PDA

Pokaži Full Verziju : EM 2000 Hard disk


bube2006
20.02.2008, 12:07
Pozdrav svima, ovo je moje prvo pitanje na ovom forumu a citam ga stalno i sve pohvale!!
Dali neko zna dali moze i kako ako bi bilo moguce na mestu gde je zip drajv stavim hard disk ili ne mora na njegovo mesto nego da ugradim disk.
Bube

Darko88
20.02.2008, 20:53
Naravno da mozes, ne mora umesto zipa, ima ljudi koji to rade ali nemam broj. Bio sam kod jednog ugradjivao je hard d u tritona i imao je jedan em2000 u koji je trebao da ugradi

ERKOOO
20.02.2008, 23:17
Ma sto ces Zip vaditi,imam ja ugradjen Hard disk na svom G1000 i odlicno radi! Stvarno brzo vuce ritmove s njega! Moj ti jedan drug to moze ugraditi samo ti moras naci taj hard disk sto je malo teze! Evo ti moj broj pa mi javni a ja cu te odvesti do momka koji ce ti to ugraditi

vingula
21.02.2008, 00:21
zašto misliš da je teško nač takav hard disk,pa zar u se ne spaja preko IDE kabla koji je i na ZIP-u i na CD-ROM / DVD i na HD-u ?????

Ima 2 vrste Hard Diskova: ATA--(PATA,RAID)-- i SATA -(SATA2)-
Hard Disk kupiš u bilo kojoj trgovini kompjuterske opreme.

vladamusic
21.02.2008, 10:56
Nije ni IDE, ni ATA, ni SATA nego SCSI, a takvi se malo teze nalaze, ali ima ih.
HDD treba da je malog kapaciteta, (Rolanda ga ionako vidi do 1GB), jump treba da bude na ID broju koji predhodno odgovara ZIPU,(ako bi HDD radio umesto ZIPA), ili na nekom drugom od 1- 6 ako rade zajedno.
Potrebno je napraviti jos odgovarajuce napajanje po specifikaciji za taj HDD (obicno 12V, 2A)i to je to.
Inace sa HDD-om radi prilicno brze, lakse ucitava, a i ima vise memorije.

bube2006
23.02.2008, 00:42
Hvala vam svima
Mislim da sam razumeo, ali nesto me muci opet
Na zadnjem panelu ima SCSI konektor, sto bi trebalo da znaci da se na njemu direktno ukljuci Hard a kazete treba posebno napajanje????
Pozdrav!

ERKOOO
23.02.2008, 02:29
Ma kakva posebna napajanja? Ne treba to nista,nadji samo Hard disko i to je to!
G1000 a naravno i Em 2000 ima fabricki ostavljeno da se moze prikljuciti Hard disk...nije to nikakva komplikacija! Vidjeces prijatelju koja je razlika kad ga ugradis...vuce ritmove sa njega bas brzo,uuuuuuuu!

vladamusic
23.02.2008, 15:12
BUBE, ti si napisao da hoces na mestu gde je ZIP da stavis HDD, odgovor koji sam ti dao je tacan. Ako prikljucis HDD na zadnjem panelu, moze i to. Nabavi samo externo kucuste za HDD sa SCSI prikljuckom i naravno napajanje ide spolja.
Ako SARAJ kaze da ne treba napajanje, ja za tako nesto nisam cuo.
Pozdrav

ERKOOO
23.02.2008, 15:31
Dobro...ali sto ce beze umjesto ZIPA,kad moze oboje da mu radi!?
Kod mene radi i ZIP i Hard disk! Ja mislim da to nije nikakav problem! Al dobro,tako je bar kod mene,vidim da se Vlada dosta bolje razumije pa nek on kaze sta je bolje!

vladamusic
23.02.2008, 19:19
Da, najbolje je oba.
Umesto ZIPA se ubacuje kad crkne ZIP.

ERKOOO
24.02.2008, 22:04
Tako je,sporazumili smo se,hehe!

BOEM72
09.04.2008, 15:41
Da, najbolje je oba.
Umesto ZIPA se ubacuje kad crkne ZIP.

Upravo malo brljam po temama pa da komentiram......

....imate pravo .........HDD možete prikopčat na zadnjem panelu i ostaviti zipp.......jedina je mana u tome što perfomans možete vući samo s jednoga .....da pojasnim.....ako ste radili perfomans npr A12 s zippa tad ga morate imat......ako ste ga radili s HDD tad on traži perfomans s njega...........ustvari najbolje (tako ja radim) vući ritmove i raditi s HDD......ZIPP VAM TADA SLUŽI KAO REZERVA....

....ima još jedna stvar .....zipp je na ID5 ako se ne varam......meni je HDD na ID4 .....zamjenimo mjesta...........i tada ne dirate perfomanse......on će uvjek vuć recimo s ID5 gdje ste ga i radili...

....joj malo sam zakomplicirao....nadam se da će oni kojima je to potrebno shvatiti....

brankogit
09.04.2008, 17:08
Hvala vam svima
Mislim da sam razumeo, ali nesto me muci opet
Na zadnjem panelu ima SCSI konektor, sto bi trebalo da znaci da se na njemu direktno ukljuci Hard a kazete treba posebno napajanje????
Pozdrav!

dorosi razumeo probaj

Frisk
27.08.2008, 18:19
Mala pomoć, u Rolandu G-1000 kako napajanje riješiti kod ugradnje SCSI diska jer ZIP drive ima mali konektor a SCSI disk veliki? Na malom konektoru za napajanje ima 1 crvena (+5V) i 2 zelene (za koje mislim da su ground) žice. A disk treba onaj veći konektor sa 1 crvenom, 2 crne, i 1 žutom (+12) žicom. Trebam li naći drugi disk ili trebam napraviti konektor ili što već?

Dzu box
11.10.2008, 02:05
meni je riknuo zip prije par dana...pa ako nije frka da neko kaze koliko kosta HD,koju velicinu moze podrzati i ugradnja...neki broj tel. u BiH,BL jos bolje....poz

brankogit
13.10.2008, 20:51
Pozdrav svima, ovo je moje prvo pitanje na ovom forumu a citam ga stalno i sve pohvale!!
Dali neko zna dali moze i kako ako bi bilo moguce na mestu gde je zip drajv stavim hard disk ili ne mora na njegovo mesto nego da ugradim disk.
Bube

ako si u becu ja mogu da uradi 100e sveje zavrseno poz branko

GALA
13.10.2008, 21:38
ljudi a kako bi funkcioniralo kad bi umjesto zipa ustekao obicni HD recimo od 1gb dal bi radilo...i dal mogu pokidat sta recimo da nebi opteretio nesto pa da izgori,mislim jel se smije probat ustekat....inace sam baksuz s elektronikom..i u pitanju je Roland VA7

vladamusic
14.10.2008, 08:09
Moze, SCSI HDD umesto ZIPA, ali je problem napajanje, jer klavijatura ima za ZIP izlaz od 5v, a za HDD treba i 5 i 12v, sa jacom amperazom, zavisno od specifikacije HDD-a.
Zato treba da se ugradi i extra trafo, ili switch napajanje.