PDA

Pokaži Full Verziju : kontakt 2&3 terce!!!


branoy
04.03.2008, 08:00
Cao...evo malo sam nasao vremena da se i ovim pozabavim a vidim da vam i te kako treba znaci napravio sam terce sebi u KONTKT2 za studio pa rekoh da podelim i vama malo znanja pa ovako...Odete u SCRIPT EDITOR i izaberete u Tuning preset Microtuning i videcete da pomeranje nota ide samo do +50 ili -50 a nama treba +99 ili -99 (to vam je pola tona gore dole) a da biste to dobili potrebno je SCRIPT editor preraditi. Udjete dole levo u edit pa malo spustite do (----------UI Elements------------) i izgelda primer ovako:
declare ui_value_edit $I(-50000, 50000, 1000)..i tako svi ispod a vi ih preradite da svi budu ovako: (-99000, 99000, 1000) pritisnite gore desno aply i sada Note C,D,F,G,A,B stavite na -99.000, :snimite preset po vasim nazivom kako hocete!
Znaci ovo je molska terca a vi sebi pravite kave hocete i obavezno pod source da tune bude +4.00 St a moze i -8.00 St tj. visoka-niska terca!

E ovo sam vec davno napisao 2006 na jednom sajtu a vidim pitaju me mnogi kako napravit
terce u tom sempleru pa ovako da svima pomognem mada ja kad sam trazio da to meni
neko kaze nije bilo uspeha dok nisam malo sjeo i zagrijao dobro stolicu kako se to vec kaze,
tako ako pravite pc aranzer ja vam pomazem s tercama koje su univerzalne. Uzivajte!

vladamusic
04.03.2008, 14:27
Nesto ne koristim terce na Kontaktu, ali u svakom slucaju VELIKO HVALA, trebace nekad sigurno!
Pozdrav

branoy
04.03.2008, 16:56
ma da druze kako nece trebati, vidis da svi kukaju cim nema terci na klavijaturi
pa traze sve mogucnosti da se naprave a ovo je zakon za pc... sve te semplove ubacis s tritona obradis u kontaktu i mastu na volju ha-ha....

Narodnjak300
10.02.2009, 00:25
dali je isti postupak i sa kontaktom 3?

yamahapassion
10.02.2009, 02:46
Da ne otvaram novu temu, da li znas mozda da li se moze u Vsampleru dobiti mono i portamento efekat? Video sam kada na Vsampleru za obju oces da dodas efekat, pa posto imam i FM8 instaliran u kompu kad sam dosao na kraj onog padajuceg menija sa efektime pisalo mi je kao zadnja stavka: VST:FM8 FX E sad, tu pristiskam edit, i otvara mi se program FM8 i tu mi nudi sve da menjam na njemu i na kraju da snimim to kao effect banku sa ekstenzijom: .vfxb To me strasno zanima, da li bi se moglo nekako preko toga uvesti da mi na boju iz Vsamplera ide portamento efekat koji bi vukao iz FM8, ako to moze, onda bi ovaj sistem bio idealna zamena za tritona, nesto kao softverski triton :) Molim te objasni mi posto vidim da se razumes u te stvari, da li bi moglo tako, ili nekako drugacije ako znas. Pozdrav.

grabovac037
11.02.2009, 15:24
Zanima me da li u kontaktu funkcionise opcija mono i koliko je bolji za zivu svirku od vsapmplera koristio sam vsampler ali bi probao kontakt

yamahapassion
14.02.2009, 17:15
I mene takodje to zanima. Da li moze da se doda mono, i portamento. I u kojoj verziji kontakta se (ako moze) to moze dodavati. Ja imam onaj stari, valjda kontakt 1, ali snacu se za 2 ili 3. samo da mi neko kaze, ako moze odma menjam Vsampler, posto sa Vsamplerom se to nikako ne moze odraditi (provereno).

