PDA

Pokaži Full Verziju : Upozorenje!


Alix
25.02.2008, 08:37
Poštovane kolege na Yu-Midi...
Saopštavam vam jednu jako važnu i žalosnu vjest...Ako ko ovas ostavlja svoje klaviature u kafani gdje radi,nemojte ko braću vas molim...Ja već 8 mjeseci radim u jednoj kafani i sad u Petak izvadim sinth (PA1X),stavim ga na stalak,uključim kabal,uklopim šalter kad iz njega jadnog samo nešto dreknu i poče da se puši ko đavo...Odma ga ugasim i reko ajd sačekaću još malo da vidim šta će biti...Kad se Classic naloado,ponovo upalim PA1X a on nikakvog života ne pokazuje...Ajj majko moja šta sad da radim a u Subotu sam imo svadbu sa Josipom Matićem...I kolega Miško mi donio svoj PA50 i 3 sata sam sviro samo na onom Techno ritmu...Narodu dojadilo pa se razbježali i tako sam završio svirku u totalnom promašaju...Kad sam došo kući od sikiracije nisam mogo ni da spavam ama ništa...Čak sam i dobio temperaturu 38* a u velikoj muci sam i zvao i slao SMS Blatusanu (da mi bar pošalje set da usposobim PA50 za tezgu).Al on spava do kasno i dok je on usto ja sam već bio u svatovima i tegljio harmoniku ko budala...Cjeli dan harmonika i naveče svadba.A gle tog čuda u Subotu je mnogo ljudi znalo već da mi rikno sinth (nije mi jasno odakle je izašla ta informacija)...Sreća što mi je Josip donio svoj G-800 pa sam nekako odradio...Cjelu Nedelju sam preležu i pio tablete a danas se malo bolje osjećam...U Subotu (oko 11 kad sam se vozio u svatovima) sam na privatni broj zvao Korgovog Servisera iz servisa HQ i reko mu situaciju.Reko mi je da donesem danas na servis ali da NEMA teorije da se sinth sam od sebe zapali zapali...Dakle po njegovom mišljenju je neko "spustio" ili "špricno" neku tekućinu ili slično kroz one rupice sa prednje strane ispod ekrana koje služe za hlađenje.Ta stvar je ušla u Power Supply i kad sam ga upalio došlo je do udara struje.Pitanje je samo kolika je šteta i koliko će koštati opravak...I tako sam ustanovio da je to bila 100% sabotaža.S čije strane to ne znam al eto,saznaću ja ko je taj frajer bio...Koliko će me servis izaći nek ti Bog zna,ali zato vas opozoravam prijatelji da nebi doživljavali ovaku muku i sikiranciju,ne ostavljajte nikad instrumenata u kafani...Radije ih tegljite sa sobom nego da se ovako sikirate i mučite...Pozdrav!

Vaxter
25.02.2008, 11:20
Ja ne mogu da verujem ni da si ostavljao...
Ne bih mogao da ostavim klavijaturu ni bratu rodjenom, a ne tamo negde...
Nikad opremu nisam ostavljao.
Chak nisam hteo ni da je iznajmljujem, a da sa njom nisam ja, ili neko od mojih ljudi!
I shta sad?
Znash kolika ti je shteta?

Marco7
25.02.2008, 11:34
Alix buraze zao mi je sto ti se deslo,jebi ga ipak mi zivim od tih nasih skalamerija!meni se desilo nesto slicno,namontirao sam opremu i otisao da prosetam a do bine je bilo jedno pijano drustvo i kad sam otisao oni su valjda hteli da se slikaju pored klavijatur i neko je je prosuo pivo po njoj,ja kad sam dosao da sviram vidim kvasne dirke a posto je bio Pa50 u pitanju i malo nakosen na staalku sreca te mi nije dohvatio elektroniku pa sam kad sam zavrsio svirku okrenuo klavijaturu i iscedio ono pivo ali sta se desilo pre toga!Desilo se buraz da sam jednom slomio nos i da su oni meni slomili rebro kad su me sutirali dok nije doslo obezbedjenje pa smo posle igrali nogomet sa njima!Nikada ali nikada ne ostavljam vise opremu u lokalu jedino kad dodjem popodne da se namontiram!Zao mi je sto ti se to desilo i trebao si samo da kazes ovde da ti treba dobar za Pa50 dobio bi ga odma od mene brate ;)

triton_Extreme
25.02.2008, 11:48
Pozz Alixe, staces napravices klav, ja nikad ne ostavljam, bio sam jednom ostavljo, ali sam premijetuo da ljudi docu i gradu ritmove sa klav, tako sam imao sa pa800 isto problema, docu ljudi i pokradese sve, ima i takvih...

