PDA

Pokaži Full Verziju : Kombinacija


ERKOOO
05.03.2008, 23:46
Pozdrav svima...e ovako kolege1
Koja je po vama najbolja kombinacija klavijatura? Mislim ritam masina i solo!?
Za mene je tu za ritam masinu Roland G1000 i solo Korg TR.

Vase misljenje!?

darko26
06.03.2008, 00:28
neki noviji korg aranzer sa korg TR po mom misljenju....

milanceshow
06.03.2008, 00:40
definitivno Aranzer ROLAND ,a solo ROLAND FANTOM X6 ili neki KORG (sempler uglavnom)

ERKOOO
06.03.2008, 00:42
definitivno Aranzer ROLAND ,a solo ROLAND FANTOM X6 ili neki KORG (sempler uglavnom)

Hahahahaha...neko voli Rolanda ko i ja!

kuki
06.03.2008, 00:49
neki noviji korg aranzer sa korg TR po mom misljenju....

To je po meni najgora kombinacija,i najveca greska koju bi neko uradio!
Zasto imati dve iste masine?!
Znaci ovako:Aranzer yamaha ili roland,a korg za solo!

Sejox
06.03.2008, 00:50
Evo nakon duzeg perioda jos jedna tema, za koju ne postoji odgovor a da se svi sloze.;)

Stvar ukusa,i bice raznih kombinacija,ali....neka se nesto pise ali pametno i nema naj,naj....

kuki
06.03.2008, 00:56
Najbolje je imati kombinaciju sa dve ili tri klavijature razlicitih proizvodjaca!

milanceshow
06.03.2008, 01:00
Aranzeri i solo klavijature su dva razlicita sveta.Netreba mesati babe i zabe.
Za solo neki "SEMPLER". Bilo koji sempler. :D

Greska bi bila kad bi svirao sa dva aranzera :D
Ja idalje sviram na XP30.

kuki
06.03.2008, 01:05
Ne vidim ko je ovde "mesao"!Niko nije pominjao dva aranzera,ja sam rekao 1aranzer jedne marke+1 ili jos 2 solo klavijature razlicitih marki!

kuki
06.03.2008, 01:08
@Kuki

Nijedan korgov sempler se nemože uspoređivat sa Yamahom i Rolandom,taman da imaš 300 Extrema i TR-a i LE-a.

Ne znam na sta mislis?Nisam je nista uporedjivao!

vingula
06.03.2008, 01:14
:D moj bed,krivo sam pročito,evo brišem ono od maloprije,al btw zašto bi baš korg bio za solo?

kuki
06.03.2008, 01:17
:D moj bed,krivo sam pročito,evo brišem ono od maloprije,al btw zašto bi baš korg bio za solo?

Maa,nema veze svi gresimo!To sam naveo kao primer,a inace korg ima dobre boje za solo.

BasariStudios
06.03.2008, 01:19
definitivno Aranzer ROLAND ,a solo ROLAND FANTOM X6 ili neki KORG (sempler uglavnom)

Nemoras biti MNOGO smesan, pokusaj manje, da ti se manje smiju.

vingula
06.03.2008, 01:22
NEDIM je smješan

vingula
06.03.2008, 01:48
Nedime,ja sviram na Roland G70 i Fantom X6,znaci ja sam po tebi najveca budala!?

milanceshow
06.03.2008, 01:53
Ne vidim ko je ovde "mesao"!Niko nije pominjao dva aranzera,ja sam rekao 1aranzer jedne marke+1 ili jos 2 solo klavijature razlicitih marki!
Izvini ako sam te nesto uvredio.
Da sam mislio tako nesto ja bi te citirao.

Da rezimiramo: Aranzer- yamaha,korg ili ROLAND
Solo - (SEMPLER ) bilo koji pa makar bio i FANTOM X6 ili G6

Salim se ja malo.

Ovu bi temu trebalo zakljucati. :D:D Skakljive su to teme

milanceshow
06.03.2008, 01:56
Nemoras biti MNOGO smesan, pokusaj manje, da ti se manje smiju.
Jel imas nesto da kazes

kuki
06.03.2008, 01:56
Nisi me uvredio...Znas nije ni bitno!:)

zeko
06.03.2008, 02:21
korg pa800+ TR za solo

BasariStudios
06.03.2008, 02:33
Mogu se samo nasmejat, Vingula nije tebi to bilo upuceno a nit Milancetu licno.
Samo ponekad ovde valja se odvaliti od smijanja na neke postove.

kuki
06.03.2008, 02:36
Mogu se samo nasmejat, Vingula nije tebi to bilo upuceno a nit Milancetu licno.
Samo ponekad ovde valja se odvaliti od smijanja na neke postove.

