PDA

Pokaži Full Verziju : Internet škola sviranja


kreso
08.09.2005, 09:42
Pozdrav kolege !

Nedavno sam došao na ideju da ovdje na našem omiljenom siteu otvorimo internet školu sviranja za manje vješte i početnike. Ideju sam spomenuo iskusnijim kolegama koji se slažu s idejom. No dok se ne okupi tim od barem desetak nas iskusnijih naišao sam na internetu na jedan vrlo dragocjen i jaakkooo DOBAR tekst koji savršeno opisuje osnove sviranja i što vam je potrebno da krenete i startate od početka.
Vic je tim bolji što je to remek djelo našeg kolege i uzoritog člana Laky-a kojeg ovim putem molim da nam ustupi svoja autorska prava da se isto postavi ovdje na forum.
Također molim administratora da ukoliko kolega Laky odobri postavljanje materijala na forum da se materijal premjesti u zasebnu rubriku u kojoj bi svi iskusniji nadopunjavali svojim znanjem bazu podataka.

Toliko od mene. Molim da se zainteresirani jave ovdje ili na PM.

yu-midi
08.09.2005, 10:06
8O 8O 8O 8O 8O

Vlajko
08.09.2005, 15:49
@ kreso

nezelim da ti pobijam ideju ali moj savet svim potencijonalnim ucenicima je da se uhvate svog instrumenta i da vezbaju sto vise.
Internet skolom ( za koju ustvari prvi put cujem ) mogu mozda da nauce neku teoriju koja je u svirci dosta prosta ali nista bez prakse.
A za veliko iskustvo i vestinu potrebna je samo VEZBA VEZBA i jos milion puta VEZBA :wink:

Pozdrav Vlajko

yu-midi
08.09.2005, 18:58
da vjezba je najbitnija ali mora da bude PRAVILNA :!:

laky
08.09.2005, 19:46
...Laky-a kojeg ovim putem molim da nam ustupi svoja autorska prava da se isto postavi ovdje na forum.

Ma nema problema slobodno postavi.Sto vise ljudi vidi i procita taj tekst, bice valjda neke koristi :wink:

Da kazem i jos ovo.Treba krenuti sa nekom temom, pa cemo videti dokle cemo dogurati.Ne treba se unapred ogranicavati, mozda bude 10 postova, a mozda bude i 110.Sve zavisi od interesovanja i potreba clanova.

Koliko sam ja razumeo Kreso je stavio jedan pre svega oblik u naslovu a to je "Internet škola sviranja".Po meni ona obuhvata pre svega nacin na koji ce se teme prezentovati a to je kao sto svi znamo internet :lol:
Evo moj predlog je da se otvori novi post Internet škola sviranja-aranzeri.Tu cemo krenuti od osnovnih stvari na aranzerima.Verujem da ce tema biti interesantna, narocito onima koji imaju a ne poznaju dobro aranzere( ovi koji poznaju , pa njima nece biti interesantna :lol: a i nije njima ni namenjena :wink: )
Recimo jedan od postova bi bio na primer kako se na aranzeru zamrzne tempo, i onda ce svako moci da kaze i objasni kako se kod njega(Korg, Yamaha,Roland ...) radi ta funkcija.I to je dovoljno, malo po malo nakupice se toga. :wink:
I naravno prva tema MORA biti bukvalno pocetak START-STOP dugme pa onda dalje....A o tome kako se programira i pravi ritam kasnije...sve u svoje vreme :wink:

Vlajko
09.09.2005, 15:19
E to je vec druga prica.
Mozda sam ja malo pozurio sa komentarom. Ovo drugo je dosta konkretnije i mnogo dobar predlog.

Pozdrav Vlajko

yu-midi
09.09.2005, 15:25
Svakako preglog je super,zajedno sa vama nastojacu da sto vise dam od sebe da to i ostvarimo.
zahvaljujem se ovim dobrim momcima i zelim im sve naj bolje.
Postavicu ovo sto mi je Kreso poslao samo malo vremena da ugrabim.
Hvala

Vaxter
09.09.2005, 18:30
Evo da se i ja oglasim... :)

Kresi sam vec rekao da mi se ideja dopada, a kako ima josh ljudi koji su zainteresovani da rade na tome ja sam spreman da pomognem u svemo koloko god sam u mogucnosti.

Otvoricemo poseban odeljek na forumu posvecen shkoli sviranja, a napravicemo i poseban odljeak posvecen tome u totorijalima gde ce postojati sve korisno shto se napishe na forumu.
Naravno, tamo se treba potruditi da ti nasumichni postovi dobiju oblik jedne knjige.

