PDA

Pokaži Full Verziju : Mikseta za pocetnike


mkukic
23.02.2008, 18:47
Pozdrav svima. Situacija je sledeca. Drug i ja se bavimo muzikom nekoliko godina i pre nekoliko nedelja resili smo da krenemo sa svirkom pologano, po kaficima pretezno. E sad ono sto nas muci jeste kopmletan razglas - tj. kako sve to funkcionise. Posle kraceg raspitivanja receno nam je da svi instrumenti (u nasem slucaju sintisajzer i el. gitara) i mikrofoni (dva) idu u miksetu pa ona se povezuje sa pojacalom (ili mozemo da kupimo i miksetu sa snagom) i onda to pojacalo na zvucnike. U svakiom slucaju koristili bi smo zvucnike koje ima klub jer za njih za sad nemamo para, a ono glavno pitanje jeste pitanje miksete. Svirali bi smo uglavnom zabavnu, po malo narodnu i blazi rok (Divlje jagode npr.). Sta bi ste nam od mikseta za pocetak preporucili? Budzet nam je oko 500 evra. Uglavnom nam kazu da uzmemo miksete sa pojacalom (neke od Dinacord-a, Yamahe, na jednom mestu nam ishvalise i Carvin-a, iako na forumu nigde na njega nisam naleteo). Dakle, treba nam predlog za miksetu i ako moze neko krace uputstvo za povezivanje svega na nju (na sta treba posebno obratiti paznju).
Hvala unapred svima.

vodeni
23.02.2008, 23:45
jarane ja ti koristim miksetu sa pojacalom Dinacord i nije skupa.Moze poklopiti cijenu iz tog vaseg fonda.Ja sviram aranzer samo na nju, a moze se prikljuciti 8 instrumenata i mikrofona i bas me toliko i kostala (500 evra).Pise na njoj gdje da ukljucis mikrofon(mic) ili instrument.Sto se tice zvucnika moze kod mene 4 da se ukljuce,ali prvi ukljucim odmah na pocetku miksete pa onda preskocim jedan izlaz i ukljucujem drugi zvucnik.Tako sam cuo da se dobije bolji zvuk.

mkukic
24.02.2008, 00:59
Da i ja sam cuo da je Dinakord najbolji, ali od ovoga sto smo videli u ponudi najvise nam hvale Dinacord PM 600 II za pocetak, ali je ona oko 1000 e. Jedino da nadjemo polovnu. Koju ti koristis? I sta mislite o Carvinu (konkretno model Carvin XP 880 - za nase pare moze nov da se kupi ). Kazu da obavezno povezem sintisajzer na stereo ulaz i da obratim paznju da mikseta ima preampule za mikrofon - moze neko objesnjenje za ovo ...

Alix
03.03.2008, 11:13
Prijatelju za počernika je BEHRINGER prvi izbor...Jeftine miksete,jako dobro rade (za svoj cjenovni rang),imaju interne efekte (nisu ekstra al tebi ionako treba za početnika)...Zaboravi na Dynacord ako nemaš bar jedno 800-900eur za PowerMate...A Behringer dobiješ za jedno 250-300eur a zvuči nevjerovatno...Kolega Dino je sebi nabavio Behringere pa nek ti on opiše svoju kombinaciju s kojom radi...U svakom slučaju---početnička marka ti je Behinger...pozdrav!

skoricnik
08.03.2008, 14:29
Prijatelju za počernika je BEHRINGER prvi izbor...Jeftine miksete,jako dobro rade (za svoj cjenovni rang),imaju interne efekte (nisu ekstra al tebi ionako treba za početnika)...Zaboravi na Dynacord ako nemaš bar jedno 800-900eur za PowerMate...A Behringer dobiješ za jedno 250-300eur a zvuči nevjerovatno...Kolega Dino je sebi nabavio Behringere pa nek ti on opiše svoju kombinaciju s kojom radi...U svakom slučaju---početnička marka ti je Behinger...pozdrav!

Upravo tako! Ja sam imao jedno vreme PMH 3000 i znaci odlicno je radio!