PDA

Pokaži Full Verziju : FM7+aranzer


dukiii
19.03.2008, 12:44
Kao prvo pozdrav svima.
Skoro sam nabavio ovaj program pa me interesuje je li moguce povezati aranzer sa ovim programom tako da boje sa FM7 vucem na jedan kanal( npr. uper 1 ), a na uper 2 da mi budu boje sa aranzera.Imam korg is 50.
Zamolio bih ako neko moze malo detaljnije da objasni kako to uraditi, sta treba podesiti na programu i klavijaturi.
Unapred hvala

BasariStudios
19.03.2008, 13:11
Ako je IS50 u pitanju onda to je malo KRVAVIJE, da neka neka od PA serija lakse je malo
al sa ISom ne verujem da ces ista uspeti.

Vaxter
19.03.2008, 17:44
Shto se samog FM7 tiche nije nikakva frka.
Sve shto treba je da se stavi da sa npr. prvog midi kanala prima note koje treba da svira, i to je to.
Ne znam kako na IS50 izvesti da sa Up1 shalje note preko prvog midi kanala.
Davno sam se igrao sa njim, a tada se i nisam neshto interesovao za MIDI.

dukiii
19.03.2008, 22:19
Nedim i Vahter hvala na odgovorima.
Ja sam nesto ono kao kontao posto je (uper1) na prvom kanalu, a (uper 2) na drugom kanalu da bi to onda mozda moglo da radi, tako sto bi kad bih hteo da sviram user boje sa klavijature iskljucio bih npr. uper 2-drugi kanal gde su mi boje sa FM-a, a kad bih hteo da sviram boje sa FM-a iskljucio bih uper1, a ukljucio uper2.
Zamolio bih i ostale kolege za neki savet da li je ovako nesto moguce odraditi.
Pozdrav

baxuz
19.03.2008, 22:28
Ja sam koristio sa Yamahom PSR1500 tako slicno kao sto spominjes. na R1 sam koristio User boje sa yamahe a na R2 je isao kanal 2 preko MIDI i to je bilo povezano sa FM7. Tako kada hocu boju sa FM7 samo upalim R2 i radi. Na Yamahi je jednostavno podesiti MIDI konfiguraciju da radi sa FM7 a za taj Korg nisam siguran jer nisam nikad radio na njemu, ali mislim da bi rebalo da radi slicno tako.

vingula
20.03.2008, 23:03
Slično sam koristio sa G800 i povezo ga na Laptop,na Upper 2 sam stavljo G800 orginalne njegove boje, a na Upper 1 sam stavljo VSTi syntove preko laptopa pa sam iz njih vadio zvukove,al sam si G800 isprogramiro ko MIDI kontroler

Vaxter
21.03.2008, 00:06
Da li si ti siguran da je Upper1 na prvom kanalu?
Na vecini Yamaha, npr, nije!
Mora explicitno da se naglasi na kom ce kanalu shta biti poslato...
Nisam siguran, ali mislim da je ista stvar i kod Korga...
Nedime? :)

dukiii
22.03.2008, 00:13
Da Vahter po default parametru uper1 je na prvom kanalu, uper2 na drugom, a lower na trecem. E sad pri povezivanju dali treba ostaviti da stoji na default ili na neki drugi parametar(kao npr. master, piano1,2, acordion 1,2,3, ili guitar) i da li je potrebno iskljuciti funkciju LOCAL , ona je trenutno podesena na ON.

Vaxter
22.03.2008, 03:10
Sad si me izgubio...
Nisam siguran ni na shta mislish... :))

BasariStudios
22.03.2008, 03:25
Default kod KORGa su 1,2,3,4 Upp 1-3 i Lower. Kod Yamahe se treba zapisati gde ce.
Bar tako mislim.

Vaxter
22.03.2008, 04:55
Ne brini, za Yamahu sam ja siguran... :)

Dakle, to je to.
Ako je Upp1 na prvom kanalu, onda je u FM7 potrebno podesiti da na prvom kanalu prima podatke preko midi-a.
Sve ostale kanale treba iskljuchiti.
Probaj da iskljuchish i taj LOCAL na klavijaturi, ako ne bude radilo.
Madam ne znam shta je to...
Ako i tada ne bude radilo, probaj malo da menjash velichina buffera.
Velichina buffera je bitna zbog latencije, da ne objashnjavam zashto, tako da je moguce da pravi toliku atenciju da nema zvuka.