pozzzz nebrini sredices

kuki
25.02.2008, 13:44
Stvarno zalosno kakvih ljudi ima,i kako vole da prkose.Ja na svu srecu jos nisam doziveo tako nesto,bilo je ono kad razbiju flasu ispred klavijature pa malo spricne na prednju stranu klavijature ali mi niko nije polijo.Desilo mi se samo da je moj kolega gitarista koji stoji sa moje leve strane zaspao stojeci i kako je krenuo da pada unazad zakaci mi klavijaturu i padne na zemlju,i on i moja klavijatura.Na svu srcu klavijatura nije bilo ama bas nista sem sto su se iskrivili svi dzekovi,posto je pala na dzekove.

Jolly
25.02.2008, 13:49
Sve se.brate,moze popraviti,ali se nadam da te nece mnogo kostati!
Klavijature nisam nikad ostavljao u lokalu gde sviram,ali sam ostavljao razglas.
I tako,dodjem u lokal sledeceg vikenda,a ono na mixeti sve ispomerano i pretumbano!Da pojedes mu..!I naravno,krivca ne mogu da nadjem!
Jednom prilikom mi je na tezgi riknulo napajanje na PA 80.Izbezumio sam se!
Popravka me je,u ovlascenom Korg-ovom servisu,kostala 150e.
Pozdrav,kolega!

Alix
25.02.2008, 14:02
Pozdrav drugovi!
Danas sam ponovo kontaktiro servisera iz HQ i reko mi je novog Power Supply-a nema,a ako je otikoji regulator ili kakav čip,ili FET tranzistor,da su skupi a i pitanje imali toga kod nas...Još da ne računam poso što opravi...Zato ako ko zna de mogu da nabavim sledeći Power Supply neka mi se javi pod hitno...Model je:

MEAN WELL (MW) PQ-100DDI

Eto ako ko može da pomogne nek se javi...Pozdrav!

Edis85
25.02.2008, 14:29
E moj Alixe kurate si srece, ja znam da bi poludijo i uzeo pistolj i poceo pucat tamo sve redom, al da to sprijecim nikad ne ostavljam klavjeture ma bijo pjan, trezan, bolestan, da mi je najteze i najgore spakovat ja spakujem rizkiram ti po sata i tamo dje sint tamo ja. Nadam se da ces popraviti i srediti kako treba, puno srece

mr_eko
25.02.2008, 15:25
nisam nikad ni ostavljao sint u kafani.....nigdje...najsigurniji je sa mnom.......bas mi te zaooo,,,,,nedaj boze nikome..

elvir
25.02.2008, 15:39
alixe javi mi se na msn
rješićemo to.

i ne sikiraj se ako je samo napajanje otišlo onda skači do plafona i kriči po kući ....jebeš napajanje naj manji problem

triton_Extreme
25.02.2008, 22:15
Alixe, cucemo se preko msn, mogu i ja da ti pomognem!

pozzz zemljak

jager
26.02.2008, 03:06
Auh .... tragedija :(
Alix, nadam se da ces uspeti da popravis spravu za malo para....
Ja sam ostavljao stare klavijature, ali od kako sam kupio extreme, svaki put ga ODMAH nakon svirke pakujem, cuvam ga k`o curicu. Vec su me i iz orkestra zajebavali zbog toga, ali bas me briga :)
Jedino sto se i nama desilo je da nam neko drka razglas ako ga ostavimo.... ispomeraju sve na njemu, a pre toga smo taman namestili zvuk da bude dobar. Na svirku dodjemo naravno 5 minuta ranije, posto je, jeli, sve vec namesteno. A posle pola veceri namestamo "malo po malo" ...
A ako slucajno nahvatas hajvana koji ti je tako sredio klav, DOOOOOOOOOBRO mu se nahebi matere....

Jugo
26.02.2008, 07:24
Meni jednom ispreturase razglas, izmesase kablove, ... sreca pa ponesoh klavijaturu kuci... Trebalo je jos nesto da uradim i na svu srecu nisam stigao ranije inace bih i nju ostavio jer mi je vise bila puna kapa tegljenja... Elem, dolazim sutradan u salu "pet do dvanaest" jer, pobogu, pa sve je uradjeno i namesteno juce posle podne!
Kad me slog nije strefio!:mad: Izvinjavao sam se gostima koji su dolazili, a ja i dalje otpetljavao kablove, razvlacio ih pa ponovo motao po sali..... Kad tad ziv ostadoh, pozivecu jos podugo!