Onda je verovatno meni upuceno???Ili nije???

milanceshow
06.03.2008, 03:05
Ti si NEDIME mene citirao.A ne KUKI-ja ili VINGULU.
Nadam se da si nesto pogresio.

vingula
06.03.2008, 12:08
Pa eto Nedime vidiš,ja zapravo i koristim tu kombinaciju.
Sviram Roland G70 i Fantom X6,znači ja sam po tebi onda smješan.Jel tako?

kreso
06.03.2008, 12:50
Ajte molim vas, ovo stvarno treba zaključati. Prije svega odabir kombinacije je stvar pojedinca i njegovih glazbenih ukuza. Drugo, savjet je da je vrlo neozbiljno imati 2 ista engina na stageu. To znači da nije loše imati dva ista proizvođača ako su im procesori različiti pa im soundovi nisu isti. Ali ako je u pitanju Pa1X i Extreme ili Pa800 i M3, to je za mene loša kombinacija. G-70 i Phantom nije imati grijeh, ali bez samplova je ova kombinacija totalno mutava jer su soundovi bez obzira na strukturu procesora oba Rolandova navedena syntha u dlaku ista jer im je algoritam tvorbe na oba procesora isti. S druge strane i sam koristim sve KORG-ove mašine, no pored Pa80 koji je HI synteza imam LE (nažalost ista ili slična sinteza) ali samo za samplove i N364 (AI2 sinteza). Ovakogva kombinacija prolazi jer N364 ima neke boje koje nemaju niti Pa80 niti LE, a s druge strane lijen sam da te boje sampliram na LE-a.
Tako da gore navedena kombinacija Rolanda bi imala efekta (G70 + Fantom) kad bi joj se pridodao neki stariji Rolandov modul tipa JV2080 ili nešto ala XP30/50/80. Tada bi to imalo svoju svrhu.
Kad bi se stvarno gledalo što je trenutno na tržištu najmočnije i najbolje u ponudi a da izdvojimo ultra skupe modele kao Waldorf ili Oasys tada bi najidealnija kombinacija mogla biti sljedeča :
1) Ketron Audya + Kurzweil K2600
2) KORG Pa2X Pro + Yamaha Motif
3) Yamaha Tyros II + Korg Extreme (eventualno M3)

Kao što vidite u ovim kombinacijama nema Rolanda. Prošo bi i Roland (E80 ili G70) ali isključivo samo uz jedan od gore tri nabrojena workstationa, no to je onda već debelo po ocjeni uloženo/dobiveno tek kombinacija na 4. mjestu.

Alix
06.03.2008, 14:59
Koja kombinacija?
Jaaj isto se melje...Pa nek se melje...Vala ja imam PA1X i Triton Classic i neke bolje što na PA1X zvuče ubitačno,na Tritonu zvuče mnogo slabije a neke na Classicu što su ubitačne,na PA1X ništa ne valjaju...Kakve kombinacije koristiš uopšte nije važno već koji zvuk ti bolje služi ili koja kljava ti odradi poso...Sad je glupoština nabijati teze Roland+Yamaha ili Yamaha+Korg,itd...To sve zavisi od pojedinca...Ako se momku sviđa Fantom i G70 nek radi...Kako smo mi nekad kilavili Rolandovu seriju bez semplera pa nam je to bio Bog Sounda...A dan danas bajagi muka od starog Rolandovog sounda,pa da mi je ovaj Drum,pa da mi je onaj...Ko tako namišlja nema pojma o smislu muzike...Dan danas je samo caka koliko sebi SAM središ material...Ajd da ne dužim,Pozdrav!

sinisa
06.03.2008, 15:27
Neznam sta se desava na ovom forumu ali ovo je smesno.=))
Roland i dalje ima najbolju ritam sekciju,sto se tice Fantoma x definitivno
je kvalitetnije uradjen od Korga,a o sempleru da i ne govorim tu korg nemoze ni da mu pridje.:)

DjoleBn
06.03.2008, 15:35
Sta mislite o kombinaciji Roland VA 7 i Korg Triton Tr?

vingula
06.03.2008, 17:46
Ko nije probo Fantoma X... taj može samo valjat gluposti,isto tako če bit i sa Fantom G... serijom,nismo svi debelog đepa da to kupimo pa to možemo popljuvat i bezveze glumatat - engine onaj procesor ovaj-sempler ovakav,to su gluposti.
Isto kad je izlazio Korg PA2X pro,prvo su ga popljuvali,a onda na kraju je dobar.
E to je meni smješno.
Pa tako se samo djeca ponašaju,bez uvrede.

Roland možda je malo skuplja firma,pa što onda stavljate Rolandove bubnjeve i basove na Korg-ove?

Pozdrav!