BasariStudios
15.02.2009, 04:33
Kontakt, bilo koji, moze i terce i mono i portamento, sad portamento on svoje nema,
ima obican Glide al ja i jedan amerikanac odavno smo napisali portamento skriptu
sa Fingered portamento samo neznam gdje mi je. Mono se ukljuci u Skripte, ides na
Performance i odaberes Mono il Solo skriptu.

yamahapassion
15.02.2009, 14:54
@BasariStudios: Druze, bio bih ti zahvalan do neba kad bi uspeo naci tu skriptu i poslati mi. Evo sinoc sam bas skinuo Kontakt3 i svidja mi se njegov koncept, mislim da ima puno vise mogucnosti i potencijala nego Vsampler3. Samo da spomenem mono i transpoze koje na Vsampleru nema, a portamento je tek prica za sebe. Druze, treba mi to ko lebac, pa bi te molio ako ikako uspes da nadjes to da mi prosledis. I jos da te pitam posto vidim da si ti strucnjak za te soft samplere, kako da podesim mono efekat u kontaktu3 ? Ja namestim max. polifoniju na 1 i samo mi jedan ton svira, ali to nije onaj mono jel kako da ti kazem, ton mi ponisti ton, ali nema ono kao sto kod npr. gajdi treba da bude, ako drzim prst na jednom tonu i stisnem neki drugi da mi se cuje stalno taj sto mi je prst na njemu u pauzi. Nadam se da razumes sta te pitam. Hvala puno na vremenu i na odgovorima. Pozdrav

Vaxter
15.02.2009, 15:12
Bash chudno da ti je konakt bolji... :))
Pa nije dzaba tolika razlika u ceni izmedju njega i vsamplera... ;)

yamahapassion
15.02.2009, 15:48
Hehe... e sad sto se tice cene, ne znam ;) Ali kontakt me iznenadio zato sto sam pre nekog vremena probao kontakt1 i nije mi se svideo, pa ga nisam dalje ni koristio, nego presao odma na Vsampler koji mi je bio ok, ali sa par velikih mana. E sad, kontakt 3 je vec zverka od programa a jos ako dobijem tu skriptu za portamento.... hm, bice lepo :)
Dodato:
Dopuna: Evo ljudi da vam samo javim da sam uspeo na kontaktu da dobijem i mono mode i portamento preko onog preseta "unisone portamento", i ja sam sasvim zadovoljan. Sada vec imam nesto sto softverski lici na tritona :) Poz svima

psssss
07.11.2010, 20:24
zna li neko kako ove terce napraviti na kontakt3 ja sam nesto pokusao ali nije dobro terce su ne tacne na kontakt 3 pa ako neko zna ili ima neki preset vec napravljen bio bih zahvalan kad bi podjelio sa nama...pozz

psssss
26.11.2010, 17:24
evo samo da javim da ove terce rade i na kontekt 3 i 4 molske terce znaci sam uspio srediti da rade ako neko se neko ne snadje sa ovim neka se slobodno javi...samo me intersuje da li neko ima neku semu za durske terce da napravim njih nikako ne mogu da dobijem...ajd pozzz

Ace
27.11.2010, 02:51
Kolega imamo download sekcija, mozes uploadovati tamo ako hoces da podelis to sa kolegama.
Sto se tice sablone za terce, ja sam ispisivao nekoliko puta to u Korg sekciji, pretrazi mozda bice ti korisno ako hoces raditi terce jer je princip u glavnom slicni.
Pozdrav

NikolayTheM
20.05.2013, 00:08
Da li je moguce napraviti terce za nasu muziku u Kontakt 5?

pekilik
20.05.2013, 17:43
u skript editoru u preset pa zatim randomize i change i onda u change keys tu se moze stelovati za svaki ton posebno

tranzit
20.05.2013, 19:07
Zaboravi ti njemu da kazes da koristeci taj Preset Script mora bar 5 puta da ga doda ako, na primjer, hoce da pokrije 5 Oktava tim tercama !!!!!!

pekilik
20.05.2013, 19:32
zaboravih ....http://www.yu-midi.org/chat/data/public/themes/yahoo/smileys/1.gif

tranzit
21.05.2013, 00:57
Ko priznaje... nego salu na stranu, postoji daleko jednostavnija metoda. Postoji rjesenje (skripta), pomocu kojeg bi bio u stanju zadati samo jednu oktavu koja ce onda vaziti za kompletnu klavijaturu, a uz to i veoma bitne razlicite harmonske konfiguracije i Root Note a oba parametra bi mogao da mijenjas putem midi kontrolera koji sam definises i to sve u jednoj jedinoj skripti.