BasariStudios
22.03.2008, 05:18
Na PA aranzerima ides u GLOBAL u MIDI OUT i proveris dal je UP1 na KANAL 1 al to je
svakako tamo ne moras dirati, u STYLE PREFERENCES UP1 mozes staviti na EXTERNAL
umesto INTERNAL i onda samo svira spolja boja, nista iznutra, to je vrlo lako.
Nema nikakva podesavanja uopste, stavis na EXTERNAL da se ne cuje unutrasnji zvuk
i to je sve sto trebas uraditi, FM7 mora ti uvek biti na prvom kanalu i gotovo.

baxuz
22.03.2008, 05:28
LOCAL ON znaci da sint ima kontrolu nad svojim ton generatorom. to jeste da ako je LOCAL ON onda kad pritisnes notu cujes tu boju na sintu. Ako je OFF onda neces cuti tu notu jer u tom slucaju samo salje MIDI poruke na OUT.

Sada ako zelis da cujes samo FM7 kada sviras na sintu onda ces morati staviti LOCAL na OFF za odredjenu boju (na primjer UPPER1)

FM7 ces morati namjestiti da prima note samo sa jednog kanala (na primjer 1)
da to uradis otvoris FM7 i pod SYSTEM izaberi MIDI SETTINGS i tu mozes izabrati koji kanal zelis da prima MIDI poruke.

probaj tako i moralo bi da radi. pozdrav!

jedno pitanje ... kako ti je povezan kompjuter sa sintom? moze biti nesto do driver-a sa audio karticu.

BasariStudios
22.03.2008, 15:53
Nemoze imat LOCAL OFF samo za jednu boju, to je za GLOBAL. Zato postoji INT/EXT
za pojedinacne boje, koje se nalazi u sami STYLE PREFERENCES, ne u GLOBAL.

baxuz
22.03.2008, 16:26
u pravu si Nedime ja sam mislio na Yamahu. za korga ce morati da stavi na INT/EXT

dukiii
23.03.2008, 00:08
Evo mene jos jednom, kao prvo zeleo bih da se zahvalim svim clanovima koji su mi dali odredjene sugestije i pomogli mi u vezi sa ovim mojim pitanjem.
Procesljao sam klavijaturu i napokon nasao ovu funkciju koju je Nedim pomenuo u svom odgovoru. Na KORG-u IS 50 ova funkcija se nalazi u arr. play mode i definisana je kao track status ( INT, EXT, BOTH I OFF ) sto valjda znaci ukoliko hocu da boje sa FM7 imam na npr. uper1 namestim da mi na uper 1 bude ukljuceno EXT a za ostale kanale ( drum, perc. bas, acc1-3 i uper2 ) namestim parametar na INT.
Jos samo jednu stvar bih hteo da pitam a to je da li boje sa FM7 mogu da se pozivaju sa klavijature.
Jos jednom veliko hvala.

Vaxter
23.03.2008, 23:18
To vec malo teze...
FM7 moze da reaguje na program change sa klavijature, ali pitanje je shta bi na shta menjao...
Ovo bash i nije jednostavno...

baxuz
23.03.2008, 23:33
Kao sto je Vaxter spomenuo to se moze uraditi preko PROGRAM CHANGE. nisam siguran kako to treba da se radi na korgu ali na Yamahi sam radio pomocu registracija. Namjestio sam registracije da mi budu namjestene kao sve boje u FM7. i kada zelim da na primjer izaberem boju 55 u FM7 samo trebam da izaberem registraciju koja je odredjena za taj PROGRAM CHANGE i promjeni se.


GENERAL MIDI se sastoji od 128 programa koji imaju odredjeni PROGRAM CHANGE broj. Na primjer

1 Acoustic Grand
2 Bright Acoustic
3 Electric Grand
4 Honky-Tonk
5 Electric Piano 1
6 Electric Piano 2
7 Harpsichord
8 Clavinet ....

i tako dalje do 128.


Ja mislim najlakse kao sto sam ja radio je da za R1 (slicno kao Korgov Upper1) boju izaberem naprimjer (8 Clavinet). Sa tim dobijam PROGRAM CHANGE boje #8 ... znaci kad izaberem ovu registraciju promjenice se boja 8 na FM7. I tako sam pravio za ostale boje. Da bi se promjenilo potrebno je da TRANSMIT PROGRAM CHANGE je ukljuceno na ON

Ovo je bilo za Yamahu ali mislim da bi trebala da bute slicna opcija i u Korgu da se namjesti.

dukiii
03.04.2008, 22:59
Uvazene kolege za pocetak da se pohvalim da sam uspeo da vezem FM7 i korg is 50 tako da boje sa FM-a vucem na jednom kanalu ( uper 1 ili uper2 ), problem mi je pravio i neispravan midi kabl tako da sam kupio novi i sad radi kao zmaj. Jos jednom hvala svima na pomoci.
Samo bih hteo da pitam jos nesto u vezi sa ovim povezivanjem, naime kad povezem klavijaturu i FM7, sve boje sa cuju na zvucnike od klavijature, dok se boja koju vucem sa fm-a ne cuje se na zvucnike od klavijature vec se cuje na zvucnike od kompjutera. E sad neznam jel to tako treba ili ne, ili treba jos nesto da se podesi tako da ako neko zna neka da neki savet.