PDA

Pokaži Full Verziju : Mackie VLZ-1604


mykeli
20.02.2008, 01:23
Da li je neko imao bliski susret sa njenim velicanstvom???

Marco7
20.02.2008, 01:28
Ima ga tu jedan band koji radi svadbe kod nas u hotelu,kazu da su zadovoljni ali ce se vratiti na Powermate2 zato sto pevaci kao ne mogu da se naviknu!Gluposti!!!Ono sto sam procitao je full a inace i gotivim Mackie ;)

mykeli
20.02.2008, 01:35
Marco,u reku mi ide jedan slejv 2x700 + EQ + kompresor-limite + midiverb4 + jos jedan slejv 2x500,sta mislis da li bi to trebalo da bude OK??

Kutije PFE15.3 + Karme 12-tice + SX300 + dva vufera po 15' ili po 18'??

Marco7
20.02.2008, 01:38
A znaci vi ste ozvucili Colu na Marakani :)) Salu na stranu,extra kombinacija ;)
I zaboravio sam reci da ovi imaju neki opasan procesor za glas,mislim da je alesis nisam siguran ali nisam cuo bolji delay i chorus veruj mi!

mykeli
20.02.2008, 01:56
Jeste procesor je "alesis" s'tim sto cu da udarim jos jedan,neka ima!
Mislim da je ova kombinacija bolja od bilo koji PM 2!?
Drugo, '97 smo imali u reku:Roland M16E mix,alesis midiverb 4 i Crown Macro-Tech..Snaga nam je falila ali tonchuga uuuuuu>:D<>:D<>:D<Kraj,Vrh

Marco7
20.02.2008, 02:09
Znas sta je meni najgorri problem pa me sputava sto se tice opreme.ja sviram sam i eventualno pevacica uleti samnom!Stan mi je na drugom spratu i nikada ne sviram vezano u jednom lokalu 2 veceri i onda svake veceri moram da nosim opremu gore dole pa zato korstim opciju Powermate2 i Ev ZX5!To mi je najlakse i za montiranje i za prenos opreme ali da su stvari malo drugacije sigurno bih ali sigurno napravio dobar Rack i garant bi mi bio i zvuk bolji ali jbg,mozda bude ako slucajno opet pocnem sa bendom :)

mykeli
20.02.2008, 02:20
Marco,to sto imas za tebe po tim kaficima je ektra oprema..znas ti sta je dobro;)!

Alix
20.02.2008, 10:55
Ej Markich...Ja koliko sam vidio ovo je pasivna mikseta...A kod njih bez rack-a nemaš šta da radiš...Svaki tezgaroš gleda da ima najkompaktniju opremu zvog transporta pa me zanima jel se pounaje razlika između npr. PM-1000-2 koji ima sve unutra (snagator,efekte,itd) i na primjer nekog RACK sistema (neka malo žešća mkseta,efekt,eq,snagator,itd)...Dakle ne dolazi li do šumova u racku zbog svih tih kablova,pregrejavanja,itd..Nešto razmišljam da bi za veće gaže nabavio jedan rack sistem i par woofer-a...Pozdrav!

Marco7
20.02.2008, 11:05
Powermate2 je vrh,meni odradjuje posao extra ali ima nesto sto nikada ne moze da izabaci kao dobar mixer ove klase od mackie-a!Prvo sto se tice snage nikada iz aktivnog miksera ne mozes da izbacis kompletnu snagu pogotovo kad je ceo band u pitanju!E kad se to radi sa snagasom drugacije je,jos kad je jedan kompletan rack sa dobrim procesorom,2x16 Eq,limiter,kompresor i ovakav mixer dobija se onaj pravi zvuk koji ostavlja utisak ne sve koji su tu prisutni!Ali u svakom slucaju kao sto sam rekao za ljde koji rade gaze kao sto ja radim Powermate2 sa snagom je majka!Ja inace radim po diskotekama i tako vecim lokalima gde nosim moj mixer i dve kutije za moju kontrolu a snagu radim sa uglavnom sa njihovih ozvucenja!za te potrebe mi bolje odd PM2 stvarno ne trebaa ;)

I zamalo zaboravih da te pozdravim alix druze :)

mykeli
20.02.2008, 11:10
Alix druze,u svakom sliucaju sam za Rack sistem pogotovu,ako se radi o kompletnom bendu,nije da PM-2 ne radi kako treba,ona je bas kompaktna sprava ali,u reku su muda,pa jos ako se pogode i (sto je pod obavezno)komponente onda si na konju...ma ima tu dosta "filozofije",koje treba da se usklade!

Marco7
20.02.2008, 11:14
Mi sinoc zatvorismo forum i jutros ga ponovo otvorismo :))

Alix
21.02.2008, 23:01
Hvala drugovi na savjetima...Imam u planu nabaviti neku pasivnu miksetu i rack za malo veće gaže al zanima me možel se u te svrhe koristiti PM-2?Mislio sam da preko njenih generala trgam 4 kutije a preko Main Outputs-ova da bi ga kopčo na rack za malo jači broj kutija...Jedino me muči broj kanala...

mykeli
22.02.2008, 00:26
Alixe,nesto te nisam bas dobro razumeo,preko cega da vuces 4 kutije,kojih output??
Preko VLZ mozes da prikljucis kutije ali ti trebaju slejvovi...
Objasni malo kako bi hteo,pa da vidimo...