NikolayTheM
21.05.2013, 01:14
A kako bih mogao da sredim tu skriptu?

tranzit
21.05.2013, 01:29
E vidis... ta skripta je bila neophodna u Trans Audio masinama a posto nista slicno nigdje nije moglo da se nadje za Kontakt (sto bi meni naravno olaksalo posao), morao sam i oko tog da gubim vrijeme i da se potrudim da je sam napisem. Svi korisnici Trans Audio sistema dobijaju Sound Engine na bazi Kontakta gdje su svi instrumenti opremljeni pomenutom skriptom. Takodje i korisnici Trans Audio Sound Banka, koji se posebno moze naruciti i dobiti (negdje oko 100 GB sampling materijala koji pokriva sve obligatorne GM/XG sounde a uz njih i sve najpopularnije sounde koji se koriste na Balkanu), raspolazu istom skriptom. Sve u svemu, kako vidis, ta skripta je zasticeni produkt Trans Audia i nije "free tool".

NikolayTheM
21.05.2013, 02:01
A postoji li neko free resenje, otvorio sam ovu temu pre neki dan: http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=25328#axzz2TsTdTk00
moze li na taj nacin?

tranzit
21.05.2013, 02:46
Vec sam napisao da ne postoji nikakvo "free" rjesenje, inace se ne bih sam maltretirao pisuci skriptu za Trans Audio, koja uzgred, nije nimalo jednostavna i naivna.
U vezi sa tvojim pitanjem iz citirane teme o "prenosenju" terci sa Korg LEa na Kontakt, to nikako nece ici jer su te terce na LEu dio internog editinga samog sounda, odnosno Combija i nemaju nikakve veze sa bilo kakvim midi parametrom koji bi prenio naredbu na Kontakt. Drugim rijecima, terce na LEu su iskljucivo sastavni dio sinteze LEa i ne mogu utjecati na sintezu Kontakta koji ima sasvim drugaciju i daleko kopmpleksniju strukturu (nema ni najmanjih tangentnih tacaka sa prostom, jadnom i bijednom sintezom LEa). Iz tog razloga, nemoj se uzalud muciti i pokusavati nesto, sto ni pomocu crne magije nije moguce uraditi.

pekilik
28.05.2013, 17:18
Evo danas malo eksperimetisah sa tercama na kontaktu 5 pa dodjoh do do sledecih rezultata: u kontaktu vec postoji jedna fabricka skripta za terce koja i neradi tako lose a to je u Preset - Factory - Harmonize - interval - tonal gde se mogu odabrati razni nacini sviranja terci u raznim tonalitetima i skalama.

e sad ako nam to ne odgovara postoji i nacin da ih sami napravimo a to je na nacin koji je opisan u pocetku ove teme: Preset - Factory - Tuning - Microtuning zatim u donjem cosku Edit pa zatim dole u skripti gde pise declare const $TUNE_RANGE := 50 to 50 promeniti u 400 jer jedna stotina je jednaka jednom polu stepenu note i nakon toga Apply
tada je skripta spremna, da bi ste napravili recimo a mol tercu potrbno je da tonovi:
C,Db,Eb,F,Gb,G,Ab,Bb imaju vrednost 400 a D,E,A,B vrednos 300 tako se dobija terca za Amol skalu ili Cdur i mozete je snimiti kao User skriptu i primeniti na bilo koji instrument

