PDA

Pokaži Full Verziju : Izbrisan podforum


Vaxter
03.03.2008, 22:00
Neki ce da slave, a neki da zale, ali ostali smo bez jednog podforuma.
Pogodite kog... ;)

milan_lekic
03.03.2008, 22:04
MIDI fajlovi?

Vaxter
03.03.2008, 22:57
;)

kuki
03.03.2008, 23:24
Tooooooo...jeeeee.....jupiiiiiiiiii:)

Vaxter
03.03.2008, 23:28
Posle ovoga nema izgovora za trazenje midija!
Odmah ide ban!
Msm, bar ce kresho to sigurno da uradi!
Svi znaju koliko on voli keksashe! :))

Menko
03.03.2008, 23:31
Bravo vi napokon dodje i ovaj lijepi dan :D
Vrijeme je davno bilo da ovo uradi te ,nakuipilo se toliko fajlas da mi je pocelo ici na zivce da udjem na sajt,skoro svaki ebeni dan nekom treba neki midi za ovo-on
Zivjeli vi Hiljadu godina.

GALA
03.03.2008, 23:34
Hvala dragom bogu pa i to napraviste,to je trebalo odavno napravit....

daisa
03.03.2008, 23:45
Glupost je bila uopste i sto je taj podforum postavljen %-(

Vaxter
04.03.2008, 02:19
Pa, u pochetku i nije bilo toliko fajlasha... ;)

GALA
04.03.2008, 02:29
Vaxter :vjeruj kad vidim tema stoji i pise :trazim hitno Midi fajl,imali neko Midi od..., dođe mi da pepeljarom razbijem monitor.. Imo sam osjecaj da svaki fajlaš je moj rang ili ajmo reci naš svih muzicara i koda je dobro doso,tako sam bez veze razmišljo o tom,kao da ih se poziva samo dođite,,,ma teraj brate to s yu-midija imaju oni svoje stranice i nek đagaju tamo, toliko od mene... sad idem spavat s mirom u dusi

Vaxter
04.03.2008, 02:36
:lol::lol::lol:
Izgleda da ce ipak svi da slave!
=))

gogspa80
04.03.2008, 10:59
Ja sam novi tako da nisam ni znao za taj potforum, a znate sta je isto za popizdit, gledao sam snimku od svadbe jedne i vidi se da ljudi sviraju,osjeti se to, a jedna zena kasnije kaze sto je bila na toj svadbi kako su sve pustali i glas da je snimljen, joooj, ma nemaju ljudi pojma i to je zalosno, ne cjeni se vise nista.. pozdrav

A po meni i ti sto imaju ritmove a na njima odsvirani forspili na intro 1 i tako , i to mi je bezveze...

Jazz
04.03.2008, 11:40
pozdrav sa sve forumase... gledajući na te midi file-ove nije sve baš tako crno npr. od dobrog midi file-a se moze preko style worksa napraviti finih style-ova... isparavite me ako griješim. Nisam pristalica puštanja file-ova TOTALNO volim svirku uzivo a narocito dvojke ( ciganluk) tako sto se mene tice meni su midi file-ovi pomogli u tom pogledu... i ako može pitanje za moderatore ovo site-a gdje mogu pronaći svoj file kojeg sam davno upload-ovo a zove se JAZZ_SET riječ je o mojim semplovima mislim da ga nema na site-u...malo sam brljavio po svojoj FC pa mi trebaju.
Veliki pozdrav i svako dobro svima želim, Jazz

gjoko
04.03.2008, 11:56
u pravu ste kolege ovo je sajt sa muzicare a ne za druge profesije..:lol::lol::lol:...

kljucko
04.03.2008, 12:03
Ja sam novi tako da nisam ni znao za taj potforum, a znate sta je isto za popizdit, gledao sam snimku od svadbe jedne i vidi se da ljudi sviraju,osjeti se to, a jedna zena kasnije kaze sto je bila na toj svadbi kako su sve pustali i glas da je snimljen, joooj, ma nemaju ljudi pojma i to je zalosno, ne cjeni se vise nista.. pozdrav

A po meni i ti sto imaju ritmove a na njima odsvirani forspili na intro 1 i tako , i to mi je bezveze...