No.1
06.03.2008, 18:12
Dzaba se raspravljate...trazite samo svadja...i Fantome i Tritone su mocne masine.
Meni se svidjaju Fantom serije, Extrem i Studio od tritone, mislim da su tu negde po mogucnosti.
Naravno i Motif serije.

A kao kombinacije:
Aranzere ...Ketron,E80,2x,T2
Solo...Kurzweil,Extrem,Fantom,Motif

No.1
06.03.2008, 18:16
Znaci definitivno najbolja kombinacija

KETRON AUDYA + KURZWEIL K2661

GALA
06.03.2008, 18:40
Ja sebi trazim da kupim PSR350 i X5d stom cu kombinacijom lakse da radim Tj. manje cu bit opterecen od pijanaca sto mašu sa flasom piva oko sintova,,i to je naj idealnija kombinacija.. Lakse se svira i mirno spava

xxyjani
06.03.2008, 19:17
Sreca pa nismo svi isti :,Kod mene npr.Tyros 2 i Lee.:-O

BasariStudios
06.03.2008, 19:31
Znaci definitivno najbolja kombinacija

KETRON AUDYA + KURZWEIL K2661

Nikad Bolja!

kreso
07.03.2008, 13:11
A jeste se uskokodakali ;)
Reko, da je svaka kombinacija stvar osobnog glazbenog ukusa pojedinca. Nekome će stari Roland E-86 i KORG M1 biti "najslađa" kombinacija i neče se do kraja života odvojit od njih. Priče kako su Rolandovi aranžeri najbolji na svjetu okačite mačku o rep. Roland je prema ostaloj konkurenciji trenutno jadan. A priče o kopiranju basova i bubnjeva s njih su te zbog toga jer smo mi "pokvarili" svoje uši proteklih godina i naučili se na taj Rolandov ritam jer budimo realni prije desetak godina osim Rolanda u svijetu aranžera ničeg ozbiljnog nije ni bilo. Imali su i Yamah i KORG aranžere, ali su bili kante po mogučnostima (čast izuzecima kao i3 i PSR 9000). Roland ih je već tada imao na desetke. Kakvog ti srce poželi. Ali oni se ot te poslovne politike do dana današnjeg nisu makli. I dalje proizvode po generaciji 5-6 aranžera, ali niti jedan od njih nije ono što nam svima treba a to je da ima sve u sebi : veliku memoriju, vrhunsku tipku, sampler, puno mjesta za user stylove, editivne ritmove, da nije pretežak i da je jednostavan za upotrebu i programiranje. I zato prestanite hvaliti Rolanda na sva usta ako nemate konkretan argument za to. To trenutno nema niti jedan novi Roland E ili G klase. KORG ima 3 aranžera bolja, a Yamaha 2. A što se tiće samplera, Roland je oduvjek tu bio dobar, ali nemaju mali jak sampler za male pare kao što su LE ili Tr. I još jedna opaska, fantom je 20-25 % skuplji od Motifa a jedan puta slabiji. Zato prije svega, Roland da bi bio konkurentan mora ispravit pogreše u R&D (resarch and developmnet) segmentu, a onda i spustit se na zemlju i biti realan s cijenom. Šminkerski design i neke nebitne funkcije nisu dovoljan argument da se Roland proglašava najboljim. I na kraju, recite mi čemu tolika memorija na E-80 i G-70 kad nemaju samplera. To je isto ko da ja kažem nekom komadu "Čuna mi je 30 cm duga, al sam inpotentan :lol:".

I na kraju, molim kolege moderatore da bez prijeke potrebe ne zaključavaju temu, iako sam je osobno mislio zaključat. Baš me interesira s kojim argumentima će kolege Alix, Vingula i Sinisa odgovorit na moje tvrdnje i upite koje još jednom ponavljam "Što E80 ili G70 ima a da drugi top modeli KORG-a, Yamahe ili Ketrona to nemaju i da je k tome iskoristivo ???" Pa ako su u pravu onda Nedim i ja lupetamo i pričamo gluposti, a oni su u pravu ;-)

zokin
07.03.2008, 13:32
Svaka kombinacija je dobra samo da ima posla i da se radi.

Evo moje : psr9000pro, roland XP60, korg triton reck

Pozdrav!

kreso
07.03.2008, 13:37
Zokin, ovo je mila majka. Super !!!

zokin
07.03.2008, 20:57
Kako ubacujete slike ovde?

mario-27
07.03.2008, 21:06
Ja trenutno koristim Pa1x pro i Kurzweil K2000 VP.
Mislim da je to jako dobra kombinacija

jager
08.03.2008, 06:38
Za solo klavijaturu extreme+MOSS ... a za aranzer... tu sta god vam volja :)

BasariStudios
08.03.2008, 10:14
Ja trenutno koristim Pa1x pro i Kurzweil K2000 VP.
Mislim da je to jako dobra kombinacija

Jedna od najbolje!