tranzit
28.05.2013, 18:30
To tako nece ici i to ama bas nikako. Dezinformacija je i post na pocetku ove teme ali nisam ranije reagovao jer sam ga iz nekih razloga smetnuo s uma. Kolege ce badava da se muce a rezultata nece biti. Treba kao prvo dobro poznavati teoriju muzike, tacnije same intervale u razlicitim harmonskim konfiguracijama, sto je ogromno polje, a onda i mogucnosti i nacin rada Kontakta i njegovih skripti, pa tek onda pisati o tome na forumu. Jos jednom, nemoguce je fabrickim skriptama Kontakta pa ni njihovim kombinacijama doci do terci koje ce potpuno zadovoljiti potrebe profesionalnih balkanskih muzicara, koji vrlo dobro znaju u svakom momentu kako treba da se cuje odredjena terca. Kojekakvih imitacija i pribliznih rjesenja ima na stotine i internet je pun takvih nebuloza, tako da nam je najmanje potrebna jos jedna takva. Da ostavimo po strani nemogucnost promjene tonaliteta i harmonskih konfiguracija putem midi kontrolera onako "u letu", sto je veoma bitno na bini, jer ko ce popamtiti gdje mu se nalazi koja terca, sa kojim instrumentima, u kojem tonalitetu i kojoj harmonskoj konfiguraciji. Ovo je druga strana problema jer prevashodno treba pronaci put kako mijenjati tonalitet i harmonsku konfiguraciju "u letu" i to na istom presetu ili instrumentu (ako ostanemo u zargonu Native Instruments).

pekilik
28.05.2013, 20:51
Samo da napomenem da je u Microtuning skripti moguce napraviti 12 preseta znaci 12 razlicitih terci i menjati ih midi kontrolom u jednom instrumentu.

tranzit
28.05.2013, 21:05
To je veoma, veoma malo (za balkansku muziku je u opticaju oko stotinak razlicitih postavki), a osim toga, sto je daleko vaznije, Microtuningom se u sustini stimuje sampl, to jest pomjera se njegov osnovni ton vjestackim putem koji, odmah i bez izuzetka, utice na kvalitet osnovnog sampla, utoliko vise koliko je vece odstojanje od originalne Sample Root Note. Zakljucak, Microtuning nije pravi nacin za dobijanje terce jer se njime utice na sam sampl a ne na Midi Note sto je jedini prihvatljivi nacin jer se njime ne "dira" sample materijal.

branoy
28.05.2013, 22:17
zato je chorder iz cubesa zakon!! haha

tranzit
29.05.2013, 02:25
Tacno, tu se radi o midi procesingu, to je pravi nacin a nikako stimovanje preko Microtuninga kojim se automatski gubi na kvalitetu, pogotovo sto se radi o velikim distancama od Root Note sampla.

branoy
29.05.2013, 10:07
tako jednostavan, perfektan, kako to ne napisu u klavijaturi cokoladu im !! haha , to je par kilobajta haha

NikolayTheM
30.05.2013, 18:51
Upravo sam isprobao ovo sa microtuning, rezultati su i vise nego zadovoljavajuci za skromnije potrebe :)

pekilik
30.05.2013, 20:58
mogu da kazem da i fabricke terce koje se vec nalaze u kontaktu u Preset - Factory - Harmonize - Interval-tonal rade sasvim dobro mogu da se menjaju midi kontrolama i ispunjavaju ono sto je rekao gospodin Tranzit jer rade na midi bazi sempl ostaje netaknut,
ako treba moze se malo i sama skripta editovati.

tranzit
30.05.2013, 21:53
Tacno, najbitnije je da se ne vrsi "tuning" sampla kod tih terci, vec samo midi procesing, kao kod Factory Harmonize Preset Skripte, gdje u skripti nista drugo nije uradjeno do najednostavniji Midi Note Processing koji definise koja nota ce se cuti kada se odsvira odredjena druga nota. Potpuno isti "efekat" kao i kod Cubase Chorder Midi Plugina, koji pomenu branoy, u jednom od postova, a koji je star vec desetak godina. Prosto, da prostije ne moze biti ali kao sto vidimo to je za proizvodjace hardver aranzera ogroman problem jer da bi se na njima dobile terce, moraju se izvoditi svakakvi marifetluci, mahinacije i manilpulacije, a u sustini je to sve sasvim jednostavan postupak.