Nikom nista ne zamjerim,neka se svako znalazi kako najbolje zna i umije. Onaj ko bi svakako trebao biti ljut i razocaran su bubnjari,gitaristi i ostali ljudi koji su zamijenjeni aranzerom...Zamislite kako se jedan gitarista osjeca kad cuje ove nase jalove gitare sa aranzera...Sa prvom pojavom aranzera umjetnost svirke je unistena i zato nikom nista ne zamjerim,neka se ljudi snalaze.
Prestanite velicanje aranzera i vratite se normalnim instrumentima.

Ja sam gitarista od svoje 7 godine...U 22 godini sam presao na ove igracke zato sto nema posla,a prije toga sam imao bend od 5 ljudi i to je bila ljepota,ali gazde vise nemaju para da plate 5 ljudi..Ne stidim se reci da koristim te ritmove sa forspilom na INTRU,ne bas sve,ali dosta njih.

jager
05.03.2008, 01:26
Aaaaaaaaaaa, pa leeeeeeeeeepo! :) Lepo i ozbiljno je shvaceno moje pitanje CEMU POSTOJI taj MIDI podforum! ;)
Svaka cast, svakako je samo smetao i mamio ljude na bananu :)

Alix
06.03.2008, 09:38
Tek sad sam vidio dobru vjest...Svaka čast moderatori nek ste skinuli te fajlove...Ko se buni nek proda instrumente il nek se nauči svirati...Dosta je bilo fajlaša i frajera...A poseban pozdrav kolegu JAZZ-u,nije te bilo 100 godina...Slava Moderatorima!!!

kljucko
06.03.2008, 10:35
Evo jos jedan prijedlog...Izbrisati forum Style Works (http://www.yu-midi.com/forum/forumdisplay.php?f=21) Tamo se stvarno sve svodi na *ja nemam,ja imam,haj posalji...itd*.:(
Nema nista korisno u njemu..

kreso
06.03.2008, 12:13
Forum u vezi Style Worksa je postavljen prvenstveno za sve članove koji rade u njemu, pa kad zapnu i zatrebaju savjet da im se pomogne.
Drugi par rukavica je taj što svi misle da će ga ovdje nabaviti džabe.
Ja ga nebi skido, već briso i post i člana koji ga zatraži i to forever.

kljucko
06.03.2008, 13:54
Forum u vezi Style Worksa je postavljen prvenstveno za sve članove koji rade u njemu, pa kad zapnu i zatrebaju savjet da im se pomogne.
Drugi par rukavica je taj što svi misle da će ga ovdje nabaviti džabe.
Ja ga nebi skido, već briso i post i člana koji ga zatraži i to forever.

Slazem se.;)

krcmar
06.03.2008, 15:40
E svaka cast za to sto ste ukinuli te glupe fajlase.
Pre par dana sam bio u prodavnici muzickih instrumenata, i dodje covjek oce da kupi pa50 da pusta fajlove. Ali naj gore je bilo sto se covjek nikad nije bavio muzikom i ne zna sta je klavijatura, vec on kaze "Imam ja sina mlad je on, ima 24 godine. Moram ga nagovoriti da pocne svirati" Nisam mogao vjerovati kakvih sve budala ima.

milanceshow
06.03.2008, 16:36
Odlicno je to sto se fajlasi izbacuju.
Prosle nedelje sam svirao jedan ispracaj u vojsku.Na toj tezgi sam pricao sa kamermanom.Znamo se dugo jer smo dosta tezgi zajedno radili.I prica on meni .....

"Eee ... moj Milance.... Muzika i sve ostalo je otislo u K.... Jel znas ti da sam prosle godine odradio dve svadbe sa DJ (covek prica ,a ja ga slusam-strasno)."
Ko je doprineo tome,to sad i nije bitno...(da ih ne pominjemo)

Muzika se krece svojim tokom,vremena se menjaju.Ja idalje sviram i imam dosta posla,a nadam se da nece kola nas muzicara da krenu nizbrdo.Sa druge strane gledano-Koliko nas klavijaturista ima skinutih ritmova sa midi fajla?Mislim da svako ima bar jedan ritam ako ne i vise.Svet je jedna velika kosnica gde svako sa svakim mora ziveti i saradjivati.Mi muzicari znamo ko svira ko nesvira,a obicnog coveka( 80% njih) i nezanima to o cemu mi pricamo i raspravljamo na ovom forumu.Narodu je bitno da bude veselo.....
U svakom slucaju sam za to da se prava umetnost i muzicari moraju ceniti.
Pozdrav!!!

