PDA

Pokaži Full Verziju : vase misljenje !


ROBOT
06.03.2008, 23:07
ljudi interesuje me vase misljenje,dali ce ikada doci kraj turbo folku i ovim glupostima od pjesama ???? (aspirin , bunda od nerca ,porse :lol:) dali ce se vise ikada vratiti lijepa stara narodna muzika ?????interesuje me vase misljenje ...pozdrav za sve dobre clanove koji pomazu jedan drugom ....prijateljski pozdrav....

kuki
06.03.2008, 23:45
Iskreno cisto sumnjam,pesme su svake godine sve gore i gore!
Sve se to ljudi prave zbog para,sklepa se neka pesma,izmixuje se...uzas i text i muzika.A onda se klinci "loze" na te pesme i traze mi kad sviram negde,pa onda sta cu...dodje mi muka kad treba da je skidam.Kraj turbo folka uopste ne vidim,ali ne samo narodne nego i zabavne i rock stvari su sve losije.Jedino cast izuzecima,npr Amadeus band ima i na novom albumu dobre pesme,ali to je zato sto je njima stalo do kvaliteta i zato sto oni sami prave svoje pesme.Za razliku od Granda gde jedni te isti "umetnici" prave pesme,i sve lice jedne na drugu,a i to im nije dovoljno nego "kradu" pare tako sto organizuju neka takmicenja,festivale i klincima uzimaju pare preko SMS poruka!

No.1
07.03.2008, 00:32
dali ce ikada doci kraj turbo folku i ovim glupostima od pjesama ????

Ne!!!

fico
07.03.2008, 00:34
Ceo se svet danas vrti bas oko novca i niko ne pita vise za kvalitet.Na estradi se danas vise cjeni izgled pjevaca ili pjevacice nego ono sto oni pjevaju .Gde su ona stara vremena sevdaha samo jos u muzejima ili u nekoj kafani gde se pijani cica sjeti koje iz naftalina da ju izvuce i poruci da mu se odsvira .

ERKOOO
07.03.2008, 00:46
Ceo se svet danas vrti bas oko novca i niko ne pita vise za kvalitet.Na estradi se danas vise cjeni izgled pjevaca ili pjevacice nego ono sto oni pjevaju .Gde su ona stara vremena sevdaha samo jos u muzejima ili u nekoj kafani gde se pijani cica sjeti koje iz naftalina da ju izvuce i poruci da mu se odsvira .
Nikad nece stati,samo raste...steta! Al ko imalo zna oko muzike zna sta se treba slusati!

Vaxter
07.03.2008, 01:45
Iako je i ranije muzika kod nas pochela gadno da zaglibljuje, pojavom granda i elektronike je pukla skroz.
I svakim danom je sve gore...
I bice josh gore...
Sada se sve pretvorilo u hiperprodukciju, tako da i ako se pojavi neki solidan kompozitor, aranzer ili tekstopisac, brzo ostane bez ideja, poshto mora da shtancuje po 100 pesama nedeljno!
Ne zaboravimo da neki od tih likova izdaju i po 2-3 albuma godishnje...
Svi to ljudi koji potpisuju pesme odavno nisu nishta uradili.
Kupuju sve za neku sicu od ljudi koji se igraju kod kuce, kao i mi.
Svaka stvar im je dovoljno dobra, da je kupe.
Ne biraju.
Kvantitet je odavno prevazishao kvalitet, shto se njih tiche...
Na veliku zalost svih onih koji imaju sluha i talenta za muziku...
Ja volim elektroniku, ali neke druge pravce.
Ovo shto se kod nas trenutno vrti se jako teshko definishe.
Izmeshano svashta, a realno se ne dobije nishta...
Sramota i za elektroniku, i za narodnu i za zabavnu muziku.
Sramota za muziku...

GALA
07.03.2008, 02:02
Bilo bi jos i dobro da ostane ovako,al bojim se jos i gore da ce doc..

ballaboband
07.03.2008, 02:13
Ma odosmo mi u kurac! Kad je Marko Bulat pevac onda sta da kazem!

Vaxter
07.03.2008, 03:20
=))
Ova ti je dobra...
=))

gogspa80
07.03.2008, 03:25
Ja ipak mislim da to ne moze da traje, mislim da ce se prestati raditi i s aranzerima za 4,5 godina,nemoze to da traje, nema tu kvalitete, stvarno ne znam kako ljudi slusaju te sundove, stare pjesme su zakon.
volio bih da se vrati stara muzika... pozdrav

Atanackovic
07.03.2008, 10:32
Sve dok postoje budale koje vole da slusaju turboshit,onda ce i on opstati...A katastrofa koliko su mlade generacije zatrovane nekvalitetnom muzikom !!!

banex
07.03.2008, 10:43
Kod nas u sapcu se sviraju noviteti ali se sviraju dosta i zabavnjaci.Verujte mi iako sam okoreli narodnjak pre bih svirao rok nego grand produkciju.

