PDA

Pokaži Full Verziju : Aktivni monitori


Jolly
26.02.2008, 15:44
Pozdrav kolegama!
Posto planiram da kupim aktivne monitore,zanima me sta mislite o Yamaha HS80 M ili o Alesis M1 Active?
Da li je neko imao iskustva sa ovim monitorima?
Hvala!
Pozdrav!

DjoleBn
26.02.2008, 16:21
Radio sam nekad nesto na tim Alesis M1, po meni jako dobri monitori, e sad posto se ne bavim tim, ne bih ih mogao komentarisati i uporedjivati, samo smatram da su dobri ...

Marco7
26.02.2008, 19:10
Moj stav po pitanju ovih koje si nabrojao!Ni jedne ni druge a razlog ovaj!Kuci imam monitore Alesis Control one Mk2 zvuk im je fantastican ali umeju da prevare coveka prilikom miksanja,treba i najmanje jedno godinu dana da radis na njima da bi mogao da napravis neki dobar mix a od ove yamahe bezi sto dalje da ti ne nabrajam zbog cega!Za istu cenu mozes uzeti veoma dobre monitore poput Tanoy-a a i srdacno ti preporucujem Geneleck,Adam i tako raspitaj se malo i videces!

TR-KORG
26.02.2008, 19:37
Druze ja ti savjetujem da si uzmes ADAM S-6A a dobar je i Dynaudio Acoustics BM15A .
Dynaudio Acoustics BM15A:


dvosistemski monitor bas refleks konstrukcije (otvor naprijed)

- frekvencijski opseg 30Hz - 21kHz

- 124dB maksimalni SPL

- 300W snage (100W VF + 200W NF)

- 28mm Esotec visokotonac

- 24cm polipropilenski bas iz jednog komada

- masa 18,6kg

tako ja mislim da bi ti ovaj monitor bio extra

nolimit
08.03.2008, 11:26
e kad ti svi nesto savjetuju da ti onda i ja nesto savjetujem moj definitivni izbor je begringer aktivni monitori

Morison
08.03.2008, 12:37
Imam Alesis M1 mkII vec dve godine i veoma sam zadovoljan sa njima...neces naci bolje za te novce.
Na svake monitore se covek mora priviknuti.
Pozdrav!

Hashimaga
15.04.2008, 19:30
Pozz Kolege, sta kazete za Tascam VL 5 aktivne monitore???
jesul dobre za pa2x??

hvala unaprijed

Marco7
15.04.2008, 19:38
Ako ces za klavijaturu ja bih ti savetovao zvucnike sa vecim basom jer ti ovaj od 5" nista ne cini!uzmi bar Tascam Vl A-8,oni su ti snage 140w i ima 8-cu sub woofer a cena im je oko 300e!Da bar kad svras moze da te ponese zvuk a sa basom od 5 incha tesko da ces biti zadovoljan ;)

Hashimaga
15.04.2008, 20:55
A koje bi mi druge mogao da preprucis, nemoraju da budu bas Tascam, gledao sam one Alelis M1 mk2,...???

Marco7
15.04.2008, 20:56
Par je toliko!Niko ne prodaje monitore po komadu!Kucaj u Google Tascam Vl A8 nacices dosta podataka ;)

Hashimaga
15.04.2008, 21:05
ma nasao sam paar 380 eura, imajul kakvi drugi mozda????

Marco7
15.04.2008, 21:10
Imas najmanje 20 vrsta dobrih monitora!Video si sta smo gore nabrajali pa gledaj!Oni Alesis su za tvoju potrebu extra kao i Berhinger!Sve zavisi od para-koliko para toliko muzike ;)

Hashimaga
15.04.2008, 21:14
Pa netreba mi nesto bas skupo, to je samo za kucu, a inace imam mixetu i to sve... a znaci ti alesis su dobri? Kupio bi njih onda....

gorpet
15.04.2008, 22:38
Pozdrav!
Ja radim sa alesis one mk2! Izuzetni monitori, snazni, perfektno ostri, na njima cujes mnoge stvari koje na nekim drugim zvucnicima ne bi ni primetio. Aranzmane Vlade Georgijeva sam u kompletu sagledao tek kada sam ih cuo na ovim monitorima-otkrio sam gomilu stvari koje ranije nisam ni cuo:-)
Zaista su dobri. Kako rece Marko, postoji mogucnost da monitori slazu u nekoj frekvenciji (ovde se to u manjoj meri moze desiti sa basom), ali imaj u vidu sledece:
-i najbolji studijski monitor ce dati pogresnu sliku ako ga ne prati adekvatno pojacalo (u ovom slucaju bi to trebalo da bude alesis ra300, jer je projektovano upravo za ove monitore)
-i najbolji studijski monitor nece dati pravu sliku ako nije u adekvatnoj prostoriji koja je izgradjena na pravi nacin i na pravi nacin izolovana.
-ni najbolji...bla, bla..ukoliko nisu postavljeni na pravi nacin i na pravom mestu
E sada, posto tebi treba da sviras sint preko njih, mislim da ces se oduseviti kada budes cuo sta iz njih izlazi.
Ovo je, naravno, moje misljenje koje proistice iz nekog iskustva u radu sa alesisom, ali tu subjektivni faktor ima znacajnu ulogu. Medjutim, o ukusima se ne diskutuje. Uzmo CD sa vise pesama koje imaju razlicite frekventne opsege, idi u radju i trazi da ti puste te pesme a da potenciometar na pojacalu bude prvo bar na polovini ili malo iznad, zatim za pola tise i onda najtise tako da moras da prineses uvo do zvucnika. Dobar monitor obicno pusta sve frekvencije na svakoj snazi prilicno ujednaceno (nikada idealno, ali ipak ujednaceno). Kod ovog alesisa je odprilike takav slucaj.
Nadam se da sam bar malo pomogao.
Pozdrav!

Hashimaga
15.04.2008, 22:42
Hvala na odgovoru, kupicu te alesis m1 mk2 pa cu da vam javim,, hvala unaprijed...

Alix
15.04.2008, 22:48
Prijatelju ako slučajno ne nabaviš Alesis,probaj da nabaviš sebi B&W...(Bowers and Wilkins)...Po mom ukusu jako dobri studijski monitori bilo koji model da uzmeš...Samo im je i cjena zasoljena...Inače mislim da je tu mnogo kolega koji imaju bolje znanje među njima i našveliki znalac Marco07 koji je stvarno bogat sa znanjem što se studija tiče...Pozdrav!