PDA

Pokaži Full Verziju : VAŽNA OBAVJEST ! Za sve članove


kreso
21.02.2008, 14:42
Kunzultiranjem moderatorskog tima i zbog učestalih prigovora na baniranje u vezi povrede točke 15. Pravilnika od danas vam je dozvoljeno :
1. Objavljivanje e-mail adresa isključivo samo u rubrici Kupujem - Prodajem - Potražujem. pod ostalim podforumima se e-mail adresa neče tolerirati i svatko tko je namjerno ili nenamjerno zakači pozdravit će se mjesec dana s ovim forumom i site-om.
2. Materijale (boje, samplove i ritmove, slike, sheme i sl.) upload-ajte OBAVEZNO u download centar ako je to moguće. Server prima upload do 8 Mb. Ako je materijal u ZIP ili RAR formatu veći od 50 Mb tada slobodno kačite link na rapidshare ili speed share, no prije kačenja obavezno se konzultirajte s nekim od admina, da se provjeri sadžaj materijala. U protivnoj stavljajte sve na download centar u više paketa.
Npr. Samplovi Pa800 - part 1.
Samplovi Pa800 - part 2. ... itd dok sve ne pošaljete.

3. Osim navedenih linkova (u posebnim slučajevima) dozvoljen vam je link s ovog sitea (preusmjeravanje) tipa www.yu-midi.com/forum/ (http://www.yu-midi.com/forum/) i youtube-a. Također promocijski materijal s oficijalnog site-a KORG-a, Rolanda, Yamahe i sl. će se također tolerirati, ali samo ako je riječ o prezentaciji. Prodaja istih se već smatra reklama. Cijenike i više informacija potražite sami. Na internetu postoji mali milijun tražilica.
4. Sav software koji je licenciran ili nekim pravom zaštičen NE SMIJE se kačiti nit u download centar nit stavljati link ili torent za skidanje. Link za besplatan software dozvoljen je isključivo samo uz suglasnost admina.

Eto, toliko. Nadam se da će se ostali složiti s ovakovom odlukom, te da će ostali admini nadopuniti ovaj pravilnik.

Vaxter
21.02.2008, 16:10
Da dodam... :)
Shto se tiche stvari vecih od 8mb, od sada ih je moguce uploadovati preko ftp-a.
ftp://yu-midi.com
username:web46f4
password:yu-midi

Nakon shto se upload izvrshi, fajl dodajete u download centar kao shto ste dodavali i ranije, sa tom razlikom shto ne kliknete na dugme browse, da uploadujete fajl, vec upishete lokaciju fajla u polje ispod tog.
Adresa koja treba da se upishe je:
http://www.yu-midi.com/up-down-ftp/imevashegfajla

Npr, ako ste uploadovali fajl koji se zove ritmovi rar, adresa koja na download centru treba da se upishe je http://www.yu-midi.com/up-down-ftp/ritmovi.rar

Ovo je privremeno reshenje, dok ne uradim software preko koga ce se ovo delimichno automatizovati... :)

Prva zloupotreba ovoga, upload nebitnih stvari ili brisanje tudjih upload-ova, i ovaj servis se ukida!

neconix
21.02.2008, 16:51
E ovo sa FTP vam je extra,svaka cast!
Nego Vaxter koji je IP FTP-a,da ga ubacim u Commander,lakse je iz njega raditi!:D

I nemoj slucajno da bi neko brisao nesto!!!!:mad::mad::mad:

Vaxter
21.02.2008, 17:12
Ne mora IP.
Total Commander radi i sa domenima. :)
samo kao adresu servera upishesh ftp://yu-midi.com

GALA
21.02.2008, 18:01
Dal se smiju linkovi slat i dalje na PM.. Recimo neko hoce nekakv set i ja mu posaljem link da ga skine

neconix
21.02.2008, 19:32
Eto vidis,to nisam znao!:D

fico
21.02.2008, 19:34
Smes da stavis link ako ces onda na godisnji mesec dana da ides.Ali prisilni ne planirani.

Vaxter
21.02.2008, 22:59
Shta radite preko PM-a se nas ne tiche, ali ako vidim na forumu da mi mutite...
Dzaba onda i da ste se usmeno, lichno, dogovorili, a ne preko PM-a... :))

jager
22.02.2008, 23:13
Eeeeeeee bravo majstori!!! FTP je pun pogodak!!!
Nisam ni ja rado uploadovao na free file share servise, ali kad nije bilo drugog resenja...
A KO BUDE ZLOUPOTREBIO FTP da bog da mu se jaja osuse ... al stvarno! :D

Vaxter
23.02.2008, 04:45
Izgleda da vec treba nekome jaja da se osushe... :mad:
Vi razmislite ko bi mogao da bude dotichni... ;)
Ovaj servis se ukida dok ne napishem software.