Alix
07.03.2008, 12:48
Ovo što danas izdaje Grand,Gold,itd...To su pasja jaja...Nikakvih trilera,nikakvih onih "narodnih" melosa,sve neki aranžmani i studijske obrade...Dan danas ako nemaš pravi intro i pravih prelaza narod skoro ni ne prepoznaje pjesmu a ti se satra svirajući...A ove "zvezde" granda,itd..To su za mene obični šupci koji nemaju pojma da beknu...Daj nek mi koji odpjeva neku dobru narodnu pjesmu sa pravim trilerima i pravim melosom...Svi su oni prdaroši koji samo zbog izgleda ili novca uspjevaju na estradi...Seka Aleksić za mene nije nikakva pjevačica al sam bio predgrupa kad je gostovala i Slovenj Gradcu...I mi jadnici prije nje satrali se od svirke,od trilera i improvizacija---Ono da se pokažemo u najboljem svetlu...Kad ono ona izace i poče da krešti a narod skiči ko lud...A kod nad jadnika skoro da je ko bekno...I šta da se priča?Ono što je Južni Vetar snimio u svoja vremena,Divlje Jagode,Bjelo Dugme,Čorba,itd (ona 80-ta i 90-ta vremena) toga više nema...Sad se samo snima kaka od muzike...I još gore će da bude,al neka bude...Ja ih ne skidam pa makar nikad ne zasviro više...Pozdrav!

gogspa80
07.03.2008, 12:53
Potpuno si u pravu, ni ne treba da se skida to smece... ma ode sve u ku... tacno..

jager
08.03.2008, 05:57
E ni ja ne skidam sve ove novitete. NEMA SANSE! Skines pesmu, taman se ustima da ceo bend zvuci, kad ono vec zastarela i niko nece da je sviras..... Hiperprodukcija mi bogami uzela mnogo nerava i bas mi ide na zivce. Zbog novih stvari nam je i pevac otisao... tragedija :( Vidim da se primio na ovo sranje od noviteta i kad je video da nam ne pada na pamet da skidamo svaki dan 10 pesama, zapalio je sa nekim fajlasem da radi.... strasno :( Nije ni problem SKINUTI 10 pesama .. ko ce to bre zapamtiti????
Zvuce ko qrac, najblaze receno ....
A dokle ce da traje sve ovo, dobro je pitanje. Mislim da mi necemo toliko poziveti koliko ce ovo da traje, na zalost. Muzika svakim danom sve vise i vise odlazi u qrac. Narodna muzika kao takva vise ni ne postoji. Nemam nista protiv "modernog" shvatanja muzike, ali ovo je, brate mili, tako sve postalo sranje da to nije normalno... Kad sam prvi put cuo "Koka kola, Malboro, Suzuki" umro sam od smeha i bio ubedjen da ce to sve da zamre u roku od ODMAH. Jebiga, zajeb`o sam se... SHUND se snima li snima... a sve dok ima ko da ga slusa, snimace se...
Pre koji dan sam bio u gradu i sa drustvom smo zaglavili u tu jednom lokalu u Subotici. Pa ono je BLAGA JEZA! Muzika nije ziva, sve pusta neki DJ.... Pesme su da te bog sacuva. A gooooooooomila klinaca uziva.... Ne znam, ili sam ja sad vec definitivno mator i treba da sledecu tezgu trazim u Domu penzionera, ili je svet otisao u qrac.... nesto jeste :)

milanceshow
08.03.2008, 18:56
Situacija je takva kakva je.
Ima ona izreka "Svako vreme nosi svoje breme."
Kada je JUZNI VETAR postao aktuelan ,stariji muzicari su u to vreme pricali da je to nesto sto nije dobro.Nasuprot tome generacije koje su odrasle uz JUZNI VETAR pricaju da ova TURBO FOLK nije dobra.Sta ce sledece generacije da pricaju sam bog zna.
Ja volim dobre i kvalitetne pesme.Da li su one stare, nove ,dvojke,orjentali ,pop ,rok vise nije ni bitno.Ako zelite da ostanete u muzici i da imate posla i zarade od nje (sto je najvaznije) morate da skidate nove pesme.Kada budete neka velika muzicka zvezda onda cete da pevate i svirate sta zelite.
Velika odbojnost postoji prema novim pesmama zbog njihove aranzmanske komplikovanosti.
Izvadite vase instrumente u ponedeljak pa svirajte i pevajte sta hocete i koliko hocete (TO VAZI I ZA MENE :D ). BUDITE PROFESIONALCI

vingula
09.03.2008, 16:12
Nemojte svirat trilere,nemojte imat klavijature starije od 2004,i oženili ste mladež :D