ritmove dao 350e za 350 ritmova namenskih i univerzalnih ali je to kupio za tyros 2 pa je dao jos jednom mom drugu da stavi u psr3000 namenski ritmovi zvuce odlicno kao sto sam rekao za zabavnu muziku a narodni su katastrofa toliko od mene

Harko
25.05.2008, 12:50
ljudi ja sviram na casio wk 1800 i delson koje su skroz slabe klavijature ali prolazim nekako ....:s moram sada kupovati nesto drugo do 1200 eura ali neznam jos sta , korg pa 50 ili pa 500 ili neka yamaha kao yamaha psr 3000 ili korg pa 80?? neznam sta da radim??upomoc sviram narodnu

evo kako to zvuci :

http://www.youtube.com/watch?v=Eus9eQTCLHc

krcmar
25.05.2008, 13:57
Svaka cast sto hoces da sviras na tim klepetalima, sad kad pogledam kako ti sviras i kako sviraju neka djeca, a svi sebi pokupovali pa800. Mislim ti solidno sviras, samo ti fale bolje klavijature.

Alix
25.05.2008, 15:28
KRCMAR---100% si u pravu...Gledam neke prdaroše imaju PA800 i TR-a,ili slične profi klaviature a nemaju pojma ni akorde nit trilera a ovaj momak s tim kanticama svira...Moja preporuka ti je drug od ovih što si naborojo---PA80...TO je majka od klaviature i još uvjek najprodavaniji sinth na našim prostorima...S njim ima da zvučiš onako kako treba,a sad će se sigurno naći neki pa napisati nemoj PA80 uzmi PAS3000...Tako da samo možemo dati svoja mišljenja a šta ćeš ti uzeti to je na tebi da presudiš...Pozdrav!

Harko
25.05.2008, 22:18
okej hvala ljudi :) prodajem sada ove kantice i odlucijo sam se da cu da kupim PA 80 :) pozzdrav

makso68
11.02.2009, 18:51
Pošto sam u posljednje 2 godine imao i Roland VA 7 i KORG PA 500 i Yamaha PSR 3000,mislim da ti najobjektivnije mogu predložiti da definitivno uzmeš Yamahu.Neću navoditi razloge jer ih je većina navedena u prethodnim komentarima i prijedlozima.Pozdrav!

seadi
22.02.2009, 06:21
" pa500 ili psr3000

zelim cuti vas savet sta je bolje za live svirku pa 500 ili psr3000.znaci aranzer do 1200e"
---------------------------------------------------------------------------------------
(ovo je prvi post ove teme)

---------------------------------------------------------------------------------------
My god .......covjek je postavio tako jednostavno pitanje dali ovo prvo ili ovo drugo i nakon citanja svih postova nigdje nisam nasao direktan odgovor nego su se poceli pominjati i svi drugi keybordi svih marki. I svako je hvalio samo ono sto on ima ili sto on voli. Zar je nama balkancima toliko tesko priznati da komsija ima bolju kravu. Ja sam se uvijerio da na ovome forumu postoje profi-majstori skolovani muzicari i tako to jer su meni pomogli puno puta. Pa me sad ovo malo zbunjuje zasto ne jednostavan odgovor pa 500 da.... psr 3000 ne....ili obrnuto.Ili ovaj moze ovo a drugi moze ono pa ti prijatelju odluci sta ces.
Eh.......neznam ...............sve je tako zbunjujuce................
Dodato:
[quote=seadi;72916]" pa500 ili psr3000

zelim cuti vas savet sta je bolje za live svirku pa 500 ili psr3000.znaci aranzer do 1200e"
---------------------------------------------------------------------------------------
(ovo je prvi post ove teme)

---------------------------------------------------------------------------------------
My god .......covjek je postavio tako jednostavno pitanje dali ovo prvo ili ovo drugo i nakon citanja svih postova nigdje nisam nasao direktan odgovor nego su se poceli pominjati i svi drugi keybordi svih marki. I svako je hvalio samo ono sto on ima ili sto on voli. Zar je nama balkancima toliko tesko priznati da komsija ima bolju kravu. Ja sam se uvijerio da na ovome forumu postoje profi-majstori skolovani muzicari i tako to jer su meni pomogli puno puta. Pa me sad ovo malo zbunjuje zasto ne jednostavan odgovor pa 500 da.... psr 3000 ne....ili obrnuto.Ili ovaj moze ovo a drugi moze ono pa ti prijatelju odluci sta ces.
Eh.......neznam ...............sve je tako zbunjujuce................ovo sam pronasao a ovakvih i slicnih prica ima na stotine

Worth It
by goa from Goa,India, April 2008

I don't specialise in any one type of style of music but basically cover up most of the them during my performance as most Goans do and are known for .I bought this keyboard by sheer urgency as pa2xpro was out of stock and would have to wait for 2 months more.i dont repent for buying the pa 500 as it serves me well.I like the sounds and drums are nice and tight.i used the Psr 3000 for about two years but the pa500 is a class apart even compared to Psr s900.the only problem is as some people say the usb,but i think the sd card is good enough.it did take about two weeks to get used to the beats but now i'm sitting really comfortable as i perform.bought it for 59000 indian rupees,and it's worth it.By the way i dont use much of the intro's and endings cause they scare me, some of them.wonder why they make them so fancy? I've used some of the sounds for my recordings,the sounds make a good amount of sense.buy it ,use it and I'm sure you'll like it.
Dodato:

sta da se kaze

kreso
24.02.2009, 16:00
@ Seadi

:mad::mad::mad:
Čemu toliko citata, i pametovanja da bi na kraju napisao 3 riječi ?!?!?!?

seadi
25.02.2009, 19:35
ma kad ste sve izmjenuli pa se nisam odmah snasao kako da preredim neke dijelove teksta pa prilikom preuredjivanja svaki put sam greskom nadodao citat ebiga.