PDA

Pokaži Full Verziju : Vodite li racuna o higijeni klavijature?


banex
04.03.2008, 17:17
Posle svirke klavijature su pune prasine da ne pricam o satoru pa jos kad krene kolo klavijatura se ne vidi od prasine.Ja koristim Mer Glass da ocistim svog korga pa800.Napisite i vi mozda imate neko bolje sredstvo.

kuki
04.03.2008, 17:23
Znate OK je to,ja cistim tako sto predjem prvo sa vlaznim peskirom,a posle toga jos jednom sa suvim.Yamahu PSR-1100 imam 4 godine i non-stop je odrzavam"spolja"uvek je glancam i nikad mi nije palo napamet da je otvaram,medjutim otvorijo sam je pre jedno 2-3 nedelje i nedaj ti boze koliko prasine je bilo unutra,bilo je i malo paucine,zamislite cak se i jedna isusena muva nasla unutra! haha...
Sad je ociscena klavijatura i iznutra i spolja!;)

Alix
04.03.2008, 17:24
Pljuni i obriši---Seljačka metoda...Inače zanimljiva tema...Ja svoje instrumente čistim možda 1 na dva mjeseca...Uzmem onu špricu za čišćenje stakla,poprskam i čistom krpom obrišem...Inače bi trebo polako da rasravim tritona pa da mu par tipkica zamjenim,već su slabo počele da hvataju kontakt...

branoy
04.03.2008, 17:54
ja ostavim preko noci da se slegne prasina i sutra samo s cetkom ocistim sve pospada, jer ako bih je odmah sa krpom posle svirke samo bih je razmeljao pa onda vise posla... a tako par puta u mesecu generalno sa magicnom krpom malo vlaznom i to je to....

DjoleBn
04.03.2008, 17:59
Otprilike poslije svakog drugog vikenda, uzmem vlaznu magicnu krpu, i fino ocistim od prasine, a da znate, kad ocistim klavijaturu, sledeci vikend nema baksisa, cim je drzim prljavu, stalno nekih para bude :D :D :D

zillavi
04.03.2008, 18:34
Ma ne cistim ga nikako tacno me sramota kako izgleda, moracu ga danas ocistiti!!!

Millan
04.03.2008, 18:41
Eeee, gresite svi, odma' da vam kazem!:D
Klavijaturu prvo treba usisati od prasine, pa tek onda sa vlaznom krpom. Lakse, bolje, a i ne grebe se klavijatura sa krupnijim cesticama prasine. Nikako nije dobro brisati prasnjavu klavijaturu sa suvom krpom, tek tada se grebe...:|

marco
04.03.2008, 18:45
Ubedljivo najbolje sredstvo za skidanje fleka sa klavijatura i ciscenje je AXEL SGRASSO (mislim da se ovako pise) Ima ga skoro u svim prodavnicama. Providna je boca, a tecnost je zuta. Ne nagriza plastiku, ja licno koristim za psr 9000.

banex
04.03.2008, 19:08
To za usisivac se podrazumeva.Prvo usisivac ima na kirbiju onaj nastavak od konjske dlake.Sve se to fino usisa pa onda neko sredstvo.

neconix
04.03.2008, 21:05
kad ocistim klavijaturu, sledeci vikend nema baksisa, cim je drzim prljavu, stalno nekih para bude

E to si u pravu!:D

amko_NP
04.03.2008, 22:26
kad ocistim klavijaturu, sledeci vikend nema baksisa, cim je drzim prljavu, stalno nekih para bude

A ja se cudim zasto nema nikad baksisa, skoro svaki da je cistim, e bogami vise necu ni da je taknem :D:D:D

mykeli
04.03.2008, 23:00
Posle svirke samo ovlash sa "stolnjakom"...kad dodjem koci u neko doba,pa na sutra dan,"temeljno",krenem od peta,pa listovi,pa butine,pa da mu jebem tamo njemu....do kraja=)):lol::D

Shalim se...znaci uvek ih brisem do "boje"!!!

Jugo
05.03.2008, 04:17
Ma ne cistim ga nikako tacno me sramota kako izgleda, moracu ga danas ocistiti!!!

U je..o te... a ja mislio da sam jedini!=))

jager
08.03.2008, 06:32
Aaaaaaa ... pa ja moju spravu cistim kuci posle svake svirke. Na tezgi ne, gledam da je brze bolje spakujem i bezanija kuci... ali zato sutradan kad se razbudim obrisem je skroz-naskroz vlaznom krpom, onako jako iscedjenom. Nikakve hemikalije ne koristim.... Inace, jos je suvise nova za otvaranje, ali cim istekne garancija ima da je otvorim i ocistim iznutra. Koliko pusim, garant je vec puna pepela :D

wizardpeci
26.09.2010, 12:25
pa naravno da bude ociscena posle svirke ali tek sutradan, 1 korak usisivac ili fen za kosu ali hladno izduvavanje, 2 korak suva krpa za prasinu ,3 korak pronto sa krpom za staklo,4 korak oko potencijometara i ulaza, izlaza i svih nedostupnih mesta stapicima za usi natopljenim med. alkoholom to sve kod mene traje najmanje 30 min,to mu dodje kao neki ritual :D

jura20
05.10.2010, 21:17
ja čistim display sa onom krpicom što se kupi za naočale
čisiti lijepo je natopljena s nekim sredstvom i uvijek ih imam par komada sa sobom, a ostatak sa suhom krpom

rolandg800
07.10.2010, 18:53
Kompletnu klavijaturu cistim sa apotekarskim alkoholom i krpom od mikrofibera

milanceshow
07.10.2010, 19:38
Kad god sam ocisitio klavijaturu,poceo je da opada posao.Zato je ne cistim! :)

LOLE01
09.10.2010, 16:23
Ja moju povremeno obrišem poluvlažnom krpom (samo voda)...jednom mjesečno je dovoljno ja mislim...

Todorgm
09.10.2010, 16:30
Ja moju posle svake svirke mokrim sundjerom za pranje sudova i posle suvom krpom :D......a tako isto i kablove adaptere itd

Simke
09.10.2010, 18:14
Kad god sam ocisitio klavijaturu,poceo je da opada posao.Zato je ne cistim! :)
...i ja kad god operem auto..padne kisa!!:)
PRONTO je zakon!! Ocisti svu prljavstinu,prasinu i kad se obrise,ne ostavlja vidljive tragove brisanja.
preporuka!!!