PDA

Pokaži Full Verziju : Mix midija u Cubase


mr_eko
18.03.2008, 18:35
Molim za pomoc oko mixa midija u cubase.....kako god smanjim na mixeru ....poslije kad exportujem pa pustim u playeru zvuk nije izmixan....zbog cega je to....

BasariStudios
18.03.2008, 21:06
Zato sto se MIDI ne mixa u CUBASEov Mixer. To je samo za PlayBack, ti moras MIX
upisati kao PC. Volume Parameter ti je 007 u PC editoru. Sa PC mislim na SYSEX i
PROGRAM CHANCE messages a ne PERSONAL COMPUTER.

mr_eko
18.03.2008, 21:37
Zato sto se MIDI ne mixa u CUBASEov Mixer. To je samo za PlayBack, ti moras MIX
upisati kao PC. Volume Parameter ti je 007 u PC editoru. Sa PC mislim na SYSEX i
PROGRAM CHANCE messages a ne PERSONAL COMPUTER.


pa imali nacin da to izmixam...koji program je za to potreban......

Vaxter
18.03.2008, 22:01
Pa mozesh sa cubase.
Rekao je Nedim kako.
Mozda ti je lakshe sa Cakewalk.
Mislim da njegov mixer deluje direkt na midi... :?

mr_eko
19.03.2008, 00:24
Zato sto se MIDI ne mixa u CUBASEov Mixer. To je samo za PlayBack, ti moras MIX
upisati kao PC. Volume Parameter ti je 007 u PC editoru. Sa PC mislim na SYSEX i
PROGRAM CHANCE messages a ne PERSONAL COMPUTER.

mozes li malo detaljnije opisat.....hvala unaprijed

bobang
19.03.2008, 12:51
Da ti u samom midifajlu djeluje sto si nastimao u Cubase mixeru, moras exportirati midifajl kao "Typ 1".
Znaci kad ti dodju Export opcije na vidjelo, moras ugasiti "Export as Typ 0" i moras upaliti "Export Inspector Volume/Pan".

Ako bas trebas Midifajl kao Typ 0, onda malo duze traje postupak i uradi se po mom misljenju na slijedeci nacin.
U svaku midi traku ubacis Midi insert efekat koji se zove "Midicontrol", njega mozes konfigurirati kako hoces tj, ubacivati MidiControlere koji ti trebaju, a tebi u ovom slucaju treba Controler broj 7, Main Volume.
Kad za svaku miditraku nastimas Volume, onda cubase-ove Locatore nastimas tako da lijevi bude na prvom taktu a desni na kraju projekta.
Zatim napravis novu Miditraku i stavis da izlazi na SVE midi kanale. Ta traka mora biti izabrana prije slijedeceg koraka.
Sada kliknes (skroz gore na cubase-u) na "MIDI", izaberes opciju "Midi In Loop mischen", to je u njemackoj verziji Cubase-a, u engleskoj je ja mislim "MIDI merge", onda se otvori prozor u kojem moras upaliti prvu od tri mogucnosti,u njemackoj verziji "Insert-effekte einbeziehen".
Kad to napravis, izbrises sve ostale midi trake osim te zadnje koju si napravio.
To exportiras kao Typ 0 i to bi bilo to.

Pozdrav,
Bobang

BasariStudios
19.03.2008, 13:10
Izvini Bobane al to nece ici tako, on je pitao nesto sasvim trece, mozda nisi skonto.
Kao prvo TYPE 0 ili 1 nema nikake veze sa njegovi VOLUME problem.
EKO, moras otvarati KEY EDITOR za svaku traku il za onu sto trebas menjati VOLUME.
Sad ako neznas KEY EDITOR sta je nemogu sad ovde citave lekcije za CUBASE jer treba
6 godina da pisem, kliknes na PART 2 puta i otvori se key editor, dole na levom cosku
imas strelicu da odabiras komande tu ces odabrati VOLUME a gore kod TOOLs isto
uzeces OLOVKU i na donju tabelu mozes nacrtati VOLUME kako god hoces.
Sad ako neznas sta je TOOLS i te ostale stvari u CUBASE onda ti stvarno nemogu
pomoci, moraces naci nacin da malo skontas CUBASE osnovno prvo.

mr_eko
19.03.2008, 13:18
hvala nedime...znam o cubase-u samo nisam znao da se to radi u key editoru.....hvala......;)

kljucko
19.03.2008, 13:27
Moze i ovako kao sto je Bobang objasnio i u sustini je to isto,mislim na krajnji rezultat,ali sve zavisi sta je tebi lakse,ili crtanje ili uvodjenje efekata kroz insert.;)

bobang
19.03.2008, 13:40
Ja mislim da ima veze da li se exportuje kao Typ0 ili kao Typ1.

