PDA

Pokaži Full Verziju : Koja klavijatura ima najbolji bas?


gile_87
27.02.2008, 17:26
Kao sto sam napisao u naslovu, interesuje me koja klavijatura ima najbolji bas - najverniji bas gitari? Izvinite ako nije trebalo ovde da postavim temu ali...
Imam korg TR i do sada nisam naisao na "pravi" zvuk bas gitare.





Tema je premestena

gile_87
27.02.2008, 19:03
Odgovor administratoru : Pa nisam pogresio! Lepo sam napisao "koja klavijatura ima najbolji bas". Mislio sam i na ostale proizvodjace, a samo sam spomenuo kako imam korg TR.

gile_87
27.02.2008, 19:04
Lepo sam se izvinio u tekstu poruke da sam mozda na lose mesto postavio pitanje, pa ste me izgleda lose razumeli.

gile_87
27.02.2008, 19:09
Moze li da se vrati onaj naslov teme? P.S. Premestite gde smatrate da treba da stoji sa predhodnim naslovom.

mykeli
27.02.2008, 19:11
Znac,tvoj TR nema dobar bass??

Treba ti dobar sempl istog,ja nisam imao TR,ali sam umeo da napravim dobre basove sa fabrickim bojama na starijim masinama,koje nisu imale semplere...

A sad na prvo pitanje da odgovorim,za mene je jedan od najboljih basova imao Kawai k1(bilo nekad)jer se u svirci ponasao bas onako mocno i tupo,bas kao pravi bass,to mislim pre 20tak god,jer se tada tako sviralo(pevac i harmonika,sint u razglas)bubanj se ne ozvucava i Kawai pod obavezno u Chajavca:lol:

mykeli
27.02.2008, 19:12
Nema prb,samo kazi da li te interesuje,koja kljava ima dobar bass ili tvoj TR da li poseduje isti???

U prvom postu si bio malo konfuzan!

kuki
27.02.2008, 19:14
Ma na danas na svakoj klavijaturi mozes da napravis odlican bas,samo malo treba zagrejati stolicu!A pogotovo na korg TR ili Le sa semplovima.Znaci sve zavisi od tebe koliko si kreativan i koliko imas volje da sednes za klavijaturu i miksas.

mykeli
27.02.2008, 19:15
Ok,evo vracen ti je original naslov,da ne mesamo tvoje pitanje u drugom delu sa naslovom...

gile_87
27.02.2008, 19:23
Hvala za naslov, i izvinite ako sam lose postavio pitanje. Upravo to sam i mislio recimo Kavai, Roland... Na Korgu sam cak 20-ak basova probao ali ni jedan nije imao onako "sladak" ton kao bas gitara sa pojacalom... Ne bi mi zavrsilo posao ni neki kvalitetniji sampl, jer mi pored COMBI banke treba i PROG banka u toku svirke. Sada bas sviram na klavijaturi GEM PK7 (aranzerska) i na njoj su iskombinovane dve boje, koje preko bas ekvilajzera farbam ali... priblizno. Pa sam mislio o kupovini neke starije klavijature koja bi mi sluzila samo za bas ili eventualno neki string, brass...(neobavezno).

gile_87
27.02.2008, 19:25
Kad kazem "sladak ton" mislim na onaj sto se obicno napravi u sator, bas gitara, pojacalo TRACE ELLIOT(valjda se tako pise).

gile_87
27.02.2008, 19:28
Cuo sam na jednom uzivo snimku nekih Makedonaca, kako covek na klavijaturi ima strava bas. U pitanju je neki Kurzweil...

kuki
27.02.2008, 19:32
Da kurzweil ima jako dobre boje,on ima i takodje mnogo bolji sempler od bilo kog tritona!To zna svako ko je probao "iste" semplove i na jednoj i na drugoj klavijaturi.

gile_87
27.02.2008, 19:42
Nisam znao da on koristi semplove! A jer se i dalje oni proizvode? Znas li mozda koji se model dobro pokazao? Kolika im je okvirna cena?