Vaxter
06.03.2008, 22:59
Ja, npr. nemam nijedan!
Koristim uglavnom ritmove koje sam sam pravio, i par koje sam pokupio odavde.
Ne radim sa namenskim ritmovima.
Chim ih koristim, sve mi zvuchi isuvishe izveshtacheno.
Nema tog live zvuka...
Ti koje necemo da pominjemo su tvoji sugradjani, chini mi se... :))
Jedno si ipak, nazalost, u pravu.
Ljudi nas ne razlikuju od fajlasha... :(

kuki
06.03.2008, 23:36
E to i mene nervira sto nas ljudi ne razlikuju od fajlasa! Grrrr

milanceshow
07.03.2008, 00:18
E to i mene nervira sto nas ljudi ne razlikuju od fajlasa! Grrrr
To samo znaci JEDNO :----MNOGO DOBRO SVIRAMO :D

Vaxter
07.03.2008, 01:45
:))
Ma, svi mi sa aranzerima smo polu-fajlashi...
Jbg, ali je istina...

mykeli
07.03.2008, 10:55
Uaaa,fajlashi a boga mi i aranzeristi=))

Alix
07.03.2008, 12:37
Evo poslije 10 godina drugovanja sa mojim kolegom,koji je na žalost fajlaš,zadnji put smo se malo zakačili oko te teme koju ja izbjegavam pred njim na daleko...Naime ne znam kako je došlo do toga da sam ja za nekoga reko fajlaš a on meni:A ša si ti?Pa reko Muzičar uživo...A on meni da ja kao ne sviram ni 20% uživo...I on se vadi kao da nemam "uživo" bubnjara,nemam basista,nemam gitare,itd već samo držim aranžera...I ja njemu kad je tako jednostavno što ti ne sviraš,reko ne znaš jednog akorda sa tri prsta da ahvatiš,i tako smo se zakačili malo žešće...Al et da izbjegnem svađu odusto sam od te teme ali inače je ta tema jako škakljiva...Pa kad će narod da skonta danije jednostavno štelati tempo,ritam,intonaciju,improvizaciju,pratnju akorda,itd...Nije to pasje maslo pa da svako zna...Svi mi siramo na svoj način,al po uhu se čuje kvalitet i ko zna a ko ne zna...Al et fajlaši se tješe s tim da i mi kao samo 20% sviramo uživo,ostalo nam je playback...I šta reći na to?...Bez reči...

DAGI
07.03.2008, 12:40
Pozdravljam ovu odluku i mislim da je to pravi potez.Nemam nista protiv failasa ali nek si otvore svoj vlastiti sajt i nek se tamo sastaju i razmjenjuju sa svojim failovima .Jos jednom svaka cast ... i pozdrav svima koji se muce i pate i nalaze vremena da skidaju pjesme fospile,koji gube zivce kad neide ali koji se nikad nepredaju i napokon skinu i nauce ono sto zele pa kako god to zvucilo

kljucko
07.03.2008, 13:17
Zasto ne napravite peticiju Korgu,Yamahi i Rolandu da izbace sekvencere pa da vam se propali gitaristi,bubnnjari i basisti ne mijesaju u posao?

No.1
07.03.2008, 13:23
Joj da se to dogodi...da ne proizvede vise sequncere bio bi najsrecan.
Mnoge kolege skinuo bi s'kurac, bice posao za pravi muzicari.

kreso
07.03.2008, 13:35
Kljucko, kakve vajde od peticije ???
I nismo mi jedini svirači na ovom svijetu. S druge strane, da ti i izbace sequencer kako bi ti onda radila ritam mašina i kako bi si editirao ritmove na aranžeru ??? ;)

kljucko
07.03.2008, 14:21
Pa o tome ja i pricam.:)..Ljudi iz tih firmi su mislili na sve,a ne samo na ljude koji su isli u skolu za crno-bijele tipke.:)
Mogli su oni napraviti klavijaturu sa sekvencerom,u ukinuti mogucnost pustanja matrica i midi fajlova,ali kakva bi im prodaja u svijetu bila,jos su sad uveli i mp3...hehehe...cuo sam da imaju u vidu u sledecu seriju aranzera,(vjerovatno neki pa3xpro),ubaciti i kafe aparat.:)