Lekciju sam naucio i sad kupim i ostatke izolir-trake! Nista posle svirke ne ostaje iza mene!

kreso
26.02.2008, 10:30
Alix prijatelju, hebi ga žao mi je ko da se meni desilo. Prijatelju ovo ti je škola. probat čemo nekako pronač taj power suplay. Možda da od nekog kolege (tko ima keca) otvoriš i izmjeriš voltažu pojedinih kablova, pa potom potražiš u nekom PC shopu slično napajanje i prilagodiš ga synthu. Mislim da neke velike razlike nema i da se da sve to prilagoditi.
A što se tiće ostavljanja opreme. Ma ne ostavljam brate mili NIŠTA. Nekoć sam samo kablove i stalke ostavljo, no i to više ne radim. Jednom su mi stalak odšerafili, stavljam kljavu pa samo što je nisam ispustio na vlastite noge. Od onda provjeravam sve. Pa kad mi precvikaju kabl jer gaze po njemu :rolleyes:. Sad imam cijev i u njoj sve kablove, strašno je za vidjet, ali preko nje možeš i tenkom, ništa im neće biti. Istina bog kablovi su malo duži ali sve klapa.
A najgore mi je bilo kad mi je za vrijeme pauze u jednom disku neki mangup pokušo popalit Flash memory karticu iz kljave, a skužio ga moj gitarista. Ja odmah obavjetio redare (da ne pobjegne van) i kad sam ga uhvatio, prazni džepove. Kad je izvadio karticu, kaže njegova je, a ja njmu, reci što je na njoj i pod kojim redim brojem. Naravno nije znao ni prdnut akamo li beknut. Ubio sam boga u njemu. Kasnije se vratio sa svoji jaranima s namjerom da nam sve polupa, no ubrzo je odustao kad je vido da kod sebe imam 16 razloga da bude dobar :lol: točnije 15 + jedan razlog u cijevi, i da taj razlog na tjelu pravi vjerojatno jako velike rupe s obzirom na veličinu i izgled. Al da su pokušali razbijat opremu puco bi. Ja bi odležo svoje, a oni kako kaže Zabranjeno pušenje "sa Bara se niko ne vrača ... ";).

BasariStudios
26.02.2008, 11:12
Pre novu sam mixete i spikere ostavio u restoran, kad sam posao sledecu sredu
bilo je pecenih riba unutra hebote a ostavio sam ih u podrum gde cuvaju onaj
kuhinjski materijal oni, cudno sto nisam nasao smrznutu kokosku.

Alix
27.02.2008, 10:05
...Izvinjavam se klegama što me nije bilo na MSN-ju al imam temperaturu ko đavo...Maloprije sam dobio poziv sa servisa da je powerSupply popravljen...počo on meni nešto tamo da mulja i cjena 120eur..Ajd reko super da dođem po njega...Ali problem je što se klaviatura normalno upali,sve naloada ali NE RADI TouchScreen (nikako,sve prikazuje al ne možeš da tipkaš) i sinth ne daje apsolutno nikakvog zvuka iz sebe...Pa ovo je čista ludnica...Evo razmišljam da kupim jeftiniji PA800 jer Boga pitaj kolku cifru će mi još za ovo zavaliti...Znam da ovo nije sajt za žaljenje i ispovedanje muke al nikad se gore u životu nisam osećo...Hvala svima na podršcia al et,šta se može...Pozdrav!

Marco7
27.02.2008, 11:05
...Izvinjavam se klegama što me nije bilo na MSN-ju al imam temperaturu ko đavo...Maloprije sam dobio poziv sa servisa da je powerSupply popravljen...počo on meni nešto tamo da mulja i cjena 120eur..Ajd reko super da dođem po njega...Ali problem je što se klaviatura normalno upali,sve naloada ali NE RADI TouchScreen (nikako,sve prikazuje al ne možeš da tipkaš) i sinth ne daje apsolutno nikakvog zvuka iz sebe...Pa ovo je čista ludnica...Evo razmišljam da kupim jeftiniji PA800 jer Boga pitaj kolku cifru će mi još za ovo zavaliti...Znam da ovo nije sajt za žaljenje i ispovedanje muke al nikad se gore u životu nisam osećo...Hvala svima na podršcia al et,šta se može...Pozdrav!

Probaj da ucitas ponovo OS jer vec sam pisao meni se desavalo da sam bio ucitao los OS3.01 i tako mi nije radio display i to ga skinuo sa zvancinog korgovog sajta!Ako nemas proveren OS javi se da ti posaljem!

