PDA

Pokaži Full Verziju : Software Klavijature, valja li to cemu


filekovic
09.03.2008, 19:57
Zdravo prijatelji.

Imam skoro cijelu kolekciju koju sam dobio dzabe a vrijedi nekoliko hiljada eura od native instruments. Da li neko poznaje ovo ili zna nesto vise o tomu, dali se mogu performance da rade na njemu za ostale Klavijature itd. Imam takodje FM7 na kojeg pasu boje od Dx 11 i v50. Samo treba da prikopcam klavijaturu sa kompjuterom preko midi to usb i imam dx seriju.

Ako neko nesta vise zna o ovom neka se javi i ako zeli da ima poslacu link na private zbog toga da nebi neki mislili da zelim da reklamisem web sajt.

pozdrav

vingula
09.03.2008, 22:35
Oni rade jako dobre FM VSTi syntove,mogu se radit perfomanse (user),u FM7 i FM8 možeš ubacivat DX i V seriju.

filekovic
09.03.2008, 23:38
Imam skoro sve od njih sto nude. ali kako da ubacim te boje ili naprimjer dali u jedan od tih pasu performance od tritona itd. mozes malo da opsirnije dodas odgovor kako sta i valjal cemu. Hehe. Hvala

vingula
10.03.2008, 01:38
ništa od VSTi instrumenata nejde u klavijaturu osim WAV ili AIF formata,imaš recimo KSD format,npr. netko je napravio perfomanse Yamahe V50 u FM8 VSTi i snimio ga kao boju u KSD,i ti to možeš sebi doma otvorit u FM7 ili FM8.Uzmeš neki program za snimanje i ako imaš Midi Kontroler klavijaturu ili neki Soft. Sequencer da odsviraš i snimiš nekoliko tonova,pa to možeš ubacit u Tritona u WAV formatu ili ako si vješt sa programima možeš to napravit i u Awave-u kao KMP ili KSC formatu.

branoy
10.03.2008, 06:57
to su ti druze opasne stvari, sve zivo mozes sa njima ako imas sve instrumente od njih,
za studia extra a i za live pc! Ja sam u FM8 napravio boja i boja, a sto se tice amze u
njoj orginal zvuci s njenim efektima ma cudo, jos sta ce tek ta njemacka firma u buducnosti
da proizvede cuda sto mi je bas drago. Native Instrument mi je medju prvih pet... Pooz

filekovic
10.03.2008, 10:03
Kaze da si napravio Boja i Boja, mozes mi reci kako se to tacno radi, nisam nigdje nasao upustvo ili dali znas gdje ia neki tutorial itd. ZA koju Klavijturu si pravio boje?

Imam :
Native Insruments FM7
Native Insruments FM8
Native Insruments Baterry
Native Insruments Kontakt
Native Insruments Pro 53
Native Insruments Traktor DJ
Native Insruments Absynt 4

A za koji dan ce biti jos!

BasariStudios
10.03.2008, 10:13
To su ti momentalno jedne od najjache soft mashine koje postoje, posebno REAKTOR 5
za kojeg postoji i fakultet da se samo taj sint nauci programirati. Ja ga licno koristim
jos od dalecne 1998 kad se nije nit zvao tako nego bilo Transformator i Dynamo.
Od njihovu kolekciju posedjujem sledece:
Reaktor 5, Kontakt 3, Battery 3, Absynth 4 i Pro-53. Sve legalno. Svaki od njih mi je
glavni sint u studio u svom polju. Sve bubnjeve mi idu preko Battery 3, sve samplove
preko Kontakt 3, sve SoundScapes koristim sa Absynth 3 i sve ostalo na Reaktor 5.
Pored njih imam jos ton drugih a l ove najvise i koristim. Reaktor 5 nije sint nego je
nesto malo kompliciranije i od samog Cubase il Pro Toolsa il bilo sta. Reaktor je vise
kao Open Editor, u njemu se prave sintove. To je samo Core, Host. Imas razne module
unutra od koje stastavljas sklapas i pravis sint po razne nacrte, kao na primer u njemu
imam i DX11 i CZ101 i neke VA sintove i neke Phisical Modeling sintove, par MOOGova,
par ARPova, Juno-106 , Eminent, Solina i jos mnogo toga...jednostavno zatreba ti
neki sint, nadjes njegovu semu il nacrt na internetu i napravis ga u Reaktor, naravno
ako znas kako. Sto se tice kako da pravis boja, ne mogu ti ni ja nit iko drugi pomoci,
samo cigarete, stolica i naocale...mozes i mali sundjercic za ruku, da ne ozuvlji na astal
od onog misha za computera...Uskoro ovde ces cuti MP3 primere za Kontakt, Battery i Reaktor:
http://basaristudios.com/

BasariStudios
10.03.2008, 10:17
Evo ti ovde otprilike da imas pretstavu kako moze to zvucati, sve sto ces
cuti je samo Kontakt 3 i Battery 3, radjeno u Cubase 4:

http://www.speedyshare.com/705513140.html

branoy
10.03.2008, 20:49
eto sve ti je ukratko Nedim rekao, stvarno ja za par boja znam sedeti do ujutro po nekad, ma tezak je to posao koji uzuima mnogo vremena kao u ostalom i svaka klavijatura kad je radis...