Bitno je zabaviti narod i uciniti im vece sto ljepsim....A kako??? Pa boli njih ona stvar kako.

spale
07.03.2008, 15:50
Na jednoj svirci kruži čovek oko mene, kruži gleda,gleda i kaže "Ti to ne sviraš" i ode.Posle pola sata opet on kod mene.Ja stisnem "Start-stop" da naglasim neki refren a on mi uze obadve ruke i skine sa klavijature.Stade ritam,pratnja a harmonikaš cepa li cepa.."Vidi stvarno sviraš..." i ode.
Ma ljudi ja nisam neki Bog zna kakav muzičar.Govorim o kvalitetu.Ali ja nijednog midi fajla nisam pustio na svirci.Imam ih jer mi deca vole muziku i kući pevaju uz njih jer sve tekstove znaju napamet za razliku od mene!!!
Ali ako ja sa svojih 38 godina i poslom koji mi oduzima skoro ceo dan sednem uveče pa uz pomoć knjige i Cubase-a pokušavam da nešto napravim pa da mi klavijatura bolje radi,iako sam TOTALNI AMATER, onda bi valjda ovi mlađi koji se novi pojave na ovom site-u a koji odmah traže midi,program,ful setove mogli bar malo čisto radi kulture pokušati nešto i odsvirati i nešto sami napraviti.

GALA
07.03.2008, 16:10
Ljudi netreba ukinut sekvencer na sintu da proizvode ,nego ljudima koji prave fajlove njima treba polomit ruke,niti jedan bubnjar nemoze napravit fajl,da ga zna napravit znao bi i svirat...krivi su ljudi koji prave fajlove

kuki
07.03.2008, 20:34
Ljudi netreba ukinut sekvencer na sintu da proizvode ,nego ljudima koji prave fajlove njima treba polomit ruke,niti jedan bubnjar nemoze napravit fajl,da ga zna napravit znao bi i svirat...krivi su ljudi koji prave fajlove

Potpuno se slazem!

milanceshow
07.03.2008, 21:00
Ljudi koji prave midi fajlove su dobri muzicari.Nije bas prosto napraviti midi fajl vrhunskog kvaliteta.Tu se uvek vrti problem sa ljudima.Ljudima koji suvise lenji za vezbanje ,a jaki na jeziku.I kada takvom coveku das midi fajl ,on midi fajlom moze da opravda svoju pricu.Mozda taj nezna drugacije da zaradi za zivot.Ili .....postoje jos milion razloga.
Mozda za nas koji sviramo na nekom fajlaskom forumu pricaju : "Sta ovi muzicari samo vezbaju i nigde ne sviraju.Samo znaju da se skoncetrisu na svoj instrument,a kad ih pustis medju ljude on neume da progovori rec sa ljudima.I posle im kriv djavo sto nemaju tezge. I.T.D." ili nesto slicno..... :D

naravucenije :Misljenje treba dati kada se problem sagleda iz razlicitih aspekata.

fico
07.03.2008, 21:10
Svi bi muzcari bili najsretniji da se nikad nije izmislio sint. Uzmi brate harmoniku na prsa gitaristu pored sebe i bubnjara iz ledja i deri .Vrlo brzo bi se videlo ko koliko radi i ko koliko vredi .Ko bi hteo muziku morao bi da ju plati i to ceo bend , a ovako vidi se dokle je muzika dosla .Ali cim su poceli da izlaze sintovi sa sekvencerom i midi fajlovi to je bilo neminovno da se desi prije ili kasnije .Tako ti je danas nazalost u mnogim poslovima ne samo u muziki .Onaj ko placa njemu je uvek skupo ,a onima drugima malo .Mozemo se samo nadati boljim vremenima za sve ali .................?
Poznajem njih dosta koji su prije svirali u bendu i preko noci se to raspalo zbog tog sto gazda nije mogo da plati ceo bend.Harmonikas je nakon mesec dana svirao na aranzeru sam sa pjevacicom a sta ce bubnjar i gitarista kupi sint i start i stop i jeftinije pare i eto konkurencije.

