PDA

Pokaži Full Verziju : psr 3000 vocal harmony


baxuz
24.02.2008, 03:56
da li neko ima iskustva sa harmonizerom na yamahi psr3000. licno nemam tu klavijaturu ali prijatelj ima i pitanje je da li moze da se namjesti vocal harmonizer na PSR da pleva tercu? i ako moze kako bi se to uradilo? znam da ima one standardne "barbershop quartet, unison" i tako slicno ali nemislim da ima ista da pjeva terce.

Vaxter
24.02.2008, 06:32
Ni je bash jednostavno to izvuci, poshto ne mozesh da pravish user skale...
Moze da se napravi kombinacija da ti peva 1 voice 3 up i 3 down...

Samo takva neka kombinacija, ali ne zvuchi bash sjajno...

Nisam chuo josh nijedan harmonizer da moze da peva bash onakvu tercu kakva nama treba.
A probao sam ih puno...

baxuz
24.02.2008, 07:30
hvala vaxter, tako sam i sumnjao. a da sta mislis o DECABUDDY za nastup uzivo? imam taj program ali nikako nemogu na namjestim da mi radi sa sintom. da li neko mozda zna da objasni sta treba da se uradi? hvala

Vaxter
24.02.2008, 18:07
Nemam pojma...
Nisam josh stigao da ga testiram.
Chuo sam za njega odavno, ali nisam radio sa njim.
Nema se bash vremena...

BasariStudios
24.02.2008, 18:16
To je mnogo lako a takodje u isto vreme i mnogo tesko i komplicirano. Lako je ako to
koristis studijski al komplicirano je da koristis uzivo. SETUP je ovako:

Da zamislimo da ti znas da radis sa tim HOST programom u koji koristis DECABUDDY
al po tvom pitanju izgleda da neznas, znaci sredio si i sint povezao sa HOSTom.

1. Otvoris praznu MIDI TRAKU
2. Otvoris praznu AUDIO TRAKU
3. U Mixer na Audio traci dodas Deca kao Insert
4. Vratis se opet na Midi traku u Inspektoru i na MIDI OUT ukljucis DECA BUDDY
5. Praznu Audio traku koristis za da ide VOCAL kroz nje

Sad kad pevas a pri tome imas odabrano tu MIDI traku i diras na sintu onda DECA
radi na AUDIO traci i ima uticaj na tvoj glas pevanja.
To je sve, drugo objasnjenje nema tu sad tvoje je da ti znas kako da koristis DECA
i kako da koristis sami HOST program.
Ja licno ne bi ti to preporucio...al ako zelis ne moras samo koristiti DECA, imas jos
mnogo njih, ne secam se sva imena al ja koristim PROSONIQ MAGENTA.

yamahapsr2100
24.02.2008, 19:47
Sto Se Tice Osnovnog Pitanja - Koriscenje Vocal Harmony Na 3000ci Je Jako
Jednostavno I Konkretno. Ja Neznam Sta Tu Nije Jasno. Postje Modeli Pratecih Glasova, Imate Levu Ruku Kao Osnovu Sta Ce Vam Odabrani Model Pevati, Mozete Da Saradjujete I Sa Midi-jem, Ukljucite Vocal Harmony - I To Je To.
Znaci - Ukratko Ili Mu Vi Zadajete Sviranjem, Ili Mu Odredjeni Midi Kanal Zadaje
Sta Ce Vam Pevati, Model Pratecih Izaberite Sami. Svaki Model "zna" Da Peva Sve.
Nema Tu Nista Do Klavijature - Vec Do Vaseg Sviranja Ili Midi Kanala.

Vaxter
25.02.2008, 00:50
Nije problem u korishcenju harmonizera, vec chovek hoce da napravi sopstveni setup tako da dobije bash onakve terce kakve se kod nas pevaju...

baxuz
25.02.2008, 01:12
bas kao sto vaxter kaze ja sam pitao o tercama. ali izgleda to neradi na ovoj klavijaturi. znam da standardne harmonije radi.

@ Nedim
hvala nedime probacu tako kako si objasnio. a mozes li mi reci sto ne preporucujes decca buddy? kakvih ima mana? znam da nije ni blizu hardware harmonizera ali mislim da bi mogao posluziti. kakva je razlika izbadu DECA i MAGENTA?

BasariStudios
28.02.2008, 10:37
Deca meni zvuci mnogo plastican, to je sve a i manjkaju mu neki parametri
al stvar je u tome sto znam da sve to koristis krakovano pa nece da boli ako
nadjes i probas oba programa pa sam odluci.

Otpisani-EA7
03.09.2008, 21:43
Zdravo svima evo posto je tema otvorena mogu onda da nastavim sa pitanjima, drug je kupio psr 3000, neznamo nista ni ja i on (ja inace koristim g1000), e sada on hoce da pokusamoo da nastelujemo harmonizer da mu odredjeni Midi kanal zadaje prateci glas, nema nikakvo uputsto za psr pa bih vas zamolio da mi ukratko napisete prva tri cetiri koraka recimo kako i gde da stignemo do te opcije da bi to mogli nekako da nastelujemo, hvala svima unapred

Otpisani-EA7
04.09.2008, 12:07
moze li bar prva dva tri koraka da mi kazete da bi nekako to sredili, jednostavno najlaksu kombinaciju gde se to sredjuje

ima li pomoci ???

??

Otpisani-EA7
01.10.2008, 19:29
evo posle duzeg vremena da pokusam da pokrenem temu opet, mozda ce pasti neki odgovor, dakle gde se steluje terca i gde se to ukljucuje i kako, hvala unapred

caka012
01.10.2008, 21:20
Probaj ovako:
kad udjes u vocal harmonizer, imas opciju MIC SETING. Posle imas u donjem desnom uglu ekrana CHANEL CONTROL ili slicno. U istom redu, malo udesno isto imas podesavanje nekih kanala. Probaj tu negde.
Iskreno, ja sam odustao kad sam shvatio da pravu tercu ne mozes da dobijes ni u ludilu. Koristim ga po neki put sa nekim zenskim horovima i tako tim zajebancijama.