Millan
23.02.2008, 05:03
Eeee, ja sam juce probao da uploadujem neke semplove, preko FlashFXP, al' nisam uspeo...
Od 10mb, uploadovalo se samo 300-400kb, ubi me net, upload mi ocajan, jbg wireless...., i to sam samo obrisao, nista drugo....!!!:-??
Inace, ovo oko FTP-a je extra stvar!!!=D>

yu-midi
23.02.2008, 11:17
Znaci neko je sve izbrisao :-L
Ok uploadacu ponovo stim sto ce za clanove biti ukinut pristup za upload a za bonus cu jos 20 setova da uploadujem!

pozz..
Miodrag

Marco7
23.02.2008, 11:42
Znaci nema vise upload???

yu-midi
23.02.2008, 11:53
nazalost preko ftp upload moramo da ukinemo ali ovaj na Download centru do 8MB radi kao i do sada .

Marco7
23.02.2008, 11:58
Licno sto se mene tice to je jedino ispravno!Nikada nisam stavio neki link za skidanje sa drugog sajta tu smo na ovoj strani tu izlazimo svoj materjal!U slucaju da nemoze da stane poslacu Vaxteru ili tebi sto je preko 8mb pa ce opet materjal doci do ostalih clanova ;)

Vaxter
23.02.2008, 18:14
Za sada moze tako... :)
Dok ne napravim software o kome sam prichao.
Onda ce svi moci samo da uploaduju, a niko da brishe.

neconix
25.02.2008, 15:12
Ako smem da pitam?

Ko je taj pametnjakovic koji je sve izbrisao?:mad:

Vaxter
25.02.2008, 17:19
Ne zna se...
Mrzi me da kopam po logovima, a mogu da ga nadjem...

Marco7
25.02.2008, 18:10
Ma najbolje je ovo sto smo do sada radili,upload kad se izvrsi kontrola pusti se u download sekciju i to je to!Za velike fajlove nek posalju vama moderatorima link i vi ga stavite u download ;)

Vaxter
25.02.2008, 18:42
Ili josh bolje, mogu da otvorim privremeno ftp i dam pass samo dotichnom.
Posle menjam pass, premestim fajl i zatvorim ftp.
To je najbolja kombinacija, dok se ne smilujem da napishem program... :)

neconix
25.02.2008, 22:06
Isuvise komplikovano!:happy:

Millan
25.02.2008, 22:27
Ma, cek' bre postoje vec ti programi, ne secam se naziva...davno smo u lokalu postavljali ftp servere, zbog razmene fajlova i imas opciju, koliko da dozvolis nekom pristup, odnosno da moze samo da downloaduje i nista vise, ne moze da ti izmeni nista, niti obrise.

Vaxter
26.02.2008, 02:12
To je, za sad, najbolje reshenje... :)

Ne postoje takvi kako sam ja zamislio.
Sa ovim je moguc samo upload i nishta vishe.
Uz to, napisacu ga u Javi, ako me ne bude mrzelo, tako da cu moci sve to lepo da integrishem u postojeci centar.
Ja na ftp-u mogu da ogranichim da moze da se downloaduje, ali da ne moze da se brishe.
To je najmanji problem...
Frka je shto ne mogu da postavim opciju da je nemoguce mrisanje, a omogucen upload, koji nama ustvari treba...
Ogranichenja servera...
Jbg...

jager
26.02.2008, 03:14
Pa moze da se pribegne onom starom triku... stavis write permisije samo za jedan dir (npr neki tamo UPLOAD). Posle admin uploadovane stvari iz tog dir-a premesti u neki drugi, vec sortirani dir (npr /korg/setovi/123.zip) i eto...
Ok, uvek postoji opasnost da ce neki pizdek obrisati upravo uploadovani fajl.... ali ovako je valjda najjednostavnije. Ko ce sad svaki put izmisljati novi pass i slati ga ljudima na private...
ILI: Svakome ko zeli upload otvoriti jedinstveni user/pass. U njegov home dir samo on moze pisati (i admin, naravno). Posle iz tog DIR-a admin opet premesti i sortira u public sekciju, tamo gde file i spada...
Ova zadnja je mozda i najbolja ideja.... svakome ce trebati otvoriti/dati password samo jednom.....

Vaxter
26.02.2008, 03:50
Toga sam se prvog setio, kada sam mislio da se odradi sa ftp-om, ali me stvarno mrzi da svaki chas prebacujem... :))
Lakshe mi je da napishem mali ftp java klijent koji ima u sebi kodiran pass i user, tako da niko ne moze da ih vidi.
Klijent kao takav bi imao mogucnost uploada, i nastavljanja istog u sluchaju prekida.
Na kraju bi izbacio link koji treba da se paste-uje, ili da sam doda fajl u download centar, ako me ne bude mrzelo.
Ovo je opcija koja bi radila na svim sistemima.
Druga, a meni brza, je vb klijent koji mogu da schukam za 5 minuta, ali koji bi radio samo na windozi, i koji bi izbacio link koji mora ruchno da se ubaci u download centar.