kuki
27.02.2008, 19:48
Popularni su modeli Kurzweil K2000,K2500,K2600.Mislim da se ovi modeli koje sam nabrojao vise na proizvode,ali se mogu naci dobro ocuvani jer imaju jako kuciste i dirke su mu takodje odlicne.Cene su im otprilike od 600-do 900 evra.Imas i ovde na forumu mislim da neko prodaje neku od ovih modela sto sam nabrojao.

gile_87
27.02.2008, 20:14
Sta mislite o Roland XP30, XP 80...

gile_87
27.02.2008, 20:16
ili korg t3...?

kuki
27.02.2008, 20:23
Tu su sve legendarne sprave,koje neki muzicari i dan danas koriste,a neki ih drze kuci kao uspomenu i kazu da ih nikad nece prodati.Uglavnom sve nabrojane roland XP30,XP80,KORG T3 mogu odlicno da odrade posao.To su klavijature koje se koriste i za narodnu i zabavnu i rock muziku,mislim te klavijature su svirali i poznati svetski muzicari!

mykeli
27.02.2008, 21:50
Gile,evo ti odlicna sprava za normalnu cenu...
http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=3402

BasariStudios
27.02.2008, 22:45
Za sad masine koje sam ja za sebe nasao najbolje basove su sva 3 MOTIFa, obicni,
ES i XS, to ne moze nista zameniti. Ok, to je moj lican ukus al u ovom svetu gde
ja zivim i radim je takodje lican ukus i 95% ostalih muzicara koje znam.
Pricam o BASSu koji je na sintu, fabricnom, pusti samplove.
SAMPLOVAN Bass ama nijedan nemoze se nikad nit pribliziti onome sto postoji na
MOTIFu il vi mislite da smo MI bolji SAMPLER majstori nego YAMAHinih inzinjera?

gile_87
28.02.2008, 18:41
Razmisljao sam i o tome da kupim neko bas pojacalo kako bi dobio onaj zvuk sto hocu. Sta mislite o tome? Ima li neko predpostavku koliko se krecu polovna bas pojacala?

mykeli
28.02.2008, 23:16
Ovo je vec nova tema...ako zelis da razgovaramo o pojacalima,otvaraj novu temu ili ovo da ide pod LOCK?!!

Ali pazi gde je otvaras!

BasariStudios
04.03.2008, 05:45
Cemu ovakva glupa pitanja? Hajd mi recite koja klavijatura ima najbolju boju za MOJ DILBERE.

gile_87
04.03.2008, 17:05
Ne vidim razlog za drsko ponasanje. Kad bi se svako tako ponasao ovaj forum nebi trajao ni 10 minuta. Ja sam samo pitao ono sto me zanima jer smatram da cu odgovor pre naci na ovom forumu nego na nekom ko se bavi drugim temama. Ne postoje glupa pitanja. Postoje samo glupi odgovori. Za pesmu moj dilbere obrati se Triton seriji - to je moje misljenje. U buduce ukoliko ne mozes da pomognes kolegama svojim znanjem ne mesaj se kako ne bi pravio svadju medju kolegama. Hvala svima koji su ucestvovali u ovoj temi.

BasariStudios
04.03.2008, 18:06
Gile, niko se drsko ne ponasa al ovakva pitanja ne vode nicemu, ako jos nekoliko
ovakva pitanja budu postavljena ovde tek onda forum nece izdrzati 10 minuta.
Ova pitanja dodje samo do razne bezvezne rasprave i ispucavanja CIJI je bolji
a kao drugo pitanje nema nikakvi point, opet ponavljam, glupo je skroz.
Veruj mi da moze postojati vise glupa pitanja nego glupi odgovori a posto si zapeo
na tvoje pitanje odgovoricu ti, za sad nijedan sint nema taki bass, to se samo moze
dobiti u computeru, sa neka 2/3 GB bassa...jesi sad sretan? A sta mi preporucujes
za MOJ DILBERE, TR ili LE bolji za tu pesmu al da moze i Viski Koka Kola a ponekad
volim i onu Garis Li Se Sada...ako to moze odma uzimam samo reci mi jel Le il Tr.

mykeli
04.03.2008, 23:04
Besmisleno,ne tema nego kompletna koncepcija pri kraju!!!


Msm,LOCK!