jager
08.03.2008, 05:43
Ma postoji resenje, samo sto je pitanje da li ce ikada da se to i sprovede u delo....
Trebalo bi lepo da krenu kojekakve inspekcije po lokalima i da pregledaju ko ima licencu za svirku. Ko nema - DEBELA KAZNA.
A licencu da ne moze da dobije bas svako. Ispit, pred komisijom, ali da covek SVIRA. Resili bi se fajlasa za 6 meseci, garantujem.....

kljucko
08.03.2008, 17:01
Ma postoji resenje, samo sto je pitanje da li ce ikada da se to i sprovede u delo....
Trebalo bi lepo da krenu kojekakve inspekcije po lokalima i da pregledaju ko ima licencu za svirku. Ko nema - DEBELA KAZNA.
A licencu da ne moze da dobije bas svako. Ispit, pred komisijom, ali da covek SVIRA. Resili bi se fajlasa za 6 meseci, garantujem.....

Kolege takvih inspekcija nema...Da se razumijemo,sve to dolazi iz malo naprednijih drzava neko sto su ove gdje mi zivimo..Svijet je prepun ljudi koji koriste matrice na svirkama i to je doslo i do nas.
Komisije su nekad postojale u ex-yugi,ali samo za tezgarenje po renomiranim hotelima i restoranima..Ali tezgarenje sa pravim instrumentima, a ne sa ovim korgicima i rolandicima..I da postoji ta komisija,sumnjam da bi bilo dozvoljeno ljudima da tezgare sa ovim igrackicama...Mozda,ako bi komisiju sacinjavali samo harmonikasi,ali ja ipak mislim da bi bila zastupljenja prava svih muzicara,a ne samo klavijaturista....Eh onda bi kolega harmonikas morao da zovne i kolegu basistu i gitaristu i bubnjara i svi bi bili sretni..

jager
10.03.2008, 00:48
Pa ne moraju da komisiju sacinjavaju samo harmonikasi :) Imas ti raznih bendova gde ni klavijature nema. Slusao sam pre mozda mesec dana ekipu iz Sombora, zaboravih im ime, gitara, bas i bubanj + pevac. UBISE kako sviraju!!! Sviraju ex-yu rock, malo trvdji zvuk... bilo pravo uzivanje slusati ih :)
Sto se tice inspekcija, sve je to, naravno, samo moja pusta zelja... Znam i sam da se tako sta nece skoro desiti, ali KADA bi se desilo, resili bi se fajlasa. Nemam ja nista protiv ljudi koji koriste blagodeti elektronskog doba, smanjuju broj clanova ekipe, pa koriste aranzere.
Ali bar SVIRAJU. Neka je vala i pustio kompletnu pratnju sa aranzera, ali forspil se ODSVIRA, a harmonija vozi levom rukom. To je svakako svirka, cak i komplikovanija od moje, gde samo soliram i vucem neku podlogu na klavijaturi, a ovamo imam i gitaristu i basistu i bubnjara. Kad za neki deo harmonije nisam siguran, jednostavno ne sviram nista. E, onaj na aranzeru bogami mora da je zna :)
Sve u svemu, skrenusmo malo sa tebe :)

zeko
10.03.2008, 01:31
Nemam ja nista protiv ljudi koji koriste blagodeti elektronskog doba, smanjuju broj clanova ekipe, pa koriste aranzere.
Ali bar SVIRAJU. Neka je vala i pustio kompletnu pratnju sa aranzera, ali forspil se ODSVIRA, a harmonija vozi levom rukom. To je svakako svirka, cak i komplikovanija od moje, gde samo soliram i vucem neku podlogu na klavijaturi, a ovamo imam i gitaristu i basistu i bubnjara. Kad za neki deo harmonije nisam siguran, jednostavno ne sviram nista. E, onaj na aranzeru bogami mora da je zna :)
Sve u svemu, skrenusmo malo sa tebe :)

u potpunosti se slazem s tobom..