PDA

Pokaži Full Verziju : Terce yamaha dx11??


gogspa80
17.02.2008, 19:12
Pozdrav svima, zanima me posto imam dx11 i imam neke terce na njoj, al ne znam napravit vise od te cetiri - chord 1, chord 2, chord 3, chord 4, e sad recimo na chord 1 ako imam za f mol, chord 2 za g mol , chord 3 za a mol, chord 4 h mol, i sad mi treba isto i d mol, treba mi e mol- naprimjer a ne mogu imati...
Ja mislim da ja te terce radim na pogresan nacin, jer mi se cini i cuo sam da yamaha moze imati sve terce, pa ako neko zna nek mi objasni kako se prave?
Pretpostavljam da se u performance nekako moze od chord 1 napravit sve terce, neki transpose il nesto slicno, ali ja to ne znam.
Ako itko zna nek pomogne, imam yamahu dugo, a to nikako nisam sredio...
Pozdrav

gogspa80
18.02.2008, 15:43
Pa nije moguce da niko ne zna kako se prave te terce na yamahi....

yamaha v-50
19.02.2008, 23:40
Zdravo ,da ti ja malo pomognem oko terci.Ostale terce možeš napraviti u performansu i to tako da staviš 8 istih boja i prva boja ti je preko cjele klavijature to je c-2 do g 8,e sad ostalih sedam boja staviš tako da je svaka boja dugačka približno po tri tipke znači malo računaš gdje ti dojde jedna terca i samo za molsku daš +3 ili +4 i tako dalje i tako dalje.
Za dursku sve isto samo da stavljaš -3 pa do -5.
Ako ti još nebudne jasno samo pitaj :D:D-

gogspa80
19.02.2008, 23:51
Mislim da sam razumio, a ne moze se znaci u performansu uzeti chord npr1 ako je on a mol i od njega da nesto stisnem ko neki transpose pa da uradim g mol, to znaci ne moze???
A mislim da sam razumio kako ovo treba sto si rekao splitujem svaku boju pa koja odgovara na +3 ide dok pase, pa kad treba +4 tad novu (isti registar) boju i opet onda +3 i tako dok ne dodjem do kraja, aha. Hvala pokusat cu

vladamusic
21.02.2008, 11:04
Tako je