Jer kad se exportuje kao Typ 1 onda se moze exportirati ono sto je nastimano u inspectoru, a ono sto je nastimano u inspectoru je ekvivalentno s onim sto je nastimano u mixeru.
Kad exportiram kao Typ 1 imam mogucnost u export opcijama da upalim "Export Inspector Volume/Pan", a kad se exportira kao Typ 0 onda ne moze.
A to je ono sto mr Eko treba, da ima u midifajlu upisan "Volumecontrol".

Kod mene funkcionira, imam SX3.

BasariStudios
19.03.2008, 13:41
Da Kljucko al tako nece svaka masina poznati te komande, imace problema dok onaj
nacin koji sam objasnio je STANDARD i moze svugde, bilo gde.

mr_eko
19.03.2008, 13:53
dobro ovo smo rjesili ..moze na obadva nacina..a sad me interesuje kako cu promjenit instrument(npr..na sintu je bila odsvirana harmonika...sad kad sam prebacio na komp,hocu da mi u mjesto te harmonike svira klarineta..isao sam na ove bankove i programe....ali kad vratim na pocetak opet isto

BasariStudios
19.03.2008, 14:00
Isto tako u KEY, umesto VOLUME odaberes PROGRAM CHANGE i tu nacrtas koja boja.

kljucko
19.03.2008, 14:19
Isto tako u KEY, umesto VOLUME odaberes PROGRAM CHANGE i tu nacrtas koja boja.

uhh...ali moras biti Pikaso da potrefis boju sa crtanjem;)...Malo klimnes gore ili dole i eto ga druga boja..
Mislim da bi to lakse islo u List editoru..Nadji gdje ti je PC i pored njega pise neki broj...eh tu vrti i nadji pod kojim je brojem je tvoja boja.;)

bobang
19.03.2008, 14:49
Moje misljenje je da to sve najlakse funkcionira kad se radi sa Inspectorom. U inspectoru se po meni najlakse mogu mijenjati instrumenti, ali mora biti instalirana odredjena "Patchlista" instrumenta koji se koristi.
Znaci nastimam Volume i Panorama u mixeru, izaberem Instrumente preko Inspectora, exportiram Kao Typ1 i uz to upalim u export opcijama "Export Inspector Patch" i "Export Inspector Volume/Pan".

BasariStudios
19.03.2008, 16:08
Nemoj da milis da se kosim stobom ili nesto samo ne vidim i ne mogu skontati sta mislis
sa najlakse kad se sve to moze uraditi u KEY editor, isto tako i za isto vreme, samo udjes
ukucas komande i gotovo, nista lakse il razlicito.
Jedina razlika je to sto u kad je uradjeno u KEY editor onda je po standardu, moze se
exportovati kao 1 ili 0 i pase svuda. To u Inspectoru nije neispravno al nije standardno
jer svaka masina nece prepoznati, mnogo masina nece citati 0, to je to, nista vise.
Ima mnogo opcija, on to moze i na sami sint posle da uradi, samo STANDARD je STANDARD.

bobang
19.03.2008, 17:00
Mislim da je najlakse iz tog razloga jer mogu pustiti pjesmu tj. midifajl da svira i u mixeru smanjivati ili pojacavati kanale u realtime-u i odmah cujem sta sam napravio.
Isto tako mijenjam i Instrumente u realtime-u preko inspectora i imam mogucnost da usporedim koji bolje zvuci jer imam direktnu usporedbu u toku pjesme, ne moram svaki put da zaustavim da bih upisao programchange.

BasariStudios
19.03.2008, 17:21
100%, skroz si u pravu samo jos nesto ima tu, ja radim isto tako ko ti ko sto ti radis.
Sredim sve kako mi treba na inspector i onda sve te iste date zapisem u editor.
I ponavljam, na taj nacin nece ga svaka masina prepoznati jer sve masine ne citaju 0.

kljucko
27.03.2008, 11:24
Isto tako u KEY, umesto VOLUME odaberes PROGRAM CHANGE i tu nacrtas koja boja.

Kolega Nedime mozes li mi objasniti na koji nacin mijenjas PC u key editoru? Malo je nezgodno crtati olovkom..Jel ima gdje da se upise,a da se ne crta?

BasariStudios
27.03.2008, 16:47
U List Editoru neznam, nisam nikad koristio niti cu ikad koristiti PC Editor.

kljucko
27.03.2008, 18:22
Nedime nismo se razumijeli..Rekao si da Program Change mijenjas tamo gdje i volume,znaci da ga odredis onom olovkom,pa me interesuje ima li da se negdje upise broj,a ne da se pise olovkom,jer je tesko potrefiti.;)