PDA

Pokaži Full Verziju : korg tr-ram i boje


nukica
21.02.2008, 08:40
Danas sam dobio korg tr i 2 ram po 32mb,ali nisam siguran gdje se ovo ugradjuje u klavijaturu.Ako iko zna neka kaze.Kad se to ugradi u klavijaturu kako se mogu boje prebaciti u klavijaturu.Vidim ima dosta setova na forumu koji se mogu skinuti,ali treba mi detaljno postupak ugradnje ram i poslije toga pohranjivanje seta u klavijaturu.Prvi put imam korg siguran sam da mnogo korgovaca zna to.Hvala vam

vladamusic
21.02.2008, 11:20
Sa donje strane klavijature, otvori tablu koja ima 4-5 srafa, videces slotove za memorije.

paragovo
21.02.2008, 13:26
Kad ubacis memorije onda upali klavijaturu i na displeju ako ti pise slot1 32MB i slot 2 32MB onda si dobro uradio a za ubacivanje seta to moze sigurno naci u forumu ako ne poslacu ti na privat proceduru kako ide
Pozdrav

nukica
21.02.2008, 18:05
pretrazio sam sav forum ali nista detaljno kako se setovi pohranjuju.Bio bih ti veoma zahvalan paragovo

nukica
22.02.2008, 18:35
Dajte ljudi pomozite pa valjda neko zna to

GALA
22.02.2008, 18:54
Prvi put ucitaj PCG i vise ga nemoras ucitavat ostat ce u sintu..Semplove ucitavas na onu ikonu KSC i to moras ucitavat svaki put kad upalis sint,to su semplovi..nema nikakvog pohranjivanja....jednostavno je

nukica
22.02.2008, 19:40
Ne razumijem.Ucitaj pcg?.Gala ubacio sam usb u klavijaturu sta da pritisnem pojma nemam,pritiscem svasta a boja nigdje.Stvarno sam se iznervirao,zar sam ovoliki glupan.Imam boje u tom pcg formatu samo ali ih ne mogu naci.

josipv
22.02.2008, 20:17
Gle ovako,preko tog usb-aneces nista napravit,to izbaci,da krenemo redom,ako si ubacio memoriju kako ti je kolega objasnio drugo sta ti treba je kartica koja se stavlja u onaj mali otvor pored usb-a,ako imas i to,onda je stavi u nutra i pritisni tipku DISK na klavijaturi i pojavit ce ti se na dyspalyu ikonice sa nazivima PCG,KSC i jedan folder,onda sa tipkama za navigaciju oznaci PCG i pritsni F8,pojavit ce ti se u gornjem kutu opcije,ti odaberi Load i pritisni OK.i malo pricekaj,PCG su ti postavke i boje(zvukovi)koji su napravljeni od tvornickih zvukova i to kad ucitas to ostaje u klavijaturi dok god ne ucitas neki drugi PCG!

Sve to isto ponovi i sa KSC,stim da ces morat pricekat i malo duze,ovisi o velicini seta(koliko je samplova u njemu),nakon toga kad ocitas pritisnes PROGRAM ILI COMBI i sve mora biti tamo!

Kad ugazis klavijaturu i upalis ponovo,PCG ti ostaje ali Ksc moras ponovo svaki put ocitavat kad upalis klavijaturu!!!!

Eto nadam se da sam ti pomogao,ako zapne pitaj!!!

nukica
22.02.2008, 20:23
Mislim da sam shvatio,idem ja da kupim tu karticu(nemam je)pa cu javiti kako ide.Gala hvala ti.

josipv
22.02.2008, 20:31
Ajde de!

nukica
22.02.2008, 21:51
Ide,ide bez kartice nista.Hvala ti gala.

GALA
22.02.2008, 22:02
Drug al treba ti kartica za semplove da spremis na nju..

Amelo
07.12.2009, 19:08
Do sada sam sve mislio da mi je pokvarena klavijatura jer kad god je iskljucim Samplovi mi se pobrisu jel to bas normalno da svaki put nanovo KSC moram ucitavati ili postoji neki nacin da to ostane u klavijaturi ovo samo znam kad kod DX yamahe baterija se potrosi pa se desava da gubi memoriju al da je Korg Le toliko sr...nje nisam znao treba svaki put 10 min da ucita set katastrofa...........

Dejan
07.12.2009, 19:10
Tako je rijeseno,moraju se brisati semplovi i nemoze se rijesiti da ostanu semplovi.Sigurno 100%