Kako se Laky slaze da se njegov tutorijal postavi na sajt zamolicu kresu, da kao shto je u PM predlozio, poshalje meni tutorial na mail, a ja cu izdvojiti vremena da ga prebacim u oblik pogaodan za jednostavnije postavljanje na sajt.

Kreso, Laky...
Kada ta rublika na sajtu bude spreman, zamolio bih vas da se prihvatite administriranja iste...

Dobicete, naravno, administratorske naloge sa privilegijom da uredjujete taj deo sajta...

Za? Protiv? :)

laky
09.09.2005, 19:52
Vaxteru, mislim da nema potrebe za otvaranjem nekog novog odeljka.Forum ima dosta odeljaka.Za pocetak topik moze ici u rubrici Razno ili vec gde god.Kasnije kada i ako bude materijala mogu se raditi neke druge stvari.Za sada polako i opusteno :wink:
Znaci same ideje i potrebe clanova, kako budu dolazile tako ce se i uoblicavati i uvecavati materijal.A nesto unapred odredjivati i usmeravati, mislim da nema potrebe.
Sve ce to vremenom doci na svoje :wink:

Vaxter
09.09.2005, 20:24
Takav odeljak ne postoji, a stvarno nije problem da se otvori.
Mislio sam da se u odaljku shkole sviranja napravi dva dela.
Rad sa klavijaturom i tehnike sviranja...

kreso
12.09.2005, 09:57
Pozdrav Vladane !

Care, ajd molim te uzmi materijal od Gazde. Mislim nije mi problem poslati, nego nikako da pronađem tvoj e-mail :oops:
Što se tiće obnašanja funkcije Admina, mogu reći samo Hvala, ali smatram da još uvijek nemam toliko vremena da to kvalitetno obavljam. Radje bih ostao i dalje kao vanjski suradnik, koji će se truditi da bude što je moguće više aktiviran ovdje, i da svojim znanjem i savjetima (koliko znam- nisam enciklopedija :lol: ) pomognem. No kolega Laky, bi upravo ovdje mogao doći do izražaja mnogo, jer ima jako dobre pedagoške metode rada. Zavrjedio je.
Ne znam kako bi smo započeli školu rada s aranžerima, jer ne znam konkretno što članove mući. Sorry, ali malo mi je glupo pisat o tome gdje se klavijatura pali i kako se stavlja disketa u nj.
Možda da skiciramo neke smjernice, pa bi moglo lakše startat s pisanjem, jer osobno ne bih želio da ova priča nema ni glave ni repa.

Pozdrav

Vaxter
13.09.2005, 01:43
Ono shto si pocheo je odlichno! :)

Nadam se da ce i drugi napisati shtoshta tako korisno u vezi nekoh drugih modela...


Shto se administracije tiche...
Tebi sam Kresho odgovorio na mail, a Tebe i Laky-a sam vec ovde predlozio da se prihvatite posla.
Laky u tebe gledam! ;)
Shta te koshta da budesh malko admin? ;)


Shto se pomenutog materijala tiche...
Miodrag ga je uploadovao na server, a ja se nadam da cu uskoro uloviti vremena da ga prelistam i preuredim u oblik pogodan za postavljanje na server.
Kao shto sam na jednoj temi pomenuo trebalo bi da ulovim vremena da uradim sve shto vec odavno obecavam, negde posle 19-og.

Malo sam pregledao Lakyev text, ne preterano pazljivo, ali iz ovoga shto sam do sada prochitao chini mi se da iz svega ovoga stvarno moze neshto ispasti.

Verovatno cu i ja na sve to dodati josh neshto, pa neko sledeci itd...

Prvo sam mislio da se sve ovo postoje u jednu temu na forumu, ali bojim se da nakon svega tema moze da izgubi ceo smisao, pa sam se zato udluchio da otvorim u odeljku tutorijali novu temu na koju ce se dodavati oni textovi sa foruma za koje se svi slozimo da su vazni da tamo stoje...

Naravno, prihvatam dalje predloge i ideje... ;)

Vaxter
13.09.2005, 14:39
Prochitao sam text detaljno.
Ti Laky nisi normalan! :)

SVAKA CHAST! ;)

laky
13.09.2005, 19:11
Vaxteru hvala na poverenju ali trenutno stvarno nemam vremena za tako jednu obavezu.Vec sam ti u mailu ranije rekao da ja cak i ne idem u DU centar, vec sam decu zamolio da mi skidaju fajlove :lol: Ja cu se truditi koliko mogu da ucestvujem u radu foruma.
Sto se tice Kresinog teksta, stvarno je odlican.Uskoro se i ja pridruzujem.Bitno je da se krene i vreme ce uciniti svoje.

PS Hvala na komplimentu.