PDA

Pokaži Full Verziju : novost g 70


kezo777
25.02.2008, 02:10
evo jedan savjet nini,kini i ostalima koji rade na g 70,neki dan sam tokom prijenosa podataka(pc ssd)iscupao slucajno kabal i synth mi je ispisivao internal memory 0 mb,3 sata se zafrkavao i kazem to je to riknuo je,kad nadjem na jednom forumu caku kako ga oziviti(tj formatirati),roland kaze da se ne moze,e ja cu dokazati da se moze,kada je g 70 power of,pritisni istovremeno arr,piano i strelica dolje,i stisni power,sinth te pita initialize ssd,onda stisnes samo broj 1(od upga),synth sam ozivi ssd i sto je najbitnije kada napravis to kljava radi 500% brze,do sad sam cekao 2 sec da pozove upg,a sada 0,5 sec,fenomenalno,samo prije toga sve podatke prebacite na pc ili external memory,synth poslje ovoga nevjerovatno brze sve odradjuje(pozivanje performanci,write,trazenje pjesama)ludilo,vjerovatno se tokom godina nakupi virusa na ssd u pa ga koce,pokusajte necete zazaliti,(poslije ove radnje ponovo ucitajte v 3 software,svoje ritmove i performance koje ste prema navedenom pospremili na karticu ili pc),pozdrav rolandovcima

kreso
25.02.2008, 10:14
Svaki zašto ima i svoj zato !

Ja se s ovim ne bih poigravao. Možda je "spasonosno" rješenje, no ne vjerujem da od par "hackerskih" zahvata toliko može ubrzati aranžer.

Uglavnom budite opresni i svjesni da sve radite na vlastitu odgovornost.

kezo777
26.02.2008, 21:52
kreso nije hackerski samo sto u prirucniku od kljave nemozez naci uputstvo kako formatirati internal memory,a u stvari se to moze,to nije hack,samo sam to procitao na jednom forumu,odradio i sljaka ko lud,vjerovatno se na hardu nakupi smeca samo sto na kljavama nemamo programa za ciscenje diska,pa ga nije lose jedanput godisnje formatirati,pozz svima

vingula
27.02.2008, 20:41
alo Kezo jesi živ!

Pročiato sam na jednom forumu,recimo ako imaš dosta konvertiranih ritmova sa drugih klavijatura preko STW-a,kad ih ubacih u G-70, zna se desit da ti se sve lampice na trenutak ugase i upale,ostane ti radit samo ekran,to se dešava na svim verzijama OS-a osim na ver. 1.7 ,to i dan-danas muči programere u Rolandu.

I meni se to dešava,al sam se već naviko na to,al klavijatura normalno radi.

kina
27.02.2008, 23:31
Cao kezo!
Evo danas razmisljam o ovome sto si gore naveo, i vjerujem ti da bi to moglo dosta bolje funkcionirati, ali opet imam neki
strah u sebi da nebi jos vise G70 ukocio i sjeb.
Koliko ima posle posla da se vrati na ono stanje kao sto je bio,
jer stvarno nemam vise vremena i zivaca da radim opet sve iz pocetka. na njemu?

maricm
28.02.2008, 14:17
I ja se toga bojim koliko traje procedura tzv formatiranja?

kezo777
02.03.2008, 20:04
nemas sto izgubiti,kada ga formatiras upucas v 3,prebacis svoje ritmove i performance i sljaka ko lud,to traje 10 ak min,samo prethodno snimite na external memori sve postavke,disk,save,user program,disk copy style from internal memory to extermal memory,kad se formatira onda kontra(load performance memory,copy style from external to internal memory)pozdrav svima