branoy
30.05.2013, 23:26
sam je fora sto u Harmonize Preset Skriptama ne mozes ugasiti prvi ton, nego rade i prvi i terca, i to nema logike ako bi mesao boje npr da harmonika sopran bude prvi ton bez terce a neka druga da bude sa tercom a da se od te druge ne cuje prvi ton. zato su onda one bolje, kao na tritonu mesas u kombinaciji s cim zelis i palis terce posebno kojoj zelis boji.

branoy
30.05.2013, 23:35
inace da se sad u 2013god ne mucite evo vam moje, za kontakt.
ubacite ih u putanju sa slike dole. poz

tranzit
30.05.2013, 23:37
sam je fora sto u Harmonize Preset Skriptama ne mozes ugasiti prvi ton, nego rade i prvi i terca.
I za to postoji rjesenje u vidu skripte u Kontaktu. Kontakt je onoliko "svemoguc" koliko je i sta je u stanju napraviti onaj koji ga koristi. Kontakt je zahvaljujuci svojim skriptama potpuno otvoren sistem i samo je pitanje kako napraviti skriptu koja ce odraditi ono sto se pozeli. Tacno je da su skripte nauka za sebe ali ko ulozi dovoljno vremena i truda u studiranje strukture Kontakt skripte, bice u stanju da rijesi bilo koji "problem" i u pogledu sounda i efekata a i u domenu midi processinga unutar Kontakta. Vec duze vrijeme se po svijetu odrzavaju vrlo ozbiljni seminari koji se bave iskljucivo skriptama za Kontakt.

branoy
30.05.2013, 23:46
mesto da oni to sve naprave pa prodaju scriptu po scriptu na marketu, ja verujem da sve jedan klavijaturista nikad u zivotu nije cuo sta je skripta a kamo li znao da napise prva dva slova za nju. do kontakta to nije bilo nigde ,, sreca da se izeditirati ko zna nesto u materiju koji zeli odradit, ja msm znam dovoljno, ali ne bih nikad ni pokusao uciti da radim scripte kakve zamislim, ne vidim se u kontaktu kao sempleru. osim za nesto , a to su biblioteke poneke dobre.

plus u onom harmonizeru ja sam nasao sam dve terce molsku i dursku npr za pesme poslednji boem a nikako za npr cik pogodi itd

tranzit
31.05.2013, 02:37
...ja verujem da sve jedan klavijaturista nikad u zivotu nije cuo sta je skripta a kamo li znao da napise prva dva slova za nju. Nije skripta ni osmisljena da je upotrebljavaju "klavijaturisti" vec developeri koji ce kasnije te skripte upotrijebiti u svojim Libraryjima. Uz to, kompletna struktura rada sa skriptama je isuvise komplikovana da bi se njome bavili muzicari jer za izradu kompleksnijih skripti je neophodno pozamasno programersko znanje i iskustvo. Vidis li da ljudi imaju ogromnih problema i sa najednostavnijim editorima na hardver instrumentima, samo im jos fali da se muce sa skriptama Kontakta. Kad ce da sviraju ? Onaj ko ima interesovanja i zeli da udje dublje i detaljnije u materiju, ima priliku da se prijavi na neki od seminara ili da nabavi literaturu i da se da na studiranje.

branoy
31.05.2013, 02:46
pa to i pricam, hahahah, jbg

NikolayTheM
31.05.2013, 04:28
inace da se sad u 2013god ne mucite evo vam moje, za kontakt.
ubacite ih u putanju sa slike dole. poz

Ubacio sam, ali ne cuje se terca, vec susedni ton. U cemu je problem?
Hvala

romario
31.05.2013, 08:06
inace da se sad u 2013god ne mucite evo vam moje, za kontakt.
ubacite ih u putanju sa slike dole. poz


Ne treba mi ovo ,
ali lijepa gesta od tebe kolega !

