PDA

Pokaži Full Verziju : ISPRAVKA U VEZI TERCI IZ SUPER-DOWNLOADA


gorpet
14.09.2005, 23:49
Izvinjavam se svima koji su mozda skinuli terce (za koje sam ja onako nadugacko i nasiroko pisao u supedownloadu kako su dobre i funkcionalne), pa su onda videli i culi da tu bas nesto i ne stima. Sasvim slucajno sam jednom drugaru odneo ove terce i kada smo ih ucitali u performans, shvatio sam da iz nekog razloga Korg nije prepoznao skalu koja omogucava da terce zvuce onako kako treba. Zato cu sada detaljno objasniti sta da uradite kako bi sve na kraju bilo dobro:
Najpre ucitajte u neki slobodan performans tercu C/Am. Zatim pritisnite MENU pa onda TUNING. Posle toga pritisnite PAGE+.
Nacicete se na displeju na kojem pise Tuning:Scale. Ovde podestite da Vam pod Scale bude odabrano USER. Zatim odaberite NOTE i tu prvo namestite notu D#. Zatim na mestu DETUNE stavite +99. Vratite se na NOTE i stavite G#, pa opet DETUNE na +99. Isto tako uradite i sa notom A# (DETUNE +99).Kada ste ovo uradili, pritisnite WRITE i snimite kao prformans C/Amol. Kada god pozelite da imate tercu u Cduru ili prirodnom A molu, jednostavno pozovite ovaj performans, odaberite boje na prve dve RT trake i ukljucite dugme ENSEMBLE.
Ako Vam budu trebale terce u drugim tonalitetima, jednostavno idite opet na TUNING, pa PAGE+, pa ovu skalu koju ste vec napravili prebacite u drugi tonalitet i to tako sto cete pod KEY odrediti koji Vam dur treba. Npr-ako Vam treba A dur, Vi stavite pod KEY A, i imacete A/F#mol.
Ako je potrebnop da dobijete Harmonski mol, ucitajte performans HARM. Am, pa onda TUNING, PAGE+, USER, pa onda opet postavite na +99 sledece tonove: D#,G,G#,A#.Idite na WRITE i snimite kao performans HARM Am. Kada Vam zatreba neki drugi tonalitet-opet pod TUNING, PAGE+, USER, promenite KEY C u neko drugo slovo...
Evo i spiska paralelnih durskih i molskih lestvica:
C/Am
C#/A#m
D/Hm
D#/Cm
E/C#m
F/Dm
F#/Esm
G/Em
G#/Fm
A/F#m
A#/Gm
H/G#m
ZA SVAKU DODATNU POMOC SE SLOBODNO OBRATITE NA gorpet@ptt.yu ili postavite pitanje na forumu.
Jos jednom se IZVINJAVAM i pozdrav svima!