PDA

Pokaži Full Verziju : pismo iz amerike


LOPOVSKA-POSLA
16.03.2008, 06:45
Dragi nasi,

Ne mozemo jos da konfirmujemo nas dolazak ovog ljeta, ali kako sada stvari stoje, izgleda da cemo morati kanselovati tikete koje smo bukirali, jer nas ubi morgidz za taun haus sto smo kupili. Doduse, za tikete imamo, ali ne mozemo skupiti za prezente svima vama, dajdzi i ostaloj familiji.

A jebiga, bez toga ne ide da dolazimo jer necemo da nas smatraju za nekakve pankove, kao sto su pricali za Seju i njegove kad su svojima donijeli po 100 dolara, kako su fukara i kako nista nisu uradili u Kanadi.

Mi tako necemo. Jal' dolazimo k'o hadzije jal' nikako. Zato smo se i dogovorili da sejvujemo sto mozemo vise i da sve odlozimo za sljedeci vekejsn.

Inace, mi zivimo dosta dobro. Ja radim ful tajm i jos dva part tajma, a Razija je nasla i treci part tajm preko vikenda, ali smo dobro uskladili sihte pa mozemo da se vidjamo svakog drugog vika. Mozda je to malo nezgodno za Dzesiku, ali njoj placamo dej ker poslije skole, a odatle je uzima bejbi siterka i dovodi kuci na spavanje. Ona, iako je mala, konta da mi ovoliko radimo za njeno dobro i da ovako mora sve dok ne otplatimo morgidz. Svaki fri tajm koristimo da budemo sa njom, pa smo je tako last samer (ili to bjese pretproslog?) vodili cijeli dan na Grejt Lejks. Kupili smo joj i hot dog i ajs krim i od tada stalno svima prica kako joj je bilo bjutiful.

Ja imam dosta posla oko taun hausa - katujem travu, cistim atik i nekako ugrabim par sati dnevno da sredjujem bejsment jer hocemo da ga rentamo i tako povecamo inkam.

Kao sto vidite, da je lako - nije, ali kad je covjek hard vorker i kad dobro isplanira skedzual moze na sve stici. Ja sam lijepo dotjerao liniju na 130 paunda, pa se neki nasi kokuzi odavde segace da sam se osusio zato sto puno radim i spavam samo cetir sata, ali to je samo zato sto su oni dzelos na mene, a i ne znaju da ja uvijek ugrabim bar 45 minuta slipa u sabveju. Covjeku vise i ne treba, a i to je samo prvih 25-30 godina, dok ne otplatimo morgidz, a poslije cemo da uzivamo. Sve je lako kad imas svoj target.

Cuo sam da Sejo i ove godine ide za Bosnu. Jebiga, moze mu se kad vec deset godina cuci na velferu i jos razvozi picu za kes, a zena mu otvorila Bjuti salon u stanu pa ove nase guske navalile ko nezdrave na her kat u nje.

Ali, sta im vrijedi kad ne znaju da investuju nego sve spiskaju na putovanja i neke druge stjupid seme. Zato ce sav zivot biti fukara koja rentuje svoj apartment, a mi imamo properti i sejving akaunt u banci. On stalno mejk fan od mene i prica okolo kako sam ful i ne znam da zivim. Ali polako, doce maca na vratanca i njegovog apartmenta! Ja sam vec obavijestio Revenju Kanada o njegovim biznisima, pa cu ga pitati kako se zivi kad bude poceo placati taksu za sve ove godine. A to sto on misli kako mi ne znamo da zivimo, malo se zajebo!

Skoro svaki satrdej uvece ja i moja Raza popijemo kejs piva - onaj mali od siks. Doduse, ona popije samo jedno zato sto mora na najt sift od devet, ali> se zato ja rileks i smazem sve ostalo jer u sandej radim tek od osam ujutru.

Zato, kad ga vidite nemojte vjerovati sta prica jer on nije covjek za rispekt.

To je rizon sto vam nisam poslao dolare po njemu, jer znam da ce reci da sam goljo i da grabim samo za sebe.

Vi znate da to nije zbog toga, nego zato sto sam temporari short, ali i to je samo dok ne otplatimo morgidz, prvih 25-30 godina. Poslije cemo svi da uzivamo.

Pozdravlja vas sve vas brat Ibro iz USA.

sreleristic
16.03.2008, 10:55
Dobro ti je ovo drugar,dooobrrro!Ide na sejv.

krcmar
16.03.2008, 11:50
Ej a ko si ti, i ko krade tamo i ko govori da ti ne znas da zivis, ja sam skonto da je to sejo. Jel on?
Slabo te kontam sta si htio da kazes?

Jugo
16.03.2008, 16:01
Eh.. bilo bi smesno da nije istinito!
U svakom slucaju=D>

LOPOVSKA-POSLA
16.03.2008, 16:50
Ej a ko si ti, i ko krade tamo i ko govori da ti ne znas da zivis, ja sam skonto da je to sejo. Jel on?
Slabo te kontam sta si htio da kazes?

krcmar znacenje ovog pisma je "da nasi ljudi kad pisu ili ti pricaju mjesaju engleski nas "


vidis da pise pola na engleskom a pola nasem=))

nukica
17.03.2008, 05:55
uh sto se fino ismijah

bigdan91
17.03.2008, 08:50
Eh.. bilo bi smesno da nije istinito!

Hahahaha! potpuno se slazem

Alix
17.03.2008, 11:45
Ovo je totalna izmišljotina...Doduše ismijo sam se ko đavo al ovako glupog "zemljaka" ja mislim da nema,i da je ovo neko sklopio kako bi nasmijo narod...Al ova je najbolja
"On stalno mejk fan od mene"

BasariStudios
17.03.2008, 11:58
Almire, nisi ti jos bio na ovu stranu ovamo izgleda, to ne da je ISTINA nego
ima jos mnogo gore od toga vamo...za plakati...imam takve ljude i u familiji...

jager
17.03.2008, 12:30
Hahha extra je! :)
A da je istina => VERUJEM! Ljudi moji, da ne poverujete kako u Subotici neki ljudi mesaju madjarski i srpski... Isto kao ovaj amer sa engleskim. Ziva istina!

fico
17.03.2008, 12:43
Na zalost mnogo je puta to pismo i kako istinito ali takav smo mi narod .Znam za primjer kad su svi otisli u Ameruku a kod kuce ostala samo mati da cuva kucu ?????? .Nakon nekoliko meseci ovi salju video kasetu da mati ne misli kako su oni tamo gladni i zedni da se sekira . Posliko zemo SVOJU KUCU i u njoj frizider i sav kucni raspored ,na stolu je flasa viskija i pive kao da je neki teferidz a na njemu sorc i majica sa natpisom I LOVE NY.Za celo vreme materi nije stigao ni jedan jedin dolar a ona sije krompir po basti i grah kaze ako dodju ovi moji da barem ima sta da se jede .I kad je stigla kaseta njoj suze u ocima i ide po selu ko budala i trazi ko ima video rekorder da vidi sta su joj djeca poslala .
Na kraju sta je postigla od svega da se joj ismejava selo .Zato je ovo pismo mnogo puta na zalost sviju istinito .Neda Bush nista dzabe to je njegova demokratija ili po nase kako bi reko narod :vrati koko sta si pozobala. Imam i ja takvih svojih po Ameriki do juce je bio da mu udelis sadaku a danas uhvatio boga za muda :ali ipak neka mene na nasem balkanu ili sad u EU ipak sam ja za njih budala jer nemam ni kucu ni auto ni nista na kredit nego protegni se jaro koliko si u moci i to ti je dovoljno .