branoy
31.05.2013, 12:05
nista ba ljudi hehe, u cemu je fora? pa jel se cuje na tritonu npr kad ubacis user scalu odmah terca? ne zar ne? nego moras odraditi i transpoze jeli tako :) to je fora. plus 4, minus 8 itd za molske durske, a za dvojka tercu minus 4, plus 8 itd, znaci na tom kontaktu gde je skripta. poz

NikolayTheM
31.05.2013, 12:41
To je to kolega branoy, Hvala :)

branoy
31.05.2013, 13:02
najlakse ubaci prvo transpozer skriptu na prvi preset u skriptama, a na drugo mesto tercu. jer pravi je transpozer taj iz menua skripti, onaj na kontaktu ne valja, sam tjunira.

NikolayTheM
31.05.2013, 14:11
Da, primetio sam da zeza, namestim dve tri terce (prvo transpoze pa terca), one rade, a posle kad sam stavljao sasvim slucajno tercu pa transpoze, bilo je stepena i polustepena.

pekilik
01.06.2013, 15:14
uspeo sam da iz Kontakt 5 fabricke skripte za terce izbacim osnovni ton pa sad mozete za osnovni ton staviti jednu boju a tercu moze svirati druga boja, ubacio sam skriptu u download sekciju pa ako moderatori odobre mozete je tamo skinuti, ili se javite na pm.

NikolayTheM
07.06.2013, 00:37
Palo mi je na pamet nesto, mozda mozemo da usemplujemo sve terce, ton po ton, napravimo multisempl u kontaktu i da teramo :D
Inace da se pohvalim, kontakt mi je odradio tezgu skoro ;)

tranzit
07.06.2013, 01:03
To sa samplovanim tercama bi bilo malo smijesno, a mnogo posla. Inace, Kontakt ce odraditi kakvu god hoces "tezgu", pitanje je samo kako se on iskoristi jer su mu resursi ogromni.

NikolayTheM
07.06.2013, 05:39
Desava mi se u kontaktu nesto jako cudno, napravio sam dve banke, jedna za levu a druga za desnu ruku. Desava se da se npr dva basa pomesaju, pa nekoliko tona jedan nekoliko drugi, moram da izbrisem oba basa, i ponovo da ih ucitam u banku. Zbog cega je to?
Hvala

tranzit
07.06.2013, 09:45
Kako mislis "pa nekoliko tona jedan nekoliko drugi"... i koji Kontakt uopste imas ?

NikolayTheM
07.06.2013, 10:43
Imam Kontakt 5.1.0
Inace kada stavim dva basa, jedan na 1. i drugi na 2. patch, posle nekog vremena se izmesaju, pa dva, tri tona je pick, druga tri finger, treca tri zajedno i tako bez ikakvog redosleda. ne znam da li je problem kod klavijature (Korg Le). Stavio sam u Combi modu za svaki od 8 instrumenata razlicit kanal, izabrao sam EXT.

tranzit
07.06.2013, 11:06
Sta je "Patch"... ne postoji "Patch" u vokabularu Kontakta. Vjerovatno si mislio na Instrument... ili... ? Koristis li Kontakt samo za solo upravljajuci ga sa LEa ?

NikolayTheM
07.06.2013, 11:53
Da, upravljam sa LEa, kontakt samo prima naredbe. Sve odradjuje LE, napakovao sam kontakt, i tu nema sta da se dira, 8 banke, za svaku poseban MIDI kanal, sve funkcionise osimsto mi na LOWER (tako sam nazvao banku sa basovima) pomesa dva basa, ni sam ne znam zasto. Mozda LE posalje neku neispravnu naredbu a mozda je i problem u Kontaktu.

marko87
08.06.2013, 12:00
Jel se to desava u toku sviranja, ili nakon cuvanja? Moze da se desi da u toku cuvanja ,kad pakuje semplove i verovatno se nadju semplovi sa istim imenima i onda ih pomesa pa se zato desava to sto ti se desava.

NikolayTheM
08.06.2013, 13:27
Bio si u pravu, kada sacuvam monolith, izmesa, a kad sacuvam patch i samples sve bude u redu :)
Hvala