PDA

Pokaži Full Verziju : Korg Trinity


Mirnes24
12.02.2008, 09:12
Kako ide momci. Imam jedno pitanje ako je moguce dobiti odogovor. Kupio sam sebi Korg trinity ali sa nekim americkim fazonima. Nema nista u sebi ono nesto nase da drma. Ono poput Gara-Gara. Ja stvarno nemam pojma oko ove klavijature. Ima li iko da mi kaze kako mogu doci do bar jednog naseg tona (boje) i ritma za ovu klavijaturu kako bi probo nesto svirat. Ovako ce me zena izbaciti iz kuce. Kaze da nikakva sluha nemam za muzikom. Pomagajde molim vas.

tesla
12.02.2008, 12:07
hehehe e kad te zena izbaci onda ces postati muzicar =))=))
a sto se trinityja tice siguran sam da ima kolega koji ce ti pomoci oko toga
ajd pa pozdrav

Alix
12.02.2008, 14:27
Jarane...
Trinity NEMA ritmova...To ti je solo klaviatura,dakle samo za boje...
Ako nemaš EXB-SCSI ne možeš da naloadaš nikakvog sta,pošto preko FDD-ja zaboravi loadanje...Dakle prvo sebi ugradiš dodatni RAM (zavisi koliko ga imaš) i HDD,ili EXB-SCSI,zatim za SCSI nabaviš sebi eksterni medij (Npr.Iomega Jazz,Iomega ZIP ali obavezno na SCSI sistemu sa terminatorom)...E kad to nabaviš,treba ti još jedan JAZZ ILI ZIP medij za PC,da napuniš sa PC-ja set na disk ili zip,i onda tek možeš da loadaš setove na trinity...Inače jako hebena situacija...POzdrav!

dalabu
12.02.2008, 14:29
Jarane!Nemoj upisivati boje! Idi trazi GARU...heheeheheheh

josipv
13.02.2008, 00:22
Jarane...
Trinity NEMA ritmova...To ti je solo klaviatura,dakle samo za boje...
Ako nemaš EXB-SCSI ne možeš da naloadaš nikakvog sta,pošto preko FDD-ja zaboravi loadanje...Dakle prvo sebi ugradiš dodatni RAM (zavisi koliko ga imaš) i HDD,ili EXB-SCSI,zatim za SCSI nabaviš sebi eksterni medij (Npr.Iomega Jazz,Iomega ZIP ali obavezno na SCSI sistemu sa terminatorom)...E kad to nabaviš,treba ti još jedan JAZZ ILI ZIP medij za PC,da napuniš sa PC-ja set na disk ili zip,i onda tek možeš da loadaš setove na trinity...Inače jako hebena situacija...POzdrav!

A zasto nemoze preko Floppy-a da ubaci set??????

amko_NP
13.02.2008, 00:35
A zasto nemoze preko Floppy-a da ubaci set??????

Moze, ali ako je set npr. 30MB velik, onda ce trebat 20 Floppy-Disketa da ucita sve semplove, zato je bolje i brze preko ZIP-Diskete koja ima 100MB velicine. Ako je neki Set koji Radi sa Internim (ROM) Semplovima ili koji ima 1 MB velicine onda moze i preko Floppy-Diskete....poz

josipv
13.02.2008, 00:54
Ok.to uredu,ali slabo koji je opremljen da cita samplove,tako da vjerujem da ce mu ovo sa rom bojama biti najbolje rijesenje,samo pcg i to je to!

Mirnes24
13.02.2008, 02:50
Zdravi mi meni i zivi bili ali posto ja to nista ne kontam i sad znam zasto ne radi ono sto sam 2 sedmice trazio (ritmove). Solo klavijatura. Auu nije to to sto sam ja trazio. Ode moj Korg na Ebay na prodaju odmah. Ali sta onda da kupim. Sta vi mislite sta da kupim da ima ono nase Gara Gara. Vidio sam Korg PA-50 se moze nabaviti za 600 dollara sto ne zvuci lose sto se tice cijene ali neznam hocel moci drmati garu sa bubnjevima u pozadini. Kazite mi sta vi mislite. Joj, ako ni to ne bude radilo sve cu pobacat i sto jaran kaze naci sebi garu pa neka ona drma da onda zena ima pravi razlog da me izbaci. Nije li tako.

jmikulc5
30.10.2008, 23:27
Pozdrav!! Da li bi neki dobrovoljac htio mi poslati PCG za Trinitya sa nasim bojama, (harmonike, creva, brasovi, itd..).
Unaprijed zahvaljujem.

korg_player
31.10.2008, 01:02
Creva ??????

romario
31.10.2008, 01:04
Ti setovi su jako skupi...

CRNI GALEB
31.10.2008, 14:44
Jarane moj ti je prijedlog, samo da nades Garu, ostavi ti te setove i trazi Garu, ona ima da drma pravo =))=))=))

jmikulc5
02.11.2008, 18:16
Ti setovi su jako skupi...

Je, je, jako skupi, pa zato sam i pitao da mi netko posalje jer nema para, a da se ima, onda bi bili pametniji.

Jos nesto!!
Da li mozda netko zna ili ima karticu onu 8 MB za trinity, pa da moze ucitat semplove. Kako se krece cijena te iste.?

korg_man
12.11.2008, 00:53
Na karticu možeš zaboraviti ;-)
To je teško naći, ali jako jako jako jako teško.

Kome trebaju PCG za Trinity, neka ostavi mail meni na PM.

crni4
25.01.2009, 15:24
Evo mene zanimaju .pcg boje za korga trinity, pa ako tko ima da mi posalje, da se sad ne ubijam da ih pravim.

Pozzz

Mirnes24
25.01.2009, 22:38
Jarane najisplatnije je naci garu. I ja sam imao taj Trinity prije godinu. Ubio sam se trazeci boje. Niko nista nije imo tada za trinity. Jako je dobra klavijatura ali star je model. Za tu ako prodas mozes sebi kupiti korg LE za koji mozes naci puno vise boja na netu ili ovdje na download sekciji.