Alix
27.02.2008, 12:31
Ma na servisu je jarane...Nego evo malo pre sam bio lično u radnji...I najveći je problem da ne može iz Power Supply-a da izvuče -15V...Dakle zamenio je regulator i elemente i sve radi,dok priklopi kompletan snth na njega,radi jedno 2minuta i jedna dioda pregori i isti problem ko na početku...Kaže da je sve probao a da bi našo novi Supply---NEMA GA...To je serija koju je Korg lično za PA1X seriju naručivo za PA1X-seriju,i MW firma sve i da hoće,ne sme da distribuira taj Supply zbog ugovora s Korgom...Bar mi tako spalamunđo...AL nema veze,bez veze već da zamaram kad ga popravim ili ne popravim ili razbijem,javi ću ...Pozdrav!

blatusan
27.02.2008, 15:45
Auuuuuu brate sta ljubomora radi to je nenormalno...do sad sam ih ostavljo a vise necu nedo Bog ja bi 3 infrakta za redom dobio i jedan mozdani! Jebiga jarane vidio sam da si me zvao spavo sam ko ubijen ko sto sam i bio. Ako ti treba za pa50 nesto znas gdje sam nije problem druze,svoj seti ti saljem a znas kakav je! Uprati nekako ko je taj da mu jebem mamu ili ako neko iza tebe sad pocen svirat u toj kafani testiraj ga nekako uprati pa mu bubrege pocupaj! Sramota cccccccccccc!
Javi se sta god da treba brate,hajde poz Almire!

al bundy
27.02.2008, 22:06
Meni jednom ispreturase razglas, izmesase kablove, ... sreca pa ponesoh klavijaturu kuci... Trebalo je jos nesto da uradim i na svu srecu nisam stigao ranije inace bih i nju ostavio jer mi je vise bila puna kapa tegljenja... Elem, dolazim sutradan u salu "pet do dvanaest" jer, pobogu, pa sve je uradjeno i namesteno juce posle podne!
Kad me slog nije strefio!:mad: Izvinjavao sam se gostima koji su dolazili, a ja i dalje otpetljavao kablove, razvlacio ih pa ponovo motao po sali..... Kad tad ziv ostadoh, pozivecu jos podugo!

Lekciju sam naucio i sad kupim i ostatke izolir-trake! Nista posle svirke ne ostaje iza mene!

hahahaha....e ova ti je dobra......od sad i opuske sabiram:))
nedaj boze to nikom....eto ja sam jo ko pocetnik jos u tome svemu,ali dok sam imo yamahu a1000 nisam je volio ostavljat nigdje,a kamo li pa800...jest da me mrzi to teglenje ali ostavim mixetu kutije i kablove stalak ali syntove,ufff...prije bubreg ostavim nego to

Alix
29.02.2008, 11:39
Pozdrav kolege!
Da se sav radostan obratim i saopštim da mi je PA1X poslije mnogih traumi i muka konačno proradio...Eto samo čekam da se malo zagrije pošto je bio napolju i da ga krehnem ko nekada...Opravak javno rečeno,košto je 170eur!?!...za neke je to velika para,i za mene je ali za tako skup instrument i to sam moro da dam...Naime skoro četvrtinu elemenata iz PowerSupply unitu se je moralo zamjeniti jer su pregorjeli ilio su bili u kratkom kontaktu...Kako su to djelovi "preciznog" ranga,i cjena im je visoka,a još i nisu dostupni svuda na tržištu...Najskuplji je bio FET tranzistor koji služi za stabilizaciju napona (tako mi serviser reko)...Skratka,skupa lekcija,ali bar znam da mi sad klaviatura radi ko što treba i tek sad ću znati da ga čuvam...Ne ostavljajte instrumente nigdje ako ne morate,jer i ja sam bio taki dok mi se ovo nije desilo...Eto da podjelim radost s kolegama i čuvajte svoje mašine,bez njih bi bili tukci ko šta sam bio i ja...Pozdrav!

elvir
29.02.2008, 12:13
super almiru da je prošlo sve kako treba baš mi je drago ,a i nije pretjerano bio skup opravak s obzirom na grešku (kvar)...sad pali ferguson-a i udri

jager
05.03.2008, 01:57
Eeeeeeee Alix, SJAJNO!
Relativno mnogo para je bila popravka, ali da je vredelo kao skola - vredelo je. Sledeci put ti sigurno nece pasti na pamet da ostavis spravu ;) Pusti, mogla je sprava SKROZ da crkne ... tek to bi bila skupa skola.... kad sve saberes, jos si i dobro prosao :D